Pitajte doktora

Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Postovani, pre par dana sam bila na pregledu kod privatnog ginekologa i receno mi je da imam kondilome, pa sam od tada jako zbunjena, jer mi nije jasno kako sam ih dobila. Naime, imam jednog jedinog decka 5 godina i on me nije prevario, ali je pre mene imao odnose, pa me zanima da li je moguce da mi je virus odavno preneo, a da su se kondilomi tek sada ispoljili usled pada imuuniteta? Da li se mogu prenositi i na druge nacine, osim sexualnim putem, posto sam cula da ih imaju i nevine devojke ili prosto ova oblast nije dovoljno istrazena u medicini, posto se misljenja lekara razlikuju? Da li se prisustvo HPV virusa moze otkriti preko papa testa? Rezultate pape jos cekam. Na pregledu sam bila kod drzavnog lekara pre nesto vise od 6 meseci i bilo je sve u redu i nikada nisam imala nijedan ginekoloski problem. To sto je dr. nazvala kondilomima su sitne tackice na malim usnama, a kaze da ih ima i unutra, ali meni su te tackice poznate i imam utisak da ih imam odavno. Na drugi prgled ne mogu da odem, jer sam dobila menstruaciju, a jako sam zabrinuta zbog svega toga, a jos vise zbog uklanjanja, koje znam da je bolno...Molim Vas odgovorite mi na pitanja i izvinite na opsirnosti. Hvala unupred!

Prvo što treba da znate je da ne budete zabrinuti,jer psihički stres jako obara imunitet.Zvanična medicina tvrdi da su kondilomi virusne prirode,i da se ispoljavaju tek kad imunitet ne uspeva da blokira viruse,koji se razmnožavaju,a organizam pokušava da ogradi infekciju pomoću bujanja tkiva,i tek tada se takve tvorevine zovu kondilomi.

