Windows 7 za starije racunare!?

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Meni extra radi vec 15 dana bez problema,rade sve igrice fino,i nista ne ledi i ne koci,dodao sam jos 4gb ready boost i 2ggb virtuelne memorije.pa radi dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Za par dana cu probati i win 8 da vidimo kako ce se on snaci,a ovaj win 7 do sada radi bolje od xp-a,znam ja koliko bi trebalo xp-u da se pokrene i da pokrene AV,ali u win7 sve se radi u sekundi...Javicu kad probam a vi gledajte video i molim za komentar:
Windows 7 on old PC - YouTube
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
13
instalirao sam ovaj win7 i odlicno mi radi,ali imam jedan mali problem a to je da nemogu naci opciju gde mogu da cekiram da mi stoji na taskbaru power opcija npr: zeleo bih da mi pokazuje punjenje na task baru i kad iskljucim punjac da stoji ikonica od baterije...nevidim nista slicno da pise "show in the taskbar",de ako neko ima tu ikonicu na taskbaru neka mi napise putanju kako do te opcije...molim vas.
hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
06.03.2011
Poruka
40
Ovako imam jedan stari PC,koji ima Windows XP SP 3,evo konfe:
CPU:Intel Celeron (dual-core),1.47Ghz
Grafika:ATI RADEON 9200 128MB
RAM DDR,768MB(400 clock)
HDD:Maxtor 80GB...
Sada reinstall sam XP pocetnom januara,ali bih htio da stavio Windows 7 jer,je za xp podrska kratka,porobo sam win7 lite 32x botao se i instalirao bez problema malo je dugo trajala install ali dvd citac mi je slab nebitno... uspio sam ga instalirati i radi je onako (mislim na brzinu) sa time da nije imao ni jedan program ni driver i da je lite verzija koju sam ja postavio u kategoriji download-programi-windows 7 pa sam je odmah format i ipak stavio xp ,jer nisam bio siguran da cu moci naci sve drivere...pa bih htio misljenje dali ima negdje takvih drivera i jeli neko slucajno probavao sa slicnim masinama jeli imao problema? kako radi imoze li i jedna igra?Itd...i licno misljenje kako ce ga cpu podnjeti???(jer sam cuo da se zapucaju na 100% kod tako tih starijih kompa,kako sam po guglu nalazio itd...)
I dali je za pocetak bolje pokusati napraviti dual-boot (ali sa ukupno 80gb hdd tesko.....)..
Hvala na Odgovorima,pozz :)
Imas Lite verziju Windows 7 koja je iste velicine kao i XP,a i RAM i procesor mngogo manje zahteva,evo link pa probaj
Windows 7 Ultimate SP1 IE9 Lite v4 700MB - FREE Torrent Download - ExtraTorrent.com The World's Largest BitTorrent System
 
Član
Učlanjen(a)
06.03.2011
Poruka
40
instalirao sam ovaj win7 i odlicno mi radi,ali imam jedan mali problem a to je da nemogu naci opciju gde mogu da cekiram da mi stoji na taskbaru power opcija npr: zeleo bih da mi pokazuje punjenje na task baru i kad iskljucim punjac da stoji ikonica od baterije...nevidim nista slicno da pise "show in the taskbar",de ako neko ima tu ikonicu na taskbaru neka mi napise putanju kako do te opcije...molim vas.
hvala unapred.
To je samo problem u Windows-u ,udji u Task Manager i kikni na explorer.exe ,i kill proces,sad ne zatvaraj taskmanager i menija FILE odaberi opciju RUN NEW TASK i ukucaj explorer.exe pa enter.Problem resen
 
Natrag
Top