144.000 otkupljenih sa zemlje

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Decko
rec "prvenac" je jedno,nema drugih.To ti je odredjen deo koji se daje,ne postoji drugenac,trecenac itd.Samo "prvenci"su odabrani za 144000 koji idu na nebo...
Taj broj je poceo da se skuplja nakon Isusovog odlaska na nebo,jer je Isus Hrist prvi koji je otisao na nebo.Prvi koji su usli u taj broj jesu njegovi apostoli,a poslednji ce uci uoci pocetka velike nevolje.
1.solunjanima 4 glava
[SUP]15[/SUP] Jer vam ovo kazujemo rečju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su pomrli.
[SUP]16[/SUP] Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre
[SUP]17[/SUP] A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Zapazi da ap.Pavle ovde govori o vremenu koje ce se dogoditi u dalekoj buducnosti i o "ostatku(zivi koji su ostali).
Seti se kome je Isus obecao da ce kraljevati sa njime? Tad ih je bilo samo 12apostola koji su vremenom pomrli.
zapazi i redosled uskrsenja...,prvo oni koji su mrtvi u HRISTU!To se ne odnosi na ljude pre Hrista.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
To je ostatak od 144.000.otkupljenih sa zemlje
Jel znas kad se vrsi zapecacivanje tog broja od 144000?
Znas li zasto nisu zapecaceni do tog vremena kraja?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Експерти да виде нешто што не постоји. То што тврдиш не стоји у Библији, дефинитивно, а то сам и показао цитатима. Остало препуцавање је губљење времена. Погледај мало боље, после запечаћених ПРВЕНАЦА Јован виде велико мноштво које није примило жиг и сведочило је за реч Божију, а он их види са палмама у рукама.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
"U Tih 144.000 se ubrajaju Isusovi apostoli,potom mnogobrojni hriscani iz I veka nase ere,a potom i iz kasnijih vekova,a tek na kraju uoci velike nevolje i Ostatak od 144000."

У 144 000 не иде ОСТАТАК него само првенци, што недвосмислено вас, а ни било кога од нас који смо велико мноштво не урачунава у ту цифру.
Стварно не знам где проналазите те измишљотине, само да се разликујете од осталих хришћана - да имате нешто "своје". Тако су јереси и цепале цркву од самог старта, фикс-идејама разних философа.

4. Ово су који се не опоганише са женама, јер су девственици, они иду за Јагњетом куд год оно пође. Ови су купљени од људи, првенци Богу и Јагњету. (Откривење 14)

20. Јер сте купљени скупо. Прославите дакле Бога у телесима својим и у душама својим, што је Божије. (1.Коринћанима 6)

27. Тада одговори Петар и рече Му: Ето ми смо оставили све и за Тобом идемо; шта ће дакле бити нама?
28. А Исус рече им: Заиста вам кажем да ћете ви који идете за мном, у другом рођењу, кад седе Син човечији на престолу славе своје, сешћете и ви на дванаест престола и судити над дванаест колена Израиљевих. (Матеј 19)


28. А ви сте они који сте се одржали са мном у мојим напастима.
29. И ја остављам вама царство као што је Отац мој мени оставио:
30. Да једете и пијете за трпезом мојом у царству мом, и да седите на престолима и судите над дванаест кољена Израиљевих. (Лука 22)

27. А Исаија виче за Израиља: Ако буде број синова Израиљевих као песак морски, остатак ће се спасти. (Римљанима 9)

5. Тако, дакле, и у садашње време остатак би по избору благодати.
6. Ако ли је по благодати, онда није од дела, јер благодат већ не би била благодат; ако ли је од дела није више благодат, јер дело већ не би било дело. ((Римљанима 11)

Што јасно говори да су "остатак" сви хришћани који ће се спасити благодаћи и вером у Исуса Христа. А да ли сам ненормалан и да ли лупетам, јасно је као дан. Ко су првенци од свих колена Израиља рашткани по целоме свету, то се лепо види, а да смо остатак апсолутно сви ми хришћани, такође се лепо види. Исаија је најавио управо хришћане (све) као остатак, а не одређену групу људи (секту) која фантазира и верује да је боља од осталих. То је као када се чевек уздиже и верује да је светији, чистији и бољи од осталих. Тако и свака група која се уздиже, биће понижена. То важи на појединачном нивоу, а важи и на групном.


