Da li je Isus propovedao u paklu?

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
SIN od Boga Jedinoga Oca JHVH
G Yehošua
je propovijedao
probuđenim duhovima mrtvih ljudi
koji su poginuli u potopu

samo njima
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zasto bi ti ljudi imali posebne privilegije u odnosnu na druge ljude u navodnom Hadu, da bi Isus samo njima propovedao jevandjelje???

Dakle, tekst govori o vaskrsenju Isusa iz groba Duhom Svetim, i pranju greha u vodi - po simbolici potopa, i apostol navodeci taj primer potopa - samo napominje, da je Isus tim istim Duhom Svetim - objavljivao u to prepotopno vreme ondasnjem narastaju da ce doci potop, od kojih ga je poslusalo samo osmoro ljudi.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Zasto bi ti ljudi imali posebne privilegije u odnosnu na druge ljude u navodnom Hadu, da bi Isus samo njima propovedao jevandjelje???

Dakle, tekst govori o vaskrsenju Isusa iz groba Duhom Svetim, i pranju greha u vodi - po simbolici potopa, i apostol navodeci taj primer potopa - samo napominje, da je Isus tim istim Duhom Svetim - objavljivao u to prepotopno vreme ondasnjem narastaju da ce doci potop, od kojih ga je poslusalo samo osmoro ljudi.
1. Petrova 3,18

Doista, i Krist jednom za grijehe umrije, pravedan za nepravedne, da vas privede k Bogu - ubijen doduše u tijelu, ali oživljen u duhu.

1. Petrova 3,19

U njemu otiđe i propovijedati duhovima u tamnici

1. Petrova 3,20

koji bijahu nekoć nepokorni, kad ih ono Božja strpljivost iščekivaše, u vrijeme Noino, dok se gradila korablja u kojoj nekolicina, to jest osam duša, bi spašena vodom.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
1. Petrova 4,6

Zato je i mrtvima naviješteno evanđelje

da osuđeni doduše po ljudsku, u tijelu, žive po Božju - u duhu
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
1. Petrova 4,6

Zato je i mrtvima naviješteno evanđelje

da osuđeni doduše po ljudsku, u tijelu, žive po Božju - u duhu

U ovom tekstu se govori o "DUHOVNO MRTVIM" ljudima, koji zbog cinjenja greha primaju osudu vec u ovom zivotu, odnosno njihovom odlukom da ostanu u gresnom stanju - dovodi do toga - da se bnjihova imena nadju zapisana u knjizi smrti na nebu vec za zivota.
Ali, ako oni prihvate ovo jevandjelje koje im se propoveda u ovom zivotu, oni u tom trenutku nastavljaju da zive verom u Hrista u Duhu Svetome.

Da se u bibliji govori o duhovno mrtvim ljudima - postoji vise dokaza.

Apostol Pavle recimo kaze na jednom mestu sledece:

"I vas koji bijaste mrtvi za prestupljenja i grijehe svoje,

U kojima nekad hodiste po vijeku ovoga svijeta, po knezu koji vlada u vjetru, po duhu koji sad radi u sinovima protivljenja;
U kojima i mi svi življesmo negda po željama tijela svojega, čineći volju tijela i posmisli, i bijasmo rođena djeca gnjeva, kao i ostali;
Ali Bog, koji je bogat u milosti, za premnogu ljubav svoju, koju ima k nama,nas koji bijasmo mrtvi od grijehova oživlje s Hristom (blagodaću ste spaseni)

I s njim vaskrse i posadi na nebesima u Hristu Isusu" ( Efescima 2. 1 - 6 )

Na drugom mestu jedan mladic na Isusov poziv da ga sledi, kaze Isusu sledece:

"A drugome reče: hajde za mnom. A on reče: Gospode! dopusti mi da idem najprije da ukopam oca svojega"

Na ovo mu Isus odgovara:

"A Isus reče mu: ostavi neka mrtvi ukopavaju svoje mrtvace; a ti hajde te javljaj carstvo Božije" ( Luka 9. 59 - 60 )

Na ostalo sam dao odgovor

Zasto bi ti ljudi imali posebne privilegije u odnosnu na druge ljude u navodnom Hadu, da bi Isus samo njima propovedao jevandjelje???

