Reagovanje koje je opravdano

Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Nisi dvosmislen. Citao sam sve tvoje postove, od samog pocetka. Ta kriza koja dodje na jedan takav nacin zaista ume da bude jako teska narocito u tim "poznijim" godinama. Ne bih te osudjivao i da jesi ali naravno da je sve bez obaveza jer kako sam uvideo uzivas harmoniju a to je danas prava retkost i to se cuva svim srcem.

Sta bih ti mogao reci a da ne shvatis kojim slucajem pogresno. Zivot je nepredvidiv, svaka "ona" nosi neku tajnu u sebi i svaka "ona" se na neki nacin zeli poigrati nasim osecanjima.

Za harmoniju si potpuno u pravu, hvala, drugi deo si takodje u pravu, ta tajna me zanima, a poigravanje, ko ne shvati, njegov problem, zar ne?
 
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
Imam utisak da mislis ce ovde neko da ti sudi. Ma ko smo mi da ti sudimo. Licno ja ne, samo pomalo citam izmedju redova-cini mi se. Cim ti modeliras buducnost pravis varijacije na temu, tebi ta misao koja ti se usadila u glavi nece dati mira. Sa tom nekom ili sa nekom drugom cak. Navodis vodu, cekas da vidis sta ce biti od brasna. Ti stalno nesto cackas po pitanju tvoje nedoumice. I ako nisi to ucinio do sad, vidi se da jako zelis. A kad neko nesto jako zeli, u tome ga niko i nista nece spreciti. Zelje su cudo.
Pronadji pesmu MOJA NAJLEPSE NENAPISANA LJUBAVNA PESMA.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Za harmoniju si potpuno u pravu, hvala, drugi deo si takodje u pravu, ta tajna me zanima, a poigravanje, ko ne shvati, njegov problem, zar ne?





Lep osecaj zar ne?..To poigravanje, pa male sale, nabacivanje..Osecas se mlad..ponovo zaljubljen....Ziv.....Jel da?.....;)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
Hajde tmaks65 pa gde si. Niti te teram niti te kudim.Evo nesto za tebe.

Kad ptice krenu
jesen je
Kad mravi krenu
glad je
Kad covek hoce pa hoce
siguran budi
Mlad je

Pusti ga nek luta
kroz divna snovidjenja
ukloni mu se s puta
i reci
Dovidjenja

Dok mladost traje
sansa je
Kad krila zele
leta
nek srce odmah
krene
daleko preko sveta

Pusti ga nek luta
kroz divna snovidjenja
ukloni mu se s puta
i reci
Dovidjenja

DUSKO TRIFUNOVIC
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Imam utisak da mislis ce ovde neko da ti sudi. Ma ko smo mi da ti sudimo. Licno ja ne, samo pomalo citam izmedju redova-cini mi se. Cim ti modeliras buducnost pravis varijacije na temu, tebi ta misao koja ti se usadila u glavi nece dati mira. Sa tom nekom ili sa nekom drugom cak. Navodis vodu, cekas da vidis sta ce biti od brasna. Ti stalno nesto cackas po pitanju tvoje nedoumice. I ako nisi to ucinio do sad, vidi se da jako zelis. A kad neko nesto jako zeli, u tome ga niko i nista nece spreciti. Zelje su cudo.
Pronadji pesmu MOJA NAJLEPSE NENAPISANA LJUBAVNA PESMA.
Videh, ali obaveze, malo poslovne, malo privatne, malo sms, sa njom...
Ono sa sudijama i krivicom je sala, stari posao, a samo modeliranje je stvarno, bez vode i vodenice i brasna...
Zelje jesu cudo, znaju da pokrecu ljude i svet, ako nema nedoumica i ovisi od horoskopa, resih da to naucim.
Hvala za Mitu Golica, i njegove stihove, jaki su, mada za mene, deo koji je najaci:
"uvek si za jedno "ne smem"bila nevinija
od svih mojih razloga"...
divni su.
Ne pokusavam nista sto nije opravdano, nista nisam ucinio do sada, ne mogu, necu, imam hrabrosti, mada sam danas u svom lapsusu pri catu, i u razgovoru, saznao slicnosti, jedne strane, sve druge su potpuno dijametralne, interesovanja, izgled, stremljenja, ponasanje i jos puno toga, ali vladajuca planeta je ista, bog rata, a sinoc je bila nenadana oluja kod nas, na jugu, sa neopisivo mocnom grmljavinom, u nocnim satima, kada izgleda daleko snaznije i fascinantnije, i oboje smo uzivali u tom mocnom izlivu snage prirode, svako na svom kraju...
 