4. И чух број запечаћених, сто и четрдесет и четири хиљаде запечаћених од свих колена синова Израиљевих;(Откривење 7)

1. Од Јакова, Бога и Господа Исуса Христа слуге, свима дванаест колена расејаним по свету поздравље. (Јаков 1)

А ти ако си љут и бесан, гледај да избегаваш увреде на мој рачун (а ниси ни први ни последњи који вређа). Ако нападаш неко моје мишљење или јерес, ти оспи паљбу (за моје добро - ако погрешим негде). Ти си први написао:

"Sardy
drago mi je da priznajes da je arhandjel Mihailo u stvari Isus Hrist ,jer radi isti zadatak."

Тако да провериш у будуће шта пишеш, па онда вређај.

"Naravno ja duboko verujem da su medju tih 144000 i Jehovini svedoci iz ova zadnja dva veka,a koliki je njihov broj u tih 144000 ne bih hteo da lupetam."

Верујем да неће бити ни један који се одриче Духа Светога и хули на Њега, а то ви колективно чините.
Ma pusti risa brate Adriane! nek mi on ili neko ovde na ovoj temi da citate da je bilo kad ili bilo gde (Otac,Sin,Sv Duh izjavio da je isus arhandjeo Mihail?)
RISE TO SI NAUCIO OD ADVENTISTYE KAD TI NE ODGOVARA PRAVDA TI ODMAH OVO JE TEMA 144000-de?

Evo vam malo za one koji misle da je Hrist Mihail.

12 I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.


13 A kome od anđela reče kad: Sedi meni s desne strane dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim?
Ps. 110:1


14 Nisu li svi službeni duhovi koji su poslani na službu onima koji će naslediti spasenje?
Zah. 1:10


1 Reče Gospod Gospodu mom: Sedi meni s desne strane, dok položim neprijatelje Tvoje za podnožje nogama Tvojim.
Ps. 45:6, Mt. 22:44, Mk. 12:36, Lk. 20:42, 1 Kor. 15:25, Jev. 1:13


2 Skiptar sile daje ti Gospod sa Siona: vladaj sred neprijatelja svojih.


3 U dan rata Tvog narod je Tvoj gotov u svetoj krasoti. Kao rosa zori iz utrobe, takva je u Tebe mladost Tvoja.
Sud. 5:2, Ps. 51:13, Ps. 96:9, Dela 2:41


4 Gospod se zakleo, i neće se pokajati: ti si sveštenik doveka po redu Melhisedekovom.
4 Moj. 23:19, Zah. 6:13, Jn. 12:34, Jev. 5:6, Jev. 7:15


5 Gospod je tebi s desne strane. Pobiće u dan gneva svog careve;
Is.N. 10:24, Ps. 2:5, Ps. 2:9, Ps. 16:8, Jezek. 29:5, Rim. 2:5, Otk. 11:18


6 Sudiće narodima, napuniće zemlju trupova; satrće glavu na zemlji širokoj.
Ps. 18:38, Avak. 3:13


7 Iz potoka će na putu piti, i zato će podignuti glavu.
Isa. 53:12, Isa. 61:1, Jn. 3:34


34 Jer David ne iziđe na nebesa, nego sam govori: Reče Gospod Gospodu mom: Sedi meni s desne strane,
Ps. 110:1, Mt. 22:44, Jn. 3:13, Ef. 1:21, Jev. 1:13


35 Dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim.


36 Tvrdo dakle neka zna sav dom Izrailjev da je i Gospodom i Hristom Bog učinio ovog Isusa koga vi raspeste.
Ps. 2:1, Ps. 2:6, Dela 5:31, 2 Sol. 1:7



37 A kad čuše, ražali im se u srcu, i rekoše Petru i ostalim apostolima: Šta ćemo činiti, ljudi braćo?
Prop. 12:11, Jezek. 33:5, Zah. 12:10, Lk. 3:10, Dela 16:30


38 A Petar im reče: Pokajte se, i da se krstite svaki od vas u ime Isusa Hrista za oproštenje greha; i primićete dar Svetog Duha;
Mt. 3:2, Mt. 3:8, Lk. 24:47, Dela 3:19, Dela 8:15, 2 Kor. 7:10


39 Jer je za vas obećanje i za decu vašu, i za sve daleke koje će god dozvati Gospod Bog naš.
5 Moj. 29:15, Joilo 2:28, Dela 3:25, Rim. 9:8, Ef. 2:13


