Da li je Isus propovedao u paklu?

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
KAKO DA ZNAMO DA LI JE ISUS STVARNO BIO U PAKLU DA PROPOVEDA NAJVECIM ZLIKOVCIMA PA DA IH ODVEDE U RAJ?

METODA NIJE LOSA; AKO NEćE MILOM ONDA SILOM U RAJ!!!

Jer pobornici pakla tvrde da je silazio navodeci 1 Petrovu 3,19.

Isus je je propovedao duhovima u tamnici ,zatvoru kaže na prvi pogled tekst o kojem razgovaramo...
1 Petrova 3,19.

Ali kako da saznamo istinu šta stvarno kaže ovaj tekst?

KOGA DA PITAMO?

Doktore, Teologe, vernike crkve???

PA SVETO PISMO, JER NIKO TO DRUGI Nezna od nas ili od Teologa.

Pa da pogledamo šta Biblija kaže o zatvoru tamnici prvo:

Na primer reč ZATVOR se u Isaiji oznacava kao mesto tame:

Da otvoris oci slepcima, da izvedes suznje iz ZATVORA i iz TAMNICE koji sede u TAMI.
Isaija 42,7.

U KAKVOM ZATVORU SU OVI LJUUDI O KOJIMA OVDE GOVORI ISAIJA?

PRAVOM ZATVORU I TAMNICI?

Ne , oni su u zabludi u grehu u ODPADU od Boga; ONI SU U DUHOVNOJ TAMNICI ZATVORU i to se naziva tamnica, zatvor.
Zarobljeni u grehu i svojim zabludama na taj način se nalaze u tamnici ili zatvoru. ovde u Isaiji.

Isus je je propovedao duhovima u tamnici ,zatvoru kaže na prvi pogled tekst o kojem razgovaramo...
1 Petrova 3,19.
To jest onima koji su bili u grehu u svojim zabludama i ne mogu da izadju odatle.

DA POTVRDIMO DALJE:

STA JE POSTAO VAVILON:

I povika jakijem glasom govoreci: pade pade vavilon veliki, i posta stan djavolima i TAMNICA (Zatvor) svakome duhu necistome i TAMNICA (zatvor) sviju ptica necistih i mrskijeh jer otrovnijem vinom kurvarstva svojega napoji sve narode.
otkrivenje 18,2.

Vavilon to jest sve lazne religije koje su napile narode svojom laznom naukom; tako da možeš da objašnjvas tim ljudima koje je Vavilon napio svojim vinom, to jest svojom laznom naukom koliko hoćeš, ali su toliko pijani da ne mogu istinu da vide; nazvan je TAMNICA,(zatvor) TAMNICA (zatvor) LAZNE NAUKE I TAMNICA GDE DRZI LJUDE ZAROBLJENE U NEZNANJU.
TMANICA U KOJOJ SI I LAžNI DUHOVI NASTANJENI (demoni)
Nije lažni vavilon u nekom BUKVALMOM zatvoru ili tamnici ali lažna nauka koju VAVILON uci ljude jeste tamnica, ustvari on drzi ljude u tamnici, zatvoru, MRAKU NEZNANJU, POGRESNOM UCENJU; LAZNOM UCENJU, grehu u odpadu od istine.
Oni su robovi grehu i laznom ucenju i tako su u duhovnoj tamnici zatvoru.

Tamnica o kojoj je reč u 1 Petrovoj 3.19 je ocigledno ova zemlja i zabluda, greh, odpad u koji su se nalazili ti predpotopni ljudi na zemlji u vreme Nojevo, i koji su bili zarobleni u grehu u i zabludama, zarobljeni u zlu i nisu mogli da se oslobode istog i stradali su iako su primali pozive Noja i Duha svetoga.

To je na osnovu Biblije istina o ovoj reci TAMKANICA ILI ZATVORU,ostalo je sve filozofiranje.

Osim toga i svi BIBLIJSKI komentari kažu da Isus nije propovedao mrtvima već da je tu reč o vremenu Nojevom da im je tada propovedao kroz Noja i Duha svetoga,kako sam i naveo.

