Zvezde u mracnoj noci

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo, Jelena kaže da su pravu vjeru sačuvali oni koji su za svetog Ivana antikristi. Neka svi vide i znaju čiji ste duhovni potomci.

Pricas gluposti i lazes.

Albizani nisu ni postojali u vreme Jovana.

Kakav kontinuitet u bibliji? Kontinuiteta nema bez crkve, nema ni biblije!
Kome vi prodajete te gluposti da mi je znati?
Pa vi pojma nemate sta je crkva!

Pogledaj iz biblije sta je crkva 1. veka, koja je imala crkveno telo, vece dvanaestorice, sabor na kojem se odlucivalo.
Na tom saboru su se donosile odluke i dogme. Takva crkva je imala misiju propovedanja i sirenja evandjelja, ta crkva je krstavala.

Zasto tvrdis da sam ja pisao nesto suprotno ovoj tvojoj tvrdnji
?

Ja tvrdim isto sto i ti, samo sto ja iznosim istoriju velikog otpada koji se dsogodio kasnije polovinom 2 veka, a
Hristos i apostoli su predvideli da će se tokom novozavetne istorije u crkvi pojaviti mnogi lažni učitelji - koji će propovedati lažna učenja i nauke zasnovane na ljudskim filozofijama.

"Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;
Jer ja ovo znam da će po odlasku mom ući među vas teški vuci koji neće štedeti stada;
I između vas samih postaće ljudi koji će govoriti izvrnutu nauku da odvraćaju učenike za sobom"
( dela apostolska 20. 28 - 30 )

"Kako dakle primiste Hrista Isusa Gospoda onako živite u Njemu,
Ukorenjeni i nazidani u Njemu i utvrđeni verom kao što naučiste, izobilujući u njoj zahvalnošću.
Braćo! Čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju čovečijem, po nauci sveta, a ne po Hristu.
Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno"
( Kološanima poslanica. 2 6 - 9 )

"Zaklinjem te dakle pred Bogom i Gospodom našijem Isusom Hristom, koji će suditi živima i mrtvima, dolaskom njegovijem i carstvom njegovijem:
Propovijedaj riječ, nastoj u dobro vrijeme i u nevrijeme, pokaraj, zaprijeti, umoli sa svakijem snošenjem i učenjem;
Jer će doći vrijeme kad zdrave nauke neće slušati, nego će po svojijem željama nakupiti sebi učitelje, kao što ih uši svrbe,
I odvratiće uši od istine, i okrenuće se ka gatalicama.
A ti budi trijezan u svačemu, trpi zlo, učini djelo jevanđelista, službu svoju svrši"
( 2 poslanica Timotiju 4. 1 - 5 )

Ove reči su našle svoje ispunjenje polovinom 2 veka nove ere - kada su se u crkvi pojavili ljudi koji su odstupili od reči Gospoda Isusa Hrista i apostola, i uneli jeres lažnih učenja.
Posredstvom ovih lažnih učitelja - u crkvu su tokom istorije uneseni mnogi elementi i učenja koji nemaju svoje poreklo u Božjoj reči - već u mnogobožačkim filozofijama.
Kasnije su posredstvom crkvenih otaca i crkvenih sabora ovi elementi usvajani i zvanično uneseni u crkvenu praksu.

Oni koji nisu ucestvovali u ovom otpadu, oni su crkva Hristova, a ne oni koji su pokrenuli otpad, a to su crkve u Rimu i u Aleksandriji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ivan kaže: Antikristi su oni koji naučavaju da Isus nije došao u pravom tijelu.

Albigenzi su naučavali: Isus nije došao u pravom nego u prividnom tijelu, pa onda nije ni trpio muke.

Dakle, Laodikeja, što su albigenzi prema "Ivanovoj definiciji"?

Opet iznosis neistine.

Jovan je napisao da su antihristi oni koji uce "DA ISUS NIJE DOSAO U TELU" a ne kako si ti naveo "U PRAVOM TELU"

Dakle, Antihristi uce da Isus nije bio na zemlji u nikakvom telu.

Albigenzi su samo imali veru u drugaciju prirodu tela Isusovog, a ne da Isus nije dosao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Oni koji nisu ucestvovali u ovom otpadu, oni su crkva Hristova, a ne oni koji su pokrenuli otpad, a to su crkve u Rimu i u Aleksandriji.

Laodikeja, kako to da se slazes sa mnom da "crkva nece pasti" a pravite "novu crkvu" 1860-ih?

Znam vas odgovor, bili ste "dezorganizovani" "razbijeni" i "rastrkani" svukuda! Jer su vas neprijatelji (katolici) "razbili"!

Zar ti ne vidis da ovom svojom izjavom obaras prethodnu tvrdnju da "crkva nece pasti"?

