144.000 otkupljenih sa zemlje

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Cestitam RIS, upravo si ovde svesno ili nesvesno posvedocio ono sto sam ja naveo u nekoliko svojih komentara, a to je cinjenica da 144 000 sacinavaju zive koji ce docekati Hrista na oblacima nebeskim, i da ce sa onima koji u tom trenutku budu vaskrsli zajedno biti uzeti na nebo.

Razlika izmedju ucenja Jehowinih svedoka i Biblije, je u tome, sto vi verujete da samo 144 000 zapecacenih prilikom Hristovog dolaska bivaju uzeti na nebo, a da veliko mnostvo koje je vaskrslo ostaje na zemlji za vreme hiljadugodisnjice.
Biblija pak tvrdi suprortno, da svi bivaju uzeti na nebo, i zivih 144 000 zapecacenih, i veliko mnostvo koje vaskrsava, upravo je to smisao teksta u 4 poglavlju Solunjanima poslanice, zapazi sta tekst kaze:

[SUP]17[/SUP] A potom mi živi koji smo ostali ( ODNOSNO 144 000 ), zajedno s njima ( SA VELIKIM MNOSTVOM KOJE VASKRSAVA PREILIKOM ISUSOVOG DOLASKA ), bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.

Bog ne deli ljude, i zeli da svi budu u njegovom carstvu, jedan biblijski tekst kaze sledece: `STO OKO NE VIDE, I UHO NE CU, I U SRCE COVEKU NE DODJE, TO UGOTOVI BOG ONIMA KOJI GA LJUBE....

U bibliji ne postoji dokaz da samo 144 000 odlaze na nebo, to je izmisljena dogma koju sveta Bozja rec ne poznaje..
Лаодикеја, сигуран сам да знаш да је доктрина о 144.000 Јеховиних сведока неозбиљна – и о томе не би требали пуно губити време. Велико је питање да ли ће И ЈЕДАН ЈС бити у 144.000 а не само они!? То је свима јасно сем ЈС, којих и сам знаш колико их има у свету. И вероватно ће стагнирати у наредним година и ако имају ко зна колико милијарди куцања на врата и преношења ''ИСТИНЕ''. Па замисли колико би их било да немају мисионирање ''од врата до врата''. Било би их, вероватно, максимум 100.000!
Обрати пажњу на оне доктрине које су лажне – а имају 99.99 % истине у себи, а не које имају 12,5 % истине у себи!
Ајмо да видимо, пошто нећемо степеницу по степрницу – Адвентистичко учење о овоме, пошто оно много више пије воду него Јеховистичко.
Значи Христ долази на облацима и узима 144.000 помазаника. По Адвентистима то су сви они који имају печат на челима. И међу њима ће бити доста Адвентиста, али и из свих осталих Цркава. ОК. Ајде то има смисла. Али ја сада ту имам 3 питања:

1. Шта је печат? У овом случају. Значи 144.000 је запечачено за Други Христов долазак – и сада је врло важно да одговоримо шта је печат, јер и он нам говори пуно о 144.000

2. [FONT=&amp]1. Коринћ. 4 : [/FONT][SUP][FONT=&amp]1[/FONT][/SUP][SUP][FONT=&amp]5[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер вам ово казујемо речју Господњом да ми који живимо и останемо за долазак Господњи, нећемо претећи оних који су помрли.[/FONT][SUP][FONT=&amp]16[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер ће сам Господ са заповешћу, са гласом Арханђеловим, и с трубом Божјом сићи с неба; и мртви у Христу васкрснуће најпре;[/FONT][SUP][FONT=&amp]17[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А потом ми живи који смо остали, заједно с њима бићемо узети у облаке на сусрет Господу на небо, и тако ћемо свагда с Господом бити.[/FONT][SUP][FONT=&amp]18[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Тако утешавајте један другог овим речима.[/FONT]
Стих који дајете ти и Рис БГ (15-ти) се односи на помазанике (запечачене), али се овде не помиње БРОЈ!
И сада ајде за тренутак да оставимо по страни да ли је 144.000 тачан броји или симболички – остаје једна велика дилема овде. А то је уједно и питање >> да ли се 144.000 узимају са Земље само у Армагедону у једном тренутку? Или од Христове смрти или од настанка света?

Јер ако је Адвентистичка доктрина исправна у овом случају – у 144.000 неће бити Еноха, Илије, Јована Крститеља, Исуса Навина, апостола Јована, Павла ...........и свих великани вере током историје планете!
Биће Мика32, Лаодикеја, Јуривака, Адријан БГ, Гера, Поелбустер, можда АА, Рис БГ, Малецки.................
Мало чудно, зар не?

3. Да ли сви живи који дочекају Христа и пођу са Њим улазе у 144.000 или има један део који иде у ''велико стадо''?

А нормално ти, предпоставаљам да знаш да у овом догађају (стиховима) се сви узимају са Земље (стих 16) – јер ће цела Земља бити уништена.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107


Da, upravo takvo ucenje o 144 000 zapecacenih kakvo oni propovedaju ne pije vodu, jer se ne zasniva na biblijskoj hronologiji poslednjih dogadjaja, i ja licno sa svakim njihovim komentarom uvidjam sve vise kontradiktornih izjava.

Upravo to zapecacenje o kome je ovde rec a o kome govori Otkrivenje, i sam vremenski trenutak u kome je ono smesteno, dosta govori o identitetu grupe od 144 000 zapecacenih.

Ja sam vec odgovorio na ovo pitanje, pa cu ponoviti, ali prvo moramo odgovoriti na pitanje sta pretstavlja pecat koji Bog stavlja na celo i na ruku ove grupeod 144 000.
Iz onoga sto biblija govoori o pecatu, u starom zavetu pecat ili znak koji je jedan Izraelac trebalo da stavi na celo i na ruku, je bio zakon Bozji.

U starom zavetu govoreci o zakonu Bog kaze:

`A ovo su zapovesti i uredbe i zakoni, koje Gospod Bog vaš zapovedi da vas učim da ih tvorite u zemlji u koju idete da je nasledite,
Da bi se bojao Gospoda Boga svog držeći sve uredbe Njegove i zapovesti Njegove, koje ti ja zapovedam, ti sin tvoj i unuk tvoj svega veka svog, da bi ti se produžili dani tvoji...
I neka ove reči koje ti je zapovedam danas budu u srcu tvom.
I često ih napominji sinovima svojim, i govori o njima kad sediš u kući svojoj i kad ideš putem, kad ležeš i kad ustaješ.
I veži ih sebi na ruku za znak, i neka ti budu kao počeonik među očima. ( 5 Mojsijeva 6. 1 8 ).

Dakle, iz ovog konteksta mozemo zakljuciti da se znak ili pecat o kome govori stari zavet i Otkrivenje, ustvari tice Bozjeg zakona..

Drugo, sledeci tekstovi govore o samom vremenu kada se dogadja ovo zapecacenje grupe od 144 000, i u vezi sa ovim objasnicu u cemu ja vidim kontradikciju Jehowinih svedoka.

