Windows 7 za starije racunare!?

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Ovako imam jedan stari PC,koji ima Windows XP SP 3,evo konfe:
CPU:Intel Celeron (dual-core),1.47Ghz
Grafika:ATI RADEON 9200 128MB
RAM DDR,768MB(400 clock)
HDD:Maxtor 80GB...
Sada reinstall sam XP pocetnom januara,ali bih htio da stavio Windows 7 jer,je za xp podrska kratka,porobo sam win7 lite 32x botao se i instalirao bez problema malo je dugo trajala install ali dvd citac mi je slab nebitno... uspio sam ga instalirati i radi je onako (mislim na brzinu) sa time da nije imao ni jedan program ni driver i da je lite verzija koju sam ja postavio u kategoriji download-programi-windows 7 pa sam je odmah format i ipak stavio xp ,jer nisam bio siguran da cu moci naci sve drivere...pa bih htio misljenje dali ima negdje takvih drivera i jeli neko slucajno probavao sa slicnim masinama jeli imao problema? kako radi imoze li i jedna igra?Itd...i licno misljenje kako ce ga cpu podnjeti???(jer sam cuo da se zapucaju na 100% kod tako tih starijih kompa,kako sam po guglu nalazio itd...)
I dali je za pocetak bolje pokusati napraviti dual-boot (ali sa ukupno 80gb hdd tesko.....)..
Hvala na Odgovorima,pozz :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Hvala,ako neko ima nesto da doda ili misli drugacije neka se obavezno javi,a tebi Mr.Daky,puno hvala samo poslje isteka podrske za xp 2014 sta ce mi ostati od njega???i dali bi mi tada ako pc jos bude radio jedino rjesenje predstavlja linux?
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272

Znam to da su zahtjevi veci da zahtjeva minimum 1gb rama ali mislio sam zbog drivera?itd...na torentu sam nasao win 7 lite koji je bas za te racunare!Pa sam najvise pitao zato dali je neko probao i kako bih sa driverima to bi mi bio najveci problem??Bili ih mogao u compactibily mode for xp sp3,ili bih mogao naci za sedmicu..
Hvala ako jos neko nesto zna oko ovoga nebi bilo lose da posta.i dali da ako se odlucim isprobam dual boot bili radio dual boot sa ovakvim racinarom?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
kakvi drivra na 7-ici za to cudo, star je to chipset, kilavo bi radila 7-ica, ostani na xp sp3 pro slobodno, nece biti nikakvog problema i posle prestanka podrske za sp3, kakve veze ima, ionako je to staro, a mozes i linux da cepas
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Jedino preko win update da nadjes sta ima ili ako ploca podrzava vistu pa da probas sa tim. Mada ako je samo do izgleda skini neku zanimljiviju temu ubaci ikone od viste ili win 7 preko tune up utilities. Mozes i da probas neki linux. Pretpostavljam da komp sluzi za muziku filmove i net to ti je jos i lakse na linuxu nego na win.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
E hvala na odgovorima,komp sluzi ga net,muziku i po koju igru tipa zuma luxor,pa cak i nfs underground,pa zato ne znam dali bih to sve mogao na linuxu i dali bi net radio modem koristim,i kako bih sa igricama...XP mi jeste jako dosadio pa neznam.A bili vistu mogao?mada cujem po netu da ne valja i da je spora te sam je sopstveno probo na svojem drugom novijem kompu koji je za win7 i radilo je sve jako sporije pa mislim da onda nebih vistu mogao ni instalirati na ovom pc-u,te sam onda za jedino rjesenje uzeo win7 ili linux sa kojim bi se mogle igrati igre i mogao koristiti net probo jesam ali na lap topu Ubuntu i 10.04 i najnoviji 12.10 i nece mi modem radi po 10sec pa se diskonektuje pa 10 sec pa diskonekt i sve tako...hvala svima i nadam se da cu nesto uspjeti neka neko jos javi ako sta zna oko ovoga hvala! P.S dali je na ovakvom kompu problem napraviti dual boot win7 i xp-a koji je sada na njemu??hvala pozzzz. :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Sta si se uhvatio 7-ice i jos dual boot-a, naravno da moze, samo ne razumem primenu na takvom racunaru, uostalom gde ces naci driver za Radeon 9200 na win 7 okruzenju, to je agp grafika starije generacije
 
Natrag
Top