Pitajte doktora

Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Poštovani dr.Pešić,
uradio sam pregled analize žive kapi krvi,i nalazi su sledeći:Er pojedinačni,pokretni,u najvećem broju pravilnog oblika,ali veliki broj ćelija pokazuje deformitete membrane.Le b.o.Krvna plazma bistra sa prisutnim beličastim elementima koji liče na gljivice.
Terapija:-ishrana bazirana na povrću,voću,nemasnom mesu i ribi.Izbaciti iz ishrane melko i mlečne proizvode,kao i proizvode od pseničnog brašna.Piti najmanje 1,5l vode na dan.
Neophodna je fizička aktivnost.
-Tbl Probiobalance,1 sažvakati ujutru na prazan stomak
-Tbl Paraprotex,2*1pre jela prvih 7dana,a zatim 2*2 pre jela sa velikom čašom vode
-Omega 3 a1000mg,1 posle ručka
-Subling.CoQ10,1 staviti ispod jezika pre podne
-Meal time,3*1 sažvakati u toku jela
Ono što mene interesuje je vaše mišljenje u vezi ovoga i u vezi prethodnog posta na koji mi niste odgovorili,i nteresuje me vezano za ove tablete "Subling.CoQ10"koliko su one bezbedne ,da li ima nekih nus pojava itd...jer sam pre dve tri godine čitao negde da je žena u Americi posle konzumacije istih tableta u periodu od 6 meseci preminula(možda je netačna informacija,ali razumite me,moram da pitam)
Srdačan pozdrav,unapred hvala!

Poštovani Ariatika,koenzim Q10 je sastojak respiratornog lanca u mitohondrijama,i potpomaže stvaranje ATP-a,osnovnog energenta organizma,krajnji produkat metabolisanja masti,glicida i proteina.Sada se stavlja i u kreme za negu kože,jer ubrzava regeneraciju ćelija.Proizvodi koje Ste pomenuli su na prirodnoj osnovi,i svi imaju garanciju potpune neškodljivosti FDA,pa mislim da informacija koju Ste spomenuli je verovatno greška novinara,ili je u pitanju neki nekontrolisan preparat.Na VMA se uptrebljava kao dodatak terapiji srčane slabosti,jer srce radi neprekidno,i troši velike količine energije.
Verovatno Vam je doktor koji je pregledao krv preporučio da ne konzumirate koncentrovane šećere,i slatko voće.
Omega 3 MK je u stvari riblje ulje,u kome ima najvše omega 3 masnih kiselina.On će da pomogne Vašim eritrocitima da povrate elastičnost,koja je jako bitna za njihov rad.Naime,promer kapilara je manji od prečnika eritrocita,a eritrocit mora da se "provlači",a bi depremio kiseonik do tkiva.Ako je membrana eritrocita kruta,dolazi do toga a se eritrociti "zaglave",i ne prenose kiseonik,i tada imamo situciju da se ćelije guše,kao da imaju astmu.Ako budete uzimali preporučeno,na kontrolnom pregledu videćete potpuno drugačiju sliku na mikroskopu,pored poboljšanja Vašeg zravstvenog stanja.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Poštovani,nije mi jasno na osnovu čega Vi i svi lekari pretpostavljaju da su Vaše tegobe na psihogenoj osnovi?

Da li je tako očigledno da Ste pod stresom?
Potrebno je više podataka: o porodici,navikama,ranijim poremećajima zdravstvenog stanja,vakcinacijama,varenju,eventualnim alergijama...Šta studirate,koju srednju školu Ste završili,kakav Ste student,srednjoškolac...
Zanimljiv je podatak o bolnim venama sa jedne strane tela.
Da li Vas je možda ujeo krpelj?

Verujem da je neka infekcija koja Vam oduzima energiju,pa Ste posložni uticaju stresa.
Ne bi bilo loše da mi pošaljete privatnu poruku sa potrebnim podacima,pa ću pokušati da Vam pomognem.
Poštovani njegosjelisa,poslao sam Vam privatnu poruku,molim Vas da me obavestite o rezultatima analiza koje sam preložio,ako se odlučite za njih.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2012
Poruka
4
discus hernia