Ljudi su naučeni da lekar mora da postavi dijagnozu,inače nije nikakav lekar.A lekari to znaju,pa nekad i nesvesno preteruju.Ima istih znakova različitih oboljenja,a i neki znaci mogu biti varijacije normalnog izgleda kože i sluzokože.Vrlo verovatno je da Ste u pravu,da su te tačkice pojava koja je normalna variajcija.Poboljšajte imunitet ishranom svežim voćem,naročito grejpom,semenke su naročito zdrave,samo ih treba grickati.Papa testom se otkrivaju ćelije koje su izmenjene usled delovanja činioca spoljnje i unutrašnje sredine u smisli prekanceroza.
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2012
Poruka
2
Поздрав свима, овако докторе на леђима ми излазе бубуљице које су углавном поткожне и боле ме и то је углавном зими а кад дође лето прођу ме шта да радим и који је узрок њихове појаве...УНАПРЕД ХВАЛА!
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Poštovana,zanimljivo je Vaše zapažanje da bubuljica ima zimi,a ne leti.
Zimska i letnja shrana se puno razlikuju.
Osunčanost zimi i leti nije ista.
Saveujem da se iz ishrane izbace veštačke masti,kao što je margarin i mlečna čokolada,a u ranu jesen da počnete sa uzimanjem nekog od preparata ribljeg ulja(trgovački naziv "omega 3 masne kiseline",u čijem sastavi ima i D vitamina kojeg ima u manjku zimi,zbog slabog sunca.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2012
Poruka
4
Postovani,pre dve godine sam imao velikih problema,nesvestice,ubrzan rad srca,lupanje,nestabilnost pri hodanju itd..radio sadm sve moguce preglede,vise od dva meseca sam proveo radeci razne analize i sve mi je bilo u redu,krvna slika perfektna-sedimentacija mi je bila 1,doktorka nije mogla da veruje...poceli su polako i doktori i svi oko mene pa i moja porodica da me ubedjuju da mi nije nista,da je sve to na nervnoj bazi,cak mi je doktor prepisao i bromazepam da pijem neko vreme..medjutim ja sam se i dalje osecao jako lose,nisam mogao uz stepenice da izadjem na drugi sprat..onda sam na svoju ruku otisao u privatnu labolatoriju i uradio analize na par virusa..ispostavilo se da je kod mene bio jako izrazen koksaki virus!E,tu krecu moji problemi..u pocetku mi je bilo lakse,racunao sam sada barem znam sta je u pitanju pa cu se leciti,medjutim kada sam procitao da napada srce i da moze da dodje do smrtnog ishoda,tada sam se po prvi put jako uplasio za svoj zivot..radio sam Ekg,ultra zvuk srca,abdomena,sve preglede koji postoje i klinicka slika je na svu srecu bila dobra..imam malo vecu glavnu aortu na srcu,ali doktor nije pridavao znacaj tome,kaze moze da bude tako od rodjenja...dva-tri meseca sam ja prelezao u krevetu i "kljukao"se vitaminima svaki dan ,i vestackim i prirodnim putem,pio svakojake meleme itd...to se sve desavalo pocetkom 2010god.od tada je krenulo da ide na bolje,medjutim zadnjih godinu dana imam konstantna nadimanja,koju god hranu da pojedem smeta mi i stvara mi probleme pri disanju,osecam srce da mi lupa u predelu zeludca..desava se kad legnem da mi toliko pulsira telo da se celo pomera kad srce kuca!snimao sam zeludac i sve je u redu osim sto je "presavijen"valjda kako to doktori kazu- cascada verticuli-!i dalje imam probleme sa tim ..i opet pocinjem da razmisljam u pravcu da mi sa srcem nesto nije u redu,jer osecam da mi pulsira celo telo,i sta sam jos zaboravio-od kada sam imao problem sa koksaki virusom non-stop mi zuji u usima,neprekidno 24h dnevno,bio sam kod doktora i za to,kaze da je to subjektivni osecaj zbog zapusenog nosa!medjutim desilo mi se dva-tri puta uzadnjih dva meseca da kada legnem cujem u usima neki "metalan "prizvuk,kao skipa metala i osetim da mi se oduzima celo telo..jako je nezgodan osecaj,citao sam da to moze da sedesi kada naglo padne pritisak,ali me zanima vase misljenje u vezi svega ovoga gore navedenog!izvinjavam se sto sam bio malo opsirniji,
unapred hvala na odgovoru
srdacan pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Postovani,pre dve godine sam imao velikih problema,nesvestice,ubrzan rad srca,lupanje,nestabilnost pri hodanju itd..radio sadm sve moguce preglede,vise od dva meseca sam proveo radeci razne analize i sve mi je bilo u redu,krvna slika perfektna-sedimentacija mi je bila 1,doktorka nije mogla da veruje...poceli su polako i doktori i svi oko mene pa i moja porodica da me ubedjuju da mi nije nista,da je sve to na nervnoj bazi,cak mi je doktor prepisao i bromazepam da pijem neko vreme..medjutim ja sam se i dalje osecao jako lose,nisam mogao uz stepenice da izadjem na drugi sprat..onda sam na svoju ruku otisao u privatnu labolatoriju i uradio analize na par virusa..ispostavilo se da je kod mene bio jako izrazen koksaki virus!E,tu krecu moji problemi..u pocetku mi je bilo lakse,racunao sam sada barem znam sta je u pitanju pa cu se leciti,medjutim kada sam procitao da napada srce i da moze da dodje do smrtnog ishoda,tada sam se po prvi put jako uplasio za svoj zivot..radio sam Ekg,ultra zvuk srca,abdomena,sve preglede koji postoje i klinicka slika je na svu srecu bila dobra..imam malo vecu glavnu aortu na srcu,ali doktor nije pridavao znacaj tome,kaze moze da bude tako od rodjenja...dva-tri meseca sam ja prelezao u krevetu i "kljukao"se vitaminima svaki dan ,i vestackim i prirodnim putem,pio svakojake meleme itd...to se sve desavalo pocetkom 2010god.od tada je krenulo da ide na bolje,medjutim zadnjih godinu dana imam konstantna nadimanja,koju god hranu da pojedem smeta mi i stvara mi probleme pri disanju,osecam srce da mi lupa u predelu zeludca..desava se kad legnem da mi toliko pulsira telo da se celo pomera kad srce kuca!snimao sam zeludac i sve je u redu osim sto je "presavijen"valjda kako to doktori kazu- cascada verticuli-!i dalje imam probleme sa tim ..i opet pocinjem da razmisljam u pravcu da mi sa srcem nesto nije u redu,jer osecam da mi pulsira celo telo,i sta sam jos zaboravio-od kada sam imao problem sa koksaki virusom non-stop mi zuji u usima,neprekidno 24h dnevno,bio sam kod doktora i za to,kaze da je to subjektivni osecaj zbog zapusenog nosa!medjutim desilo mi se dva-tri puta uzadnjih dva meseca da kada legnem cujem u usima neki "metalan "prizvuk,kao skipa metala i osetim da mi se oduzima celo telo..jako je nezgodan osecaj,citao sam da to moze da sedesi kada naglo padne pritisak,ali me zanima vase misljenje u vezi svega ovoga gore navedenog!izvinjavam se sto sam bio malo opsirniji,
unapred hvala na odgovoru
srdacan pozdrav