Učlanjen(a)
10.08.2010
Poruka
192
Ne pokusavam nista sto nije opravdano, nista nisam ucinio do sada, ne mogu, necu, imam hrabrosti, mada sam danas u svom lapsusu pri catu, i u razgovoru, saznao slicnosti, jedne strane, sve druge su potpuno dijametralne, interesovanja, izgled, stremljenja, ponasanje i jos puno toga, ali vladajuca planeta je ista, bog rata, a sinoc je bila nenadana oluja kod nas, na jugu, sa neopisivo mocnom grmljavinom, u nocnim satima, kada izgleda daleko snaznije i fascinantnije, i oboje smo uzivali u tom mocnom izlivu snage prirode, svako na svom kraju...

Ovaj deo u kombinaciji sa tvojim potpisom otkriva mnogo vise nego da si bilo sta drugo do sada rekao.

Otvorio si mi oci u jednoj stvari i hvala ti na tome. Ali takodje si zarobio sebe u drugoj, nadam se da ces razumeti.
 
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
Hvala za odgovor. Vidite kako reci ne odnosi vetar, i ako one idu u etar. A tek misli koliko su mocne, one imaju povratnu energiju. Kakve su ti misli takav ti je zivot, rece jednom neko.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Za harmoniju si potpuno u pravu, hvala, drugi deo si takodje u pravu, ta tajna me zanima, a poigravanje, ko ne shvati, njegov problem, zar ne?





Lep osecaj zar ne?..To poigravanje, pa male sale, nabacivanje..Osecas se mlad..ponovo zaljubljen....Ziv.....Jel da?.....;)

Osecaj je slican opisu, zaista se vratih u te dane koji su bili takvi, izvoristu, koje svi pamtimo, mada sumnjam da se takve emocije i tim intezitetom, ikada vrate u istom zivotu, mladost i prva lj. je osecaj koji svakom treba, svako bi ga morao proziveti, ne nedostaje mi, nemam razloga, ali setih se dela tih emocija, mozda bi trebali biti zahvalni osobi koja nam to daruje, nevezano za bilo kakav nastavak ili zavrsetak price, jednostavno samo zbog snage osecaja i ociju koje vide svet u tom stanju, obojen, svet sa razlogom, sa svrhom i zvezdama koje su na dohvat,...
Mozda treba samo tu magiju priznati, bez trazenja, ocekivanja, bez namera, bez zelje... i nastaviti dalje, svojim putem.
Da li je tako nesto moguce, sem u poeziji ?
Energija je druga, mocna, drugacija, nepoznata a opet tako prepoznatljiva jer je imamo u sebi prepoznatu u grudima, u telu, u ocima.

Dodato posle 31 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Hvala za odgovor. Vidite kako reci ne odnosi vetar, i ako one idu u etar. A tek misli koliko su mocne, one imaju povratnu energiju. Kakve su ti misli takav ti je zivot, rece jednom neko.


Hvala, opet, za Duska T.
nisam ni ovu poznavao, pesmu, eto lepote u deljenju znanja sa drugima, gde god bili,

A tek misli koliko su mocne, one imaju povratnu energiju. Kakve su ti misli takav ti je zivot, rece jednom neko.
Ovo je neverovatno tacno, vecina nema pojma za snagu misli, sem onih koji preferiraju malo od ezoterije, ima ih na forumu, prepoznaju se po temama, imalo bi se tu kojecega naucit...
A, evo red je da i ja dodam koju pesmu, barem kao hvala za one dve:

Sve te vodilo k meni

Sve te vodilo k meni
iz daljine, iz mraka
sve te vodilo k meni
već od prvih koraka.
mada ništa nisi rekla,
ja sam znao, ja sam znao
iz tih kretnji i porijekla
sve je isto, sve je kao.

Sve te vodilo k meni
sve što rode samoće
mala primorska mjesta
isti pisci i ploče.
kad te baci kao kladu
noćni val do moga praga
nije bilo teško znati
da mi moraš biti draga
da mi moraš biti draga.

