Znak da je Armagedon blizu

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo jedno pitanje.

Kako Jehovini svedoci tumace Armagedon.

Da li je to po njihovom shvatanju neka vrsta svetskog rata, kao treci svetski rat u kome se se sukobiti oni koji sluze Bogu i oni koji ne sluze, ili je to poslednji sukob izmedju Hrista i sotone i njegovih pristalica koji ce nakon drugog vaskrsenja okruziti Novi Jerusalim, i koje ce ukloniti vatra sa neba?


Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Samo jedno pitanje.

Kako Jehovini svedoci tumace Armagedon.

Da li je to po njihovom shvatanju neka vrsta svetskog rata, kao treci svetski rat u kome se se sukobiti oni koji sluze Bogu i oni koji ne sluze, ili je to poslednji sukob izmedju Hrista i sotone i njegovih pristalica koji ce nakon drugog vaskrsenja okruziti Novi Jerusalim, i koje ce ukloniti vatra sa neba?


Hvala.
To je Bozji rat kojim ce unistiti sve nepravednike a posebno krivu religiju i svetske sile i nema veze sa drugim vaskrsenjem i jerusalimom vec se desava pre toga..

Zasto te zanima, da neces opet da kupis njihovu nauku i da je pretvaras u adventisticko 'novo svetlo'? :)
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Samo jedno pitanje.

Kako Jehovini svedoci tumace Armagedon.

Da li je to po njihovom shvatanju neka vrsta svetskog rata, kao treci svetski rat u kome se se sukobiti oni koji sluze Bogu i oni koji ne sluze, ili je to poslednji sukob izmedju Hrista i sotone i njegovih pristalica koji ce nakon drugog vaskrsenja okruziti Novi Jerusalim, i koje ce ukloniti vatra sa neba?


Hvala.
Pozdrav evo da objasnim.
Armagedon je Bozji rat, u kojem Bog unistava Zlo sa Zemlje.
Bog JHVH ce koristiti andjeoske snage , andjele da bi unistio zle.
Nece biti nikakav ljudski ili svetski rat, bice znaci koji ce ukazivati da je to delo Boga - bice nebeskih fenomena
svi ce znati da Bog deluje.
Da, Isus Hrist predvodi taj rat sa andjelima...
Tek nakon Armagedona ide Hristova hiljadugodina vladavina mira
za vreme tih 1000 god bice vaskrsavanje na Zemlji
Takodje tada ce Bog dovesti ljude do savrsebstva d abi mogli da zive vecno.
i nakon 1000 god Bog ce unistiti zauvek i Sotonu i demone.
Nakon toga ce ljudi ziveti vecno na Zemlji.

Kakvo će biti stanje u svetu tokom Armagedona?
Iako ne znamo kako će upotrebiti svoju moć, Bog će na raspolaganju imati oružje poput onog koje je koristio u prošlosti — grad, zemljotres, snažne pljuskove, vatru i sumpor, munje i zarazne bolesti (Jov 38:22, 23; Jezekilj 38:19, 22; Avakum 3:10, 11; Zaharija 14:12).
U opštoj pometnji, neki Božji neprijatelji će se međusobno ubijati, ali će na kraju shvatiti da Bog ratuje protiv njih (Jezekilj 38:21, 23; Zaharija 14:13).

Bog ce prouzrokovatio tu pometnju medju ljudima tako da ce udariti jedni na druge.
Bozji narod nece ucestvovati u tim sukobima i cekace izbavljenje od Boga.
Imam odogadjaj iz starog zaveta koji je predslika Armagedona
kada je jedan andjeo ubio 185 000 hiljada ljudi


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pozdrav evo da objasnim.
Armagedon je Bozji rat, u kojem Bog unistava Zlo sa Zemlje.
Bog JHVH ce koristiti andjeoske snage , andjele da bi unistio zle.
Nece biti nikakav ljudski ili svetski rat, bice znaci koji ce ukazivati da je to delo Boga - bice nebeskih fenomena
svi ce znati da Bog deluje.
Da, Isus Hrist predvodi taj rat sa andjelima...
Tek nakon Armagedona ide Hristova hiljadugodina vladavina mira
za vreme tih 1000 god bice vaskrsavanje na Zemlji
Takodje tada ce Bog dovesti ljude do savrsebstva d abi mogli da zive vecno.
i nakon 1000 god Bog ce unistiti zauvek i Sotonu i demone.
Nakon toga ce ljudi ziveti vecno na Zemlji.

