Reagovanje koje je opravdano

Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
ZDRAVO tmaks65

.
Kljuc u bravu ( skljoc), otvaram tzv. zatvorenu temu. Sve mi je jasno i sve ja razumem. Samo jedno ne. Koji ti problem imas sa mojim sanducicem, ili ti - sta ti nije jasno? Sve i da hocu da razumem ipak ne mogu. Pa jesi li odgledao film, i...
Opet pozdrav od tamo nekog!

Radim vec par dana na jednom projektu kao lud, valjda cu ga nocas dovrsit, tako da za nista van nemam vremena, film sam skinuo i tu je, ali posao, sutra cu dodat komentar o njemu. Ovo je samo brzi odgovor jer videh u posti da je bilo novosti u temi.
PS
ako je sa PP sanducicem sve OK, onda je tesko odgovorit !!? Evo malopre dodah jos jednu poruku na PP
Poz, tamo nekom
 
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
O.K. evo zakljucavam, ili dizem ruke, tvoja stvar, samo ti znas, i dosta si nas zezao vise. Cao, a sad let pravo na dno.I pad je let, i pad je let...
 
Učlanjen(a)
15.07.2010
Poruka
1.146
Mislim da si u zabludi prijatelju .... Dopadanje mnogo znaci, to je polaznica svega, prvi stepenik ka necemu ...
To sto uporedjujes svoju nepoznanicu sa receptima iz kulinarskih casopisa je mozda jos jedna krivo postavljena teza u svemu ovome ... Zena je misterija prijatelju, nikada ne znas sta misli ili kakav ce korak naredni put preduzeti ... Ne mozes znati, ne moze niko ... Ali mozes znati da li ces ti biti spreman kada do tog koraka dodje.

Ja sam ti ranije vec rekao, dzaba ovde trazis sada savete neznijeg pola jer nije problem u tebi kako kaze destrukcija, problem je u tvom svetu, pogledima na stvarnost, sto u masti znas tacno sta ces i kako uraditi a u stvarnosti se ne bi ni na jedan od tih koraka odlucio. The Legacy ti je rekao da se harmonija tesko nalazi i da se kao takva cuva svim srcem i bio je u pravu ... Zapitaj se da li to sto imas vredi toga sto zelis da uradis. Sedni sam sa sobom i protumaci da li ima smisla rusiti palatu koja godinama stoji cvrsta zarad zapocinjanja gradnje nove? Cak i ako ne zelis ici dalje od temelja ipak nije vredno rusiti cigle postojece .... Razmisli, sam si tvorac svojega puta i onoga sto ce biti ... Svi ostali saveti a konto te teme nece ti mnogo pomoci u rasudjivanju kako bi ti sam sebi mogao pomoci ....
bas tako yes3
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856

-Zbogom – reče Lola. – Čujem kako dolaze, uskoro će me prvi put odvesti...
-Voliš me?
-Ne.
-Pitam te još jednom – voliš li me?
-Ne volim.
-Ne voliš?
-Ne.
-Zašto, bre?
-Zato.
-Nimalo?
-Nimalo.
-Što si takva?
-Ne volim te.
-Što te ja volim?
-Kad si lud, pa voli!
-Volim te mnogo.
-Šta ti mogu!
-Možeš bar malo.
-Ne mogu.
-Nisi ni probala.
-Jesam.
-Voliš onoga...
-Ne volim ni njega.
-Voli mene.
-Odsad neću više nikoga voleti.
:zip:
padam, paadaaam, a letim...
ovisi od gledanja, zar ne ... ?

O.K. evo zakljucavam, ili dizem ruke, tvoja stvar, samo ti znas, i dosta si nas zezao vise. Cao, a sad let pravo na dno.I pad je let, i pad je let...
odgledao sam film-isto vece, zabavan je, ali sem price o sudbini na startu i kraju, i preokreta kada je verenici priznao, sta ga muci i dobio njenu paznju i pomoc, ostalo je samo zabavno ?
Evo za tebe koji film:
http://serbianforum.org/strani-filmovi/118174-crash-2005-a.html
i
http://serbianforum.org/strani-filmovi/54242-time-travelers-wife-2009-a.html
prvi je dobio 3 oskara, 41 nagradu i ima 66 nominacija, usput, najaci film koji sam gledao zadnjih 10 godina
a drugi, pogledaj, no coment ???
I ciiiitaaaaj porukeeeeeeeee
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
Slusaj tmaks65, kao prvo nemoj da se deres na mene, to nije lepo. Kao drugo dzabe si gledao film, nista ti nisi razumeo( zasto li me to ne cudi). Moraces jos jednom. Ajde da ti malo pomognem. Pogledaj to iz drugog ugla npr. kad bespotrebno izazivamo neke emocije - sta se onda desi. Ima tu jedna scena onako da se zamislis bas, bas. Ako i dalje ne razumes sta sam htela, nije ni bitno. Hvala za tvoje preporuke, ipak bih rekla da me ne interesuju zanrovi, koji interesuju tebe. U svakom slucaju pogledacu sigurno, nekad. A sve te nagrade, oskari i nominacije I NE MORAJU NISTA DA ZNACE. Pa sad opet kazi da ja zelim ovu temu da smestim u lepljive. PP iz principa NE, i kad procitam, onda sta?
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Pisanje velikim slovima se smatra dranjem, a ona slovca, lepljivi tasteri! Film cu zaista morati da odgledam iznova, na poslu stalno neko naidje za ovo ili ono, ovaj put sledim upute, a za ovo : ( zasto li me to ne cudi), to je na mestu, cim ima ovakvih viceva:

"Nikad ne vjeruj sjaju u očima muškarca!
To je vjerojatno svjetlo što prodire kroz njegovu šuplju glavu."

Najveci broj oskarovca, ne vredi, tacnije, samo par komada vredi, za razliku od Kanskih nagrada, gde je slucaj znacajno bolji i slazem se da nije merilo kvaliteta broj nagrada, ali, na zalost da bi dosli do ove cinjenice-moramo pogledat neke od tih filmova.
Crash, zavredjuje paznju, i mnogo vise od nje, price koje su razlicite, a koje se sudbinski mesaju, bez prava na licni izbor, u njemu je scena kada mala devojcica trci da pomogne ocu i tip koji drzi pistolj puca, muzika, scena, prica koja dovodi neizostavno do toga da bi se i kamen najezio...
Na poslednje, nemam komentar i odsada-postujem, zbog principa.
I zaista bi se mogla zatvorit ova tema, gde su modovi, letu je kraj, sa njim i svi nasmijani dani, temperature padaju, i svi su ponovo na svojim starim ozbiljnim mestima, komsije, suci, eticari,... a ja, posle poznanstva sa pocetka leta-putujem ka zgodnom drugarstvu .
A sta bi se zaista vise i moglo ocekivati, sem da: nepoznanice imaju buducnost, i, tackA
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Slusaj tmaks65, kao prvo nemoj da se deres na mene, to nije lepo. Kao drugo dzabe si gledao film, nista ti nisi razumeo( zasto li me to ne cudi). Moraces jos jednom. Ajde da ti malo pomognem. Pogledaj to iz drugog ugla npr. kad bespotrebno izazivamo neke emocije - sta se onda desi. Ima tu jedna scena onako da se zamislis bas, bas. Ako i dalje ne razumes sta sam htela, nije ni bitno. Hvala za tvoje preporuke, ipak bih rekla da me ne interesuju zanrovi, koji interesuju tebe. U svakom slucaju pogledacu sigurno, nekad. A sve te nagrade, oskari i nominacije I NE MORAJU NISTA DA ZNACE. Pa sad opet kazi da ja zelim ovu temu da smestim u lepljive. PP iz principa NE, i kad procitam, onda sta?

Mislim da i ti gresis .... Oskari i nominacije odredjuju pre svega kvalitet jednog filma .... pretpostavljam da, ako je taj film imao toliko nagrada, onda ne moze biti neko smece .... Kako bilo, ne igra ulogu ovde niti jedan film. Ovo sto se desava nikada ne moze potkrepiti ni jedna filmska uloga jer ovo nije gluma vec jedan stvaran svet oko nas ....

Necete shvatiti niti nauciti ama bas nikakvu poentu iz tih filmova. Uglavnom su svi sa srecnim krajem sto u zivotu uopste nije slucaj u vecini situacija.


Da se vratim na temu. Tmaks65, moras odluciti sledece: Da li si i koliko si spreman zrtvovati postojece za trenutak srece?

Onog trenutka kada to budes shvatio i ako tada jos uvek budes zeleo da prihvatis taj rizik onda to i uradi .... Mada, da sam na tvom mestu, prihvatio bih dobre savete svih ovoh ljudi i manuo se te teme i te radnje jer NIJE VREDNO! Balav nisi, shvatices i sam sta zelim reci ...

