Windows 7 za starije racunare!?

Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.383
Hehehehe, dobar si, rekao si da imas 50 procesa, sad imas 30-tak, kako sam video na YT?
Dakle, iskljucio si neke procese, iskreno RAM ti je prezauzet za multitasking, ali sta je tu je, sve mozes otvarati pojedinacno.
Izvlaci te dosta i HDD, ipak je na 7200 rpm-a (ubodi 5400, da vidis koja je razlika), sto dosta utice na performanse, imao sam skoro komp sa slicnim spec, i zaista znaci brzi HDD.
Samo mi nije jasno kako je na XP-u sporije radio nego na win 7, koji ima znatno zahtevniji kernel?
kada sam opet pokusao sve sam uspio jer sam uradio odredjene stvari
Otkrij nam tajnu madjionicaru, hehe, jel` si ovaj driver skidao za tu kartu:
Kod:
http://www.4shared.com/file/01fu8QJJ/Radeon_9200_Windows_7_Driver.html
Dakle imas Athlon XP 1700+ (Palomino), samo sto to brate nije dual-core, odakle ti info o tome, ja neznam, drugo nije ni Intel, vec neki penzionisani AMD sa socket-om A (462), kad je to bilo brate, auuuuu, na slicnoj masini 2006-te smo mi dizali Vista, samo slabija ploca i bilo je 512MB RAM-a, ali bolja grafika, kako se secam radio je AERO, bila je dosta bolja grafa od te, ali zaboravih model, znam da je bila 128-bit
Eh druze, sta da ti kazem, svaka cast, za trud, samo mene bi mnogo mrzelo da se bakcem, evo covek trazi High end masinu na forumu, a ti me pitas kako da instaliras win 7 na Palomino wacko2.
Proslo je to experimentisanje mene brate, ja sam sad u drugoj sferi, volim i ja da cackam naravno, samo nesto drugo, eto, podelio si sa ljudima, koji imaju slabe masine, da idu na win 7, samo im reci da im treba HDD od barem 7200 rpm-a, da se ne zalecu dzabe sa starudijom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Preko TuneUP sam sve pogasio a i preko msconfig,to je to eto vidio si samo
Driver za Radeon 9200 nisam skinuo sa 4shared,nego sam kopirao ID Drivera koji je bio pod other te skinuo zip file sa dpu sajta koji je za xp.
i isao sam na update driver u Device Menager-u,i to je to pisalo je install driver ...kada je zavrsio restartovao se komp i radi,te sam za igre unio directx i sve rade pa cak sam i na YT nasao snimak za pokretanje PES13,na starijim grafikama i uspio samo sto malo sjecka ali eto ipak nemogu sa masinom iz 2004,i tako slabom grafickom od 128MB,pokrenuti PES13 i da leti,uspjehje pokrenuti ga (barem meni iako ga nemogu bas najbolje igrati),sve ostale igrice rade super.
CITAT NIKOLAJUB:Samo mi nije jasno kako je na XP-u sporije radio nego na win 7, koji ima znatno zahtevniji kernel?
Mislio sam prvenstveno na igrice u jednom postu sam napisao dok sam na XP-u GTA San Andreas sa low rezolucijom i grafikom,da su sve bile vodoravne linije (jer bi na vece sjeckalo) ,na wim 7 radi sa standardnom grafikom za moj monitor te medium grafikom bez i jednog sjeckanja itd..
Takodje neke stvari mi se cine brze brze pretrazuje (sto je logicno za win7),brze otvara explorer(prozore npm.my computer) i brze se ukljucuje!
CITAT NIKOLAJUB:Otkrij nam tajnu madjionicaru
Ovako sto se tice tajne,tajna je u tome naci dobar win7 iso,koji je smanjen ali ne tako da je lite,nego da su izbaceni nepotrebne stvari mimo onih u (professional i ultimate,entersprise verzijama),Tako da nasao sam dobar iso,te ugasio sve sto ne treba preko msconfig!
I sredio za tuneup-om 2013!i ubrzao boot te cekanje za pokretanje programa windows error repoting...itd..
Tako da sa svime sto koristim imam samo 34 procesa! Slusam muziku,snimam,gledam po netu a load CPU ne prezali 70% duze od 5sec..
Sto se tice Task Managera koji sam u video snimio kada ugasim aimp i snimanje (koje je uzelo ga cak 50% CPU za sebe dok sam snimao pa su zato sta san andreas i hunting unlimited izgledali sporo meni su bili ustvari i tada brzi iako je snimao ali je u snimku izgledalo kao da sjecka inace ne i sam znas da se tesko snimaju igrice pogotovo zahtjevne!!) ima samo 31proces sada!A evo me u chrome-u na SF!
Inace bas sam danas malo testirao i igrao GTA San Andreas a prvobitno upalio task manager da prati CPU i nakon sata igranja nez problema kada sam izasao iz igrice vidio sam da tokom igrice load nije prelazio 80%,itd...
Ako imas jos sta da me pitas ili komentar samo izvoli takodje stavi na yt komentar! I probo sam muzika skype net 8tabova(najiskrenije ti kazem) load nije presao 80% ali je memorija na granici 610MB vidio si u snimku koliko je imam tacno!!!! isto tako brz je boot eto neznam stvarno bih volio tvoje misljenje sta mislis kako sam to tako dobro uspio bas ko magija!kada pogledam svoj lap top koji ima 4gb rama napravljen za win 7 mozda znas u njemu je win 8 i 7 i on je toshiba satellite l750-209,cini mi se da komp radi bzro ko i lap top nimalo sporije stvarno ..pozzz i ti probaj!hvala ti puno!:)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.383