Kakvo će biti stanje u svetu tokom Armagedona?
Iako ne znamo kako će upotrebiti svoju moć, Bog će na raspolaganju imati oružje poput onog koje je koristio u prošlosti — grad, zemljotres, snažne pljuskove, vatru i sumpor, munje i zarazne bolesti (Jov 38:22, 23; Jezekilj 38:19, 22; Avakum 3:10, 11; Zaharija 14:12).
U opštoj pometnji, neki Božji neprijatelji će se međusobno ubijati, ali će na kraju shvatiti da Bog ratuje protiv njih (Jezekilj 38:21, 23; Zaharija 14:13).

Bog ce prouzrokovatio tu pometnju medju ljudima tako da ce udariti jedni na druge.
Bozji narod nece ucestvovati u tim sukobima i cekace izbavljenje od Boga.
Imam odogadjaj iz starog zaveta koji je predslika Armagedona
kada je jedan andjeo ubio 185 000 hiljada ljudi


A vidljiva pojava Isusa Hrista se i ne pominje kod Jehovinih Svedoka! Kako ce ljudi znati da to Bog radi? Ti si ipak to tumacila malo drugacije od svoje zajednice, koliko sam razumeo ti verujes da ce se on ipak vidljivo manifestovati, ali u kom obliku?

Kako Jehovini svedoci tumace Armagedon.
Laodikeja, evo po ko zna koji put, bice da oni sve tumace isto kao i ti..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
A vidljiva pojava Isusa Hrista se i ne pominje kod Jehovinih Svedoka! Kako ce ljudi znati da to Bog radi? Ti si ipak to tumacila malo drugacije od svoje zajednice, koliko sam razumeo ti verujes da ce se on ipak vidljivo manifestovati, ali u kom obliku?


Laodikeja, evo po ko zna koji put, bice da oni sve tumace isto kao i ti..
Tumacim kako je u Bibliji.
Bibliju sam studirala.

Nece biti vidljiva pojava Isusa Hrista.
Bice znak Sina covecjeg na nebu ... znak
dakle svi ce videti da Isus dolzi da sudi svima...

Evo kako pise u Mateju 24

Matej 24:21, 22

21 Jer tada će biti velika nevolja kakve nije bilo od početka sveta do sada, niti će je više biti.
22 I kad se ne bi skratili ti dani, nitko* se ne bi spasio. Ali zbog izabranihc skratit će se ti dani

29 „Odmah posle nevolje tih dana sunce će potamneti, mesec više neće svetleti,
zvezde će padati s neba i nebeske sile će se uzdrmati.

30 Tada će se na nebu pojaviti znak Sina čovečjeg. I tada će proplakati sva plemena na zemlji.
I videće Sina čovečjeg kako dolazi na oblacima nebeskim sa silom i velikom slavom.
31 I on će poslati svoje anđele uz glasan zvuk trube i oni će skupiti njegove izabrane
s četiri strane sveta,* s jednog kraja nebesa do drugog.

36 A o tom danu i času niko ne zna, ni nebeski anđeli ni Sin, nego samo Otac.
37 Jer kao što je bilo u Nojevim danima, takva će biti prisutnost* Sina čovečjeg.

+ 38 Jer kao što su u tim danima pre potopa jeli i pili, ženili se i udavali, sve do dana kad je Noje ušao u arku,
39 i nisu obraćali pažnju dok nije došao potop i sve ih odneo, takva će biti prisutnost* Sina čovečjeg. 4
0
Tada će dvojica biti na njivi: jedan će se uzeti, a drugi će ostati napušten.
41 Dve će mleti na mlinu: jedna će se uzeti, a druga će ostati napuštena.
42 Bdite, dakle, jer ne znate u koji dan dolazi vaš Gospod.
Matej 25
31 „Kad Sin čovečji stigne u svojoj slavi i svi anđeli s njim, tada će sesti na svoj slavni presto.
32 I svi će se narodi skupiti pred njim, i on će odvojiti ljude jedne od drugih,
kao što pastir odvaja ovce od jaraca.
33 Postaviće ovce na svoju desnu stranu, a jarce na levu.

