Pitajte doktora

Član
Učlanjen(a)
16.05.2010
Poruka
1
Ja bih da postavim jedno pitanje... svakako planiram da se uputim lekaru licno, ali dok ne stignem volela bih da znam bar uzroke da umirim brigu. Kasni mi menstruacija oko mesec dana. Nije trudnoca uzrok. Zbog cega bi inace mogla da kasni?
Moram da napomenem da sam prethodnih godinu dana smrsala bar 15kg, ali sam smrsala na zdrav nacin, umerenom ishranom i pojacanom fizickom aktivnoscu, mnogi kazu da ima veze sa tim... ali mene zanima da li postoji razloga za brigu i sta sam mogla da poremetim u organizmu da bi doslo do toga... Hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Možda je alergija. Kojom hranom se hranite,kakvo je varenje,često su paraziti uzrok alergije
 
Član
Učlanjen(a)
18.09.2011
Poruka
2
Postovani doktore,

Koliko sam shvatila, vi ste lekar opste medicine, a moje pitanje je jako slozeno, pa se nadam da bez obzira na to, vi mi vise od bilo koga ko i poznaje ovu oblast mozete pomoci.
Pre svega da napomenem, da sam u zadnje vreme jako anksiozna, sto je nastalo kao posledica zabrinutosti da sam zarazena virusom hiv-a. Postojala je jako minimalna sansa da se to desilo, pa nisam u tom trenutku ni pomisljala na to. Ali je, bez obzira na to, moj strah preovladao kada sam se setila sta mi se sve desilo na pocetku ove godine (kada sam se i mogla zaraziti): to je bio neki virus, a kasnije i gljivice na stomaku. Od tolike panike su mi se naravno javili i neki od simptoma anksioznosti. Oni su nestali kada je test na hiv (nakon 7 i 8,5 meseci) bio negativan.
Problem je sada u tome sto mi se javila jedna zlezda na vratu, tacnije podbratku, koja nije vidljiva golim okom, ali je osecam. Jos mi i krajnjik na toj (levoj strani) izgleda kao da je rascepan. Jos mi je doktor (pre nekih mesec, dva, kada sam bila prehladjena i imala problema sa grlom rekao da je verovatno problem sto imam treci krajnik.
U mojoj porodici su cesti tumori, tako da dosta znam o njima, kao i da je rak limfne zlezde sa slabim ili gotovo bez simptoma?
Moje pitanje se odnosi najvise na pocetak mog teksta, da li je, ukoliko je u pitanju neko takvo oboljenje, moguce testom na hiv antitela utvrditi prisustvo hiva? Jer znam da je to u kasnijoj fazi tim testovima nemoguce. Pitanje je sta je kasnija faza (u medjuvremenu sam imala i kandidu), da li je moguce da bolest nastupi a da nema velikog niza simptoma? Da li je moguce da neke tako podmukle bolesti budu skrivene i skrivaju jos i virus?
Znam da zvucim kao da sam zrela za psihijatra (sa 21om godinom), koga sam vec posetila i koji nije hteo ni da prica samnom, vec je na osnovu nekog testa utvrdio da sam razmazena.
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Poštovana,razumem Vašu zabrinutost,ali Vaš strah je potpuno neosnovan.
Morate znati da su SVE bolesti izlečive,samo ako dozvolimo organizmu da se brani.
Naime mi sputavamo naš organizam raznim hemiskim,fizičkim i psihičkim stresorima,tako da on,umoran i malaksao od odstranjivana hemikalija i stalne odbrane od psihičkih napetosti(za koju je dosta kriva i akademska medicina- plašenjem ljudi raznim bolestima) ne može ispolji maksimum svoje obrambene sposobnosti.
Kako mi sputavamo imunitet?
Prvo,konzumiranjem nekvalitetne hrane,pune kalorira i dodacima kako bi se poboljšao ukus-konzervansima,veštačkim bojama i aromom,stabilizatorima,emulgatorima(na deklaraciji po oznakom E),a manjkom onoga što nam je neophodno-vitaminima,mineralima i to u prirodnom,helatnom obliku,koji je jedino bioiskoristljiv,biljnim enzimima,koji pomažu varenju,idelovanjem u plazmi sputavaju razvoj parazita.
Drugo,konzumiranjem nekvalitetne vode,i u maloj količini,što je uslov za stvaranje neravnoteže u korist parazita.
Treće,morate znati da ljudski organizam i paraziti žive u simbiozi,njih uvek ima u organizmu,dolaze hranom i vodom,a bolest nastupa ako dođe do poremećaja te simbioze,tj stvore se uslovi da se mikrobi nesputano množe,u stvari mi sno stvorili te uslove.