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
Naravno da gresim, kad neumem da prikrijem, ili bolje uvijem ono sto zelim reci izmedju redova. A sve iz razloga da nekog ne povredim. Mislila sam na sve nagrade, oskare i priznanja doticnog. U svemu se u vezi filmova slazem sa tobom, krivo smo se razumeli. I naravno da ni filmovi ni niko i nista ne moze da mu pomogne tu. To mora da uradi sam, al tako sto ce spoznati sebe stvarno, na pravi nacin, i bez straha. Ja sam ipak imala samo najbolje moguce namere.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
U Srbiji zene ubijaju na spavanju, mrtav si...

Ne pricam u snu, a valjda bi neki od Vas to nazvali-srecom, jel da ? Nego, ima i nesto gore-makaze !
Pa zar niko da se seti, B. Kockice: "na svetu postoji jedno, carstvo..."
I posto sam ateista, neklasicni, neverujem u instituciju confession, slab mi ovaj engleski, polozio sam nemacki, zaista posle 50 dana, teme, jeste bilo, opcinjenosti, i tada mi je trebala-nazovimo to kao, konsultacija/e, ali netfrendovi, vrelina leta je prosla, pa zar ne osecate isto, u nedelju ce biti 24 stepena, a nocna 10, samo ! I sta ovde , sada, nocas ima jos da bude nejasno ?
Zasto mislite da je drugarstvo nesto opasno i amoralno ili nemoguce, sta je tu jos pogresno, naci ce se jos onih koji ce i ovom dati, kakav smisao, ne sumnjam. Zar cinjenica da je pocelo na neki nacin, samo u jednoj glavi, mraci cinjenicu da ljudi mogu da se i druze i imaju zajednicke teme ili mogu podeliti iskustva ?
A sta mi ovde radimo ???
Druzimo se i razmenjujemo nesto drugo,? babe i zabe, ( jes da se u bajkama pominju zabe i poljupci-babe nikako), setite se ko je odmrsio nerazmrsivo, onog gordog momka cvor ?
Ili niko od vas netfrenda nema u zivotu prijateljicu ili netfrendica-prijatelja i ponekad se druzite u singlu, jer vas grize savest, plasite li se nocu da zaspite ako ste u vezi i mesecarenja ili mislite da je Vase druzenje, cisto, nikad pod sumnjom ili neispravno.
Jesmo li osudjeni samo na ono par prijatelja iz detinjstva i skole, ili zivot ima i svojih prica o drugarstvu ! Prijatelji su OK, ali ponekad ce vas braniti i kad netreba ili sumnjati i kad netreba i biti uz nas 100%, mada i tu ima onog, znamo se duze od nasih boljih polovina, pa cemo se drzat skupa malo vise, a i one ce medjusobno, naravno.
Opet cu bit napadnut, sto sada branim, neodbranjivo izgleda.
Da nije bilo znatizelje i iskonskog u prvom "majmunu", da li bi evoluciski danas imali net i radili ovo sto radimo, catali, kad ugrabimo malo vremena, da nije bilo zelje za otkrivanjem novog i nepoznatog, pa zar bi ucili decu o Kolumbu, Leonardu, Watu, Tesli, i svima koji zahvaljujuci znatizelji svog duha, jure ispred, a to je osecanje ljudi, svih nas, otkrivanje i uzivanje u otkrivanju novog, ali nikako onog "Novog", sto bi neki pomislili... kao u vicu: "Dve dame idu ulicom i jedna lize sladoled, a druga grize i pitanje je, koja je od njih dve udata ?" I naravno kao u vicu-vecina kaze:..., a odgovor je, pa znate i sami. Muski ce valjda pogodit logikom, a dame-intuicijom. I ovde ce mi pojedini/e, zamerit, verujuci da vredjam, pa ako ima takvih, neka pogledaju teme (o Muskoj logici i emocionalnoj inteligenciji kod slabijeg pola, te postove i teme nisam ja pisao, ni prenosio. Usput, za dame, je sto se mene tice, ovo kompliment, najnezgodnija im je ta INTUICIJA, i kad neznaju-pogode, ko da gledaju u kuglu.)
I da li je ovde neko kvaran ? Pa zar vecina nije rekla da je sve u glavi ? Ovo je za onaj vic o sladoledu.
I jos jednom, budimo kao na Adi Bojani, ostao sam dosledan sebi, i skinuo naocare, i gle cuda, svet je opet saren, ne, crnobeli, (barem ljubitelji umetnickih fotografija ovo znaju-da ne citiram ovu temu).
A ako Vam se ucini, da su jagnjad utihnula i da je vuk sit, dobro se cini-sve je na svom mestu u zivotu. Ovde sam morao da lupim, jel, da ?
Citamo se, bez dosade

PS. moram dodat kolegici:
Put do pakla je "uglavnom" poplocan ...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top