Za godinu i po dana mi se drugi put desava da imam problem sa discus herniom.....simptomi su klasicni,jak bol u limbalnom delu koji se premestio duz cele leve noge sa utrnulom spoljnom sranom pete.Bol se pojacava sa stajanjem i hodanjem.Prvi put je trajalo nekih par dana,dobila sam terapiju steroidima koja mi nije odgovarala,jer sam imala burnu reakciju na isti,u smislu lupanja srca,preznojavanja,zujanja u usima....Sad to traje evo vec skoro mesec dana,bila sam na masazama,posetila kiropraktora,radila neke vezbe,pretrazila celi net ne bih li nasla olaksanje bola koji je u pojedinim momentima nesnosan,i nista.Uglavnom svuda pise odmarati,uzimati terapiju protiv bolova i cekati da prodje.Zadnja opcija je operacija koja ne garantuje da nece doci do recidiva.....Majka sam dvoje dece i tesko je po celi dan lezati i ne raditi nista,a milion obaveza.....Imate li neki savet za mene,kako olaksati bolove i sta raditi u takvim situacijama,dok se sve to malo ne smiri?Trudim se da ne uzimam nista protiv bolova,jer su jaki,zacarani krug,pa me posle zaboli zeludac.....pa uzmi nesto za zeludac.....Imate li neki savet za mene,posto sam negde procitala da akutna faza bolesti moze da potraje,ne daj Boze,do 12 nedelja......Unapred zahvalna na Vasem odgovoru...Zaboravih da kazem da od terapije koristim jedino konjski melem
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Za godinu i po dana mi se drugi put desava da imam problem sa discus herniom.....simptomi su klasicni,jak bol u limbalnom delu koji se premestio duz cele leve noge sa utrnulom spoljnom sranom pete.Bol se pojacava sa stajanjem i hodanjem.Prvi put je trajalo nekih par dana,dobila sam terapiju steroidima koja mi nije odgovarala,jer sam imala burnu reakciju na isti,u smislu lupanja srca,preznojavanja,zujanja u usima....Sad to traje evo vec skoro mesec dana,bila sam na masazama,posetila kiropraktora,radila neke vezbe,pretrazila celi net ne bih li nasla olaksanje bola koji je u pojedinim momentima nesnosan,i nista.Uglavnom svuda pise odmarati,uzimati terapiju protiv bolova i cekati da prodje.Zadnja opcija je operacija koja ne garantuje da nece doci do recidiva.....Majka sam dvoje dece i tesko je po celi dan lezati i ne raditi nista,a milion obaveza.....Imate li neki savet za mene,kako olaksati bolove i sta raditi u takvim situacijama,dok se sve to malo ne smiri?Trudim se da ne uzimam nista protiv bolova,jer su jaki,zacarani krug,pa me posle zaboli zeludac.....pa uzmi nesto za zeludac.....Imate li neki savet za mene,posto sam negde procitala da akutna faza bolesti moze da potraje,ne daj Boze,do 12 nedelja......Unapred zahvalna na Vasem odgovoru...Zaboravih da kazem da od terapije koristim jedino konjski melem