Na kraju će na ovoj grehom opustosenoj zemlji bez sunca bez ljudi i živih bica ostati sam sotona kao u TAMNICI vezan lancem okolnosti da ceka svoj kraj posle 1000 godina i vaskrsenja mrtvih gresnika da prime svoju platu.

I kad se svrsi 1000 godina pustice se sotona iz TAMNICE svoje.
Otkrivenje 20,7.

Tamnica je ocigledno ova gresna zemlja, ljudi nema vise svi su unisteni Hristovim dolaskom jer zašto bi bio zatvoren negde kada i ovako nema kome da naudi.
Zemlja koja je postala tamnica zla i greha ljudi, a uzrok te tamnice sam sotona, sada nema vise koga da vara, sada prvi put može da razmišlja o svom odpadu jer ima vreme.
Ali kada gresni zli vaskrsnu onda je on ponovo slikovitim recnikom pusten.

Dakle ova zemljja je tamnica, zatvor gde vlada tama i zlo, sotona, greh, neznanje odstupanje od istine to je sve tamnica i zatvor u Bibliji.
Tako je Isus Duhom svetim preko Noja propovedao tim ljudima na ovoj zamlji to jest tamnici greha i zla. Ljudima koji su sami bili u tamnici , zatvoru drzani tamo odbacivanjem Boga, istine njegovih opomena. Ljludi koji su ogreszli u grehu i zlu koji je bio na najkvecem moghucem stepenu u to vreme. Zarobleni u svom grehu i bezakonju nalazili su se u duhovnoj tamnici i nemoralu.

SLEDE OSTALI DOKAZI.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
2 Deo. 1 Petrova 3,19; TAMNICA, ZATVOR.

(...Grcka reč PHULAKE koja se koristi u tekstu 1 Petrova 3,19. ili otkrivenje 18,2 i na drugim mestima u Bibliji.
Znaci zatvor, kavez itd.
Biblijski komentar sa grckog Brockhaus Elbelfelder strana 1030...)

I da se iskopaju iz zamke djavola koji ih je UHVATIO žive za svoju volju.
2 Timotiju 2,26.

Djavo zarobljava ljude postavljajuci im zamke oni postaju zatvorenici, robovi djavola.
Na duhovnom polju se to naziva zatvor, tamnica rob grehu i zabludi.
Gresnik se nalazi u zatvoru ili tamnici jer se nalazi u mraku.
NIJE NIKO OD NAS U NEKOM BUKVALNOM ZATVORU GDE GA DJAVO DRZI.

Tako će na isti način svezati zarobiti Bog sotonu lancem okolnosti na kraju posle Iusovog prvog dolaska kada nebude vise ljudi na zemlji 1000 godina dugo, da ih vara.
Sotona će biti kao u zatvoru jer su svi ljudi mrtvi i tek će ponovo vaskrsnuti posle 1000 godina da prime sud.

I uhvati zmaja tu staru zmiju, koji je djavo i sotona i sveza ga 1000 godina.
I baci ga u dubinu i zatvori ga i zapecati nad njim da više ne vara nacije dok ne prodju 1000 godina. Posle ovoga mora biti za kratko Pusten.
Otkrivenje 20,2,3.

ZASTO POSLE STA CE SE TADA DOGODITI:

A ostali mrtvaci ne ozivese, dokle se ne navrsi 1000 godina.
Otkrivenje 20,5.

Kada gresni vaskrsavaju sotona je pusten on ustvari ponovo deluje i priprema gresne vaskrsle da napadnu svete i grad sa neba koji silazi kako ga opsiuje apostol Jovan. I sada sotona ponovo ima koga da vara i on se nemenja u svojim namerama i zlu:

BIBLIJA:
kad se svrsi 1000 godina; pustice se sotona iz TAMNICE svoje,i izici će da vara narode po sva četiri kraja zemlje, goga i magoga da ih SKUPI na boj, kojijeh je broja kao peska morskoga.
I izidjose na sirinu zemlje i iopkolise OKO SVETIH i GRAD ljubazni; i sidje oganj od Boga s neba, i pojede ih.
I djavo koji ih varase bi bacen u jezero ognjeno...
otkrivenje 20,7-10.