`I videh drugu zver gde izlazi iz zemlje, i imaše dva roga kao u jagnjeta; i govoraše kao aždaha.
I svu vlast prve zveri činjaše pred njom; i učini da zemlja i koji žive na njoj pokloni se prvoj zveri kojoj se isceli rana smrtna.
I učini čudesa velika, i učini da i oganj silazi s neba na zemlju pred ljudima.
I vara one koji žive na zemlji znacima, koji joj biše dani da čini pred zveri, govoreći onima što žive na zemlji da načine ikonu zveri koja imade ranu smrtnu i osta živa.
I bi joj dano da dade duh ikoni zverinoj, da progovori ikona zverina, i da učini da se pobiju koji se god ne poklone ikoni zverinoj.
I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, te im dade žig na desnoj ruci njihovoj ili na čelima njihovim,
Da niko ne može ni kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ili ime
zveri, ili broj imena njenog. ( Otkrivenje 13. 11 - 17 ).

U ovom tekstu se pominju dve zveri, 1). ZVER KOJA IZLAZI IZ ZEMLJE KOJA IMASE DVA ROGA KAO U JAGNJETA. 2). ZVER KOJOJ SE ISCELI RANA SMRTNA.

Ovde u ovim tekstovima se u kontekstu biblije govori o Sjedinjenim Americkim drzavama ( sa cim se slazu i Jehowini svedoci ), i o versko politickoj sili ili Rimokatolickoj crkvi, sa kojom ce Amerika u odredjenom trenutku napraviti koaliciju, i silom nametati verske zakone koji u stvari pretstavljaju zig zveri.

Iz ovoga se da zakljuciti, da ce grupa od 144 000 ziveti nakon pojave Sjeduinjenih Americkih drzava, dakle posle 1776 godine, i da se zapecacenje od strane Boga, i sa druge strane zigosanje od strane zveri - Amerike desava u vreme kada ce Amerika napraviti kompromis sa verskom vlascu, u nametanju verskih zakona, i progoniti one koji ove zakone ne prihvate, sto je jos uvek stvar buducnosti.

U kontekstu biblije zapecacenje se dogadja neposredno pre uvodjenja ovih zakona, nakon cega ce uslediti progonstvo vernih, sto ce dovesti da Bog pusti cetiri vetra, odnosno poslednjih sedam zala, koje ce uslediti kao posledica prestanka vremena Bozje milosti:

I potom videh četiri anđela gde stoje na četiri ugla zemlje, i drže četiri vetra zemaljska, da ne duše vetar na zemlju, ni na more, ni na i kakvo drvo.
I videh drugog anđela gde se penje od istoka sunčanog, koji imaše pečat Boga Živoga; i povika glasom velikim na četiri anđela kojima beše dano da kvare zemlju i more, govoreći:
Ne kvarite ni zemlje, ni mora, ni drveta, dokle zapečatim sluge Boga našeg na čelima njihovim.
I čuh broj zapečaćenih, sto i četrdeset i četiri hiljade zapečaćenih od svih kolena sinova Izrailjevih; ( Otkrivenje 7 poglavlje ).

Sada bih u kontekstu ovoga sto je receno, ponovio odgovor iz mojih prethodnih komentara, to je da grupu od 144 000 zapecacenih cine Hriscani koji ce ziveti u vreme pred sam kraj istorije sveta i Hristovog drugog dolaska.

Naime, u vreme kada se ustolici dugoocekivani Antihrist, i kada on objavi svoje zakone koji cine zig zveri, a koji je u suprotnosti sa zakonom Bozjim, tada ce se svet svrstati u dve grupe, u grupu okupljenu oko Antihrista i Ekumenskog - svetskog saveza crkava koji imaju zig zveri, koji po bibliji pretstavlja otpali Duhovni Vavilon, i na drugom mestu grupu onih koji imaju pecat Bozji, i koji po cenu i zivota nece zeleti da se odreknu istine, da bi se poklonili Antihristu i njegovom laznim zakonima, i zbog toga ce biti progonjeni i ubijani, nece moci da kupuju ni prodaju, i od kojih ce na kraju ostati samo 144 000 onih koji ce zivi docekati Hrista.

Dakle, u ovo vreme postojace oni koji ce biti ubijeni zbog svog cvrstog stava i vere u Bozju rec i njegov vecni nepromenjivi zakon, ali oni nece biti u grupi od 144 000, vec ce ovu grupu iskljucivo sacinjavati verni koje ce Bog zastititi u vreme najveceg progonstva, i koji ce neokusivsi smrt zivi docekati Hrista na oblacima nebeskim.


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Subota!

Hvala na iscrpnom izveštaju i uloženom trudu. Lepo si nam to objasnio. Sa željom da nam bude razumljivo. Izvini što ga ranije nisam pročitao, pa si ga sada zbog mene ponovo morati pisati.

Ja lično mislim da ova teorija ima 5 propusta:

1. Ovo je ‘’crkveno’’ tumačenje o 144.000, a ne biblijsko. Jer je ovo tumačenje nastalo u Adventnoj Crkvi, a ne u nezavisnim izučavanjima Biblije;

2. U ovom tumačenju PEČAT je SUBOTA! Što onda znači da se ne spasavamo, ljubavlju, milošću, dobrotom, blagošću, strpljivošću, smirenošću, VEROM, poslušnošću, uzdržljivošću, pravednosti...... već DELIMA. Ko drži subotu u poslednjim danima – spašen je – ko ne drži – ide u propast!

3.
U armagedonu se spašava samo 144.000! Što je jako mali broj ljudi na spram ukupnog broja stanovnika. Ili ti u procentima oko 0,002 %! Odnosno 1 u 50.000. Što mi se malo ne uklapa sa stihom - [FONT=&amp]Тада ће бити два на њиви; један ће се узети, а други ће се оставити.[/FONT](Матеј 24,40) -. A pravo da ti kažem ni sa logikom.

4.
Ostaje problem sa velikanima vere. Šta ćemo sa njima? Ovde neće biti ni jednoga. Biće samo subotari! Meni zaista ne pije vodu da u 144.000 neće biti ni jedan velikan vere – već samo subotara. A kada pogledaš od svih subotara – jedini koji ispravno drže ostale stvari su Adventisti, jer ostali subotari (npr. Baptisti) imaju doktrinu o besmrtnosti duše, paklu, večnim mukama, jednom spašen-zauvek spašen........ to znači da u 144.000 ulaze samo Adventisti Sedmoga Dana!

5. Šta ćemo sa ''djevstvenicima''. Znači Adventistima Sedmog Dana koji sve drže, dočekuju živi Hrista, a pre toga došli iz Pravoslavlja, ili Katolicizma ili iz Jehovinih svedoka..... Znači oni su se poganili sa Crkvama, a sada su ispravni?

