Smrtna kazna u Srbiji. Da ili ne?

Uvodjenje smrtne kazne?

  • DA!

    Votes: 54 75,0%
  • NE!

    Votes: 16 22,2%
  • Nemam posebno mišljenje!

    Votes: 2 2,8%

  • Total voters
    72
Član
Učlanjen(a)
04.12.2009
Poruka
8
O da!

Pedofilima, silovateljima, svirepim ubicama, i visestrukim povratnicima kod teskih krivicnih dela...

Kod nas i kad je postojala smrtna kazna postojala je za politicka krivicna dela, protiv Socijalisticke Federativne Republike Jugoslavije i njenih organa... wacko2

koja kazna je adekvatna osim smrtne za nekog ko je upropastio jedna mlad zivot, ubistvom, silovanjem...
Mada steta sto nemamo mesto kao sto je sibir, pa ga posaljes na minus u p.materinu pa neka tuca kamen, nmapravis mu pakao od ostatka zivota.

Ne volim amerikance, al bih vrlo rado preuzela njihov sistem kazne za pojedina dela.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ne, smrtna kazna je ovde postojala, mislim do 2001-ve ali nije bilo mnogo slučajeva njenog izricanja. Svejedno ovo je pitanje koje je vekovima aktuelno a savremeno društvo je pokazalo jasan praktičan stav pa je veoma mali broj država zadržao smrtnu kaznu.
Svi ovi primeri i kod nas i u svetu vezani za najmonstruoznija krivična dela govore da ulicama šetaju i bolesni ljudi koji ne zaslužuju prava i slobode kao ostali svet. Ali time što je neko bolestan uradio delo koje je zakonom kažnjivo ne znači da mu zbog toga treba oduzeti život, jer bolesne ljude treba lečiti a ne ubijati...
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Ne, smrtna kazna je ovde postojala, mislim do 2001-ve ali nije bilo mnogo slučajeva njenog izricanja. Svejedno ovo je pitanje koje je vekovima aktuelno a savremeno društvo je pokazalo jasan praktičan stav pa je veoma mali broj država zadržao smrtnu kaznu.
Svi ovi primeri i kod nas i u svetu vezani za najmonstruoznija krivična dela govore da ulicama šetaju i bolesni ljudi koji ne zaslužuju prava i slobode kao ostali svet. Ali time što je neko bolestan uradio delo koje je zakonom kažnjivo ne znači da mu zbog toga treba oduzeti život, jer bolesne ljude treba lečiti a ne ubijati...

I ja sam za lečenje, da. Ali na golom otoku. Tako, neko slično mesto. Bez struje, grejanja, itd. Vezan na lanac, kao pseto.
Tamo, da tuca kamen i da jede sopstvenu pišaćku sa suvim lebom koji se u svakom slučaju ili uglavnom baci ili se ubuđa pa se baci. Al' onda se javlja drugi problem...
Svinjama se oduzima od usta.... a svinje jedu suvi hleb... ma, trg tog grada, tog mesta gde se počinio zločin. I izgladnjivanje do smrti uz naravno slobodnu interakciju ljudi koji prolaze tuda. Al' taj što je vezan da ima traku preko usta. Ili još bolje, usta zašivena.
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Ne, smrtna kazna je ovde postojala, mislim do 2001-ve ali nije bilo mnogo slučajeva njenog izricanja. Svejedno ovo je pitanje koje je vekovima aktuelno a savremeno društvo je pokazalo jasan praktičan stav pa je veoma mali broj država zadržao smrtnu kaznu.
Svi ovi primeri i kod nas i u svetu vezani za najmonstruoznija krivična dela govore da ulicama šetaju i bolesni ljudi koji ne zaslužuju prava i slobode kao ostali svet. Ali time što je neko bolestan uradio delo koje je zakonom kažnjivo ne znači da mu zbog toga treba oduzeti život, jer bolesne ljude treba lečiti a ne ubijati...

Postojala je,ali samo za izdaju države...tako nešto... Bolesnog treba lečiti??? death row,jel' ti stvarno veruješ u to što si napisao? :???:
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
I ja sam za lečenje, da. Ali na golom otoku. Tako, neko slično mesto. Bez struje, grejanja, itd. Vezan na lanac, kao pseto.
Tamo, da tuca kamen i da jede sopstvenu pišaćku sa suvim lebom koji se u svakom slučaju ili uglavnom baci ili se ubuđa pa se baci. Al' onda se javlja drugi problem...
Svinjama se oduzima od usta.... a svinje jedu suvi hleb... ma, trg tog grada, tog mesta gde se počinio zločin. I izgladnjivanje do smrti uz naravno slobodnu interakciju ljudi koji prolaze tuda. Al' taj što je vezan da ima traku preko usta. Ili još bolje, usta zašivena.
Pa da ali to bi bila odmazda i iživljavanje, zbog čega? Da bi mu vratili istom merom ili da bi mu se osvetili na sličan način... pa to je još u starom veku prevaziđeno... rekao sam bolesni ljudi su za lečenje... nisu svi bolesni a čine razna zlodela, to je već neka druga priča...