Kako vas uopste mogu "razbiti" i" rasturiti" ljudi ako ste Bozja crkva?

Ali ajde da zazmirimo i na ovo.. Ono sto vam nikako nisu smeli i nisu mogli oduzeti (dirnuti) je "kontinuitet dogme"! Jer bez kontinuiteta dogme, vi gubite i "vezu sa nebom" pa se time vise NIKAKO I NE MOZETE NAZIVATI CRKVOM!

Medjutim, ako vi ipak tvrdite da ste "odrzali kontinuitet dogme do danas", molim te lepo da nam pokazes adventisticko ucenje kod vasih prethodnika (clanova Bozje crkve) tj. "protestanata"!

Takvog ucenja nema!

Stoga se ovde i ne moze govoriti "ni o kakvom kontinuitetu"! Vi nemate ni dogmatski ni istorijski niti bilo kakav drugi kontinuitet! Prosto nemate "odrzanje" i zato - ne da "niste crkva" - VI STE NISTA!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Stoga se ovde i ne moze govoriti "ni o kakvom kontinuitetu"! Vi nemate ni dogmatski ni istorijski niti bilo kakav drugi kontinuitet! Prosto nemate "odrzanje" i zato - ne da "niste crkva" - VI STE NISTA!

Ne Mire, nije da su oni ništa. Oni su sinagoga omiljene teme njihov proročice. Sinagoga Satane.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Problem je što bi oni da mogu ceo Novi Zavet izbacili iz kanona, osim Ivanove Apokalipse. Uostalom o tome govori i činjenica da im je sve bazirano na Starom Zavetu, tačnije njihovom nakradnom tumačenju istog.

Ponovo Darth daje laznu informaciju.
Istina je da Adventisti priznaju celo Sveto pimso Starog i Novog zaveta kao Bozju rec i usvajamo ga po ucenju Gospod naIsega Isusa Hrista kao pravilos nase vere, a koje katolici odbacuju.

Mire:
Kako vas uopste mogu "razbiti" i" rasturiti" ljudi ako ste Bozja crkva?

Mire, a kako su Gospoda Isusa Hrista gresnici mogli razapeti na krstu, ako je on Bog i Bozji sin?
Zar nisu urlali: "Ako si Sin Bozji sidju s krsta pa cemo te verovati." Mire, nemoj im se i ti pridruzivati.

Ali ajde da zazmirimo i na ovo.. Ono sto vam nikako nisu smeli i nisu mogli oduzeti (dirnuti) je "kontinuitet dogme"! Jer bez kontinuiteta dogme, vi gubite i "vezu sa nebom" pa se time vise NIKAKO I NE MOZETE NAZIVATI CRKVOM!

Mire, dacu ti poseban odgopvor na tvoj prazni kontinuiet u koga se uzdas

Medjutim, ako vi ipak tvrdite da ste "odrzali kontinuitet dogme do danas", molim te lepo da nam pokazes adventisticko ucenje kod vasih prethodnika (clanova Bozje crkve) tj. "protestanata"!

Mire, koliko puta ja tebi treba da odgovorim, da mi ne verujemu u nikakav kontinuitet, jer ga ni vi nemate.
Koji god grsnik se pokaje, prizna Hrisata za Spasitelja i prihvati Sveto pismo kao pravilo vere, Bog ga prima kao sto je to Isus obnjasnio u prici o Izgubljenom sinu. Mire, Mi sledimo Hristovo ucenje, a ne ljuidsko iskvareno i pogresno.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Istina je da Adventisti priznaju celo Sveto pimso Starog i Novog zaveta kao Bozju rec

Tko ti jamči da su Stari i Novi zavjet Božja riječ. Tko ti jamči da onih 27 novozavjetnih knjiga nisu najobočnija krivotvorina i podvala. Svi izvan Crkve, koja je napravila popis novozavjetnih kanonskih knjiga koncem 4. stoljeća, tvrde kako su to krivotvorene bez ikakve vrijednosti i vjerodostojnosti.

P.S. Da ti možda Muhamed i Kuran nisu jamci za vjerodostojnost Biblije? :)

Koji god grsnik se pokaje, prizna Hrisata za Spasitelja i prihvati Sveto pismo kao pravilo vere,

Koje Sveto pismo? Ono koje je koncem 4. stoljeća kanonizirala "Babilonska Bludnica"?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tko ti jamči da su Stari i Novi zavjet Božja riječ. Tko ti jamči da onih 27 novozavjetnih knjiga nisu najobočnija krivotvorina i podvala. Svi izvan Crkve, koja je napravila popis novozavjetnih kanonskih knjiga koncem 4. stoljeća, tvrde kako su to krivotvorene bez ikakve vrijednosti i vjerodostojnosti.