Ja ne želim ovim da spasavam Pravoslavce, Katolike, Protestante, Jehovine svedoke, Muslimane, Budiste.......... već želim istinu, odnosno svoje spasenje, što i drugim želim.

Jer ako je ova doktrina tačna, a Armagedon je na pragu, a ja želim njega preživeti – onda mi treba što pre krstiti se kod ASD i prihvatiti svu njihovu doktrinu!
Jel tako?
A i malo mi je žao Jurivake - OK je čovek, a nema mu spasenja!sorry
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
A i malo mi je žao Jurivake - OK je čovek, a nema mu spasenja!sorry

:D :D:DZnači, kako god, ja ću završiti u...

3v5qb.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ne znam!?
Čekamo odgovor Laodikeje, pa ćemo videti gde ćete smestiti! Da li u PAKAO ili raj ili možda čistilište.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kao prvo, zalosno je da mi koji se nazivamo Hriscani, jos uvek nismo poznali biblijske kriterijume spasenja.

Pogresna je tvrdnja da je ono sto sam izneo crkveno ucenje Advetisticke crkve i da se ne zasniva na bibliji,
To jeste ucnje crkve, ali se ono u svim pojedinostima zasniva na bibliji.

Posto je ovde rec o grupi od 144 000, navescu neke tekstove u kojima se moze videti kakva ova grupa treba da bude u Duhovnom smislu, i koje uslove treba da ispuni svaki pojedinac, da bi mogao da se nadje u ovom broju, ali i uopste u broju spasenih, pa time cu odgovoriti i na tvojih pet pitanja.

`I odgovori jedan od starešina govoreći mi: Ovi obučeni u bele haljine ko su, i otkuda dođoše?
I rekoh mu: Gospodaru! Ti znaš. I reče mi: Ovo su koji dođoše od nevolje velike, i opraše haljine svoje i ubeliše haljine svoje u krvi Jagnjetovoj.
Zato su pred prestolom Božijim, i služe Mu dan i noć u crkvi Njegovoj; i Onaj što sedi na prestolu useliće se u njih.
Više neće ogladneti, i neće na njih pasti sunce, niti ikakva vrućina.
Jer Jagnje, koje je nasred prestola, pašće ih, i uputiće ih na izvore žive vode; i Bog će otrti svaku suzu od očiju njihovih.

( Otkrivenje Jovanovo 7. 13 - 17 ).

U ovom tekstu su navedeni odredjeni kriterijumi za ulazak u Bozje carsto: 1 ). Oprase haljine svoje u krvi Jagnjetovoj. 2 ), Sluze mu dan i noc u crkvi njegovoj. 3 ). Onaj sto sedi na prestolu uselice se u njih. 4 ). Jagnje koje je nasred pasce ih i uputice ih na izvore zive vode.

Dakle, ovde imamo cetiri elementa, koji ukratko oznacavaju kriterijume za ulazak u Bozje carstvo, na prvom mestu to je potpuno odricanje od greha i gresnog nacina zivota, i potpuno predanje sebe i svoje volje Bogu, kako bi on vojim Duhom izvrsio potpunu promenu u coveku i izgradio njegovu licnost i karakter za voje carstvo, sto se u bibliji naziva `Novorodjenje, sto je simbolicno pretstavljeno ciscenjem haljina Hristovom krvlju.

Na drugom mestu, tu je postojana ziva vera, koja se izgradjuje kroz molitvu i u zivoj zajdnici sa Bogom, u crkvi ili van nje, sto je pretstavljeno danonocnom sluzbom.

Dalje, tu je nase srce u kome treba da prebiva sveti Duh i da nas vodi, sto je pretstavljeno useljavanjem Boga u nas same, i upucivanje na izvore zive vode, ove zemaljske koja pretstavlja rec Bozju i Duha svetoga, ali i nebeske sa koje ce verni piti kada dodju u carstvo Bozje.
Ovi kriterijumi su takodje navedeni i u Laodikejskoj poruci:

I anđelu laodikijske crkve napiši: Tako govori Amin, Svedok Verni i Istiniti, Početak stvorenja Božijeg:
Znam tvoja dela da nisi ni studen ni vruć. O da si studen ili vruć! Tako, budući mlak, i nisi ni studen ni vruć, izbljuvaću te iz usta svojih.
Jer govoriš: Bogat sam, i obogatio sam se, i ništa ne potrebujem; a ne znaš da si ti nesrećan, i nevoljan, i siromah, i slep, i go.
Savetujem te da kupiš u mene zlata žeženog u ognju, da se obogatiš; i bele haljine, da se obučeš, i da se ne pokaže sramota golotinje tvoje; i masti očnom pomaži oči svoje da vidiš.
Ja koje ljubim one i karam i poučavam; postaraj se dakle, i pokaj se.
Evo stojim na vratima i kucam: ako ko čuje glas moj i otvori vrata, ući ću k njemu i večeraću s njime, i on sa mnom.
Koji pobedi daću mu da sedne sa mnom na prestolu mom, kao i ja što pobedih i sedoh s Ocem svojim na prestolu Njegovom.
Ko ima uho neka čuje šta govori Duh crkvama. ( Otkrivenje 3 poglavlje ).

U ovoj poruci se spominju `Zlato zezeno u ognju, to pretstavlja zivu veru i ljubav, Bele haljine koje pretstavljaju Hristovu cistotu i pravednost nauprot prljavih haljina greha, Mast za oci koja pretstavlja Svetog Duha koji coveku daje Duhovn vid.
Dalje, tu je pokajanje, i primanje Hrista u srce, kao i potsticaj na postizanje pobede nad grehom.

Dakle, ovo je ono sto Bog trazi od coveka, da bi mogao uci u Bozje carstvo cistote i slave.

Sledeci tekst govori o jos jednom vrlo bitnom ktiterijumu, koji pretstavlja uslov spasenja, i koji je biblijko belezje ove grupe od 144 000 zapecacenih:

`I videh, i gle, Jagnje stajaše na gori sionskoj, I S NJIM STO I CETRDESET I CETIRI HILJADE, KOJI IMAHU IME OCA NJEGOVOG NAPISANO NA CELIMA SVOJIM.
I čuh glas s neba kao glas voda mnogih, i kao glas groma velikog; i čuh glas gudača koji guđahu u gusle svoje.
I pevahu kao novu pesmu pred prestolom i pred četiri životinje i pred starešinama: i niko ne mogaše naučiti pesme, osim onih sto i četrdeset i četiri hiljade koji su otkupljeni sa zemlje.
Ovo su koji se ne opoganiše sa ženama, jer su devstvenici, oni idu za Jagnjetom kud god ono pođe. Ovi su kupljeni od ljudi, prvenci Bogu i Jagnjetu.
I u njihovim ustima ne nađe se prevara, jer su bez mane pred prestolom Božijim....
OVDE JE TRPLJENJE SVETIH , KOJI DRZE ZAPOVESTI BOZJE I VERU ISUSOVU.( Otkrivenje 14. 9 ).

