Pitajte doktora

Član
Učlanjen(a)
16.05.2012
Poruka
1
Postovani,
imam 22 godine i javila sam se gastroenterologu zbog cestih proliva . Doktor je zatrazio test na okultno krvarenje i on je bio pozitivan, nakon cega sam upucena na gastroskopiju i kolonoskopiju. Da bih izbegla nekako te pretrage ja sam uradila ponovo taj FOBT test, i to nekoliko puta u roku od mesec dana i uvek je bio negativan. Zatim sam osetila svrab u ustima nakon sto pojedem nesto slatko i pretragom na internetu sam nasla neke simptome vezane za kandidu, te sam uradila i taj test i rezultat je : Candida sp pozitiv u malom broju
Imam zakazano kod gastroenterolga ali ne znam da li trebam ici ako nisam uradila gastro i kolonoskopiju, sta znaci taj rezultat vezano za kandidu da li cu dobiti lekove i dijetu za to? Molim za Vase misljenje, napominjem i dalje cesto imam prolivastu stolicu.
Unapred zahvalna.
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Postovani,
imam 22 godine i javila sam se gastroenterologu zbog cestih proliva . Doktor je zatrazio test na okultno krvarenje i on je bio pozitivan, nakon cega sam upucena na gastroskopiju i kolonoskopiju. Da bih izbegla nekako te pretrage ja sam uradila ponovo taj FOBT test, i to nekoliko puta u roku od mesec dana i uvek je bio negativan. Zatim sam osetila svrab u ustima nakon sto pojedem nesto slatko i pretragom na internetu sam nasla neke simptome vezane za kandidu, te sam uradila i taj test i rezultat je : Candida sp pozitiv u malom broju
Imam zakazano kod gastroenterolga ali ne znam da li trebam ici ako nisam uradila gastro i kolonoskopiju, sta znaci taj rezultat vezano za kandidu da li cu dobiti lekove i dijetu za to? Molim za Vase misljenje, napominjem i dalje cesto imam prolivastu stolicu.
Unapred zahvalna.

Poštovana skocko989 ,drago mi je što aktivno učestvujete u očuvanju zdravlja. Gljivica candida je uzročnik mnogih poremećaja zdravlja,ali na sreću lako se leči,samo što je potrebno više meseci.Stara medicinska izreka glasi:"smrt,ali i zdravlje stanuje u crevima".To značida ako se poremeti apsorpcija hranljivih materija u crevima,sve ćelija našeg organizma gladuju,a poneka i umire,pa se remeti balans celog organizma.Gastroskopija i kolonoskopija može da se uradi,ali Vi ste već postavili dijagnozu,i te pretrage nisu neophodne.Lečenje je jednostavno,postoje lekovi,ali je neophodno da se pridržavate posebnognog načina ishrane.Poslao sam Vam pp.
 
Učlanjen(a)
25.05.2012
Poruka
1
Postovani Doktore,
Vec oko godinu dana osecam bol u zeludcu i pri mokrenju. Narocito osecam bol u zeludcu i besici posle mokrenja i mokraca je jako mutna i dosta peni.

kad jedem svezu hranu bolova skoro da i nema. Ali kad jedem kranu koja je bila zalednjena u zamrzivacu ili hranu koja stoji nekolko dana u frizideru otvorena, tada se bolovi znatno pojacavaju.

Ja sam imao frizider pre godinu dana koji je na vrhu imao onaj odeljak za zaladjivanje, i tu sam zaledjivao meso sladoled itd. Ali meso je uvek bilo poluzaledjeno i sladoled isto. I ja sam takvo poluzaledjeno meso vadio odledjivo i przio i jeo. isto sam jeo i vodenasti sladoled. Posle sam procitao u uputstvu za frizider, da taj deo u frizideru ne sluzi za zalednjivanje hrane vec samo za brzo rashladjivanje piva sokova itd. I od tad ja imam problema sa zeludze i stomakom i pece me pri mokrenju takodje.

I sad kad jedem hranu koja je bila zaledjena ili je stajala nekoliko dana u frizideru otvorena( npr sir salama itd), pocinju jaki bolovi pri mokrenju i u zeludcu. Moguce je da sam dobio neku bakteriju u stomaku i besici. Davao sam analize ali nisu nasli nista.

Sta vi mislite sta bi moglo da bude?

U to vreme sam takodje imao sexualni odnos sa jednom zenom s kondomom, ali sam zaspao posle sexa i nisam skidao kondom oko 20 min posle sexualnog odnosa. Dali je moguce da sam i na taj nacin dobio neku bakteriju bilo poljubcem bilo zbog toga sto nisam odmah skinuo kondom posle sexa. Bio sam i davo test na sexualne bolesti ali mi nisu nasli nista.

Znaci ja mislim da je uzrok ili sto sam jeo poluzaledjenu hranu ili od sexualnog odnosa?