Iz gornje priče proizilazi i rešenje problema,tj lečenja.
Humane čelije rade u aerobnom režimu,tj.u prisustvu kiseonika.Paraziti,naročito gljivice-kanida,više vone anaerobnu sredinu-manjak kiseonika,a mi „plitko“ dišemo.
Humane ćelije ne vole koncentrovane šećere,a njih obožava kandida,a slatkiši su naš obavezni „dezert“.
Salatu zakišeljavamo sirćetom ,koji toliko acifikuje krv tako da postaje idealna sredina za lamblije,kandidu…,umesto sa limunovim sokom,koji ima antiparazito dejstvo,a posebno grejpfrut, od svih citrusa.
Sintetske masti,kao margarin,služe da zgusnu i začvrsnu kolače,a to čine i sa ćeliskim membranama kad se ugrade u njih,tako da ometaju normalan metabolizam.
I tako dalje.
Vi niste razmaženi,možda tako delujete,samo ste mladi,neiskusni,uplašeni,što je normalno za osobu od 21.godine.
Ova situacije je test odrastanja,koji verujem uspešno prevazilazite(mozda ste gledali seriju“Grlom u jagode“).
Sada znate da je život i zdravlje najveće bogatstvo,u da za očuvanje tog bogatstva vredi uložiti i nešto truda.
Potrebno je menjati životni stil,odstraniti štetne navike,usvojiti način reagovanja na psihičke i fizičke stresove koji koristi organizmu.
Najvašnije o svega je imati poverenje u Stvoritelja,majku Prirodu.To oslobađa mentalnu snagu i smanjuje lučenje hormoma stresa.
Mi gazimo po lekovima,to su lekovite i adaptogene biljke(setite se proročanstva Tarabića:“lekovi će biti svuda oko nas,ali mi to nećemo znati“-najbolji sertifikat o kvalitetu je crv u voću.

Verujem da srž Vašeg problema leži u lošem varenju,neizlečenoj kandidi i toksinima koji su se nakupili u tkivima.
Paraziti,pa i kandida služe kao transporteri virusa i bakterija,njih je neophodno uništiti,a sa virusima je onda lako.
Recimo,grickanjem semenki grejpa,limuna,izbegavanjem koncentrovanih šećera(čokolada,bombona),izbegavanjem hleba koji je spravljen uz pomoć kvasca,upotrebom acidophilus-a-jogurt,učinićemo da crevna sredina bude nepovoljna za parazite,i oni će na prirodan način biti odstranjeni.Tečni,stabilizovani kiseonik,odobren od strane FDA,VMA i agencija za hranu i lekove 36 zemalja učiniće da unutračnja sredina ima više kiseonika,što je povoljno za naše ćelije,a nepovoljno za parazite.
Ulje od origana je najbolji prirodni fungicid,a nema neželjenih efekata.
Uz ovakav način ishrane,koji je osnov izlečenja,i upotrebom izvesnih hemiskih lekova,ali kratko vreme,zbog njihove toksičnosti,uspeh je zagarantovan.
Što se tiče česte pojave tumora u Vašoj porodici,možda se radi o hroničnoj infekciji parazirima?
 
Član
Učlanjen(a)
18.09.2011
Poruka
2
Postovani doktore Pesic,

Hvala na ovako, da kazem, obimnom odgovoru za koji je bilo potrebno verovatno dosta vremena i truda. Vas odgovor govori o tome da hocete da pokazete prave puteve postizanja zdravog zivota.

Da ja vama sad odgovorim - ne znam da li su paraziti bas ti koji su prouzrokovali ovu zlocudnu bolest u mojoj okolini. Ali, posto, kao sto je i vama poznato, razne vrste tumora mogu duzi vremenski period da zive u nama neprimetno, moje pitanje o hiv infekciji ostaje otvoreno - da li je u tom slucaju test na hiv validan?
 