P.S. Da ti možda Muhamed i Kuran nisu jamci za vjerodostojnost Biblije? :)

Koje Sveto pismo? Ono koje je koncem 4. stoljeća kanonizirala "Babilonska Bludnica"?

Ovim P.S si ih dirnuo tamo gde ih boli. Naime, adventisti, isti oni koji se navodno kunu u Pismo koje je kanonizovala "Babilonska Bludnica", dobijaju napad i nalaze se uvređenim kada se Muhamed i njegov Kuran pomenu u negativnom kontekstu.

Uzgred, veoma je shizoidno kleti se u nešto što je delo tako "nemoralne" "Babilonske Bludnice" i iz toga izvlačiti, pa makar i izvrnuto, moralne pouke. Stvarno shizofrena situacija.... Mada istini za volju, oni i nemaju ništa sa Biblijom, Sve što imaju i čega se drže, plod je uma, "vesnice" i onih koje je ona baštinila.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ovim P.S si ih dirnuo tamo gde ih boli. Naime, adventisti, isti oni koji se navodno kunu u Pismo koje je kanonizovala "Babilonska Bludnica", dobijaju napad i nalaze se uvređenim kada se Muhamed i njegov Kuran pomenu u negativnom kontekstu.

A nisam ni slučajno "kljucao" baš u ovo. Naime, kako Adventistima ipak u "primozgu" stoji i zvoni da je "Babilonska Bludnica" napisala njihovo Sveto pismo, posve je razumljivo da "autoritet svom Svetom pismu" pokušavaju naći na drugim mjestima i u drugim autoritetima. Evo primjera kako Miroljub Petrović (generalni zastupnik Ellen White i ASD za Balkan i Transilvaniju :)) traži i nalazi jamca za Bibliju:

Forumaš1 s Miroljubova foruma: Koliko ja znam u kuranu pise da ne treba da zivi onaj koji ne sledi ucenje kurana.

Miroljub Petrović: Niste citali Kuran, pa svasta pricate. U Kuranu pise da su Tevrat i Indzil tacni (Tora i Jevandjelje).
--------------------------------------
Forumaš2 s Miroljubova foruma: Ako su Tevrat i Indzil tačni (a zaista se nije teško uvjeriti da jesu), kakva je onda bila potreba da pišu drugu knjigu (Kuran) koja negira ili izokreće mnoge bitne stvari?

Miroljub Petrović: Vi vidite samo zlo u svemu. To sto je za vas bitno samo pokazuje koliko imate poremecen sistem vrednosti. Muslimani su pojam za porodicu i moral u ovom svetu, a do toga nisu dosli citanjem hriscanske miki maus liberalne literature, vec citanjem Biblije i Kurana.
---------------------------------------
Forumaš3 s Miroljubova foruma: Hmmm. Velike se razlike uocavaju izmedju Islama i Hriscanstva, narocito kad pomno citate Svete spise. Bog sami ce znati zasto je to tako dato.

Miroljub Petrović: Problem nastupa zato sto velika vecina hriscana i muslimana ne cita Tanah ili Stari zavet, iako se i Kuran i Novi zavet pozivaju na Mojsije i proroke. Oni zato i ne razumeju Kuran i Novi zavet.
---------------------------------------

Forumaš4 s Miroljubova foruma: Profesore šta mislite o Kuranu? Ja mislim da je u mnogim stvarima protivrečan. Mada, i u njemu se mogu pronaći stihovi koji svedoče da je Isus Hrist Gospodnji sin.

Miroljub Petrović: U Kuranu pise da su Tevrat i Indzil tacni (Stari i Novi zavet). Ozbiljni muslimani citaju i Bibliju, a Kuran smatraju kao poslednje otkrivenje koje nije u suprotnosti sa Biblijom, i to su pravi vernici.
---------------------------------------

Forumaš5 s Miroljubova foruma: Miroljube, koja je razlika izmedju judaizma i pravoslavlja?

Miroljub Petrović: Nema razlike, to je isti koncept, samo sto mnogi danas zloupotrebljavaju judaizam i pravoslavlje. Jevreji kazu za Bozji koncept "judaizam", a mi kazemo "pravoslavlje". Isto vazi i za islam - oni koji zive po Kuranu zastupaju koncept judaizma i pravoslavlja, a satanisti sve ove tri grupe ljudi nazivaju "Jevrejima koje treba pobiti".

P.S. :):):) Evo gdje adventisti idu i nalaze "autoritet za Bibliju", bježeći joj od majke - "Kurve Babilonske". Muhamed i Kuran su im jamci za "istinitost Biblije".
 
Natrag
Top