40 I drugim mnogim rečima svedočaše, i moljaše ih govoreći: Spasite se od ovog pokvarenog roda.


41 Koji dakle rado primiše reč njegovu krstiše se; i pristade u taj dan oko tri hiljade duša.
Dela 1:15


42 I ostaše jednako u nauci apostolskoj, i u zajednici, i u lomljenju hleba, i u molitvama.
Jev. 10:25


43 I uđe strah u svaku dušu; jer apostoli činiše mnoga čudesa i znake u Jerusalimu.
Jest. 8:17, Mk. 16:17, Lk. 7:16


44 A svi koji verovaše behu zajedno, i imahu sve zajedno.
Dela 4:32


45 I tečevinu i imanje prodavahu i razdavahu svima kao što ko trebaše.
Isa. 58:7, Dela 4:34


46 I svaki dan behu jednako jednodušno u crkvi, i lomljahu hleb po kućama, i primahu hranu s radošću i u prostoti srca,
Lk. 24:53, Dela 20:7



47 Hvaleći Boga, i imajući milost u sviju ljudi. A Gospod svaki dan umnožavaše društvo onih koji se spasavahu.
Dela 5:13, Rim. 8:30, Rim. 14:18

za sada dovoljno.

pozdrav.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Adrijane,Adrijane
tih 144000 ce ici svuda sa Isusom Hristom.Zadnji od njih (taj ostatak) bice uzet na nebo uoci same velike nevolje. Dal si primetio da Pavle govori o onima koji dozive taj dan.
Nadalje nemoj da te buni,veliko mnostvo pred Bozjim prestolom sa palmama u rukama.
To su spaseni iz velike nevolje,ali oni su na zemlji,jer je zemlje podnozje Bozjem prestolu.
Zli ce biti unisteni,pogledaces a nece biti zloga.
Bog nece premestati dobre ljude na nebo,vec ce ih sacuvati na zemlji.Ili mislis da je nesposoban da ih od zlih zastiti cak i na zemlji?

za fakija
[SUP]9[/SUP] A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa, koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.(jevrejima 2:9)
Zar nije logicno da je tog andjela otac postavio za arhandjela?
[SUP]4[/SUP] I toliko bolji posta od anđela koliko preslavnije ime od njihova dobi.(jevrejima 2:4)
Kad je to Isus postao bolji od ostalih andjela?Pa kad je dao otkupninu.
[SUP]16[/SUP] Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre(1.sol 4:16)Koko to u Bibliji ima arhandjela?Ja znam samo za arhandjela Mihaila,a ti?

Zamolio bi te da mi nadjes barem jedan stih u Bibliji gde pise da je Sveti duh Bog.
Dzaba trazis,nema ga.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
[SUP]9[/SUP] A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa,


Ово више не памтим колико си пута поновио. Више је него јасно да се Исус унизио мањим и од анђела, узео обличије слуге само да би нас Спасао. Не каже да је анђео Исус, то је само умишљено и изврнуто тумачење.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Adrijane,Adrijane
tih 144000 ce ici svuda sa Isusom Hristom.Zadnji od njih (taj ostatak) bice uzet na nebo uoci same velike nevolje. Dal si primetio da Pavle govori o onima koji dozive taj dan.
Nadalje nemoj da te buni,veliko mnostvo pred Bozjim prestolom sa palmama u rukama.
To su spaseni iz velike nevolje,ali oni su na zemlji,jer je zemlje podnozje Bozjem prestolu.
Zli ce biti unisteni,pogledaces a nece biti zloga.
Bog nece premestati dobre ljude na nebo,vec ce ih sacuvati na zemlji.Ili mislis da je nesposoban da ih od zlih zastiti cak i na zemlji?

za fakija
[SUP]9[/SUP] A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa, koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.(jevrejima 2:9)
Zar nije logicno da je tog andjela otac postavio za arhandjela?
[SUP]4[/SUP] I toliko bolji posta od anđela koliko preslavnije ime od njihova dobi.(jevrejima 2:4)
Kad je to Isus postao bolji od ostalih andjela?Pa kad je dao otkupninu.
[SUP]16[/SUP] Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre(1.sol 4:16)Koko to u Bibliji ima arhandjela?Ja znam samo za arhandjela Mihaila,a ti?