Da probam, e sinovac, nisam jos toliko dokon, jos ces me nauciti necemu :lol: hehehe
Radi brzo jer si ga osakatio, ali hajde sad, pogasi i toshibi procese, pa ces videti sta ce biti, neznam sto si instalirao TUU 2013 zbog msconfig i servisa, ali hajde, valjda ti je lakse s njim, nemam nalog na YT, sta da komentarisem...bitno je da radi, hehe
Nasao si dobar win 7 ISO? nije mi bas potpuno jasno, ja imam original retail verzije, i svaki sa svojom instalacijom ima oko 45 procesa (do Home premium, jace verzije imaju preko 50) neke ja iskljucim, koje mi ne trebaju, to nema veze sa "dobrim ISO", svaki je dobar, neki tweak-uju 7-icu za svoje potrebe, a ako naletis na ostecen ili lose upload-ovan win 7, to opet nema veze sa 7-icom, svasta ljudi rade.
To za XP gresis, ali nema veze, mrzi me da objasnjavam sad, uostalom zna se razlog, ali ti kazes da je sporiji, najverovatnije ili je star sistem ili nisi driver za grafiku azurirao, sto ima veze sa novim igrama.
Decku sam pre nekih nedelju dana podigao na slicnoj masini XP SP3, samo bolji athlon XP 2200+, koji sam klokovao u 2400+ (CPU moze jos, ali ploca je slaba, tj ocajna), sa 512MB RAM-a, komp razbija NFS, sa Ati radeon 9550, prolazi NFS Underground 2 na 1280x1024, sa medium detaljima, ide na 30 FPS bez problema, na PES ne testiram, nevolim ga, ali bi mogao da igra sigurno, multitasking prosao odlicno, ipak je XP bolji za starije masine, plus nisam hteo da iskljucujem suvisne procese, dakle default je ostao (32 procesa, kad bih iskljucio bilo bi oko 26), ali je HDD bio IBM deskstar na 7200 rpm samo je mali od 40GB, ali znaci brz HDD puno.
Nema tu mnogo pametovanja bratac (google danas za to i sluzi), dodaj RAM i videces razliku, naravno ako se isplati ulagati (ima za 10-15 evra 1 GB DDR na 400 da se nadje po oglasima).
Nego rasprodaj te krseve, pa da pravimo neku zver, batali to, meni je barem dojadilo, donose mi stalno neki krs i bezim od njega, rekao sam, necu vise nista ispod socket-a 775 i AM2+ da radim, skoro sam drugu drknuo i7-3770K na 5Ghz na vodi, da vidis sta je masina, dize sistem za 2-3 sekunde, ima neki ludi SSD i Kinston 8GB HyeprX Beast na 1866Mhz CL9, grafika Radeon HD 6950, treba da je livadimo i hoce da uzme neku ASUS GTX 670 ili 680, skupe su kao za oci, kad je sve sumirao, izasla ga masina, preko 1500 evra.
Zato ti i kazem, meni je to igranje sa starudijom dojadilo, do pre 3 godine i nekako, a sad, ni za pare brate, veruj mi.
Bitno je da si zadovoljan sa radom, imas google i mozes videti sta ljudi rade sve...
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
vazi meni je dobar ,iso je nedirnut na to sam bas mislio nije tweakovan niti obradjen zato posto je cist je dobar,a pogasio sam sve sto mi netreba i u potpunosti iskoristio TuneUP za optimizaciju,ciscenje,i rjesavanje problema!
Usput sam i pogasio sve procese,nekazem da sam svetac ali rjetko ko je za Win7 sa Radeon 9200 128MB,pokrenuo gta san andreas itd..
Gledao sam po drugim forumima mnogi su probali sa po 1GB Ram ddr2 i novijim konfama,te sa 1.5GB RAM-a,i obicno je sledece:
Nakon instalacije programa pogotovo virusa,procesor im se zapuca na 100% i nema dalje te nemogu da nadju drivere,jako spor boot,net...a ne da igraju gta!
Hocu reci,da kod mene nije takav slucaj,ja sam samo pogasio ono sto mi ne treba i sve fino namjestio svojim potrebama zato radi tako ljijepo..
Pozdrav.uzivaj.:)
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
koja ti je graficka i gdje si je nasao?. a sto se tice rama na toj memoriji sam radio vise od godinu dana,sad sam kupio jos 1gb i kudikamo je bolje ne ledi sliku,radi na 650mb a jos 900 imam slobodno(onda mi je radio sa 448 mb).
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
mozes staviti radice normalno ali bolje bi ti bilo da ostavis na xp-u.
ja sam na svom starom kompu imao sedmicu a konfiguracija je bila
1.8ghz amd xp2200+
768mb rama
nvidia 6600gt
stavio sam windows 7 home premium 32 bit i komp je radio fino...
 
Član
Učlanjen(a)
09.10.2012
Poruka
7
Podrška i nije toliko bitna, koliko to što više neće postojiti programi za WIndows XP.
 
Član
Učlanjen(a)
09.10.2012
Poruka
7
Ipak je za tu konfiguraciju najbolja Windows Vista ili Windows XP, za Windows 7 je najbolje da RAM memorija bude minimum 1GB.
 
Natrag
Top