Sta vi mislite sta bi moglo da bude i sta mi predlazete.

Unapred hvala
Boban
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Postovani Doktore,
Vec oko godinu dana osecam bol u zeludcu i pri mokrenju. Narocito osecam bol u zeludcu i besici posle mokrenja i mokraca je jako mutna i dosta peni.

kad jedem svezu hranu bolova skoro da i nema. Ali kad jedem kranu koja je bila zalednjena u zamrzivacu ili hranu koja stoji nekolko dana u frizideru otvorena, tada se bolovi znatno pojacavaju.

Ja sam imao frizider pre godinu dana koji je na vrhu imao onaj odeljak za zaladjivanje, i tu sam zaledjivao meso sladoled itd. Ali meso je uvek bilo poluzaledjeno i sladoled isto. I ja sam takvo poluzaledjeno meso vadio odledjivo i przio i jeo. isto sam jeo i vodenasti sladoled. Posle sam procitao u uputstvu za frizider, da taj deo u frizideru ne sluzi za zalednjivanje hrane vec samo za brzo rashladjivanje piva sokova itd. I od tad ja imam problema sa zeludze i stomakom i pece me pri mokrenju takodje.

I sad kad jedem hranu koja je bila zaledjena ili je stajala nekoliko dana u frizideru otvorena( npr sir salama itd), pocinju jaki bolovi pri mokrenju i u zeludcu. Moguce je da sam dobio neku bakteriju u stomaku i besici. Davao sam analize ali nisu nasli nista.

Sta vi mislite sta bi moglo da bude?

U to vreme sam takodje imao sexualni odnos sa jednom zenom s kondomom, ali sam zaspao posle sexa i nisam skidao kondom oko 20 min posle sexualnog odnosa. Dali je moguce da sam i na taj nacin dobio neku bakteriju bilo poljubcem bilo zbog toga sto nisam odmah skinuo kondom posle sexa. Bio sam i davo test na sexualne bolesti ali mi nisu nasli nista.

Znaci ja mislim da je uzrok ili sto sam jeo poluzaledjenu hranu ili od sexualnog odnosa?

Sta vi mislite sta bi moglo da bude i sta mi predlazete.