TO JE TAJ PAKAO I UNISTENJE I JEZERO OGNJENO NA KRAJU MILENIJUMA KADA CE SOTONA I GRENSISCI BITI IZGORENI UNISTENI ZA SVU VECNOST.

GREH ZAROBLJAVA:
Greh njihovih usta jesu reci njihovih usana, tako ih pustite da bude ZAROBLJENI U svome ponosu i zbog kletve i zbog laži koje su govorili.
Psalam 59,12.

Njegovi licni gresi UHVATISE bezboznika, i uza greha njegovih ga DRžE.
Price,5,22.

Pravda izbavlja pravednike a bezakonici bivaju ZAROBLJENI u svom nepoverenju.
price 11,6.

Svi koji cine greh i zlo su zarobljeni u tom zlu u tom grehu i oni su u duhovnoj tamnici ZATVORU.

I gospod videci da je NEVALJALSTVO ljudi veliko NA ZEMLJI, i da su sve misli srca njihova svagda samo zle.
1 Mojsijeva 6,5.

zlo, nevaljlastvo, greh ljudi na ZEMLJI je bilo tako veliko i uzasno da je na ovoj zemlji vladala tamnica, ljudi su bili zarobljeni u svom grehu, zlu u svojim stavovima.
TO JE BILA NAJGORA Najviše ZLA NACIJA ODKAKO JE LJUDSKOG RODA KAKO KAžE SAM BOG.

TAKO CE BITI PRED KRAJ SVETA I DRUGOG ISUSOVOG DOLASKA, LJUDI NEćE MARITI ZA BOGA I PROPOVEDANJE DUHA SVETOGA NEGO SAMO ZA OVAJ ZIVOT.

Oni će biti zarobljeni zlom, grehom, neverstvom, krivoverjem itd.

Jer kako je bilo u vreme Nojevo tako će biti u dane dolaska sina covecjega.
Jedjahu pijahu, zenjhahu se i udavahu do onoga dana kad Noje udje u kovceg, i dodje potop i pogubi sve.
Luka 17,26,27.
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Cobi sve ovo sto pises na forumu upotrebi kada ti dusa dodje na Mitarstva imas 20 stepenica na kojima ce se ispitivati svi tvoji gresi.Gledaces kao na ekranu sta si radio citav zivot,demoni su zapisali i sta si lose pomislio a kamo li sta si uradio.Imas jos vremena da se pokajes i vratis pravoj istinskoj veri pravoslavnoj ali ne ovim ekumenistima nego pravom izvoru Pravoslavlja i tipiku Svetog oca Save Nemanjica.Ja znam sta sada rade lazni ekumenisticki svetenici po Srbiji ne zovem te da se njima priklonis to su prodane duse sluge antihrista i pape vec se vrati izvoru Pravoslavlja i tako spasi dusu svoju kasno je cobi plakati i ridati kada dusa izadje i tela nema onda oprosta nego Mitarstva i sta zasluzis.Nemoj da predstavljas kao da su svi iz 63 padobranske kao ti ja poznajem mnogo tih momaka ratovali smo zajedno i znam da su pravi Srbi Pravoslavci.Onaj ko te nagovorio da napustis veru Pravoslavnu je veliko zlo on hoce da pogubi dusu tvoju i da dobije nagradu od sotone!Opet ti ponavljam pokaj se ispovedi svoje grehe u manastiru odposti post i budi pravi Hristov ratnik kog nece moci svaki povetarac da poljulja.Kada bi ti samo mogao otvoriti oci da vidis kakav ja trud vrsim za tvoje spasenje duse ali ti neda necastivi da vidis zgrabio te u svoje kandze demonske i neda da progledas.Kako te samo goni da govoris protiv svetinja i svetaca da se slucajno ne spasis a on se smeje i trlja ruke kako dobro obavljas posao u mesto njega.Pokaj se Cobi imas jos vremena samo da znas Gospod nece dugo trpeti vredjanje njegovih ugodnika nemoj da docekas crni dan kada Gospodu bude dosadilo tvoje bezakonje to ce biti strasan dan.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Izvinjavam se sto upadam!
Ali Kota, ako ti je stvarno stalo do Cobia, i zelis da mu pomognes, ne moze ti on poverovati na rec. Potrebno je da mu izneses neki dokaz, Biblijski dokaz(temelj pravoslavlja), kao sto on tebi iznosi...
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
bla,bla,truc...bla,bla,truc...
otprilike se na ovo svodi to sto si napisao,no idemo dalje ako imas neki valjni argument iznesi ga inace ove pricice za malu decu ako ih imas u kuci njima pricaj mozda ih i zaplasis i nemoj da mi diras u nesto sto nemas blage veze,jer mogu pa padnu teske reci sto ne bih voleo.AKO TI NESTO NIJE JASNO PO PITANJU MENE kao veterana i penzionera 63.padobranske javi se na pp pa cu da ti razjasnim.ima ovde ljudi koji su zeleeli da znaju pa su dobili linkove sa emisijom gde sam ucestvovao pa su pogledali i da ja imam CIME DA SE HVALIM I DICIM.DA SAM BIO U SVIM RATOVIMA AKTIVNO I DA SAM 3 PUTA RANJAVAN ZA SRBIJU I DA SAM RATNI VOJNI IVALID U PENZIJI.Cime imas ti da se pohvalis?Time sto si pravoslavac,te ne svrstava u rang zaluznijeg od mene za ovu zemlju.Kraj price.



