Windows 7 za starije racunare!?

Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Driver za tu grafiku ne postoji, neznam odakle ti ideja za to, ali hajde, imas i ti google, pa trazi.
Inace, hajde sad pokreni skype, pretrazivac i pusti ziku da vidimo kako ce raditi, pokreni 5-6 tabova u pretazivacu surfuj, cisto da vidis kako ce se ponasati, Youtube itd, s obzirom da sadasnji pretrazivaci koriste oko 200MB RAM-a i toliko Virtualne memorije.
Niko nije rekao da nemozes da instaliras 7-icu, vec kako ce sve to izgledati kada pokrenes sve programe koje koristis.
Koja je maticna ploca tu, verujem da drivere sigurno nisi nasao, vec ih je sistem generisao, ne racunajuci zvucnu i LAN (opet zavisi od chipseta i proizvodjaca).
Sto se tice AV-a, neznam sta da ti kazem, on ce povuci jos oko 50MB RAM-a minimum, plus ce load CPU zbog njega biti stalan oko 10-15% dok surfujes, koji je to Intel dual-core na 1.47Ghz, jer najslabiji celeron dual-core je E1200 (Core/Allendale) na 1.6Ghz, to je u stvari isto jezgro kao celeron 420 (Core/Conroe) samo sa dva jezgra, dakle sve isto, samo dva jezgra, dobro, radice, samo jos barem 512 DDR2 RAM-a i bice bolje, samo mi nije jasno otkuda ta grafika, jesi li ti siguran da je to Radeon 9200
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
ovaj komp je kupljen tacno 2004.u novembru,tako da je tada graficka radeon 9200 dosla uz njega na pocetku je imao 256 mb ddr (400clock) rama pa sam mu ja prije 3-4 god dodao jos 2 slota po 256 mb pa zato saa ima 768MB Rama brzina je 1,47GHz i msi je maticna MF-60,bios je nvidia 11/29/04,probacu sve nekazem da nece kasljati ali mislio sam da ako uspijem instalirati da ce raditi kao onome na snimku malo brze ali tako nekako medjutim nimalo se ne ceka dok nesto otvori evo sada sam sa njime na SF i radi fino uz jos jedan tab sto trazim drivere koje fale! A drivere koje sam install koristio sam driver pack solution update,samo sto u device manageru mi je jos ostala graficka pod other device pose video controrel! Stavicu svakako na YT Video da pogledas kako radi sa Fast stone capture nadam se da cu moci snimati sa njime!Ali prvo da nadjem za graficku!Hvala javi sta mislis ?i dali da stavim avast???Koji najmanje trosi??jeli previse 48 (sad trenutno 51 proces),sobzirom da sam instal samo crhome,winamp,vlc,power dvd i nero 12,a trebace mi jos office stavicu 2010 ili 13 (bili moglo 2013??),i directx ako nadjem driver za grafu...Fast stone je na usb(portable version)Hvala ti!pozz.javim sta bi i kako radi te stavim snimak samo da pr srediti sam ovo!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Kakav bre driver pack solution covece za win 7 na toj masini, znas li ti koji su tad Intelovi chipsetovi bili uopste?
To je 478 socket i nema teorije da postoje driver-i na toj platformi i arhitekturi (nisu ni postojali dual core procesori), svi driver-i su generisani iz sistema, a ne iz driver pack-a.
Drugo, za taj model ploce nikada nisam cuo, oznaka je tada za MSI bila npr MS-7256 i sl., a takav model zaista neznam, odakle ti uopste informacija nVidia BIOS?
Skini AIDA64 lepo i izdiktiraj ovde sta sve imas u tom kompu, dakle maticna i CPU.
Za stare AGP grafike nema support u win 7
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
E ovako prijatelju,samo da ti javim da sam sve uspio,windows 7 radi kao sat,sve dirvere sam nasao sve programe stavio radio sam do kasno nocas,i uspio,na kineskom sajtu sam nasao radeon 9200,i sve radi testirao sam i brzinu dok slusam muziku,surfam u chrome-u i koristim aktivan skype,i rezultat je:Sasvim brzo otvaranje prozora,te load procesora ne prelazi 70%,a iskoristenost PF 480MB,
A inace grafika je super,nekad mi se cini da bolje radi od XP-a (mislim brze),a i kada igram GTA San Andreas,na windows XP-u je bilo ovako:Sve low(grafika),i 640x480 16bit,sam morao stavljati jer bi na 1024X768 32bit (mojoj rezoluciji monitora),sjeckao tako da se nije mogao igrati!Dok na Windows 7 radi extra sa medium grafikom,i rezolucijom mog monitora 1024x768 32bit,i jako brzo se ucitava isto tako i za mnoge druge igre nmp:Hunting Unlimited 2008 itd...
Jedino nemoze Aero ali on mi puno nije ni bitan pojretljivost je ista samo bez transpanentnosti,efekata,i prozora koji su se pojavljivali u task baru!
A evo i sve opste podatke iz AIDA 64 Extreme kroz Windows 7 :

Racunar

Tip racunara:ACPI Uniprocessor PC
Operativni Sistem:Microsoft Windows 7 Ultimate
IE:9
DirectX:4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Maticna Ploca