„Zatim će reći i onima koji budu na njegovoj levoj strani: ’Idite od mene, prokleti, u večnu vatru
pripremljenu Ðavolu i njegovim anđelima.
46 I ovi će otići u večnu smrt, a pravednici u večni život.“

A Armagedon je zavrsnica te velike nevolje u kojem Bog unistava zlo sa Zemlje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nece biti vidljiva pojava Isusa Hrista.
Bice znak Sina covecjeg na nebu ... znak
dakle svi ce videti da Isus dolzi da sudi svima...

A zasto onda biblija kaze "UGLEDACE GA SVAKO OKO i oni koji ga probodose", kad govori o njegovom dolasku u otkrivenju? I jos kaze "da zaista", cime potvrdjuje da je to stvarno, a ne simbolicno! I jos kaze da ce bezati po gorama i u pecine da se sakriju "OD LICA onoga koji sedi na prestolu i od jagnjeta"? Ne pise li ovo doslovno tako u otkrivenju?

Ne znam o kakvom "znaku" ti pricas, ali u Hristovom eshatoloskom govoru u Mateju 24. se ne tvrdi da je svaki navedeni "znak" simbolizam, na primer, "znaci na suncu i mesecu" nisu simbolizam, nisu to ni "ratovi i zemljotresi" niti su to bolesti posasti i slicno!

Tako isto "znak Sina Covecjega koji dolazi na oblacima nebeskim" nije simbolizam.

Ako ti imas bolji dokaz od ovog, da je to simbolizam navedi ga? Jer ja zaista ne nalazim iz mateja i otkrivenja, da je u pitanju 'simbolizam' ili neki hologram Hrista na nebu!

Isus nigde i nikada nije rekao da nece doci vidljivo licem, upravo suprotno, on je svugde govorio da dolazi vidljivo, a to su potvrdili i andjeli:

"Ljudi galilejci sto stojite i gledate na nebo? Ovaj Isus koji se od vas uze na na nebo TAKO CE DOCI, KAO STO VIDESTE DA ODLAZI NA NEBO!" >> Znaci draga Mystery, on dolazi na isti nacin VIDLJIVO kao sto je i otisao!

Pazi sta je tvoj problem, tvoj problem je kada sotona bude imitirao Hristov dolazak, ti ces poverovati da je on dosao, jer ces videti tamo neki 'hologram' ili znak Hrista na nebu, a to moze i djavo da imitira!

Tumacim kako je u Bibliji.
Bibliju sam studirala.
Verujem da jesi, ali nije ucenik veci od ucitelja.

Moras se obratiti Bogu ako zaista zelis razumevanje, ne ljudima vec Bogu. Jer sve sto iznosis, tebi su rekli ljudi. Ti tumacis bibliju kroz prizmu organizacije..

Treba ti samoca, vreme za samostalno istrazivanje biblije, da se odvojis od zajednice na neko vreme. A to je bas ono sto oni ne zele..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Proučavajte Danila i Otkrivenje
1f492.png

»Blago onome koji nita i onima koji slušaju reči proroštva, i drže što je napisano u njemu; jer je vreme blizu.« (Otkrivenje 1,3)
Poruka koja će podignuti crkve treba biti objavljena. Treba da se učini svaki napor da se da svetlost, ne samo našem narodu, već čitavom svetu. Pokazano mi je da Danilovo proročanstvo i Otkrivenje treba da budu štampani u vidu malih knjiga sa neophodnim objaš-njenjima i poslati celom svetu. Potrebno je da narod ima svetlost koja mu je potpuno jasna. Mar 30.2
Oni koji jedu telo i piju krv Božjeg Sina izneće iz Danilove knjige i Otkrivenja istinu koja je inspirisana Svetim Duhom. Oni će krenuti u akciju sa snagom koja ne može biti zaustavljena. Usta dece će biti otvorena da objave tajne koje su bile sakrivene od ljudskih umova. Mnoga proročanstva treba da se ispune jedno za drugim vrlo brzo. Svaki delić snage treba biti upotrebljen za rad. Davnašnje borbe ponovo će oživeti i opasnosti će vrebati Božji narod na svakom koraku. Mar 30.3
Proučavajte Otkrivenje zajedno sa Knjigom proroka Danila jer će se istorija ponoviti. Mi, sa svim prednostima koje posedujemo u vezi sa religijom, treba da danas znamo mnogo više nego što zaista znamo. Mar 30.4
Anđeli žele da zavire u istine koje su otkrivene ljudima koji skrušenih srca traže Božju reč i mole se za što veću širinu i du-binu znanja koje samo On može dati. Mar 30.5
Kako se približavamo kraju svetske istorije, proročanstva vezana za poslednje dane zahtevaju naše proučavanje naročito. Poslednja knjiga Novog zaveta puna je istine koju je potrebno da razumemo. Sotona je pomračio umove mnogih tako da oni rado traže bilo kakav izgovor da ne bi proučavali Otkrivenje. Ali Hristos je, preko svog sluge Jovana, ovde objavio šta će se zbivati u poslednjim danima, i On kaže: »Blago onome koji čita i onima koji slušaju reči proroštva, i drže što je napisano u njemu...« Mar 30.6
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
A zasto onda biblija kaze "UGLEDACE GA SVAKO OKO i oni koji ga probodose", kad govori o njegovom dolasku u otkrivenju? I jos kaze "da zaista", cime potvrdjuje da je to stvarno, a ne simbolicno! I jos kaze da ce bezati po gorama i u pecine da se sakriju "OD LICA onoga koji sedi na prestolu i od jagnjeta"? Ne pise li ovo doslovno tako u otkrivenju?