EVO NA KRAJU KRATKOG ALII Takođe JASNOG ODGOVORA NA 1 Petrova 3,19:

Kojijem sisavsi (Duhom svetim) PROPOVEDASE (živim dusama) u zatvoru, tamnici (ZATVORU GREHA).
1 Petrova 3,19.
KAKO:

I prvoga sveta ne postede, nego sacuvavsi samo osmoga Noja pored ostalih sedam, PROPOVEDNIKA pravde navede potop nad svetom BEZBOZNIKA.
2 Petrova 2,5.

Kroz Noja osudi Bog svet...
Jevrejima 11,7.

KROZ NOJA ...PROPOVEDNIKA... KROZ NOJA IM JE ISUS DUHOM SVETIM PROPOVEDAO TIM LJUDIMA U NOJEVO VREME A NE NEKIMA U PAKLU.
JER IM JE DUHOM SVETIM KROZ NOJA PROPOVEDAO 120 godina dugo.

Kroz Noja je Bog osudio svet jer je kroz njega propovedao pokajanje, kraj i sud koji je dolazio na tadasnji svet potopom.

Ali ne psolusase kako kaže 1 Petrova 3,20. Nego samo osam dusa se spasise.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Znas cobi da si to uradio za Srbiju nebi se hvalio na sva usta, vec bi te drugi hvalili. Da se ugledas na Hristovu rec, opet se nebi hvalio time nego bi znao da ti je plata na nebesima. Ali ovako nista ti ne vredi. Izabrao si ovozemaljsku slavu.


Cobi procitaj i 1 Petrovu 3,10(i 11)
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
pe eto vidis zbog takvih skorojevica kao sto si ti i tvoja bratija ovde, prinudjen sam da se branim i evo jos jdnom ponavljam JA IMAM CIME DA SE HVALIM,a vi mozete samo da pokrijete usi i da se ne javljate po tom pitanju.ovde je politika zabranjena.Dakle ako imas nesto da doprineses diskusiji,da osporis Bozjom recju nesto napisano izvoli.Dakle ne deli savete nego primeni reci u svom zivotu,pokazi na delu.No da nastavimo sa biblijskim dokazima


Kain ubija avelja:
A Bog rece: šta učini! GLAS KRVI brata tvojega VICE sa zemlje k meni.
1 Mojsijeva 4,10.

I ovo je receno simbolicki, krv ne moze da vice, ali je to takav jevrejski način izrazavanja.

I k Isusu posredniku zaveta novoga, I KRVI kroplenja koja BOLJE GOVORI (vice) nego li AVELJEVA.
Jevrejima 12, 24.
Naravno da Isuova krv ne govori bukvalno ali ona govori simbolicki. Ona obezbedjuje spasenje svim verujucim.
Verujuci se pozivaju na tu krv i tako ona govori, vice.