Unapred hvala
Boban

Poštovani Bobane,
na osnovu ovih podataka rekao bih da ste oštetili probavni sistem lošom hranom.Nema nikakvih bakterija,već je varenje loše,i polusvarena hrana prolazi kroz crevnu barijeru,u krvi remeti ceo imunološki sistem,siguran sam da imate i bolove u zglobovima i nadimanje stomaka posle konzumiranja hrane koja nije sveža,a verujem da imate i zadah iz usta.To je čest problem kod osoba koje se hrane termički obrađenom i brzom hranom.Čestice tako nesvarene hrane organizam pokušava da eliminiše bubrezima,jetrom,plućima i kroz kožu,donekle i uspeva i zato imate penast urin.Nije u pitanju kondom ni seksualni onos.Jednostavno pankreas više ne može da luči potrebne količine enzima za varenje,treba mu pomoći.Uzimaćete takozvane tablete za varenje kao što su:digestal,kreon ili još bolje acynorm forte,panzynorm forte-ima ih u Sloveniji-3 tablete desetak minuta pre svakog obroka,nikako tablete tipa klometol.Uzimaćete dosta kiselog voća:jabuke,višnje kivi... čak do 2 kg dnevno,i dosta negazirane vode,najbolje nehlorisane,sa nekog izvora ili dubokog bunara.Nemojte piti slatko kravlje mleko,možete jogurt ili kiselo. Takav tretman će obnoviti rad pankreasa i za oko 6 meseci bićete zdravi.Ako imate krvnu grupu A moraćete da stalno vodite računa ohrani,pripadnici ostalih krvnih grupa lakše izleče ovakav poremećaj.
Srdačan pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
26.05.2012
Poruka
1
Unaprijed se izvinjavam na duzem postu.Prije sest mjeseci dobila sam prve simptome gusenja iznenada dok sam sjedila u lokalu sa drugarica.Nakon toga mi se poceo javljati i stalni strah od gusenja i vrtloglavice, a one su postale sve ucestalije.u to vrijeme sam radila i naravno bila pod sresom na poslu i moja doktorica je to odmah povezala s tim i rekla mi da pijem cajeve i kapi na bazi valerijane ili uzmem leksilijum.ja sam odbila uzimati tablete vec sam samoicijativno uradila nalaze krvi(uredi tj .super), hormon stitne takodjerTSH 0,713 a t3 4,0 i t4 14,3.(znaci u ref.vrijed).Potom sad isla kod ginekologa jer sam mislila da imam poremecaj hormona i menustrucija mi je kasnila i imala sam slabija krvarenja tj skoro neznatna.Doktorica mi je dijagnosticitrala policisticne jajnike ali je rekla da nisu uvecani i da se ne brinem jer mi je nalaz urina pokazao da imam mnogo bakterija pa je to najvjerovatnije uzrok upali jajnika i dala mi da pijem Zinat tablete inace spolni hormoni koje mi je preporucila da izvadim Prlokatin 126mlU/L i Estradiol 274,5pmol/l.Mene sad zanima jedna stvar jer mi to moja doktorica ne zna povezati sta mi se desava i da napomenem da jos uvijek imam malo blaza gusenja i treperenje u stomaku sto ne znam s cim je povezano zelucem ili maternicom, takoder imam svakodnevne glavobolje u predjelu sljepocnica sa pritiskom na usi i gornju vilicu tako da ponekad jednostano osjecam da mi trene glava i vilica a ponekad i ruke se grce.Zanima me da li taj bol i vrtloglavica mogu biti povezani sa mojim jajnicima ili nedovoljnim krvarenjem jer napominjem da imam jaku krv 0 sam krvna grupa(izvinjavam se al moram napomenuti ponekad kad pozurim osjecam toliki pritisak kao da mi se sva krv slila u glavu pa mi ne dopusta da gledam i zjenice mi se odmah toliko prosire).Istrazivala sam na netu i o anksioznisti iako se pojedini simptomi ispreplicu ja nikada nisam imala nuroznih, depresivnih poremecaja,inace sam jako priljiva i vesela osoba.medjutim sa ovim sadadnjim problemima pocela sam se povlaciti u sebe jer mi je jednostavno neprijatno da me stalno boli glava, ili mi se nesvijeti ili imam gusenja nekakve podrhtaje u stomaku koji mi onda ubrzavaju puls i cijelo mi se tijelo trese. nisam radila ultrazvuk abdomena jer vise ne znam koji putem da idem sta da snimam i jos da napomenem da mi je mama u trudnoci samnom imala echerichiu coli i jako su je boljele noge a i meni se i to desava ucestalo pa se pitam da li mi bakterije jer je urinarni nalaz pokazao da ih imam dosta mogu praviti sve ove probleme. Pocela sam sa kucnom terapijom pijem razne cajeve upravilu sto vise tecnosti, jedem voce i povrce, salate,piletinu, a i uzimam kasicicu sirceta sa medom za reg.hormona kao i curkotovo ulje za obnovu zeluca. priznajem da nisam pobornik tableta osim zinata do sada nisam nista vise uzimala. Molim vas ukoliko mi mozete savjetovati sta da radim, snimam jer sam se samo pogubila u ovim simptomima.<br>Unaprijed zahvalna
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Poštovana nelica26
,Vaš problem je komplikovaniji i za rešavanje je potreban kompleksan pristup .Zbog toga sam Vam poslao privatnu poruku.
Srdačan pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
05.07.2012
Poruka
34
Parkinsonova bolest

Poštovani,
prošle godine mi je dijagnosticirano da bolujem od Parkinsove bolesti tj. sindroma. Dobila sam terapiju tableta Requip modutab od 2 mg a onda povećanu na 4 mg,1x na dan.Moje stanje je nepromjenjeno, povremeni tremor ruke i noge.Promjenila sam neurologa i dobila novu terapiju. Tablete Mirapexin o,18 i Nakom 25o mg.
Molila bi forumaše tko ima Parkinsovu bolest da mi se javi da podjelimo iskustva i mišljenja. Svaki savjet bi mi dobro došao, vrlo sam uplašena . Možete mi se javiti privatnom porukom. Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
05.07.2012
Poruka
34
Poštovani Dr Pešić,
od srca Vam zahvaljujem na odgovoru. Nisam u mogućnosti da vam se javim privatnom porukom . Odnedavna sam član ovog Foruma i ne ispunjavam uvjete za slanje privatnih poruka.Vrlo me je obradovalo saznanje da se Parkinsova bolest može lečiti i na način koji ne propisuje Zvanična medicina.Imala bi pitanja i pedoćila neke od nalaza ,kako bi mi dali Vaše mišljenje ali dok ne ostvarim pravo to mi je onemogućeno .
Srdačno Vas pozdravljam
 
Član
Učlanjen(a)
11.07.2012
Poruka
1
Imam problem držanja glave napred. Nastao je od nepravilnog položaja tokom sedenja za računarom. Poslao sam vam slike na kojima se jasno vidi izgled problema. Stvarno mi je neprijatno čuti od prijatelja kako trebam ispraviti glavu, videti ih kako se ponekad nasmeju kad me vide. Kada je ispravim, osećam bolove u vratu, adamova jabučica iskoči i stvori se podbradak. Imam 15 godina, svakodnevno radim vežbe za jačanje mišića, uz koje ide istezanje. Kako bih najbrže mogao ispraviti držanje?
FHP_20Dangers.jpg forwardhead.jpg
 
Natrag
Top