Dakle, tekst govori o vaskrsenju Isusa iz groba Duhom Svetim, i pranju greha u vodi - po simbolici potopa, i apostol navodeci taj primer potopa - samo napominje, da je Isus tim istim Duhom Svetim - objavljivao u to prepotopno vreme ondasnjem narastaju da ce doci potop, od kojih ga je poslusalo samo osmoro ljudi.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
nigdje ne piše
DUHOVNO MRTVI

izmišljaš DOGMATIZIRAŠ neistinu
____________________________

jasno piše
za one koji su u POTOPU izginuli
___________________________

TO je bila VOLJA Boga Jedinoga Oca JHVH

ja NE preispitujem Boga - KO ŠTO TI RADIŠ

ja PRIHVAĆAM napisano
a ti - DOGMU - NE napisanu
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

"I vas koji bijaste mrtvi za prestupljenja i grijehe svoje,

U kojima nekad hodiste po vijeku ovoga svijeta, po knezu koji vlada u vjetru, po duhu koji sad radi u sinovima protivljenja;
U kojima i mi svi življesmo negda po željama tijela svojega, čineći volju tijela i posmisli, i bijasmo rođena djeca gnjeva, kao i ostali;
Ali Bog, koji je bogat u milosti, za premnogu ljubav svoju, koju ima k nama,nas koji bijasmo mrtvi od grijehova oživlje s Hristom (blagodaću ste spaseni)

I s njim vaskrse i posadi na nebesima u Hristu Isusu" ( Efescima 2. 1 - 6 )

Na drugom mestu jedan mladic na Isusov poziv da ga sledi, kaze Isusu sledece:

"A drugome reče: hajde za mnom. A on reče: Gospode! dopusti mi da idem najprije da ukopam oca svojega"

Na ovo mu Isus odgovara:

"A Isus reče mu: ostavi neka mrtvi ukopavaju svoje mrtvace; a ti hajde te javljaj carstvo Božije" ( Luka 9. 59 - 60 )

Piramida.

O kojim mrtvima se govori u prilozenim tekstovima.

Hvala.

Nemoj terati inat sa recju Bozjom, ja ti ne iznosim svoju, vec Bozju rec.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kakvo izjednacavanje.

Svi moji tekstovi su iz novog zaveta, kao odgovor na tvoju tvrdnju takodje iz novog zaveta - da je Isus sisao u had i propovedao mrtvima, i da apostol Pavle govori - da se mrtvima propoveda jevandjelje.

Dakle, o kojim mrtvima se govori u tekstovima koje sam prilozio?

"I vas koji bijaste mrtvi za prestupljenja i grijehe svoje,
U kojima nekad hodiste po vijeku ovoga svijeta, po knezu koji vlada u vjetru, po duhu koji sad radi u sinovima protivljenja;
U kojima i mi svi življesmo negda po željama tijela svojega, čineći volju tijela i posmisli, i bijasmo rođena djeca gnjeva, kao i ostali;
Ali Bog, koji je bogat u milosti, za premnogu ljubav svoju, koju ima k nama,nas koji bijasmo mrtvi od grijehova oživlje s Hristom (blagodaću ste spaseni)
I s njim vaskrse i posadi na nebesima u Hristu Isusu" ( Efescima 2. 1 - 6 )

Na drugom mestu jedan mladic na Isusov poziv da ga sledi, kaze Isusu sledece:

"A drugome reče: hajde za mnom. A on reče: Gospode! dopusti mi da idem najprije da ukopam oca svojega"

Na ovo mu Isus odgovara:

"A Isus reče mu: ostavi neka mrtvi ukopavaju svoje mrtvace; a ti hajde te javljaj carstvo Božije" ( Luka 9. 59 - 60 )


To je odgovor na temu.
 
Natrag
Top