OVAJ STIH RAZJASNJVA SVE ostale gore I OVAJ IZ OTKRIVENJA TAJ JEVREJSKI SIMBOLICNI Način IZRAZAVANJA KAKO KRV TO JEST MRTAV UBIJEN COVEK GOVRI to jest covek kao DUSA:

Verom prinese Avelj Bogu veću žrtvu nego kain, kroz koju dobi svedocanstvo da je pravednik, kad Bog posvedoci za dare njegove; I KROZ NJU ON MRTAV JOS GOVORI.
Jevrejima 11,4.
KROZ TU ZRTVU KAIN JOS GOVRI.
On ne govri bukvalno jer žrtva ne moze da govri ali se ona neće nikada zaboraviti i posvedocice za njega na dan vaskrsenja i suda.

Ali nejedite mesa s DUSOM njegovom, a to mu je KRV.
1 Mojsijeva 9,4.

U nekim slučajevima se I krv naziva dusom.

To je Još jedno objašnjenje kako te mrtve duse, ti poklani ljudi za reč Bozju, mogu da vicu ispod oltara to jest oni koji su žrtvovani Bogu I ubijeni su zbog svoje vere jer su ucili I svedocili iz Biblije.

KAKO OVAJ TEKST o zivotinjma i krvi i duse kao krv MOžEMO PRENENTI NA LJUDSKU KRV?

Jer sto biva sinovima ljudskim to biva I stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu I oni, I SVI IMAJU ISTI DUH I covek ništa nije BOLJI OD STOKE.
Propovednika 3,19.

Da dodje na vas sva KRV PRAVEDNA sto je prolivena na zemlji od krvi Avelja pravednoga do krvi Zarije sina Varahijina kojega ubiste među crkvom i oltarom.
Matej 23, 35.

Jevrejski način izrazavanja dozvoljava takođe I predmeti da VICU:
Jer će kamen iz zida vikati I cvor iz drveta svedocice.
Avakum 2,11.

Placa zetalaca vice k Nebu je im je uskracena.
Jakov 5,4.

Isus se isto tako izrazava:
Kažem vam ako oni usute, KAMENJE CE POVIKATI.
Luka 19,40.

Tako I krv mucenika ili dusa mucenika sam covek njegov zivot simbolicki vice za osvetom za pravdom u Otrkivenju.

Jer ne primiste duha ropstva, opet da se bojite; nego primiste Duha posinickoga, KOJIJEM VICEMO: Ava Oce.
Rimljanima 8,15.

PRAVDA ZAHTEVA VICE JEDNOSTAVNO JER PLATA Ne moze MIMOICI ONE KOJI SU UBILI OVE DUSE I NJIHOVA PROLIVENA KRV I POLOZENI ZIVOT NEćE SE ZABORAVITI.
A PLATU CE OCIGLEDNO PRIMITI TEK KADA ISUS DODJE.
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Meni cobi ne mozes da drzis predavanje sto se tice ratovanja i zasluga za Srpsku drzavu prosao sam vise nego ti i ja sam ranjavan,tu pricu mozes nekom drugom prosipati ali meni Ne!Bio sam na licu mesta kada su tvojih 10 drugova izginuli na medicinskom centru Kobilja glava Sarajevo,ja sam im rekao da to tako nece ici a oni su meni kao i ti svi ponositi odgovorili da oni bolje znaju pa se ni jedan nije vratio ziv.I ja sam odlikovan za mnoge operacije tako da mi ni tu ne mozes drzati pridiku. Ti si izdao veru Pravoslavnu tako da si se dzaba borio i sve su ti zasluge pale u vodu.Evo dokle si dosao da te Jevrej uci veri oni isti koji su razapeli Gospoda.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
I kad se probudis jases usisivac i menjas brzine na njemu je li?:D
Kavi bre Jevreji kave nebuloze,ne bulazni idi kod popa da ti pomogne izgleda te necastivi progoni:)
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Molim da se piše o temi. Lična prepucavanja nisu za Forum.[/WARNING]
 
Natrag
Top