Poštovani Adriatika,poslao sam Vam privatnu poruku,najverovatnije je u pitanju prisustvo nekog od parazita,kandida...,što će pravilnom detoksikasijom biti eliminisana.
pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2012
Poruka
4
Poštovani,hvala vam na brzom odgovoru
ostvario sam vec kontakte i u toku sledece nedelje uradicu potrebne analize,i obavesticu vas o istim...ja sam u medjuvremenu isao kod svog izabranog lekara,i kod nje sam u ordinaciji imao pritisak 140/95,sto je nju navelo na zakljucak da je u pitanju hipertenzija,i dobio sam uput za internistu,medjutim meni je pritisak uglavnom u normali i mislim da je u pitanju bio samo "strah"od belog mantila:)davao sam krv na analizu i svi su rezultati u redu,juce sam isao kod interniste i pritisak mi je bio 120/80 i uredan EKG-nalaz,medjutim ona je iz moje price dosla do zakljucka da je ocigledno da kod mene varira pritisak cesto(zbog zujanja u usima i metalnog prizvuka)te mi je prepisala presolol od 100mg 1/4 dnevno i njena dijagnoza je hipertensio arterialis labilis,takodje mi je dala uput za usnog lekara i uput za gastroskopiju zbog nadimanja u stomaku!Na moje pitanje zasto mi je prepisala lek ako je sve u redu rekla mi je da to piju i zdrave osobe ,da je to mala doza i da lek ima funkciju da cuva srce...medjutim,ja nisam uzeo lek i necu uzimati dok ne vidim sa svojim kardiologom,jer se bojim da mi ne snizava jos vise pritisak...
Hvala jos jednom unapred ,i javljam vam se sa nalazima pregleda na koje ste me uputili!
Srdacan pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2012
Poruka
4
Postovani,
zakazao sam za sledecu nedelju preglede na koje ste me uputili..u medjuvremenu danas sam bio po uputu mog izabranog lekara na pregled kod specijaliste za ORL..on mi je pregledom ustanovio da je u pitanju "cafarrhus tuba,tinitus bil" i prepisao mi sledecu terapiju:defrinol(3*1),bedoxin(2*1)cardiopirin 100(1 dnevno) i bromazepam 3mg(1 dnevno)..i zakazao mi je kontrolu za 14dana..ono sto mene malo brine iz kog razloga mi je usni lekar prepisao bromazepam?nisam video koji je lek u pitanju dok nisam otisao u apoteku,cak je i apotekarki bilo malo cudno!ne znam da li da pocnem sa upotrebom ovih lekova dok ne uradim analizu na koju ste me uputili?
Srdacan pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2012
Poruka
8
Postovani,
zelio bih da cujem vaase misljenje. Imam 24 godine 177. cm i 78 kilograma. Nisam pusac. Bavio sam se trcanjem i fudbalom, amaterski naravno. Nisam imao nikakvih problema do novembra prosle godine. pocelo je kao nerovoza pred ispit. lose spavanje i pojacano znojenje tokom spavanja. nisam se bavio fizickim aktivnostima u tom periodu. Posle ispita osjetio sam lupanje srca kada sam legaao u krevet ali nisam obracao paznju jer sam predpostavio da je od stresa i uprestalo je za par dana. Problemi su nastali posle deset dana kada se lupanje srca naglo vratilo. Bio sam kod doktora, on je uradio EKG i zabiljezio puls od 140 i pritisak 150/90. Rekao mi je da pijem persen i da setam kako bi se srce smirilo prirodnim putem. Ova aritmija je trajala 10 dana. posle sam iso da vadim nalaze i dam krv. Imam povisenu masnocu, malo iznad normalne a krvna slika mi je losija mada doktor opste prakse kaze da je to od nespavanja i da nije nista strasno. Snimio sam stitnjacu koja je u redu. Kada sam regulisao puls poceo sam osjecatitreperenje i pulsiranje raznih nerava u organizmu. Doktor mi je i za to rekao da je od stresa. U zadnje vrijeme sam pojacao unos voca i magnezijuma u vidu tableta. Cesto kada legnem da spavam na lijevi bok cujem otkucaje srca kojie do sada isam cuo ali mislim da je to vise na psiholoskoj bazi. u zadnje vrijeme imam problema i sa venama, jer imam osje'aj da me bole narocito na lijevoj ruci i nozi, a posle voznje biciklom sam primjetio da mi je jedna vena na listu izrazena i tako par dana me boli. Da li ovome svemu moze biti uzrocnik stres ili nesto drugo?