Zamolio bi te da mi nadjes barem jedan stih u Bibliji gde pise da je Sveti duh Bog.
Dzaba trazis,nema ga.
Jeli ti umes da citas?Ako umes onda citaj:13 A kome od anđela reče kad: Sedi meni s desne strane dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim?
Ps. 110:1


Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Alo momci
Kako citate recenicu?
CIM OD ANDJELA VIDIMO ISUSA
Zar odavde ne vidite da je Isus bio andjeo?
Sto se tice fakijevog stiha
A kome od anđela reče kad: Sedi meni s desne strane dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim?
Sta te tu buni?
Isus je bio andjeo,razlikovao se od ostalih andjela.Zbog onog sto je ucinio dobio je titulu prvog andjela ili arhandjela.
Procitaj filibljanima 2:8-10
[SUP]8[/SUP] Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove.
[SUP]9[/SUP] Zato i Bog Njega povisi, i darova Mu ime koje je veće od svakog imena.
[SUP]10[/SUP] Da se u ime Isusovo pokloni svako koleno onih koji su na nebu i na zemlji i pod zemljom;



 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ако већ користиш Посланицу Јеврејима, онда погледај мало боље, све се само говори:

2.глава
1. Тога ради ваља нам већма пазити на речи које слушамо, да како не отпаднемо. 2. Јер ако је оно што је говорено преко анђела утврђено, и сваки преступак и оглушак праведну плату примио:
3. Како ћемо побећи на маривши за толико спасење? Које поче Господ проповедати, и они који су чули потврдише међу нама,
4. Кад и Бог посведочи и знацима и чудесима и различитим силама, и Духа Светог раздељивањем по својој вољи.
5. Јер Бог не покори анђелима васиони свет, који иде и о коме говоримо.
6. Али неко посведочи негде говорећи: Шта је човек да га се опоменеш, или син човечији да га обиђеш?
7. Умалио си га малим нечим од анђела, славом и части венчао си га, и поставио си га над делима руку својих:
8. Све си покорио под ноге Његове. А кад Му покори све, ништа не остави Њему непокорено; али сад још не видимо да Му је све покорено.
9. А умањеног малим чим од анђела видимо Исуса, који је за смрт што поднесе венчан славом и части, да би по благодати Божијој за све окусио смрт.
10. Јер приликоваше Њему за ког је све и кроз ког је све, који доведе многе синове у славу, да доврши Поглавара спасења њиховог страдањем.
11. Јер и Онај који освећује, и они који се освећују, сви су од Једног; заради тог узрока не стиди се назвати их браћом
12. Говорећи: Објавићу име Твоје браћи својој, и посред цркве запеваћу Те.
13. И опет: Ја ћу се у Њега уздати. И опет: Ево ја и деца моја коју ми је дао Бог.
14. Будући, пак, да деца имају тело и крв, тако и Он узе део у томе, да смрћу сатре оног који има државу смрти, то јест ђавола;
15. И да избави оне који год од страха смрти у свему животу бише робови.
16. Јер се заиста не примају анђели, него се прима семе Авраамово.
17. Зато беше дужан у свему да буде као браћа, да буде милостив и веран поглавар свештенички пред Богом, да очисти грехе народне.
18. Јер у чему пострада и искушан би у ономе може помоћи и онима који се искушавају.

Псалам 8
4. Шта је човек, те га се опомињеш, или син човечји, те га полазиш?
5. Учинио си га мало мањег од анђела, славом и чашћу венчао си га;
6. Поставио си га господарем над делима руку својих, све си метнуо под ноге његове,


Не каже како ваш обрађени мозак говори да је Исус умањени анђео, већ да је као човек који је мањи од анђела окусио смрт за наше Спасење.
Умањен је и као мањи од анђела је дошао да окуси смрт. Тек 1.глава Јеврејима говори још снажније ко је Исус, само што то не желиш да видиш. Убеђен си да је Он анђео и све остало не вреди сем по неког стиха који може да се употреби за твоје тврдње.

Следеће речи из пете главе веома добро описују оне који слабо напредују са учењем, слепо се држе оног што им би дато у почетку, баш као што је у Христовој причи о оном који није смео да умножи оно што му је поверено, док су остали умножили оно што им господар удели да чувају.


11. За ког бисмо вам имали много говорити што је тешко исказати; јер сте постали слаби на слушању.
12. Јер ви који би ваљало да сте учитељи по годинама, опет потребујете да учите које су прва слова речи Божије; и постадосте да требате млека, а не јаке хране.
13. Јер који се год храни млеком, не разуме речи правде, јер је дете.
14. А савршених је тврда храна, који имају осећања дугим учењем обучена за разликовање и добра и зла.

А ово јесте везано за 144 000 на неки начин, јер ако се не схвата ко је Исус, онда се тешко може схватати било шта друго што има неку симболику.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top