Učlanjen(a)
21.09.2011
Poruka
1
molim vas za pomoc...danas sam osetio bol skroz dole desno kod stomaka,,kada ga pipnem ne boli..kada se naprezem ne boli,,ali samo od sebe zaboli,,kao da zigne,,,na sekundu..ali ceo dan osecam tu tegobu..nemam temperaturu...hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Testom na viruse u krvi se otkrivaju antitela koje stvara naš imuni sistem na viruse i bakterije.
Ako imuni sistem iz nekog razloga ne stvara antitela,mi ne znamo da li ima virusa u krvi.Recimo,bakterija E.Colli je normalan stanovnik creva,i na tu bakteriju imunitet ne stvara antitela,a to ne znači da nema bakterija,koja nije patogena u crevima,a jeste ako se nađe u urinarnom traktu.
Ako u krvi ima antitela,to ne znači i bolest.U Africi na hiljade crnaca ima antitela na hiv,a zdravi su.
Test na hiv nije rađen dovoljno velikoj grupi zdravih,nerizičnog ponašanja,da bi se potvrdilo prisustvo ili odsustvo virusa.
I akademska medicina promoviše vakcinaciju,da se poveća količina antitela radi zaštite od bolesti.
Iz ovoga sledi da prisustvo antitela ne znači i bolest,a odsustvo antitela ne znači i odsustvo virusa.
I sve to pod uslovom da je virus hiv-a stvarno toliko patogen-setimo se samo ujdurme sa sviljskim i ptičjim gripom,za koje je i svetska zdravstvena organizacija priznala da je opasnost preuveličana sa namerom.

U prošlom tekstu sam napisao da paraziti služe i kao zaštita i transporter za razne viruse i bakterije,pa imunitet uništi viruse u krvi i tkivima,ali pošto je manjkav za uništenje gljivica i parazita,one opstaju,ne stvara se imunitet,niti antitela.
Sigurno ste imali iskustva ga prehladama.Budete na promaji,posle nekoliko sati dobijete povišenu temperaturu,bolove u zglobovima i kostima-narod kaže-dobili ste virus.Kako ste dobili,kad niste bili u kontaku sa bolesnom osobom,niste bili u kontaktu sa bilo kojom osobom toga dana?
Virusi ne mogu da opstanu u vazduhu,na sunčevoj svetlosti su nepostojani.Znači,virusi su u nama,i kad dođe do pothlađivanja,oni se razmnožavaju,više nego uobičajeno,i nastaje bolest.
Imam pacijente koji imaju bolest :reumatoidni artritis.Smatra se da je pokazatelj bolesti koncentracija antitela „rf“,smatralo se da pokazatelj progresije bolesti povećana koncentracija antitela.Međutim,po nagovoru komšija nekoliko osoba je koristilo narodni lek,jer nisu više mogli da koriste lekove za lečenje te bolesti(metrotreksat,delagil,imuran,pronizon-zbog jakih neželjenih reakcija kao mučnina,čir na želudcu,povišen krvni pritisak,pojava masnoče u krvi,oštećenje vida):nekoliko zrna živog pasulja našte.rezultat-simptomi bolesti su se umanjili,otoci,temperatura,jutarnja ukočenost.Kad sam im uradio test na reuma faktor,bio je nekoliko puta povećan.I ja se sad pitam,da li je titar antitela pokazatelj bolesti,ili nečega drugog. Ne znam.

Sigurno ste čuli ze termine:lažno pozitivni i lažno negativni rezultati.

Kratak odgovor

Test na viruse nije siguran pokazatelj prisustva virusa u organizmu,a još manje siguran pokazatelj bolesti.

Što se tiče vaše,da tako kažem,konstatacije da neke vrste tumora mogu da neprimetno žive u nama godinama,pa se tek onda ispoljavaju kao bolest ,molim Vas,objasnite mi,kako to,da u poslednjih nekoliko desetina godina sve više beba(od nekolikomeseci),i sve više male dece(do nekoliko godina) ima karcinome,leukemije,sarkome istih karakteristika kao i iste bolesti odraslih.I ja sam učio u školi da se prve ćelije karcinoma pojave čak 10 godina pre vidljivog tumora.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

molim vas za pomoc...danas sam osetio bol skroz dole desno kod stomaka,,kada ga pipnem ne boli..kada se naprezem ne boli,,ali samo od sebe zaboli,,kao da zigne,,,na sekundu..ali ceo dan osecam tu tegobu..nemam temperaturu...hvala unapred