Unapred hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Postovani,
zelio bih da cujem vaase misljenje. Imam 24 godine 177. cm i 78 kilograma. Nisam pusac. Bavio sam se trcanjem i fudbalom, amaterski naravno. Nisam imao nikakvih problema do novembra prosle godine. pocelo je kao nerovoza pred ispit. lose spavanje i pojacano znojenje tokom spavanja. nisam se bavio fizickim aktivnostima u tom periodu. Posle ispita osjetio sam lupanje srca kada sam legaao u krevet ali nisam obracao paznju jer sam predpostavio da je od stresa i uprestalo je za par dana. Problemi su nastali posle deset dana kada se lupanje srca naglo vratilo. Bio sam kod doktora, on je uradio EKG i zabiljezio puls od 140 i pritisak 150/90. Rekao mi je da pijem persen i da setam kako bi se srce smirilo prirodnim putem. Ova aritmija je trajala 10 dana. posle sam iso da vadim nalaze i dam krv. Imam povisenu masnocu, malo iznad normalne a krvna slika mi je losija mada doktor opste prakse kaze da je to od nespavanja i da nije nista strasno. Snimio sam stitnjacu koja je u redu. Kada sam regulisao puls poceo sam osjecatitreperenje i pulsiranje raznih nerava u organizmu. Doktor mi je i za to rekao da je od stresa. U zadnje vrijeme sam pojacao unos voca i magnezijuma u vidu tableta. Cesto kada legnem da spavam na lijevi bok cujem otkucaje srca kojie do sada isam cuo ali mislim da je to vise na psiholoskoj bazi. u zadnje vrijeme imam problema i sa venama, jer imam osje'aj da me bole narocito na lijevoj ruci i nozi, a posle voznje biciklom sam primjetio da mi je jedna vena na listu izrazena i tako par dana me boli. Da li ovome svemu moze biti uzrocnik stres ili nesto drugo?

Unapred hvala.


Poštovani,nije mi jasno na osnovu čega Vi i svi lekari pretpostavljaju da su Vaše tegobe na psihogenoj osnovi?

Da li je tako očigledno da Ste pod stresom?
Potrebno je više podataka: o porodici,navikama,ranijim poremećajima zdravstvenog stanja,vakcinacijama,varenju,eventualnim alergijama...Šta studirate,koju srednju školu Ste završili,kakav Ste student,srednjoškolac...
Zanimljiv je podatak o bolnim venama sa jedne strane tela.
Da li Vas je možda ujeo krpelj?

Verujem da je neka infekcija koja Vam oduzima energiju,pa Ste posložni uticaju stresa.
Ne bi bilo loše da mi pošaljete privatnu poruku sa potrebnim podacima,pa ću pokušati da Vam pomognem.
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2012
Poruka
4
Poštovani dr.Pešić,
uradio sam pregled analize žive kapi krvi,i nalazi su sledeći:Er pojedinačni,pokretni,u najvećem broju pravilnog oblika,ali veliki broj ćelija pokazuje deformitete membrane.Le b.o.Krvna plazma bistra sa prisutnim beličastim elementima koji liče na gljivice.
Terapija:-ishrana bazirana na povrću,voću,nemasnom mesu i ribi.Izbaciti iz ishrane melko i mlečne proizvode,kao i proizvode od pseničnog brašna.Piti najmanje 1,5l vode na dan.
Neophodna je fizička aktivnost.
-Tbl Probiobalance,1 sažvakati ujutru na prazan stomak
-Tbl Paraprotex,2*1pre jela prvih 7dana,a zatim 2*2 pre jela sa velikom čašom vode
-Omega 3 a1000mg,1 posle ručka
-Subling.CoQ10,1 staviti ispod jezika pre podne
-Meal time,3*1 sažvakati u toku jela
Ono što mene interesuje je vaše mišljenje u vezi ovoga i u vezi prethodnog posta na koji mi niste odgovorili,i nteresuje me vezano za ove tablete "Subling.CoQ10"koliko su one bezbedne ,da li ima nekih nus pojava itd...jer sam pre dve tri godine čitao negde da je žena u Americi posle konzumacije istih tableta u periodu od 6 meseci preminula(možda je netačna informacija,ali razumite me,moram da pitam)
Srdačan pozdrav,unapred hvala!
 
Natrag
Top