Ovde dakle govori o 144 000 koji imaju ime Bozje na celima svojim, celo ili um pretstavlja centar razmisljanja, prema tome, oni u svesno predali sebe Bogu i izgradili svoj karakter slican Bozjem.
Oni se nisu opoganili sa zenama u smislu da nisu napravili kompromis sa crkvama u delu poklonjenja Antihristu, i prihvatanju Antihriscanskih zakona, vec i ako su nekada bili u tim crkvama, oni su poslusali glas da iz njih izadju, po savetu koji im je upucen `IZADJITE IZ NJE NARODE MOJ DA SE NE OPOGANITE OD NECISTOTE NJEZINE, I DA VAM NE NAUDE ZLA NJEZINA.

Dalje, oni su bez mane, U Duhovnom smislu postigli su savrsenstvo i svetost karaktera.

I na kraju, oni drze zapovesti Bozje, i veru Isusovu, u koje je ukljucena i zapovest o uboti, koja ce u vreme kada se podigne Antihrist, i objavi svoj zakon o obaveznom praznovanju Nedelje, od strane ostatka u to vreme biti objavljena celom svetu, i svako ce tada imati prilike da donese odluku, da li ce potovati zapovesti Bozje i biblijsku subotu, ili Antihristovu zapovest o nedelji.

Dakle, u carstvu Bozjem nece biti samo Adventista, vec svih onih koji ispune ove kriterijume spasenja, a to sto su ovi kriterijumi potpuno zastupljeni u Adventistickoj crkvi ne podleze tome da ih Bog promeni, to znaci da oni moraju biti objavljeni svetu, kako bi svi koji cuju o nima i sproveli ih u zivot bili spaseni, pa to se tice i mene, i tebe, i Jurivake..i svih ostalih.

Na kraju, ovo dole je poslednja vest koja e se objaviti svetu pred sam Hristo dolazak:

`I vidjeh drugoga anđela gdje leti posred neba, koji imaše vječno jevanđelje da objavi onima koji žive na zemlji, i svakome plemenu, i jeziku i koljenu i narodu.
I govoraše velikijem glasom: bojte se Boga, i podajte mu slavu, jer dođe čas suda njegova; i poklonite se onome koji je stvorio nebo i zemlju i more i izvore vodene.
I drugi anđeo za njim ide govoreći: pade, pade Vavilon grad veliki: jer otrovnijem vinom kurvarstva svojega napoji sve narode.
I treći anđeo za njim ide govoreći glasom velikijem: ko se god pokloni zvijeri i ikoni njezinoj, i primi žig na čelo svoje ili na ruku svoju, I on će piti od vina gnjeva Božijega, koje je nepomiješano utočeno u čašu gnjeva njegova, i biće mučen ognjem i sumporom pred anđelima svetima i pred jagnjetom.
I dim mučenja njihova izlaziće va vijek vijeka; i neće imati mira dan i noć koji se poklanjaju zvijeri i ikoni njezinoj, i koji primaju žig imena njezina.
Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu. ( otkrivenje Jovanovo 14. 6-12 ).


Ova troandjeoska vest upucuje na sledece :

1. Dati slavu Bogu, odreci se Ateizma i bezbostva.

2. Cas suda Bozjeg je dosao i blizina Hristovog drugog dolaska.

3. Pokloniti se Bogu kao stvoritelju slaveci njegov sedmi subotni dan, kao uspomenu na stvaranje, i znak Bozje stvaralacke sile i njegovog autoriteta.

4. Duhovni Vavilon je pao, olicen u papskom sistemu i otpalom protestantizmu sjedinjenim u Ekumenizmu - svetskom savezu crkava, koje zajedno cine Duhovni Vavilon, i laznim ucenjima koja pretstavljaju otrovno vino Vavilona varaju svet.

5. Opomena da se ne klanja zveri koja pretstavlja papski sistem na celu Rimokatolicke crkve sa sedistem u Vatikanu, i ikoni njezinoj koju
pretstavlja otpali protestantizam sjedinjen sa zveri - papstvom u ekumenskom savezu, i da ne prima zig zveri olicen u nedeljnom zakonu koji ima svoje korene u mnogobozackoj tradiciji obozavanja sunca, nasuprot subote koja pretstavlja pecat Bozji, i znak izmedju njega njegovog pravog naroda.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
[FONT=&quot][/FONT]
Kao prvo, zalosno je da mi koji se nazivamo Hriscani, jos uvek nismo poznali biblijske kriterijume spasenja.
Zašto?

Pa sam si izneo u tvom prethdnom postu da u Armagedonu ostaju u životu samo 144.000 zapečačenih!
Na to sam ti ja lepo odgovorio – ko ostane do kraja a ne prihvati subotu – nema mu spasenja.... Da ne citiram ceo post – Ako Jurivaka, ja, Adrian BG, Poelbuster, Peko71, Tume5............... dočekamo Armagedon, jer je blizu i ne prihvatimo subotu – GDE IDEMO POSLE NAŠE SMRTI!?
Nemoj da mešaš babe i žabe. Govorimo o 144.000!
Odgovori KONKRETNO – šta to mi još nismo spoznali u spasenju, a ne paušalno da kažeš.



Pogresna je tvrdnja da je ono sto sam izneo crkveno ucenje Advetisticke crkve i da se ne zasniva na bibliji,
To jeste ucnje crkve, ali se ono u svim pojedinostima zasniva na bibliji.
Ja nisam rekao da se ne zasniva na Bibliji (imaš moj post pa ga pročitaj) – već sam rekao da je nastalo u okviru Adventne Crkve a ne u samostalnom izučavanju!

Ne poturaj mi ono što nisam rekao.
A to da je '' To jeste ucnje crkve, ali se ono u svim pojedinostima zasniva na bibliji.'' – ajde da pitamo Jehovine svedoke na čemu se zasniva njihovo timačenje o 144.000. Ili bilo koju Crkvu!
Pa svi tvrde da se oni 100 % drže Biblije i da su oni 100 % u pravu. Uostalom to sada znaju i vrapci na grani, a ne mi sa foruma.

Posto je ovde rec o grupi od 144 000, navescu neke tekstove u kojima se moze videti kakva ova grupa treba da bude u Duhovnom smislu, i koje uslove treba da ispuni svaki pojedinac, da bi mogao da se nadje u ovom broju, ali i uopste u broju spasenih, pa time cu odgovoriti i na tvojih pet pitanja.

`I odgovori jedan od starešina govoreći mi: Ovi obučeni u bele haljine ko su, i otkuda dođoše?
I rekoh mu: Gospodaru! Ti znaš. I reče mi: Ovo su koji dođoše od nevolje velike, i opraše haljine svoje i ubeliše haljine svoje u krvi Jagnjetovoj.
Zato su pred prestolom Božijim, i služe Mu dan i noć u crkvi Njegovoj; i Onaj što sedi na prestolu useliće se u njih.
Više neće ogladneti, i neće na njih pasti sunce, niti ikakva vrućina.
Jer Jagnje, koje je nasred prestola, pašće ih, i uputiće ih na izvore žive vode; i Bog će otrti svaku suzu od očiju njihovih.

