144.000 otkupljenih sa zemlje

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
http://serbianforum.org/members/laodikeja.htmlЛаодикеја је одлично исписао све што се тиче основних црта. Сигурно да је јасно да се све своди на 12 племена Израиља (Христ је нови Израиљ, зато и има 12 ученика-апостола).

А зашто баш 144 000? Још увек немам појма. Могу само да кажем да сам кренуо са копањем по туђим мишљењима, мада знам да неће бити јасно док Бог то не одреди. Чим буде решио да се сазна, ми ћемо сигурно раширити широм планете. Мало ми је необично да тврдим да знам шта тај број представља, кад још увек нико није повезао са нечим. Нешто сам мозгао као математичар, па ако је воља Божија, можда ми и открије. Јасно је да девственици значи да се нису окаљали о неку цркву (жена у Откривењу представља цркву, да не мисле даме да има шовинизма у речи Божијој) и да ће ти људи имати специфично искуство (певају песму коју нико други не зна).
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
Eto vidiš Besherat, nisi ti jedina koja se osjeća izopćenom. Zaista je divno čudo koliko se lažni Prorok upleo u Sudbine ljudi na Zemlji. Promovišući lažne vrijednosti kao - lična korist ispred zajedničke, prvo samo na sebe misliti a za druge je lako, onda - Ja ću gurat naprijed da me drugi ne preteknu itd ..., postigao je da se Porodica odrodi, prijatelj da ostavi prijatelja, majka dijete, sin Oca, brat brata. Dakle, uništen je aspekt ljudskog bića koji vodi ka realizaciji vlastite Svijesti ali samo i samo u interakciji sa bližnjim a na obostranu korist. Zato nemoj da žališ sebe jer neće te bog(u tvome izboru da se povučeš pred svim lažnim) ostaviti usamljenu. Otzkrit ćeš da na ovom bijelom božijem Svijetu imaš sabraću i sestre koji su tvoga roda, onih koji ne odustaju od cilja prema ispunjenju i ostvarenju istinskih životnih blaga posvećenih od davnina onima koji znaju Ljubiti.
E, baš si mi ovo odlično objasnio Laodikejo, čak sam i cijeli post pročitala, za čudo veliko, jer sam ćorava i izbjegavam duže postove. Ja onda čekam Anđela , vjeruj mi, jer sam postala obični ljudski opad, što bi rekao moj simpatični prijatelj RIS BG i odrodila sam se od svih, jer vidim da svi lažu i očekuju samo neku materijalnu ili duhovnu korist, a to ne volim nikako.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Ne žalim ja sebe, ja žalim cijeli ljudski rod, jer se pati na zemlji , pod ovakvim uslovima kakvi su danas, a prvenstveno mislim na pad moralnih vrijednosti, jer bi to trebalo da nas odvaja od životija, zar ne? Ponekad pomislim da su životinje humanije i da imaju više savjesti od pojedinaca iz roda ljudskoga.
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
Eto ja sam u svom izboru riječi upotrijebio kapital letter O i umjesto obrezani - napisao to sa Velikim slovom. Odmah po slanju tog posta osjetio sam nespokojstvo. Zaista oni sebe ne veličaju i zato se ispravno nazivaju malima a ne velikima.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Откривење, глава 7
4. И чух број запечаћених, сто и четрдесет и четири хиљаде запечаћених од свих колена (од свих генерација) синова Израиљевих;

После набрајања племена Израиљевих, видимо да се ту појављују и сви људи из свих народа који су прихватили Христову жртву и опрали своје хаљине.

9. По том видех, и гле, народ многи, ког не може нико избројати, од сваког језика и колена и народа и племена, стајаше пред престолом и пред Јагњетом, обучен у хаљине беле, и палме у рукама њиховим.

Значи, немојте се плашити ако мислите да нећете ући у ужи избор за тих 144 000, јер су они нешто посебно и они су савршени. Ми ћемо бити у овом мноштву са палмама у рукама. Јесмо ли ми савршени? Наравно да нисмо. Ево и где се то лепо види:

Откривење, глава 14
4. Ово су који се не опоганише са женама, јер су девственици, они иду за Јагњетом куд год оно пође. Ови су купљени од људи, првенци су Богу и Јагњету. 2 Кор. 11:2, Јаков 1:18
5. И у њиховим устима не нађе се превара, јер су без мане пред престолом Божијим.


Како могу бити? Па разапињањем старог човека на крст са Христом, тј. рађањем новог човека са врлинама без мана. Негде сам то већ описао. Ево шта каже:

Ефесцима, глава 4 (обавезно видети јер ту се види тај нови човек без мана)
30. И не ожалошћавајте Светог Духа Божијег, којим сте запечаћени за дан избављења.Псал. 78:40, Иса. 63:10, Рим. 8:23
31. Свака горчина, и гнев, и љутина, и вика, и хула, да се узме од вас, са сваком пакошћу.
32. А будите један другом благи, милостиви, праштајући један другом, као што је и Бог у Христу опростио вама.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Ovo me podsjeti na onu emisiju " Ja imam talenat ", Bože mi oprosti na asocijaciji. :)
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Bas mi je drago da ste se raspisali povodom ove teme.
Odmah da se distanciram od 144000.
Ja necu biti medju njima sigurno.