Sve te vodilo k meni
tvoje oči i usta
tvoje ljubavi mrtve
moja loša iskustva.
mi smo bili na početku
istim vinom opijeni
i kad si išla krivim putem
sve te vodilo k meni
sve te vodilo k meni.
Arsen Dedic
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
Pa sad ovako da nebi ova tema pala na dno, jer nije joj tamo mesto, ajde da opet ja kazem koju. Prvo sam htela da te sprecim, pa onda da se negde pronadjes, a sad sagledano iz vise uglova u teskoj sam dilemi dali da te i dalje upozoravam, ili da te ohrabrujem ili da te odgovaram. Nije ti lako ne bih da sam na tvom mestu.Dilema je zaista velika. Iz svog licnog stava neverujem da bi ti si dopalo ono sto imam da kazem.Iz licnog iskustva to tek ne bi voleo da cujes. Mada iz tog gorkog iskustva, ipak uspevam da stvari sagledam iz vise uglova. To da je lepse u poeziji-SIGURNO-, u stvarnom zivotu-TESKO-. Ne sumnjam da si obrazovan covek i da si cuo za krizu srednjih godina. Duboko si zaglibio u tu krizu. Okrenes se za sobom i vidis jedan uspesan zivot, ali ipak, ali ipak ti zelis, jos. A zelis bas to sto nemas. Znas li koliko njih nikada nece biti tvoje, znas li na koliko mesta nikada neces otici,koliko stvari ima koje neces raditi. To sve mozes ali samo u svojoj masti. Jedno te ipak molim- BUDI PAMETAN-. I razmisli malo o tome da li mozda i ona ima kriza. Misljenja sam da i zene pogadja kriza srednjih godina, samo sto kod njih pocinje i pre. Onda kad kupe prvu kremu protiv bora ili mozda jos i pre. Svima nam tesko pada sto pocinjemo da starimo i mori nas prolaznost zivota. Ipak potrazi pomoc to nije sramota, sramota bi mogla da bude ono sto ce se desiti. Ipak pre nego sto odes po pomoc, odi do spavace sobe i tamo pogledaj onu sto mirno spava. Hoces li joj stvarno narusiti miran san, po koju cenu i zasto? Ipak vidis odlucila sam da te odgovaram. Ali samo ti ipak znas....Samo te molim budi pametan ko sto i jesi. Zelim da sto pre pronadjes svojoj dusi mir.
Pozdrav od tamo nekog.
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Pa sad ovako da nebi ova tema pala na dno, jer nije joj tamo mesto, ajde da opet ja kazem koju. Prvo sam htela da te sprecim, pa onda da se negde pronadjes, a sad sagledano iz vise uglova u teskoj sam dilemi dali da te i dalje upozoravam, ili da te ohrabrujem ili da te odgovaram. Nije ti lako ne bih da sam na tvom mestu.Dilema je zaista velika. Iz svog licnog stava neverujem da bi ti si dopalo ono sto imam da kazem.Iz licnog iskustva to tek ne bi voleo da cujes. Mada iz tog gorkog iskustva, ipak uspevam da stvari sagledam iz vise uglova. To da je lepse u poeziji-SIGURNO-, u stvarnom zivotu-TESKO-. Ne sumnjam da si obrazovan covek i da si cuo za krizu srednjih godina. Duboko si zaglibio u tu krizu. Okrenes se za sobom i vidis jedan uspesan zivot, ali ipak, ali ipak ti zelis, jos. A zelis bas to sto nemas. Znas li koliko njih nikada nece biti tvoje, znas li na koliko mesta nikada neces otici,koliko stvari ima koje neces raditi. To sve mozes ali samo u svojoj masti. Jedno te ipak molim- BUDI PAMETAN-. I razmisli malo o tome da li mozda i ona ima kriza. Misljenja sam da i zene pogadja kriza srednjih godina, samo sto kod njih pocinje i pre. Onda kad kupe prvu kremu protiv bora ili mozda jos i pre. Svima nam tesko pada sto pocinjemo da starimo i mori nas prolaznost zivota. Ipak potrazi pomoc to nije sramota, sramota bi mogla da bude ono sto ce se desiti. Ipak pre nego sto odes po pomoc, odi do spavace sobe i tamo pogledaj onu sto mirno spava. Hoces li joj stvarno narusiti miran san, po koju cenu i zasto? Ipak vidis odlucila sam da te odgovaram. Ali samo ti ipak znas....Samo te molim budi pametan ko sto i jesi. Zelim da sto pre pronadjes svojoj dusi mir.
Pozdrav od tamo nekog.

Tmaks da ti nije ovo zena Bog te???:???:
 
Natrag
Top