( Otkrivenje Jovanovo 7. 13 - 17 ).

U ovom tekstu su navedeni odredjeni kriterijumi za ulazak u Bozje carsto: 1 ). Oprase haljine svoje u krvi Jagnjetovoj. 2 ), Sluze mu dan i noc u crkvi njegovoj. 3 ). Onaj sto sedi na prestolu uselice se u njih. 4 ). Jagnje koje je nasred pasce ih i uputice ih na izvore zive vode.
Dakle, ovde imamo cetiri elementa, koji ukratko oznacavaju kriterijume za ulazak u Bozje carstvo, na prvom mestu to je potpuno odricanje od greha i gresnog nacina zivota, i potpuno predanje sebe i svoje volje Bogu, kako bi on vojim Duhom izvrsio potpunu promenu u coveku i izgradio njegovu licnost i karakter za voje carstvo, sto se u bibliji naziva `Novorodjenje, sto je simbolicno pretstavljeno ciscenjem haljina Hristovom krvlju.

Na drugom mestu, tu je postojana ziva vera, koja se izgradjuje kroz molitvu i u zivoj zajdnici sa Bogom, u crkvi ili van nje, sto je pretstavljeno danonocnom sluzbom.

Dalje, tu je nase srce u kome treba da prebiva sveti Duh i da nas vodi, sto je pretstavljeno useljavanjem Boga u nas same, i upucivanje na izvore zive vode, ove zemaljske koja pretstavlja rec Bozju i Duha svetoga, ali i nebeske sa koje ce verni piti kada dodju u carstvo Bozje.
Ovi kriterijumi su takodje navedeni i u Laodikejskoj poruci:

I anđelu laodikijske crkve napiši: Tako govori Amin, Svedok Verni i Istiniti, Početak stvorenja Božijeg:
Znam tvoja dela da nisi ni studen ni vruć. O da si studen ili vruć! Tako, budući mlak, i nisi ni studen ni vruć, izbljuvaću te iz usta svojih.
Jer govoriš: Bogat sam, i obogatio sam se, i ništa ne potrebujem; a ne znaš da si ti nesrećan, i nevoljan, i siromah, i slep, i go.
Savetujem te da kupiš u mene zlata žeženog u ognju, da se obogatiš; i bele haljine, da se obučeš, i da se ne pokaže sramota golotinje tvoje; i masti očnom pomaži oči svoje da vidiš.
Ja koje ljubim one i karam i poučavam; postaraj se dakle, i pokaj se.
Evo stojim na vratima i kucam: ako ko čuje glas moj i otvori vrata, ući ću k njemu i večeraću s njime, i on sa mnom.
Koji pobedi daću mu da sedne sa mnom na prestolu mom, kao i ja što pobedih i sedoh s Ocem svojim na prestolu Njegovom.
Ko ima uho neka čuje šta govori Duh crkvama. ( Otkrivenje 3 poglavlje ).

U ovoj poruci se spominju `Zlato zezeno u ognju, to pretstavlja zivu veru i ljubav, Bele haljine koje pretstavljaju Hristovu cistotu i pravednost nauprot prljavih haljina greha, Mast za oci koja pretstavlja Svetog Duha koji coveku daje Duhovn vid.
Dalje, tu je pokajanje, i primanje Hrista u srce, kao i potsticaj na postizanje pobede nad grehom.

Dakle, ovo je ono sto Bog trazi od coveka, da bi mogao uci u Bozje carstvo cistote i slave.

Ovo nema veze sa 144.000. Ja sam konstatovao greške u Adventnoj doktrini oko 144.000, što je uostalom i tema ovde. A o velikom stadu i doktrini Adventne Crkve ću na temi za to.

Ne znam zašto ovo pišeš ovde i sada?

Sledeci tekst govori o jos jednom vrlo bitnom ktiterijumu, koji pretstavlja uslov spasenja, i koji je biblijko belezje ove grupe od 144 000 zapecacenih:

`I videh, i gle, Jagnje stajaše na gori sionskoj, I S NJIM STO I CETRDESET I CETIRI HILJADE, KOJI IMAHU IME OCA NJEGOVOG NAPISANO NA CELIMA SVOJIM.
I čuh glas s neba kao glas voda mnogih, i kao glas groma velikog; i čuh glas gudača koji guđahu u gusle svoje.
I pevahu kao novu pesmu pred prestolom i pred četiri životinje i pred starešinama: i niko ne mogaše naučiti pesme, osim onih sto i četrdeset i četiri hiljade koji su otkupljeni sa zemlje.
Ovo su koji se ne opoganiše sa ženama, jer su devstvenici, oni idu za Jagnjetom kud god ono pođe. Ovi su kupljeni od ljudi, prvenci Bogu i Jagnjetu.
I u njihovim ustima ne nađe se prevara, jer su bez mane pred prestolom Božijim....
OVDE JE TRPLJENJE SVETIH , KOJI DRZE ZAPOVESTI BOZJE I VERU ISUSOVU.( Otkrivenje 14. 9 ).

Ovde dakle govori o 144 000 koji imaju ime Bozje na celima svojim, celo ili um pretstavlja centar razmisljanja, prema tome, oni u svesno predali sebe Bogu i izgradili svoj karakter slican Bozjem.
Oni se nisu opoganili sa zenama u smislu da nisu napravili kompromis sa crkvama u delu poklonjenja Antihristu, i prihvatanju Antihriscanskih zakona, vec i ako su nekada bili u tim crkvama, oni su poslusali glas da iz njih izadju, po savetu koji im je upucen `IZADJITE IZ NJE NARODE MOJ DA SE NE OPOGANITE OD NECISTOTE NJEZINE, I DA VAM NE NAUDE ZLA NJEZINA.

Dalje, oni su bez mane, U Duhovnom smislu postigli su savrsenstvo i svetost karaktera.

I na kraju, oni drze zapovesti Bozje, i veru Isusovu, u koje je ukljucena i zapovest o uboti, koja ce u vreme kada se podigne Antihrist, i objavi svoj zakon o obaveznom praznovanju Nedelje, od strane ostatka u to vreme biti objavljena celom svetu, i svako ce tada imati prilike da donese odluku, da li ce potovati zapovesti Bozje i biblijsku subotu, ili Antihristovu zapovest o nedelji.

Dakle, u carstvu Bozjem nece biti samo Adventista, vec svih onih koji ispune ove kriterijume spasenja, a to sto su ovi kriterijumi potpuno zastupljeni u Adventistickoj crkvi ne podleze tome da ih Bog promeni, to znaci da oni moraju biti objavljeni svetu, kako bi svi koji cuju o nima i sproveli ih u zivot bili spaseni, pa to se tice i mene, i tebe, i Jurivake..i svih ostalih.

