Reagovanje koje je opravdano

Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Situacija nezgodna, nemam iskustva, ili lepse zvuci da kazem da je prijatelj u pitanju i njegov problem ???
trebam savet, za nezgodnu situaciju, posebno od slabijeg pola, cenim nacin njihovog razmisljanja, i samo one mogu pomoc , ...
Ozenjen, deca, nema razloga za bilo koji problem, veza skoro 30 godina, nema obicnih nesuglasica, supruga prva liga, izgledom i svim ostalim, za 10, stojim iza toga, moje ubedjenje i bez rezerve je tako, ne pada mi na pamet bilo koja solucija izvan koja bi je povredila, standardno je ljubomorna, nije bolesno posesivna, nema ni jednu negativnu manu ili crtu, van standarda, volim je bez rezerve, nikada ne bih prihvatio situaciju da rizikujem ono sto imam, licno i eticki, ljudski !
Upoznam osobu, mladju, sa obavezom, muz, troje dece, nastavnica, nije mojem detetu, osoba iz maste bez lika, koja je sada, slucajno, nenadano, dobila lice i oblicije na koju padam iz temelja...
Sta da radim ?
Nikad ne bih dozvolio sebi da prevarim suprugu, ni pod kojim ololnostima, verujem sebi, moje duboko uverenje, mada, nisam imao realnu situaciju pa mozda nije ok da sam decidiran po tom pitanju, ko zna kako bi se covek u realnoj situaciji poneo, da ima pravu mogucnost ????
Oni koji mozda mogu dublje sagledat situaciju, znaju za delove licnosti nas samih, : id, ego i super ego, to mi je jako poznato i stalno u izvesnim trenucima, razmisljam i o tome , poznam dobro taj mehanizam,
sta da radim ???
osoba je nazalost ravnodusna, bez obzira na mozda licnu obojenost tog misljenja, ne verujem da gresim, ali vaspitanje i licni osecaj mi ne dozvoljavaju da iole, dozvolim sebi da dam povoda za bilo sta vise od odnosa, klijent -prodavac, sto je bio inicijalni odnos pri upoznavanje, slucajnom, mada je mozda sudbina umesala svoje prste u svemu.
Da mi se ona svidja, to stoji kao cinjenica, da je ok osoba to stoji, sto je za devojke odnosno za slabiji i zenski pol retkost ili nije pravilo, to stoji, da mi vaspitanje i licni osecaj obaveza i vrednosti stoji kao imperativ etike, i to stoji, suprugu nikad ne bih prevario, ma kako ovo grubo zvucalo, nekima, ili smesno drugima.
Njoj, nikad ne bih dao do znanja da mi se svidja vise no sto bi se bilo kome svidjala zgodna cura/zena.
Da li zbog buducnosti koja se moze oblikovati, na neverovatne nacine i mogucnosti, koje obecavaju osmeh ili tugu,...
ili ne znam sta vise da mislim, ne smem da pokazem delic osecanja njoj, mozda bi me odbila i srusila iluziju, mozda ne bi, nije to presudno, presudan je osecaj odgovornosti i etike, ono sto ljude cini ljudima, po meni, ili mozda strah da se rizikuje sve, psihologija, za one koji razumeju,
nije tema da se pojasni sustina podsvesti , svesti i savesti i jako sam svestan sta svaki od ovih odvojenih delova cini i rezira kao mogucu buducnost i posledice.
Trebam savet
slabijeg pola, lepseg, zgodnijeg, zbog koga su u istoriji i planine pomerane, ...
ne verujem da ce me moji razumet ispravno
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Pošto su žene izgleda otišle na spavanje, ja ću ti kratko reći svoje mišljenje. Volim da rizikujem, eksperimentišem, probam nešto novo. Ali, rizik je jako veliki, a dobitak zanemarljiv. Ne bih tu ništa "čačkao", niti otvarao Pandorinu kutiju... ;)
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Zbog pet minuta zadovoljstva mozes da izgubis sve. Pa ti biraj sada. Valjda ti je svest pri svesti.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Tu smo....tu smo...ali neznam kako da ti odgovorim i sta da ti kazem kad si ti vec i sam odgovorio na to pitanje. Nikad ne bih prevario zenu..ne bi smeo toj osobi nikada da kazem sta osecam....
Mogu samo da ti kazem da trebas gledati sta ti je vaznije i vrednije u zivotu...zena..deca..mir...ili .....

Moras odluciti sam.....
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Nikad ne ostavljaj(ili ne riskiraj da budes ostavljen)onoga koga volis zbog onoga ko ti se svidja...Jer ljubav traje ljubav je tu da te drzi zivim,a ovo drugo...to je prolazno...Kako kaze Re ne otvaraj Pandorinu kutiju...Ma ni ne viri...
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
968
pa probaj da vidis kako je ali da se nikako ne sazna naravno moras imati dobar alibi ... samo se nemoj preterano zaljubiti :dntknw:
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Da je momak pa da proba, ali nije.Dosta toga moze da izgubi. Batali se corava posla. Sve sto leti ne jede se.
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
"Nikad ne bih dozvolio sebi da prevarim suprugu, ni pod kojim ololnostima, verujem sebi, moje duboko uverenje"

evo, upravo si sve sam rekao ...
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
pa probaj da vidis kako je ali da se nikako ne sazna naravno moras imati dobar alibi ... samo se nemoj preterano zaljubiti :dntknw:

Da li ti mislis da sve moze da se sakrije? Da li bi ti to svome muzu uradila? Nisi mi jasna uopste. Covek je ozenjen nije momak pa sada da prevari curu. Ajde sto ce zena da ga napusti moze jos i batine da popije. Kada mislis da nece da se sazna tu je Marfijev zakon.

Ima ona narodna:"Zaklela se zemlja raju da se sve tajne sveta znaju." Pogotovu ako zivi u manjem mestu, tu se zna i kad si goluba pustio a kamo li nesto drugo./
 
Natrag
Top