Poštovana UDINE,voleo bih da imam više podataka,kao:koliko godina imate,kakav posao radite,da li je bilo problema oko porođaja,da li ste održavali trudnoću,koju krvnu grupu imate,pušački status,visina,težina,da li otac,majka,braća ili sestre boluju o neke hronične bolesti,a li Vi bolujete od još neke bolesti,sećate li se preležanih dečjih bolesti,ili pitajte o tome roditelje,koristite li neke hormonske tablete,kakve su laboratoriske analize,imate li rengenski snimak kičme.Pošaljite mi privatnu poruku,mislim da ima pomoći s obzirom da je bolest tek počela.Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2012
Poruka
4
Postovani doktore posto sam nova na forumu ne mogu da vam posaljem pp,treba mi najmanje 10 postova za to,tako da vam odgovaram ovim putem...Imam43 godine,trenutno ne radim nigde,zivim u Italiji,muz ima svoju firmu ovde.Visoka sam 162 cm,teska50kg,nepusac.....nekad davno sam bila ali sam prestala kad sam rodila prvo dete.Obe trudnoce su bile normalne,drugu polovinu druge trudnoce sam prelezala jer sam bila malo otvorena...bez medikamentozne terapije.Krvna grupa je A poz,operisala sam zucnu kesu pre nekih 17 godina,prelezala sve decije bolesti,nista neuobicajeno sto se zdravlja tice...roditelji imali problema sa srcem,otac ima tri baj pasa,majka infarkt davno...nikakvih drugih bolesti u porodici.Hormonske tbl nikad nisam pila,lab.analize su ok,prosle godine sam usla u ranu menopauzu,s tim sto imam menstruaciju i dalje samo jako neredovno.Rendgenski snimak nemam,nadam se da cu sutra i to da zavrsim....Preko nekih prijatelja smo nasli kiropraktora,Amerikanca koji radi u Hrvatskoj,tacnije u Rijeci,pa sam bila kod njega skoro.Pregledom je ustanovio da je otprilike samo ukljesten zivac,ali da nije leceno i zapusteno....posle terapije kod njega mi je bilo malo bolje,noga je samo malo bolela,medjutim od pre neki dan boli ponovo...sutra idem ponovo na terapiju i nadam se da nadjem tamo neku privatnu polikliniku gde mogu da snimim kicmu,sto je i njegova preporuka.Ovde lekari deru za takve stvari,a ja jos uvek nemam dovoljno dobro osiguranje za lecenje u Italiji.To je to,ako uspem da snimim kicmu saljem vam nalaz,pozz.P.S.Mi smo i komsije u Srb.ja sam iz Kg
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Postovani doktore posto sam nova na forumu ne mogu da vam posaljem pp,treba mi najmanje 10 postova za to,tako da vam odgovaram ovim putem...Imam43 godine,trenutno ne radim nigde,zivim u Italiji,muz ima svoju firmu ovde.Visoka sam 162 cm,teska50kg,nepusac.....nekad davno sam bila ali sam prestala kad sam rodila prvo dete.Obe trudnoce su bile normalne,drugu polovinu druge trudnoce sam prelezala jer sam bila malo otvorena...bez medikamentozne terapije.Krvna grupa je A poz,operisala sam zucnu kesu pre nekih 17 godina,prelezala sve decije bolesti,nista neuobicajeno sto se zdravlja tice...roditelji imali problema sa srcem,otac ima tri baj pasa,majka infarkt davno...nikakvih drugih bolesti u porodici.Hormonske tbl nikad nisam pila,lab.analize su ok,prosle godine sam usla u ranu menopauzu,s tim sto imam menstruaciju i dalje samo jako neredovno.Rendgenski snimak nemam,nadam se da cu sutra i to da zavrsim....Preko nekih prijatelja smo nasli kiropraktora,Amerikanca koji radi u Hrvatskoj,tacnije u Rijeci,pa sam bila kod njega skoro.Pregledom je ustanovio da je otprilike samo ukljesten zivac,ali da nije leceno i zapusteno....posle terapije kod njega mi je bilo malo bolje,noga je samo malo bolela,medjutim od pre neki dan boli ponovo...sutra idem ponovo na terapiju i nadam se da nadjem tamo neku privatnu polikliniku gde mogu da snimim kicmu,sto je i njegova preporuka.Ovde lekari deru za takve stvari,a ja jos uvek nemam dovoljno dobro osiguranje za lecenje u Italiji.To je to,ako uspem da snimim kicmu saljem vam nalaz,pozz.P.S.Mi smo i komsije u Srb.ja sam iz Kg

Poštovana Udine,mislim da Vam masaže neće pomoći,čak će donele i odmoći,osim hidro masaše.Naime,kad je nerv uklješten,iluzorno je masirati mišiće,jer tu nije problem.Mišići jesu u spazmu,ali to je posledica kompresije,tj iritacije živca.Vaša bolest ima latinski naziv:neuralgia n.ischiadici,neuralgija je bol nerava.
Nerv se nalazi u jednom specifičnom stanju upale zbog pritiska okolnih struktura, diska,ožiljka,ili bubrenja samog živca,pa ako se on nalazi u koštanom kanalu,kao u kičmi, dolazi do slične situacije.Zbog toga imate bolove prilikom hodanja,jer se tada nerv isteže,i kako se nalazi u stanju upale,bolovi se pojačavaju.Rentgenski snimak ili magnetna rezonancija kičme će razjasniti da li je u pitanju diskus hernia ili neki metabolički preblem,s obzirom da ste u predmenopauzi,a i dugo ste ležali u drugoj trudnoći.Trenutno bi Vam najbrže pomoglo davanje lokalne injekcije u okolini nerva,na mestu gde on izlazi iz kičme.
Injekcija se zove IMPLETOL,proizvod Bayer Farma.Lokalni anestetik ima zadatak da anestezira nerv,bol nestane,a edem se smanji.Lokalnu injekciju uspešno daju lekari fizijatri.Za konačno rešavanje problema potreban je rentgenski snimak.Poslao sam Vam pp.Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2012
Poruka
4
Postovani doktore hvala puno na odgovoru,pomogli ste mi puno,razresili ste mi makar misteriju ovog nepodnosljivog bola.....Eto uradila sam RTG lumbosakralnog dela kiicme i nalaz je sledeci:Na snimkama lumbosakralne kraljeznice prikazuje se izrazita lijevostrana skolioza s promjenama spondilartroze nivoa L3-4-5-S1.Zglobni nastavci na nivoima L4-5-L5 suzuju sirinu neurofaromena.Spinalne linije su odrzane.Interkorporalni prostor nivoa L5-S1 je reduciran,dok su ostali i.v.prostori uredne sirine. Mislim i ja da ce mi tesko pomoci bilo kakva masaza u ovom periodu dok je bol prisutan....Mozete li mi reci samo koliko dana bi trebalo da primam te injekcije,posto bih opet morala u Hr.kod lekara zi ima li a tu intervenciju,posto u ove ovde bas i nemam nekog poverenja....i ima li nade da se vratim normalnom zivotu jer ovo stanje vec pocinje da me remeti skroz.....hvala vam puno na odgovorima i posvecenom vremenu.Veliki pozzz za vas
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Postovani doktore hvala puno na odgovoru,pomogli ste mi puno,razresili ste mi makar misteriju ovog nepodnosljivog bola.....Eto uradila sam RTG lumbosakralnog dela kiicme i nalaz je sledeci:Na snimkama lumbosakralne kraljeznice prikazuje se izrazita lijevostrana skolioza s promjenama spondilartroze nivoa L3-4-5-S1.Zglobni nastavci na nivoima L4-5-L5 suzuju sirinu neurofaromena.Spinalne linije su odrzane.Interkorporalni prostor nivoa L5-S1 je reduciran,dok su ostali i.v.prostori uredne sirine. Mislim i ja da ce mi tesko pomoci bilo kakva masaza u ovom periodu dok je bol prisutan....Mozete li mi reci samo koliko dana bi trebalo da primam te injekcije,posto bih opet morala u Hr.kod lekara zi ima li a tu intervenciju,posto u ove ovde bas i nemam nekog poverenja....i ima li nade da se vratim normalnom zivotu jer ovo stanje vec pocinje da me remeti skroz.....hvala vam puno na odgovorima i posvecenom vremenu.Veliki pozzz za vas


