Windows 7 za starije racunare!?

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Nisam mislio na vistu da instaliras vec drivere od nje da probas na win 7
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Sta ti mislis da ipak probam dual boot nikolajub kaze da necu uspjeti,ali eto sta ti mislis za drivere i ostalo me je strah jer nezmam gdje cu to naci i sa 768mb ram drr sta cu postici?I dal da pr dual boot ili da rizikujem i probam install samo windows 7??Hvala pozz.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Ako bih probao, probao bih clean ne dual boot. Postici ces da ti kompjuter radi dosta sporije nego na xp. Mozda bolje da probas da promenis malo izgled xp-a imas i mogucnost nexus shella, ili recimo stardockove produkte ako nadjes sa licencom pa da probas sa njima. Nexus mislim da je priblizno isto zahtevan windowsowom shellu, a ovo drugo ce ti dosta uticati na ram. Imas i one packove za izgled xp-a kao win 7 ali ne bih preporucio to...
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
ok ma meni je xp dodijao ne samo po izledu nego i inace,ima aplikacija koje ne moze pokrenuti a moze win 7 nista probacu win7 pa cu javiti jesam uspio i koliko je izdrzao do formatiranja hdd!!A sta mislis da ce driveri od viste moci?
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
jeli iko pogledao snimak iz mog ranijeg posta,taj snimak sa na yt nasao e sada sobzirom da je na sniku radio na p2,dali bi na mom kompu radio imalo brze????Jer ako nebi neisplati se ni probavati a i nebi se ni programi mogli unjeti!!cekao je da udje u my computer 5min...hvala! :(
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Ima li koga? dali da probam win 7? i koliko bi max trebao imati procesa???
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Brate dojadio ti je XP?
Dojadio je tebi taj komp, nije kriv XP, sto ti nemas masinu za Win 7.
I koje to aplikacije nerade na XP, a rade na 7 (osim ako nisu za x64, to ne racunaj), reci nam da i mi znamo, ovako si rekao aplikacije?
Nije to komp za neznam kakve aplikacije, sta koristis ti?
instaliraces win 7, to nije problem, ali gde ces naci driver za graficku kartu, drugo, neces imati AERO, trece taj klip je zivo njesra,mogu zamisliti kako radi takva 7-ica na 96MB RAM-a i CPU od 133mhz, pokrece control panel 5 minuta, sistem dize 10 minuta, bas rentabilno, popijes 2 kafe dok otvori najobocniji prozor, sta je tu OK?
Probaj brate, nece ti pojesti komp, samo ako budes imao zivce da radis na takvom sistemu...
Ako hoces moderniji sistem, moras uzeti i noviji racunar, cisto probas da na tu konfu instaliras win 7, nije nikakav problem, iz dosade mozes da probas i win 8.
Instaliraj Home basic, nemoj ultimate.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Vazi,upravu si jako mi je dojadio ovaj moj stari komp.:assassin: imam ja 2 lap topa na jednom sa 4gb ram extra radi win 8 i win 7 homebasic,ana drugom sa 2gb rama midobro radi vista koju si ako se sjecas prije mjesec dana dao da skinem sa interneta...
Eto jedino mi je komp jedini koji imam dojadio jer nemoze da pokrene nista vise od xp-ea(win vista,7,itd)...od aplikacija sve standardno:chrome,winamp,adobe rearder,aviru(za anti virus),office 2007,power dvd 7.3,nero 12,win rar po koju igru tipa zuma i nfs underground i to je to nista previse sve to mogu i preko xp-a ali eto malo bih da eksperimentisem i da probam jer sam citao negdje na netu da moze ali uz manje procesa(aplikacija)a negdje da nema sanse i brine me sta ce bit poslje gasenja podrse za xp...Sto se tice programa izvini malo sam se zanio treba mi samo ovo sto koristim net muzika video i po koja igrica......
Hvala tebi puno,home basic cu probati pa cemo vidjeti,javim sta sam uspio i kako radi (koliko kafa moram popiti dok udjem na SF iz te sedmice! :) :) )te dali sam uspio instalirati drivere? Pozzz,puno to hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Taj laptop, tamo gde je Vista instalirana prodaj, ako je solidan i solidna baterija mozes utopiti za 200 evra, dodaj jos 100-150 evra, kupi neku Intel masinu sa 4 ili 8GB RAM-a, sa nekom solidnom plocom i nekim Ivy bridge-om do 100 evra, tipa i3-3220 (veoma je dobar za game i pocetak, posle mozes dograditi na i5) i neku grafiku, tipa GTX650 ili GTX650 Ti, msm sta ce ti 2 laptopa, a vidim da si se bas zalepio za taj komp, i njega mozes utopiti za nekih 50-tak evra, mozda malo vise i kupi nesto novo, ostaje ti dobar lap i jos bolji komp, poenta je da kombinujes sa time sto imas, a ne da od babe pravis devojku, to nemoze, jer opet ostajes na istom.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Upravu si!
Evo javljam se sa te cuvene 7 na mom star komp.install sam je za 35min otprilike i nije bilo problema,sve drivere sam nasao sem za graficku i ton mi radi!jedino jos anti virus i po koji program!a sto se tice brzine radi jako dobro ako mi nevjerujete snimicu i stavit na YT.
Neznam kako je tako brz i kako mije to tako uspjelo da jos samo nadjem driver za graficku pa ce biti jos ljepse a i pretpostavljam da bi mi i igrice radile.......hvala pozzz...Molim vas stvarno jeli ikome win 7 uspio sa 768mb ram starom grafickom itd...i jos tako brzo da radi...Jos cu pisat detalje normalno dok vidim,a vas bih zamolio da mi javite ako neko nadje driver od readon 9200 za win7,probo od xp-a kroz compactibilymod i nece! I koji bi anti virusni stavio? e da za sada ima 48 procesa.
 
Natrag
Top