144.000 otkupljenih sa zemlje

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
A evo ti prevod Novi svet cele te 2 glave Jevrejima,koji je mnogo jasniji i bolje preveden.

1.Zато је неопходно да обратимо посебну пажњу на оно што смо чули, да не будемо одвучени од вере.2Јер ако је реч изговорена преко анђела била чврста, па су сваки преступ и свака непослушност били праведно кажњени,3како ћемо ми умаћи ако занемаримо тако велико спасење које је почео да проповеда наш Господ и које су нам потврдили они који су га чули како говори,4а за које је и Бог посведочио чудесним знаковима, знамењем, разним моћним делима и дељењем светог духа по својој вољи?


5Јер није анђелима подложио будући свет о коме говоримо.6А неко је негде посведочио: „Шта је човек да на њега мислиш, или син човечји да се за њега бринеш?7Учинио си га мало мањим од анђела, славом и чашћу си га крунисао и поставио си га над делима руку својих.8Све си подложио под његове ноге.“ Тиме што му је све подложио, Бог није оставио ништа што му није подложено. А сада још не видимо да му је све подложено,9али видимо Исуса, који је био учињен мало мањим од анђела, крунисаног славом и чашћу јер је претрпео смрт, да би тиме по Божјој незаслуженој доброти окусио смрт за свакога.


10Јер је доликовало ономе ради кога је све и преко кога је све, да доводећи многе синове у славу путем патњи учини савршеним Главног Заступника њиховог спасења.11Јер и онај који посвећује и они које он посвећује — сви су од истог оца. Зато се он не стиди да их зове „браћом“,12кад каже: „Објавићу име твоје браћи својој, усред окупљеног мноштва песмом ћу те хвалити.“13И још: „Ја ћу се у њега уздати.“ И још: „Ево, ја и деца коју ми је Јехова дао.“


14А пошто су та „деца“ људи од крви и меса, и он је постао човек од крви и меса, да својом смрћу уништи онога који има моћ да проузрокује смрт, то јест Ђавола,15и да ослободи све који су због страха од смрти цео живот били подложни ропству.16Јер он заиста не помаже анђелима, већ помаже Аврахамовом потомству.17Зато је у свему морао да постане попут своје „браће“, да буде милосрдан и веран као првосвештеник у Божјој служби, како би принео жртву помирења за грехе народа.18А пошто је и сам трпео кад је био искушаван, он може притећи у помоћ онима који су у кушњама.

Zapazi da je taj "sin covecji" krunisan (vencan) slavom i cascu.To se svakako ne misli na obicnog coveka,zar ne?
Sin covecji iz psalama,Danila i novog zaveta se odnosi na isusa Hrista.

[SUP]Jevrejima 1:4[/SUP] I toliko bolji posta od anđela koliko preslavnije ime od njihova dobi.
Kad je to tek Isus postao bolji od andjela???Sta je bilo do tada?
Zar ne ide sa njime svugde samo 144000 otkupljenih sa zemlje?
Mislis li da ih je vise ili manje?
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2012
Poruka
14
ja bih vas zamolila ako neko moze da mi objasni o suboti i kakav je to americki nedeljni zakon??
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
ja bih vas zamolila ako neko moze da mi objasni o suboti i kakav je to americki nedeljni zakon??
To je nauk, koji nema veze sa ovom temom, pa ako ga Jurivaka ne obriše evo to odgovor:
To je nauk Adventistipčke Crkve. Odnosno EGW. Njoj se u jednoj od vizija javila ploča zakona na kojoj je jako svetlela 4-ta zapovest. Ona je to protumačila kao obavezu svetkovanja SUBOTE, a ne NEDELJE, pa je smislila tkz. NEDELJNI ZAKON - Zakon koji će biti izglasan u poslednjim danima, gde će biti obavezno svetkovanje NEDELJE.
I koji to prihvate biće obeleženi sotonskim žigom, a koji se tome budu protivili i držali SUBOTU biće obeleženi Božijim pečatom i time biti spašeni. Normalno ovi koji budu držali NEDELJU - idu u večnu smrt.
Pozdrav
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ja bih vas zamolila ako neko moze da mi objasni o suboti i kakav je to americki nedeljni zakon??


Ja sam o ovome vec pisao na drugoj temi, ali zelim samo ukratko da odgovorim.

Nedelja ce proisteci iz koalicije izedju verskih i svetovnih vlasti, u ovom slucaju Sjedinjenih Americkih drzava i Vatikana, u kjoj ce
svetovne vlasti nametnuti svetu verske zakone, odnosno zakon o obaveznom praznovanju nedelje.
Ono sto ce direktno dovesti do uvodjenja ovog nedeljnog zakona su razorni sudovi Bozji u vidu prirodnih katastrofa koji ce u poslednjem vremenu potresti ovu zemlju, i iz tog razloga koalicija izmedju ovih dveju sila ce proklamovati ovaj zakon u cilju stisavanja Bozjeg gneva, i svako ko ga ne prihvati bice osudjen kao onaj koji donosi Bozji gnev na zemlju.