Malo podataka.Skroz dole desno se nalazi slepo crevo.Kakvo je varenje,pražnjenje?Mozda ste trčali pa istegli ligament?On može da se povredi i u hodu.Da li ima tegoba pri pokretu nogu?Možda reakcija od upale testisa?Kako je uriniranje?Hoće takav bol i kad ima peska koji se izbacuje.Ti podaci bi bili korisni za anamnezu,ali bi fizikalni pregled postavio sigurnu dijagnozu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.01.2012
Poruka
1
Postovani, pre par dana sam bila na pregledu kod privatnog ginekologa i receno mi je da imam kondilome, pa sam od tada jako zbunjena, jer mi nije jasno kako sam ih dobila. Naime, imam jednog jedinog decka 5 godina i on me nije prevario, ali je pre mene imao odnose, pa me zanima da li je moguce da mi je virus odavno preneo, a da su se kondilomi tek sada ispoljili usled pada imuuniteta? Da li se mogu prenositi i na druge nacine, osim sexualnim putem, posto sam cula da ih imaju i nevine devojke ili prosto ova oblast nije dovoljno istrazena u medicini, posto se misljenja lekara razlikuju? Da li se prisustvo HPV virusa moze otkriti preko papa testa? Rezultate pape jos cekam. Na pregledu sam bila kod drzavnog lekara pre nesto vise od 6 meseci i bilo je sve u redu i nikada nisam imala nijedan ginekoloski problem. To sto je dr. nazvala kondilomima su sitne tackice na malim usnama, a kaze da ih ima i unutra, ali meni su te tackice poznate i imam utisak da ih imam odavno. Na drugi prgled ne mogu da odem, jer sam dobila menstruaciju, a jako sam zabrinuta zbog svega toga, a jos vise zbog uklanjanja, koje znam da je bolno...Molim Vas odgovorite mi na pitanja i izvinite na opsirnosti. Hvala unupred!
 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Postovani, pre par dana sam bila na pregledu kod privatnog ginekologa i receno mi je da imam kondilome, pa sam od tada jako zbunjena, jer mi nije jasno kako sam ih dobila. Naime, imam jednog jedinog decka 5 godina i on me nije prevario, ali je pre mene imao odnose, pa me zanima da li je moguce da mi je virus odavno preneo, a da su se kondilomi tek sada ispoljili usled pada imuuniteta? Da li se mogu prenositi i na druge nacine, osim sexualnim putem, posto sam cula da ih imaju i nevine devojke ili prosto ova oblast nije dovoljno istrazena u medicini, posto se misljenja lekara razlikuju? Da li se prisustvo HPV virusa moze otkriti preko papa testa? Rezultate pape jos cekam. Na pregledu sam bila kod drzavnog lekara pre nesto vise od 6 meseci i bilo je sve u redu i nikada nisam imala nijedan ginekoloski problem. To sto je dr. nazvala kondilomima su sitne tackice na malim usnama, a kaze da ih ima i unutra, ali meni su te tackice poznate i imam utisak da ih imam odavno. Na drugi prgled ne mogu da odem, jer sam dobila menstruaciju, a jako sam zabrinuta zbog svega toga, a jos vise zbog uklanjanja, koje znam da je bolno...Molim Vas odgovorite mi na pitanja i izvinite na opsirnosti. Hvala unupred!

Imaš odgovore i savete na temi "Genitalni herpes i kondilomi - uzročnici i simptomi"
[h=1][/h]
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2012
Poruka
1
Nalaz hematoloshkih pretraga

Zdravo,

Radila sam pretragu krvi i malo sam zabrinuta oko nalaza, tek za koji dan idem kod doktora. Problem sam imala sa ubrzanim radom srca, od proshle sedmice, i to traje par sekundi. EKG je bio uredan, a ovo su rezultati nalaza krvi

E 4.48
Hgb 128
L 6.5
Cholesterol gen 2 4.6
Triglycerides liquid 0.55
Glucose HK gen 3 4.4
TIBC 68.1
UIBC with BTs value 41.5
IRON gen 2 26.6
SE 22

Ono shto mene brine je zeljezo koje je iznad normalnog i sedimentacija koja je duplo veca od maksimalne dozvoljene. Kad su mi vadili krv, oba puta mi je pukla vena. Nalaz urina nisam uspjela procitati. Sve shto sam procitala kaze da neshto ozbiljno nije u redu, a treba izdrzati vikend bez tumacenja. Imam 24 godine, imam pravilnu ishranu i vjezbam, ne osjecam se loshe i nemam nikakvih problema.
Moze li mi iko protumaciti nalaz, bila bih zahvalna :)
 
Natrag
Top