Na kraju, ovo dole je poslednja vest koja e se objaviti svetu pred sam Hristo dolazak:

`I vidjeh drugoga anđela gdje leti posred neba, koji imaše vječno jevanđelje da objavi onima koji žive na zemlji, i svakome plemenu, i jeziku i koljenu i narodu.
I govoraše velikijem glasom: bojte se Boga, i podajte mu slavu, jer dođe čas suda njegova; i poklonite se onome koji je stvorio nebo i zemlju i more i izvore vodene.
I drugi anđeo za njim ide govoreći: pade, pade Vavilon grad veliki:
jer otrovnijem vinom kurvarstva svojega napoji sve narode.
I treći anđeo za njim ide govoreći glasom velikijem: ko se god pokloni zvijeri i ikoni njezinoj, i primi žig na čelo svoje ili na ruku svoju, I on će piti od vina gnjeva Božijega, koje je nepomiješano utočeno u čašu gnjeva njegova, i biće mučen ognjem i sumporom pred anđelima svetima i pred jagnjetom.
I dim mučenja njihova izlaziće va vijek vijeka; i neće imati mira dan i noć koji se poklanjaju zvijeri i ikoni njezinoj, i koji primaju žig imena njezina.
Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu. ( otkrivenje Jovanovo 14. 6-12 ).


Ova troandjeoska vest upucuje na sledece :

1. Dati slavu Bogu, odreci se Ateizma i bezbostva.

2. Cas suda Bozjeg je dosao i blizina Hristovog drugog dolaska.

3. Pokloniti se Bogu kao stvoritelju slaveci njegov sedmi subotni dan, kao uspomenu na stvaranje, i znak Bozje stvaralacke sile i njegovog autoriteta.

4. Duhovni Vavilon je pao, olicen u papskom sistemu i otpalom protestantizmu sjedinjenim u Ekumenizmu - svetskom savezu crkava, koje zajedno cine Duhovni Vavilon, i laznim ucenjima koja pretstavljaju otrovno vino Vavilona varaju svet.

5. Opomena da se ne klanja zveri koja pretstavlja papski sistem na celu Rimokatolicke crkve sa sedistem u Vatikanu, i ikoni njezinoj koju
pretstavlja otpali protestantizam sjedinjen sa zveri - papstvom u ekumenskom savezu, i da ne prima zig zveri olicen u nedeljnom zakonu koji ima svoje korene u mnogobozackoj tradiciji obozavanja sunca, nasuprot subote koja pretstavlja pecat Bozji, i znak izmedju njega njegovog pravog naroda.
[FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]Na bazi iznetih stihova ja nisam razumeo ni jedan direktan i eksplicitan odgovor na mojih 5 postavljenih pitanja, već samo reči i stihovi da bi se izbegao direktan odgovor![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ili ja možda nisam shvatio?[/FONT]
[FONT=&quot]Čekam da vidim daljnju reakciju na sve ovo.[/FONT]
[FONT=&quot]Da li je neko od ostalih forumaša shvatio odgovore na mojih 5 pitanja, iz ovog posta Laodikeje? [/FONT]
[FONT=&quot]Jer ja znam da sam ograničen. Mene interesuje samo Biblija – i to do najsitnijih detalja, i ništa drugo.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Pozdrav i hvala na kakvom takvom odgovoru.[/FONT]
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno da je subota uslov spasenja, i ne samo subota, vec i sve druge zapovesti.
Vec sam rekao, u vreme kada Antihrist proklamuje obaveznim zakonom nedelju kao dan odmora, tada ce doci do svrstavanja ljudi u dva tabora, onih koji ce slobodnom voljom ili pod prisilom prihvatiti Antihristov zakon o nedelji, i onih koji drze zapovesti Bozje i po cenu zivota.
Sto se tice pitanja `Sta vi jos niste spoznali u spasenju, ocigledno je da krsite Bozju zapovest koja je deo Bozjeg zakona, a Bozja rec naglasava da `KO SAGRESI U JEDNOM KRIV JE ZA SVE, JER ONAJ KOJI JE REKO NE UBI REKAO JE I NE CINI PRELJUBE, AKO DAKLE NE UBIJES A UCINIS PRELJUBU, POSTAO SI PRESTUPNIK ZAKONA..

Covek u samostalnom izucavanju moze doci do istih, ili slicnih zakljucaka ako proucava Bozju rec sa molitvom, ali naravno crkvi je dato da bude svetlost svetu, jer niko se nije naucen rodio..

Drugo je da neko kaze da se pridrzava biblije, jer jedno je reci, a drugo potkrepiti tu tvrdnju biblijskim dokazima.

Izmedju velikog mnostva nema neke velike razlike, kriterijumi spasenja za obadve grupe su identicni, razlika je samo u tome sto ove dve grupe zive u razlicitim istorijskim periodima, i prolaze kroz razlicite okolnosti..

Posto nisi shvatio ono sto sam napisao, a sto pretstavlja odgovor na tvojih pet pitanja, evo odgovoricu ponovo ukratko:



1. PITANJE: Ovo je ‘’crkveno’’ tumačenje o 144.000, a ne biblijsko. Jer je ovo tumačenje nastalo u Adventnoj Crkvi, a ne u nezavisnim izučavanjima Biblije;

Kao sto rekoh, covek u samostalnom izucavanju moze doci do istih, ili slicnih zakljucaka ako proucava Bozju rec sa molitvom, ali naravno crkvi je dato da bude svetlost svetu, jer niko se nije naucen rodio..
Ja licno poznajem ljude koji su upoznali cinjenice koje propoveda Adventizam putem same reci Bozje, i sada su vernici Adventisticke crkve..

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


2. PITANJE:
U ovom tumačenju PEČAT je SUBOTA! Što onda znači da se ne spasavamo, ljubavlju, milošću, dobrotom, blagošću, strpljivošću, smirenošću, VEROM, poslušnošću, uzdržljivošću, pravednosti...... već DELIMA. Ko drži subotu u poslednjim danima – spašen je – ko ne drži – ide u propast!

ODGOVOR: Ovde mnogi grese kada naglasavaju spasenje miloscu, ne uzimajuci u obzir Bozju pravdu, a biblija upravo pravi taj balans, odnosno mi se spasavamo miloscu, jer nas nasa dela nikada ne mogu preporuciti Bogu, ali primivsi spasenje sada i ovde, mi nemamo slobodu da krsimo Bozanske principe zapisane u Bozjem zakonu, ako je tako, onda mozemo i da krademo, i da cinimo preljube, i sve ostalo sto je suprotno onome sto nalazu Bozje zapovesti, a biblija napominje da je vera bez dela mrtva.
U cemu je problem, kada si u navodjenju kriterijuma i sam pomenuo poslusnost.
U proppast ide onaj koji je poznavao biblijske cinjenice, pa i zapovest o suboti, ali nije bio spreman da ispostuje kriterijume Jevandjelja, i bira laksi put koji ne iziskuje zrtvu, takav covek tesko da moze da ocekuje nesto od Boga.
Sa druge strane, oni koji zbog zivotnih okolnosti nisu mogli da upoznaju vecu svetlost, a ziveli su krajnje Bogougodno po svetlosti koju su imali, takvima ce Bog suditi po toj svetlosti koju su posedovali, i po srcu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


3. PITANJE:
U armagedonu se spašava samo 144.000! Što je jako mali broj ljudi na spram ukupnog broja stanovnika. Ili ti u procentima oko 0,002 %! Odnosno 1 u 50.000. Što mi se malo ne uklapa sa stihom - Тада ће бити два на њиви; један ће се узети, а други ће се оставити.(Матеј 24,40) -. A pravo da ti kažem ni sa logikom.