U biblijskoj knjizi otkrivenje Jovanovo u 13 poglavlju opisuje se pojava dve svetske sile koje ce u odredjenom istorijskom trenutku nastati na zemlji i koje ce zajedno u koaliciji nametnuti ovaj zakon o obaveznom praznovanju nedelje , a opisane su kao zveri.



Otkrivenje 13 poglavlje


Nastanak Rimokatolicke crkve kojoj je Sotona dao silu i svoj presto - ona izlazi iz mora sto u bibliji pretstavlja gusto naseljeno podrucje ili narode:


1. И стадох на пијеску морскоме; и видјех звијер гдје излази из мора, која имаше седам глава, и рогова десет, и на роговима њезинијем десет круна, а на главама њезинијем имена хулна. Дан. 7:2, Дан. 7:3, Дан. 7:7, Откр. 11:7, Откр. 12:3, Откр. 13:11,
Откр. 16:13, Откр. 17:3
2. И звијер коју видјех бијаше као рис, и ноге јој као у медвједа, и уста њезина као уста лавова, и даде јој змија силу своју, и
пријестол свој, и област велику. Дан. 7:6, Откр. 12:9, Откр. 16:10


Oduzimanje papine vlasti od strane napoleonove vojske 1798 godine:

3. И видјех једну од глава њезинијех као рањену на смрт, и рана смрти њезине излијечи се. И чуди се сва земља иза звијери, и поклонише се змији, која даде област звијери. 2 Сол. 2:3, Откр. 17:8
4. И поклонише се звијери говорећи: ко је као звијер? и ко може ратовати с њом? Дјела 19:28, Откр. 18:18

Progonstvo mracnog srednjeg veka u periodu 42 meseca odnosno 1260 prorockih godina koliko je tacno papska prevlast od 538 do 1798 godine - za razliku od prve zveri ova druga izlazi iz zemlje sto u bibliji pretstavlja pustinju ili nenaseljeno podrucje:

5. И дана јој бише уста која говоре велике ствари и хуљења, и дана јој би област да чини четрдесет и два мјесеца.
Дан. 7:8, Дан. 7:23, Откр. 11:2

6. И отвори уста своја за хуљење на Бога, да хули на име његово, и на кућу његову, и на оне који живе на небу. Псал. 73:9, Јован 1:14, Кол. 2:9

7. И дано јој би да се бије са светима, и да их побиједи; и дана јој би област над свакијем кољеном и народом и језиком и племеном. Дан. 7:21, Дан. 7:25, Откр. 11:7

8. И поклонише јој се сви који живе на земљи којима имена нијесу записана у животној књизи јагњета, које је заклано од постања свијета. 2 Мој. 32:32, Ефес. 1:4, 1 Пет. 1:19, Откр. 5:6

9. Ако ко има ухо нека чује.

10. Ко у ропство води, биће у ропство одведен; ко ножем убије ваља да он ножем буде убијен. Овдје је трпљење и вјера светијех. 1 Мој. 9:6, Иса. 14:2, Плач 3:26, Мат. 7:2, Мат. 26:52, Јевр. 12:3, Откр. 14:12


Nastanak Sjedinjenih Americkih drzava i stvaranje koalicije sa papstvom u cilju nametanja verskih zakona:


11. И видјех другу звијер гдје излази из земље, и имаше два рога као у јагњета; и говораше као аждаха. Дан. 7:8

12. И сву власт прве звијери чињаше пред њом; и учини да земља и који живе на њој поклони се првој звијери којој се исцијели рана смртна. Откр. 17:8

13. И учини чудеса велика, и учини да и огањ силази с неба на земљу пред људима. 5 Мој. 13:1, 1 Цар. 18:38, 2 Цар. 1:10, Мат. 24:24, 2 Сол. 2:9, Откр. 16:14

14. И вара оне који живе на земљи знацима, који јој бише дани да чини пред звијери, говорећи онима што живе на земљи да начине икону звијери која имаде рану смртну и оста жива. 2 Цар. 20:7

15. И би јој дано да даде дух икони звијериној, да проговори икона звијерина, и да учини да се побију који се год не поклоне икони звијериној. Откр. 20:4

16. И учини све, мале и велике, богате и сиромашне, слободњаке и робове, те им даде жиг на десној руци њиховој или на челим њиховима, Откр. 15:2

17. Да нико не може ни купити ни продати, осим ко има жиг, или име звијери, или број имена њезина. Откр. 14:11, Откр. 15:2

18. Овдје је мудрост. Ко има ум нека израчуна број звијери: јер је број човјеков и број њезин шест стотина и шездесет и шест.



