Znak da je Armagedon blizu

Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Ne, Božja riječ ne kaže da će pasti "RELIGIJA". Evo što kaže Biblija što je i tko je Bludnica:

Otk 18,7;18: Nato će mi anđeo: "Što se čudiš? Ja ću ti kazati tajnu te žene i Zvijeri koja je nosi, Zvijeri sa sedam glava i deset rogova. ... Žena koju vidje grad je veliki što kraljuje nad kraljevima zemaljskim."

Dakle, Bludnica - Babilon veliki - u Otkrivenju nije "RELIGIJA" nego "Veliki grad".
Cela analiza Biblijskog izvestaja pokazuje da je Vavilon Veliki Religija.

U Otkrivenju 18 Gogovori se o padu Vavilona velikog koji predstavlja sve religije
ovog sveta osim prave.

U Vavilonu je bio zacetak laznih religioznih ucenja i laznih Bogova
Zato ga je i Bog JHVH unistio.
Naravno da je Vavilon grAD ali se ovde govori o Vavilonu velikom a ne gradu

Vavilon ili Babilon je doslovno unisten 539. god pre ne
a predstoji unistenje Vavilona Velikog - koji predocava krivu religiju.

Iz konteksta stihova se moze videti da je Vavilon Veliki religija.

(Izaija 21:9) Eno, dolaze ljudi na kolima bojnim s dva konja upregnuta!” Zatim je povikao: “Pao je! Pao je Babilon! Sve rezbarene likove bogova njegovih Bog je o zemlju razbio!”

Otkrivenje 18:1, 2

1 Nakon toga vidio sam jednog drugog anđela kako silazi s neba s velikom vlašću i sva je zemlja zasjala od slave njegove.
2 I povikao je na sav glas: “Pala je, pala je bludnica Babilon Veliki i postala prebivalište demona, izvorište svakovrsnog smrada nečistog i skrovište svih ptica nečistih i mrskih!


ovde se kaze da je pao Vavilon Veliki - prebivaliste demona.
To je logicno jer su lazna ili kriva ucenja o Bogu su pod uticajem demona.
Tako da je logicno da je to religija.

3 Jer svi su se narodi opili vinom gnjeva, vinom bluda njezina. Kraljevi zemaljski bludničili su s njom, a trgovci zemaljski obogatili su se od silne i besramne raskoši njezine.”

4 I čuo sam jedan drugi glas s neba kako govori: “Iziđite iz nje, narode moj, da ne budete sudionici u grijesima njezinim i da vas ne zadese nevolje njezine! 5 Jer grijesi su se njezini nagomilali do neba i Bog se sjetio nepravednih djela njezinih.

Poziv od Boga da se odvojimo od krivog obozavanja

Ako se istraze okolni citati, fusnote vidi se kao i iz konteksta sta je Vavilon Veliki.

Otkrivenje nam govori za buduce dogadjaje a doslovni grad Vavilon je odavno unisten

Otkrivenje 18
8 Zbog toga će u jednom danu doći nevolje njezine: smrt i tuga i glad te će biti spaljena vatrom, jer je silan Jehova Bog, koji joj je sudio.
9 I kraljevi zemaljski koji su s njom bludničili i živjeli u besramnoj raskoši plakat će i žaliti za njom kad budu gledali kako se diže dim ognja u kojem gori. 10 Prestrašeni mukama njezinim, stajat će podalje i govoriti: ‘Jao, jao, grade veliki, Babilone, grade silni, jer je u jedan čas stigla osuda tvoja!’

11 I trgovci zemaljski plakat će i tugovati za njom,

Vidimo da ce kraljevi zemaljski i trgovci plakati za njom
tako da Vavilon Veliki ne mogu biti ni vlasti ni trgovina.
Koji su imali koristi od nje.


najbolje proicitati celo 18 poglavlje Otkrivenja celo govori o tome.

U starom zavetu je prorecen pad grada Vavilona a u novom u Otkrivenju pad Vavilona Velikog - svetskog carstva krive religije


Pad Vavilona Velikog - religije na svetskom nIvou je ZNAK DA JE ARMAGEDON BLIZU.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nauka JS je konfuzija, ništa svojim rečima ne mogu da objasne, formalno sve tumače.

Tobože imaju neki red u događajima, a nijedan događaj ne mogu da objasne svojim rečima.

Evo sklada, smisla, jasne nauke Biblije.

 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Citiranje Biblije i argumentovanje njom nije formalno iznosenje stavova.

Još da dokažeš da tvoje citiranje Biblije nije formalno. Pa i sada formalno kažeš da nije formalno.

Da li si ti ikada čula da neko da neko objašnjenje koje ima smisla i koje je podržano Biblijom i zdravim razumom.

Očigledno da nisi.
 
Natrag
Top