ODGOVOR:

144 000 ce ostati u trenutku kada prestane vreme milosti, a pre toga, neki ce poloziti svoj zivot u progonstvu.
Taj tekst iz Mateja nije dat kao dokaz za pola - pola, da ce pola covecanstva biti uzeto na nebo, a pola ostavljeno, vec prikazuje sliku da ce u poslednje vreme na zemlji zajedno ziveti i pravednici i gresnici, i dok ce jedan broj biti uzet na nebo, jedan ce biti ostavljen da primi sud.
Osim toga, realno je da ce u ovom vremenu neverstva biti vrlo mali broj spasenih..
Ceo svet ce se okrenuti protiv Boga, i naroda koji drzi zapovesti i veru Isusovu.
Zivi bili pa videli.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


4. PITANJE:
Ostaje problem sa velikanima vere. Šta ćemo sa njima? Ovde neće biti ni jednoga. Biće samo subotari! Meni zaista ne pije vodu da u 144.000 neće biti ni jedan velikan vere – već samo subotara. A kada pogledaš od svih subotara – jedini koji ispravno drže ostale stvari su Adventisti, jer ostali subotari (npr. Baptisti) imaju doktrinu o besmrtnosti duše, paklu, večnim mukama, jednom spašen-zauvek spašen........ to znači da u 144.000 ulaze samo Adventisti Sedmoga Dana!


ODGOVOR:

U carstvu Bozjem nece biti samo Adventista, vec svih onih koji ispune ove kriterijume spasenja, a to sto su ovi kriterijumi potpuno zastupljeni u Adventistickoj crkvi ne podleze tome da ih Bog promeni, to znaci da oni moraju biti objavljeni svetu, kako bi svi koji cuju o nima i sproveli ih u zivot bili spaseni, pa to se tice i mene, i tebe, i Jurivake..i svih ostalih.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. PITANJE: Šta ćemo sa ''djevstvenicima''. Znači Adventistima Sedmog Dana koji sve drže, dočekuju živi Hrista, a pre toga došli iz Pravoslavlja, ili Katolicizma ili iz Jehovinih svedoka..... Znači oni su se poganili sa Crkvama, a sada su ispravni?


ODGOVOR:

Oni se nisu opoganili sa zenama u smislu da nisu napravili kompromis sa crkvama u delu poklonjenja Antihristu, i prihvatanju Antihriscanskih zakona, vec i ako su nekada bili u tim crkvama, oni su poslusali glas da iz njih izadju, po savetu koji im je upucen `IZADJITE IZ NJE NARODE MOJ DA SE NE OPOGANITE OD NECISTOTE NJEZINE, I DA VAM NE NAUDE ZLA NJEZINA.


 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Одлично. Што се тиче суботе и печата, ту се потпуно слажем. Једини проблем је у броју печатираних који су првенци. Колико се мени чини, првенци могу бити само они први који су били Богу и Јагњету. Ако се почне са печатирањем данас, шта је са првим хришћанима и свим осталим до сада? По свакој логици, првенци су по племенима Израиља, а воде их дванаест апостола. И они су првенци. Они су сви оставили своје домове и ишли за Христом (ширили хришћанство) дан и ноћ. После тих првих печатираних који имају име Божије на челу, спасиће се читаво мноштво (они са палмама у рукама).

Око жига звери нешто се прескаче, а то може да помогне да поткрепим тврдњу да су 144000 први хришћани (рачунајући и апостоле). Ми ћемо бити са палмама у оном мноштву.


6. И учини све, мале и велике, богате и сиромашне, слободњаке и робове, те им даде жиг на десној руци њиховој или на челима њиховим,
17. Да нико не може ни купити ни продати, осим ко има жиг (1), или име звери(2), или број имена њеног(3).

Значи да могу имати и њено име и број имена, а не само жиг (закон, ако је печат Божији закон и сведочанство Христово). Жиг је већ полако почео да се шири, али име и број имена су одавно на снази. Значи да су многи прогањани од стране те звери или су они други давно имали име звери или број (припадали том систему и поштовали обичаје звери - веровања). Жиг ће бити нешто специфично и очигледно, неопходно да би се трговало (радило). Значи да ће 144000 бити већ печатирани пре било чега, на самом почетку (првенци). Од њих наста оно мноштво што видимо у 9. стиху (сигурно су и они били печатирани од стране Бога јер не примише жиг звери, значи да су први печатирани ови што спадају у 144000, а касније и остали).

Ако са палмама видимо ове што не примише жиг, значи да су убијени у време жигосања. То значи да је 144000 печатирано пре тога, а не после жигосања (на самом крају - доласку Христовом).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Naravno da je subota uslov spasenja, i ne samo subota, vec i sve druge zapovesti.
Vec sam rekao, u vreme kada Antihrist proklamuje obaveznim zakonom nedelju kao dan odmora, tada ce doci do svrstavanja ljudi u dva tabora, onih koji ce slobodnom voljom ili pod prisilom prihvatiti Antihristov zakon o nedelji, i onih koji drze zapovesti Bozje i po cenu zivota.
Sto se tice pitanja `Sta vi jos niste spoznali u spasenju, ocigledno je da krsite Bozju zapovest koja je deo Bozjeg zakona, a Bozja rec naglasava da `KO SAGRESI U JEDNOM KRIV JE ZA SVE, JER ONAJ KOJI JE REKO NE UBI REKAO JE I NE CINI PRELJUBE, AKO DAKLE NE UBIJES A UCINIS PRELJUBU, POSTAO SI PRESTUPNIK ZAKONA..

Covek u samostalnom izucavanju moze doci do istih, ili slicnih zakljucaka ako proucava Bozju rec sa molitvom, ali naravno crkvi je dato da bude svetlost svetu, jer niko se nije naucen rodio..

Drugo je da neko kaze da se pridrzava biblije, jer jedno je reci, a drugo potkrepiti tu tvrdnju biblijskim dokazima.

Izmedju velikog mnostva nema neke velike razlike, kriterijumi spasenja za obadve grupe su identicni, razlika je samo u tome sto ove dve grupe zive u razlicitim istorijskim periodima, i prolaze kroz razlicite okolnosti..