Postojala je,ali samo za izdaju države...tako nešto... Bolesnog treba lečiti??? death row,jel' ti stvarno veruješ u to što si napisao? :???:
Mislim da nije samo za izdaju...ali neka bude nema veze...
Verujem ozbiljno, ali na način na koji sam objasnio...kao što rekoh ako nekome nisi dao život ne možeš ni da mu ga oduzmeš...a plus što je mnogo bitna stvar...pravila nemaju nikakvog smisla ako nije obezbeđeno njihovo izvršenje... čak šta više imaju kontra-efekat jer samo stvaraju privid da nešto postoji a toga u stvari nema. Čak i kad bi bi bila vraćena smrtna kazna opšte nije realno, a to svako zna, da se proširi broj dela na koja bi se odnosila... tako da samo njeno pompezno uvođenje ne bi značilo ništa. Drugo, zna se koliko je sudstvo ovde nezavisno i koliko bi bila mogućnost zloupotrebe i nameštanja a kad se kazna izvrši, nema nazad...
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
859
samo za ubistvo , kidanje delova tela i silovanje maloletnika nista vise
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
@death row - "ako nekome nisi dao život ne možeš ni da mu ga oduzmeš" si dobro rekao. Manijak iz mog prvog posta u ovoj temi je oduzeo život devojčici koja još nije ni iskusila isti... Tek je počela da živi! Ne samo da joj je život oduzet - nego se bolesnik na njoj iživljavao pre umorstva! :-x Nije taj bolesnik već zver! On je učinio SVE da zadovolji svoje manijakalne seksualne nagone i opet je (na najjgori način) iste pokušao sakriti - ubistvom!
Zbog takvih slučajeva bih uveo smrtnu kaznu i o'ladio bih ga bez griže savesti! Kažem da ne bih mogao da ga mučim,kao što bi neki radili,jer mi je to wacko2 ali da mu presudim - ne bih se puno razmišljao!
Mislim da bi uvodjenje smrtne kazne i te kako značilo nešto,ako bi se ovakvi zaista počeli kažnjavati tom istom kaznom - bez trunke emocija i sažaljenja,kao stoku u klanici (koja zaslužuje daleko više poštovanja od gore pometute "osobe")! Mislim,zbog čega lečiti nekoga kao taj??? Trošiti pare na idiota? wacko2 Hraniti ga? wacko2
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Pored vec nabrojanih zlodela ......dodao bih prodavce i proizvodjace droga....kao i ilegalne dilere oruzja.....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
@death row - "ako nekome nisi dao život ne možeš ni da mu ga oduzmeš" si dobro rekao. Manijak iz mog prvog posta u ovoj temi je oduzeo život devojčici koja još nije ni iskusila isti... Tek je počela da živi! Ne samo da joj je život oduzet - nego se bolesnik na njoj iživljavao pre umorstva! :-x Nije taj bolesnik već zver! On je učinio SVE da zadovolji svoje manijakalne seksualne nagone i opet je (na najjgori način) iste pokušao sakriti - ubistvom!
Zbog takvih slučajeva bih uveo smrtnu kaznu i o'ladio bih ga bez griže savesti! Kažem da ne bih mogao da ga mučim,kao što bi neki radili,jer mi je to wacko2 ali da mu presudim - ne bih se puno razmišljao!
Mislim da bi uvodjenje smrtne kazne i te kako značilo nešto,ako bi se ovakvi zaista počeli kažnjavati tom istom kaznom - bez trunke emocija i sažaljenja,kao stoku u klanici (koja zaslužuje daleko više poštovanja od gore pometute "osobe")! Mislim,zbog čega lečiti nekoga kao taj??? Trošiti pare na idiota? wacko2 Hraniti ga? wacko2
Ma razumem te ja, ali nije baš sve to tako jednostavno, šta kad nije smrtni ishod, šta kad je ovako ili onako...brojni su slučajevi...taj bolesnik je upropastio jedan život ili život jedne porodice...ima onih koji su upropastili mnogo više a i dalje nose kravate i mnogi im se dive - kaže se i oni bi se nakrali isto tako da su bili na njihovom mestu... nadam se da znaš šta hoću da kažem ;)
 
Natrag
Top