Broj 12 u Bibliji oznacava bozansku potpunost(savrsenost),10 ljudsku itd....12*12000je tako nesto naj,naj,najbolje.
Tih 144000 dobijaju douhovna tela i zivece na nebu(tamo nema sexa).
Svakako da su medju njima pre svih Isusovi apostoli i prvi hriscani iz I veka nase ere..
Zasto je tako odluceno,ja ne bi da ulazim u to,mada mi je potpuno razumno.
Apostol Pavle govori o danu kada ce se Isus ,kao arhandjel javiti i uzeti na nebo prvo one koje bude vaskrsnuo iz mrtvih,a potom zive kao ostatak od 144000.
1.solunjanima 4:16,17
[SUP]16[/SUP] Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre;
[SUP]17[/SUP] A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
To su oni koji ostanu zivi za Isusov dolazak
NW 15 Јер ово вам говоримо по Јеховиној речи: ми живи, који останемо до Господове присутности, нећемо претећи оне који су умрли,
Da se to radi o dogadjaju koji je u dalekoj buducnosti,kada ni Petar ni Pavle ne budu ziveli govori kontekst.
1.sol 5:1
[SUP]1[/SUP] A za čase i vremena, braćo, nije vam potrebno pisati;
Svi ostali se nadaju zivotu na zemlji,bilo kao preziveli iz velike nevolje ,kao veliko mnostvo,bilo kao vaskrsli za zivot na zemlji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ukazao bih na jos jedan tekst koji govori o tome da je grupa od 144 000 izabranih verni koji ce ziveti u vreme pred sam kraj istorije sveta, neposredno pre nego sto Andjeli puste cetiri vetra, odnosno nevolje, i prirodne katastrofe koje ce nakon prestanka Bozje milosti pogoditi svet.

To je upravo ono o cemu sam i govorio u prethodnom komentaru, da zapecacenje ustvari priprema Bozji narod za poslednje dogadjaje, u vreme kada milost Bozja prestane, i sudovi Bozji se obruse na ovaj svet


I potom videh četiri anđela gde stoje na četiri ugla zemlje, i drže četiri vetra zemaljska, da ne duše vetar na zemlju, ni na more, ni na i kakvo drvo.
7:2 I videh drugog anđela gde se penje od istoka sunčanog, koji imaše pečat Boga Živoga; i povika glasom velikim na četiri anđela kojima beše dano da kvare zemlju i more, govoreći:
7:3 Ne kvarite ni zemlje, ni mora, ni drveta, dokle zapečatim sluge Boga našeg na čelima njihovim.
7:4 I čuh broj zapečaćenih, sto i četrdeset i četiri hiljade zapečaćenih od svih kolena sinova Izrailjevih;
7:5 Od kolena Judinog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Ruvimovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Gadovog dvanaest hiljada zapečaćenih;
7:6 Od kolena Asirovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Neftalimovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Manasijinog dvanaest hiljada zapečaćenih;
7:7 Od kolena Simeunovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Levijevog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Isaharovog dvanaest hiljada zapečaćenih;
7:8 Od kolena Zavulonovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Josifovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Venijaminovog dvanaest hiljada zapečaćenih. ( Otkrivenje Jovanovo 7. 8 ).
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
Ma znam da ne žališ sebe i potpuno si u pravu kada kažeš da su životinje puno neposrednije i vide svijet reralnije već mnogi takozvani humansapiensi. Često sam iskusio da životinja osjeti negativnu energiju kod čovjeka i reagira napadom na takvu osobu. Mislim da je većina ljudskog roda ispunjena negativnošću i kao takvi u nemogućnosti su da iskuse šta to znači blizina. Na svu sreću ima nas i prosvjetljenih. :)
Ne žalim ja sebe, ja žalim cijeli ljudski rod, jer se pati na zemlji , pod ovakvim uslovima kakvi su danas, a prvenstveno mislim na pad moralnih vrijednosti, jer bi to trebalo da nas odvaja od životija, zar ne? Ponekad pomislim da su životinje humanije i da imaju više savjesti od pojedinaca iz roda ljudskoga.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Laodikejac.
Ti si prevideo jednu bitnu cinjenicu.
Pre nego sto Isus pocne da deluje,on ce uzeti sebi gore na nebo 144000.Glavninu ce prvo vaskrsnuti iz mrtvih,a potom ostatak od tih 144000 koji budu ziveli u tim poslednjim danima ovog politickog sistema.
U 1.Korincanima 15:23 pise da ce vaskrsenje biti po redu.
[SUP]23[/SUP] Ali svaki u svom redu: novina Hristos; a potom oni koji verovaše Hristu o Njegovom dolasku;
NW prevod 23 Али свако у свом реду: Христ као првина, а затим, за време његове присутности, они који су Христови.
Nacin,kako ce se to desiti pise Pavle u nastavku 1.Kor 15:51,52
NW 51 Ево, говорим вам свету тајну: Нећемо сви заспати смртним сном, али сви ћемо се преобразити, 52 у једном тренутку, у трен ока, на звук последње трубе. Јер труба ће затрубити и мртви ће ускрснути нераспадљиви, и ми ћемо се преобразити.
[SUP]51[/SUP] Evo vam kazujem tajnu: jer svi nećemo pomreti, a svi ćemo se pretvoriti.
[SUP]52[/SUP] Ujedanput, u trenuću oka u poslednjoj trubi; jer će zatrubiti i mrtvi će ustati neraspadljivi, i mi ćemo se pretvoriti.
Slicno i u 1.Solunjanima 4:15,16
Tih 144000 se skupljaju vekovima,a ne samo poslednjeg dana.Uostalom i Petar i Pavle i ostali apostoli ce biti medju tih 144000 da zajedno sa isusom caruju sa neba i da nam budu svestenici.Ko bolje od njih moze da ispuni tu ulogu???

 
Natrag
Top