 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
ja bih vas zamolila ako neko moze da mi objasni o suboti i kakav je to americki nedeljni zakon??
I sestro jesi li sada ukapirala da je Pečat Božiji SUBOTA, a žig zveri NEDELJA i kako će to delovati po izglasavanju NEDELJNOG ZAKONA na čitavoj Planeti ?
I ko su 144.000 u vezi sa ovim ?
Hvala
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I sestro jesi li sada ukapirala da je Pečat Božiji SUBOTA, a žig zveri NEDELJA i kako će to delovati po izglasavanju NEDELJNOG ZAKONA na čitavoj Planeti ?
I ko su 144.000 u vezi sa ovim ?
Hvala


Nedeljni zakon ce kao sto je receno proisteci iz koalicije izmedju verskih i svetovnih vlasti, odnosno kada verske vlasti - Rimokatolicka crkva i crkve sjedinjene u ekumenizmu zatraze od svetovnih vlasti da zakonom ustanove verske zakone, odnosno nedeljni zakon.
Ovaj zakon ce biti prihvacen i putem lokallnih vlasti svake drzave clanice ujedinjenih nacija i Evropske unije nametnut na lokalnom nivou svakom pojedincu.

Oni koji ne budu prihvatili ovaj zakon bice zakonski gonjeni i cak i ubijani zbog svog cvrstog stava poslusnosti Bozjim zapovestima i subote kao cetvrte zapovesti, cime ce svetovne vlasti pogaziti povelju o ljudskim pravima i slobodama.
Nakon sve intenzivnijih progona u kojima ce mnogi poloziti svoj zivot zbog svoje vere, na kraju ce ostati samo 144 000 zivih pripadnika Bozje crkve ostatka koji drze zapovesti Bozje, naspram Vavilona koji ce sacinjavati ostatak sveta koji koji se poklanja coveku bezakonja Antihristu i prihvata njegov nedeljni zakon, i oni ce zivi docekati Hrista, verni da dobiju vecni zivot, a ostali u Vavilonu da prime Bozji sud..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Nedeljni zakon ce kao sto je receno proisteci iz koalicije izmedju verskih i svetovnih vlasti, odnosno kada verske vlasti - Rimokatolicka crkva i crkve sjedinjene u ekumenizmu zatraze od svetovnih vlasti da zakonom ustanove verske zakone, odnosno nedeljni zakon.Ovaj zakon ce biti prihvacen i putem lokallnih vlasti svake drzave clanice ujedinjenih nacija i Evropske unije nametnut na lokalnom nivou svakom pojedincu.Oni koji ne budu prihvatili ovaj zakon bice zakonski gonjeni i cak i ubijani zbog svog cvrstog stava poslusnosti Bozjim zapovestima i subote kao cetvrte zapovesti, cime ce svetovne vlasti pogaziti povelju o ljudskim pravima i slobodama.Nakon sve intenzivnijih progona u kojima ce mnogi poloziti svoj zivot zbog svoje vere, na kraju ce ostati samo 144 000 zivih pripadnika Bozje crkve ostatka koji drze zapovesti Bozje, naspram Vavilona koji ce sacinjavati ostatak sveta koji koji se poklanja coveku bezakonja Antihristu i prihvata njegov nedeljni zakon, i oni ce zivi docekati Hrista, verni da dobiju vecni zivot, a ostali u Vavilonu da prime Bozji sud..
OK, hvala. A šta ćemo raditi ako se to ne desi ? Mislim NEDELJNI ZAKON i to sa Evropskom unijom.................
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
OK, hvala. A šta ćemo raditi ako se to ne desi ? Mislim NEDELJNI ZAKON i to sa Evropskom unijom.................

To se vec desava, a nesto od toga sam vec prilozio u ranijim diskusijama, naprimer da je Vatikan vec zatrazio od Evropskog parlamenta da se nedelja uvede kao neradni dan, zatim da je Nemacki ustavni sud vec usvojio nedelju kao obavezni neradni dan za trgovine, i nakon zemljotresa u Japanu pocetkom 2011 godine Vatikanski zvanicnici su na vanrednoj sednici povodom ovog dogadjaja izjavili da ako se kataklizme nastave ovim tempom, da ce morati da se uvede obavezni zakon za ceo svet..

O vome mozete pogledati na sajtovima Ekumenizam i www.europeansundayalliance.com sajt organizacije koja promovise skoro uvodjenje nedelje..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
ukapirala sam sve.hvala na odgovoru..
Dao sam jednom mom prijatelju Bibliju koji je nikada nije imao, a ni pročitao. Posle 2 meseca ja ga pitam kako ide. On mi kaže dobro, evo sada čitam POSTANJE.... Ja lepo, OK, pa ga ponovo vidim posle mesec dana i pitam kako ide Biblija, dokle si došao. On mi odgovara : odlično, sada čitam OTKRIVENJE!
Ja: Pa jel si pročitao između sve, jel ti sve jasno...
On meni odgovara- Sve sam pročitao, sve mi je jasno !!!

E sada ne znam zašto sam ovo ispričao.... Ali važno je da NE ŠTETI. A sve što ne šteti znači da KORISTI !
Pozdrav
 
Natrag
Top