Ne znam o kakvom "znaku" ti pricas, ali u Hristovom eshatoloskom govoru u Mateju 24. se ne tvrdi da je svaki navedeni "znak" simbolizam, na primer, "znaci na suncu i mesecu" nisu simbolizam, nisu to ni "ratovi i zemljotresi" niti su to bolesti posasti i slicno!

Tako isto "znak Sina Covecjega koji dolazi na oblacima nebeskim" nije simbolizam.

Ako ti imas bolji dokaz od ovog, da je to simbolizam navedi ga? Jer ja zaista ne nalazim iz mateja i otkrivenja, da je u pitanju 'simbolizam' ili neki hologram Hrista na nebu!

Isus nigde i nikada nije rekao da nece doci vidljivo licem, upravo suprotno, on je svugde govorio da dolazi vidljivo, a to su potvrdili i andjeli:

"Ljudi galilejci sto stojite i gledate na nebo? Ovaj Isus koji se od vas uze na na nebo TAKO CE DOCI, KAO STO VIDESTE DA ODLAZI NA NEBO!" >> Znaci draga Mystery, on dolazi na isti nacin VIDLJIVO kao sto je i otisao!

Pazi sta je tvoj problem, tvoj problem je kada sotona bude imitirao Hristov dolazak, ti ces poverovati da je on dosao, jer ces videti tamo neki 'hologram' ili znak Hrista na nebu, a to moze i djavo da imitira!


Verujem da jesi, ali nije ucenik veci od ucitelja.

Moras se obratiti Bogu ako zaista zelis razumevanje, ne ljudima vec Bogu. Jer sve sto iznosis, tebi su rekli ljudi. Ti tumacis bibliju kroz prizmu organizacije..

Treba ti samoca, vreme za samostalno istrazivanje biblije, da se odvojis od zajednice na neko vreme. A to je bas ono sto oni ne zele..
Pise da će se na nebu pojaviti znak Sina čovečjeg.
ne mozemo znati kako ce to isgledati taj znak Sina covecjeg bitno svi ce znati da Hrist dolazi da sudi... neka vrsta znaka na nebu... Ne da ce se doslovno videti...
postojace neka vrsta vizije...
Svi ce razumeti da je Isus dosao da sudi...

Nigde ne pise da je Isusov dolazak bukvalno vidljiv.
Isus je duhovno bice i ne moze bti vidljiv nama.
Otisao je nevidljivo tako ce i doci.

Sotona ne moze imitirati Hristov dolazak to je nebuloza i ne brini ti za moju veru brini za tvoju
Mozes verovati u vidljiv dolazak Hrista ali se plasim da ga neces docekati...

Bioce jasan znak na nebu znak Sina covecjega.

Matej 24:30 Tada će se na nebu pojaviti znak Sina čovečjeg.


Odavno sam proucavala Bibliju i imam razumevanje cele. Tako da ne brini za mene.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
da će se na nebu pojaviti znak Sina čovečjeg.
A ja sam ti pokazao da izraz "znak" ne znaci doslovno simbologiju ili nekakav hologram na nebu, jer "ratovi i zemljotresi su takodje znak" ali nisu slike na nebu vec dogadjaji!