Poštovana udine,injekcije impletol primate nekoliko dana da bi se bol smanjio i zbog takve situacije sa skoliozom dovede do mogućnosti da se primeni fizikalna terapija.Skolioza ne može potpuno da se ispravi,samo donekle zbog stalnog uticaja telesne težine i kretanja,ali sasvim dovoljno da se funkcija nerva oporavi.Ovakav tretman će fizijatar ponavljati nekoliko puta,u razmacima perioda koje on odredi na osnovu kliničke slike.Uloga fizikalne terapije je da se,u ovom slučaju skoliotične strukture "razlabave",i da se ponovo "sastave"ali u koji neće ometati funkciju nerva.Naravno,nije to tako jednostavno kao što se čini ovako napisano.I biće dugotrajno.Samo da vas ne prevari stanje bez bolova posle injekcije,jer bolova neće biti,ali to ne znači da je bolest izlečena.Bolest će da leči fizikalna terapija i ona dva dodatka ishrane koje sam Vam pomenuo u PP.Javite mi o toku fizikalne terapije,jer će biti potreban još jean dodatak koji će pomoći detoksikaciji u zglobovima,zbog intoksikacije zglobova je i došlo do skolioze.
Suženje interkorporalnog prostora je u stvari preteća diskus hernia,i dobra je situacija da se ona nije pojavila.
Žao mi je što sam morao a Vas razočaram ,ali terapija mora dabude dugotrajna da bi bila uspešna,pa i poremećaj je trajao dugo vremena dok se nisu pojavili simptomi.Pijte sokove od svežeg voća i povrća u skladu sa Vašom krvnom grupom.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2012
Poruka
4
Hvala puno na odgovoru....nista idemo dalje,prva stvar je naci dobrog fizijatra i uciniti da prokleti bol nestane...Javicu vam svakako kako napredujem,vi ste mi jedino i pomogli savetima.Hvala jos jednom
 
Član
Učlanjen(a)
24.04.2012
Poruka
11
Postovani doktore, imam pitanje za vas.

Pre jedno 16-17 godina sam konzumirao odredjenu vrstu bombona, koju mi je poslala rodbina iz Svedske, ali za koju
sam prekjuce slucajno saznao da poticu zapravo iz Britanije i da se
proizvode sa zelatinom govedjeg porekla.

E sad to su bile godine kada je u Britaniji bila epidemija cuvenih "ludih
krava" pa me brine da li postoji mogucnost da sam se preko ovog
zelatina govedjeg porekla mozda zarazio "ludim kravama"?

Citao sam da je period inkubacije dug, i to me najvise plasi od svega.

ima li razloga za brigu po Vasem misljenju?

Prilicno sam zabrinut....
 
Natrag
Top