Posto nisi shvatio ono sto sam napisao, a sto pretstavlja odgovor na tvojih pet pitanja, evo odgovoricu ponovo ukratko:



1. PITANJE: Ovo je ‘’crkveno’’ tumačenje o 144.000, a ne biblijsko. Jer je ovo tumačenje nastalo u Adventnoj Crkvi, a ne u nezavisnim izučavanjima Biblije;

Kao sto rekoh, covek u samostalnom izucavanju moze doci do istih, ili slicnih zakljucaka ako proucava Bozju rec sa molitvom, ali naravno crkvi je dato da bude svetlost svetu, jer niko se nije naucen rodio..
Ja licno poznajem ljude koji su upoznali cinjenice koje propoveda Adventizam putem same reci Bozje, i sada su vernici Adventisticke crkve..

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


2. PITANJE:
U ovom tumačenju PEČAT je SUBOTA! Što onda znači da se ne spasavamo, ljubavlju, milošću, dobrotom, blagošću, strpljivošću, smirenošću, VEROM, poslušnošću, uzdržljivošću, pravednosti...... već DELIMA. Ko drži subotu u poslednjim danima – spašen je – ko ne drži – ide u propast!

ODGOVOR: Ovde mnogi grese kada naglasavaju spasenje miloscu, ne uzimajuci u obzir Bozju pravdu, a biblija upravo pravi taj balans, odnosno mi se spasavamo miloscu, jer nas nasa dela nikada ne mogu preporuciti Bogu, ali primivsi spasenje sada i ovde, mi nemamo slobodu da krsimo Bozanske principe zapisane u Bozjem zakonu, ako je tako, onda mozemo i da krademo, i da cinimo preljube, i sve ostalo sto je suprotno onome sto nalazu Bozje zapovesti, a biblija napominje da je vera bez dela mrtva.
U cemu je problem, kada si u navodjenju kriterijuma i sam pomenuo poslusnost.
U proppast ide onaj koji je poznavao biblijske cinjenice, pa i zapovest o suboti, ali nije bio spreman da ispostuje kriterijume Jevandjelja, i bira laksi put koji ne iziskuje zrtvu, takav covek tesko da moze da ocekuje nesto od Boga.
Sa druge strane, oni koji zbog zivotnih okolnosti nisu mogli da upoznaju vecu svetlost, a ziveli su krajnje Bogougodno po svetlosti koju su imali, takvima ce Bog suditi po toj svetlosti koju su posedovali, i po srcu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


3. PITANJE:
U armagedonu se spašava samo 144.000! Što je jako mali broj ljudi na spram ukupnog broja stanovnika. Ili ti u procentima oko 0,002 %! Odnosno 1 u 50.000. Što mi se malo ne uklapa sa stihom - Тада ће бити два на њиви; један ће се узети, а други ће се оставити.(Матеј 24,40) -. A pravo da ti kažem ni sa logikom.

ODGOVOR:

144 000 ce ostati u trenutku kada prestane vreme milosti, a pre toga, neki ce poloziti svoj zivot u progonstvu.
Taj tekst iz Mateja nije dat kao dokaz za pola - pola, da ce pola covecanstva biti uzeto na nebo, a pola ostavljeno, vec prikazuje sliku da ce u poslednje vreme na zemlji zajedno ziveti i pravednici i gresnici, i dok ce jedan broj biti uzet na nebo, jedan ce biti ostavljen da primi sud.
Osim toga, realno je da ce u ovom vremenu neverstva biti vrlo mali broj spasenih..
Ceo svet ce se okrenuti protiv Boga, i naroda koji drzi zapovesti i veru Isusovu.
Zivi bili pa videli.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


4. PITANJE:
Ostaje problem sa velikanima vere. Šta ćemo sa njima? Ovde neće biti ni jednoga. Biće samo subotari! Meni zaista ne pije vodu da u 144.000 neće biti ni jedan velikan vere – već samo subotara. A kada pogledaš od svih subotara – jedini koji ispravno drže ostale stvari su Adventisti, jer ostali subotari (npr. Baptisti) imaju doktrinu o besmrtnosti duše, paklu, večnim mukama, jednom spašen-zauvek spašen........ to znači da u 144.000 ulaze samo Adventisti Sedmoga Dana!


ODGOVOR:

U carstvu Bozjem nece biti samo Adventista, vec svih onih koji ispune ove kriterijume spasenja, a to sto su ovi kriterijumi potpuno zastupljeni u Adventistickoj crkvi ne podleze tome da ih Bog promeni, to znaci da oni moraju biti objavljeni svetu, kako bi svi koji cuju o nima i sproveli ih u zivot bili spaseni, pa to se tice i mene, i tebe, i Jurivake..i svih ostalih.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. PITANJE: Šta ćemo sa ''djevstvenicima''. Znači Adventistima Sedmog Dana koji sve drže, dočekuju živi Hrista, a pre toga došli iz Pravoslavlja, ili Katolicizma ili iz Jehovinih svedoka..... Znači oni su se poganili sa Crkvama, a sada su ispravni?


ODGOVOR:

Oni se nisu opoganili sa zenama u smislu da nisu napravili kompromis sa crkvama u delu poklonjenja Antihristu, i prihvatanju Antihriscanskih zakona, vec i ako su nekada bili u tim crkvama, oni su poslusali glas da iz njih izadju, po savetu koji im je upucen `IZADJITE IZ NJE NARODE MOJ DA SE NE OPOGANITE OD NECISTOTE NJEZINE, I DA VAM NE NAUDE ZLA NJEZINA.
E to je pravi odgovor. Sada si ti moj pravi brat. Odgovorio si mi na moja pitanja. Drugi je padež što me nisi razuverio, što ja smatram da je to još jedna od zabluda Adventističke Crkve - jer nije htela da sluša Boga već jednu ŽENU! Mada ja sam od Reformnog pokreta ASD čuo da je pravo tumačenje EGW, po ovom pitanju da je 144.000 sakupljeno od 23.10.1844 do Armagedona a ne samo u Armagedonu, ali mislim da je i to pogrešno.
Ali bez obzira ja te sada potpuno razumem i podržavam. Da nisi u Adventnoj Crkvi ne bi mislio tako, a OK si čovek i vernik, e sada ne znam kako na to Bog gleda. Ja se nadam da će presuditi srce a ne um. Onda si i ti spašen.
Znači po meni apsolutno ne pije vodu ASD tumačenje o 144.000 koji jedino opstaju u Armagedonu - iz praktičnog razloga jer je broj jako mali i svi moraju biti SUBOTARI, sa Hristovom verom,a to u ovom trenutku ispunjavaju jedino ASD. Da li ti znaš još nekog na Planeti ko je SUBOTAR a ima HRISTOVU VERU - Ispravno tumačenje kompletne Biblije?

Što praktično znači da Jurivaka ide u kotlić, da ga dobro skuvamo, osim ako ne prihvati ASD ili umre pre dolaska Hrista!

Još jednom hvala na iscrpnom odgovoru, i Bog s tobom.
 
Natrag
Top