Dakle, kada kaze "znak" to ne znaci bukvalno da ce biti neki simbol ili hologram na nebu!

Takodje sam ti citirao i andjele, koji su ucenicima rekli sledece:

"Ovaj Isus, koji se od vas uze na nebo, TAKO CE DOCI KAO STO VIDESTE DA IDE NA NEBO" >>> Znaci, na isti nacin kao sto su ga "videli" svojim ocima da odlazi, svojim ocima ce videti i njegov povratak!

Dakle, dolazak ne moze biti "nevidljiv"!

Citirao sam ti i ostale stihove koji govore o vidljivom dolasku, na primer iz otkrivenja, gde ce ljudi vikati gorama i kamenju da padnu na njih i sakriju ih od "LICA onoga sto sedi na prestolu i od jagnjeta".

Isto tako u mateju 24:30 koji si ti citirala pise:

"I VIDECE Sina Covecjeg gde dolazi na oblacima nebeskim" >>> DAKLE VIDECE!

Ne da ce se doslovno videti...

A u bibliji pise da ce ga doslovno videti, evo citirao sam ti!

Nigde ne pise da je Isusov dolazak bukvalno vidljiv.

Kako ne pise, kad pise? Evo citirao sam ti samo neke stihove, a ima ih jos! Zapravo svi stihovi to govore!

Isus je duhovno bice i ne moze bti vidljiv nama.
Otisao je nevidljivo tako ce i doci.

Isus nije otisao nevidljivo vec su ga apostoli pratili pogledom dok je odlazio na nebo a andjeli kazu da ce isto tako vidljivo i doci!

Osim toga, biti duhovno bice, ne znaci da ne mozes biti vidljiv materijalnim bicima, naprotiv, cim si duhovna osoba, to znaci da nisi ogranicena prostorom. Tako Isus nije ogranicen prostorom, kao da se on moze pojaviti samo na jednom mestu, iznad australije na primer. Posto je on duh, on moze biti vidljiv svuda. I to je razlog zasto se u tom kontekstu i koristi rec 'parusija' (prisutnost), koja ukazuje da ce Hristos kada dodje, biti svuda prisutan, tako da ce ga svako oko ugledati - "i videce ga svako oko" kaze otkrivenje!

Vi ste ovo pogresno protumacili, pa ste izrazu "parusija" (prisutnost) dodali rec "nevidljivo", koja u bibliji ne postoji! Parusija nije "nevidljiva" vec "vidljiva" Hristova prisutnost!

Sotona ne moze imitirati Hristov dolazak to je nebuloza i ne brini ti za moju veru brini za tvoju
Mozes verovati u vidljiv dolazak Hrista ali se plasim da ga neces docekati...

Vas problem je sto ste mnogo samouvereni. Zar je tesko priznati da nesto ne znate?

Nije li Hristos rekao "blago siromasnima duhom jer ce se nasititi"? Samouvereni ne mogu primiti njegove blagoslove niti ih Hristos moze pouciti.

Evo tebe ja ponizno slusam i pitam, a ti mene izgleda ne..

Ako ocekujes nekakav nevidljiv dolazak ili znak sa neba, bices prevarena, jer ce sotona to imitirati! Lepo pise u otkrivenju da ce antihrist spustati i vatru s neba, da zadivi svoje.. A Pavle kaze da se on "pretvara u andjela svetla". I oduvek je tako. Vi cete misliti da Hristos ovo radi i vrsi sud nad nepravednima, ali nece biti tako..

Odavno sam proucavala Bibliju i imam razumevanje cele. Tako da ne brini za mene.

Biblija se nikada ne izuci do kraja. I ni jedan covek nikada ne moze razumeti svu dubinu Bozje poruke. Dzabe je ako mislis da si je "izucila", i da ti vise nista ne treba. Tada te Hristos ne moze pouciti. To je slicno farisejima koji su mislili da sve poznaju, zato nisu bili "siromasni duhom" (odnosno svesni svojih duhovnih potreba), i zato su ostali neosetljivi za Hristovu poruku! Nemoj da se tebi to desi. To je najveca prevara sotone. Ne zameri sto brinem..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top