Procesor:Unknown,1466Mhz (11x133)
Naziv maticne polce:MS K7N2 Delta-L (MS-6570G) (5PCI,1AGP,1ACR,3 DDR DIMM,Audio,LAN)
Cipest na maticnoj ploci:nVIDIA nForce2 Ultra 400
DIMM1:Corsair Value Select VS512MB 512MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8@200Mhz)
DIMM2:proMos/Mosel Vitelic 256MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8@200Mhz)
Tip BIOSA:Award (03/29/04)
Komunikacioni Port Communications port (COM1)
Komunikacioni Port Communications port (COM2)
Komunikacioni Port Printer Port (LPT1)


Grafika
Graficka kartica:RADEON 9200 SERIES (128MB)
3D alceleratorski cip:ATI Radeon 9200 SE (RV280)
Monitor:Samsung SyncMaster 795DF/MB/MagicSyncMaster CD175GP 17" CRT (HSAX846483)

Mulitimedia

Zvucna Kartica:Realtek C655 @ nVIDIA MCP2 - Audio Codec Interface

Disk podsistem

IDE komtroler NVIDIA NForce MCP2 IDE Controller
Disketna Jedinica:Floppy disk drive
Tvrdi disk:Maxtor 6Y080L0 (80GB,7200RPM,Ultra-ATA/133)
Opticki Uredjaj:ASUS DRW-1814BL (DVD+R9:8x,DVD-R9:8x,DVD+RW:18X/8X,DVD-RW, DVD-RAM:14x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
Opticki uredaj HL-DT-ST CD-RW GCE-8526B (52x/32x/52x CD-RW)SMART status tvrdih diskova OK

Particije
C: (NTFS) [ TRIAL VERSION ]
D: (NTFS) 35150 MB (11313 MB slobodno)
Ukupna velicina [ TRIAL VERSION ]

Ulazni uredaji
Tastatura HID Keyboard Device
Tastatura Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard
Mis HID-compliant mouse

Mreza
Primarna IP adresa [ TRIAL VERSION ]
Primarna MAC adresa 00-00-00-00-9F-FF
Mrezni adapter NVIDIA nForce MCP Networking Controller
Modem SoftV92 Data Fax Modem

Periferni uredaji
USB1 kontroler nVIDIA MCP2 - OHCI USB Controller
USB1 kontroler nVIDIA MCP2 - OHCI USB Controller
USB2 kontroler nVIDIA MCP2 - EHCI USB 2.0 Controller
USB uredaj ISSCEDRBTA
USB uredaj USB Composite Device
USB uredaj USB Composite Device
USB uredaj USB Human Interface Device
USB uredaj USB Human Interface Device
USB uredaj USB Mass Storage Device
USB uredaj USB Video Device

DMI
DMI proizvodac BIOSa Phoenix Technologies, LTD
DMI verzija BIOSa 6.00 PG
DMI proizvodac sistema
DMI proizvod sistema
DMI verzija sistema
DMI serijski broj sistema [ TRIAL VERSION ]
DMI proizvodac maticne ploce MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTD
DMI proizvod maticne ploce MS-6570
DMI verzija maticne ploce
DMI serijski broj maticne ploce [ TRIAL VERSION ]
DMI proizvodac kucista
DMI verzija kucista
DMI serijski broj kucista [ TRIAL VERSION ]
DMI Asset Tag kucista [ TRIAL VERSION ]
DMI tip sasije Desktop Case
DMI ukupno / slobodno memorijskih soketa 3 / 1

Eto to je to iz AIDA-e 64 Extreme,sada su Upload na YT snimio sam video snimak,pa da vidite u HD rezoluci je!Kako radi tacnije!Molim za komentar narocito Nikolajub,hvala pozz!! Vidite kako se sve moze kad se hoce! Pozdrav vam sve najbolje!Sada cu staviti video! :) :) :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Upravu si!
Evo javljam se sa te cuvene 7 na mom star komp.install sam je za 35min otprilike i nije bilo problema,sve drivere sam nasao sem za graficku i ton mi radi!jedino jos anti virus i po koji program!a sto se tice brzine radi jako dobro ako mi nevjerujete snimicu i stavit na YT.
Neznam kako je tako brz i kako mije to tako uspjelo da jos samo nadjem driver za graficku pa ce biti jos ljepse a i pretpostavljam da bi mi i igrice radile.......hvala pozzz...Molim vas stvarno jeli ikome win 7 uspio sa 768mb ram starom grafickom itd...i jos tako brzo da radi...Jos cu pisat detalje normalno dok vidim,a vas bih zamolio da mi javite ako neko nadje driver od readon 9200 za win7,probo od xp-a kroz compactibilymod i nece! I koji bi anti virusni stavio? e da za sada ima 48 procesa.

meni win 7 radi sa 512 mb rama,samo sto ponekad ledi sliku.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
pedpostavljam da ni nisi nasao driver za grafiku,a i ako jesi i daje veca od moje nebi uspio pokrenuti jer sam i ja probao prvi put prije 2.mjeseca i bio je jako spor i nije ni imao nigdje driver za grafiku,onda sam vratio xp,sada kada sam opet pokusao sve sam uspio jer sam uradio odredjene stvari i moj komp je postao magija,i samo kako dobro radi! PES 2013 radi!
Eto bas bih volio znati mozes li ti pokrenuti i jednu igricu na tom kompjuteru,sa 512mb ram-a gdje ti je windows 7?
Takodje glasajte u anketi na:
http://serbianforum.org/software/37...a-jako-starom-racunaru-radi-kao-na-novom.html
 
Natrag
Top