Da li je Isus propovedao u paklu?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nigde ne pise da je Isus u bestelesnom stanju dok mu je telo bilo u grobu sisao u podzemlje da propoveda umrlima koji se nalaze u paklu.

Tekst jednostavno kaze da je Isus vaskrsao Duhom Svetim, a potom apostol kao nastavak izlaganja napominje sa ciljem da bi dao paralelu izmedju ovog i onog vremena i vode u potopu sa krstenjem danas, da je Duh Sveti sisao i propovedao preko Noja prepotopnim ljudima da ce doci potop, jer je prepotopnim ljudima dato vreme milosti od 120 godina, i Noje je objavljivao dolazak potopa, ali ga niko nije poslusao.

O tom vremenu govori tekst, i o ljudima koji su bili u tamnici u ropstvu greha, i niko nije poslusao osim osam ljudi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Nije lepo nekoga nazvati "SELE" sto je skracenica od Seljanka.

Који си ти лицемер, немам речи. Да си из Африке, па и да те оправдам. Овако сам шокиран. Селе је скраћено од: сестро. Као да ти то не знаш, али шта се може...


Слушај ову, Американац:

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nisam sokiran na vase ponasanje, jer sam vidjao i gore stvari..

Sestra je "SEJA" a Seljanka je "SELE" kao sto je Seljak "SELJA"

Ali nije ni bitno, mozda je mislio na jedno a napisao drugo, a mozda i moze da ima dva znacenja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako je mislio na sestru - onda je tako trebao i da napise, jer Hriscanin ne treba da koristi reci u zargonu, ili ulicni govor, govor uzet iz naroda i slicno, niti izokretati bilo cije ime, a ovde smo vise puta ranije videli da se apostol Pavle naziva Paja, a da ne govorim o pogrdnim imenima koje se upucuju Ellen White.

Dakle, ne moze covek koji nema morala govoriti drugima o moralu i da li je sokiran nekom izjavom, a sam to cini...to je licemerje..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Klasična promocija spiritizma u PC Isus razgovara sa mrtvima, propovijeda mrtvima.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Još jedan stih pravosl. za umirivanje savjesti kako imaju istinu.
 
Natrag
Top