Znak da je Armagedon blizu

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odlicno!
I sta ces kada se to ne dogodi? Hoces li priznati da si lazni prorok? Ili ces pokusavati da se izvuces kako to nisi rekao, ili je 'Bog promenio plan', govoreci da je to bilo 'uslovno prorocanstvo'?

Sta sam dobio - dobio sam, i moj odgovor na tvoje pitanje je "Bog zna i cini po svojoj volji, a ne po volji bilo kog coveka"

Ako on nesto otkrije to se dogodi.
U suprotnom on ima svoje razloge, a jedan od njih je "da iskusa ljude da li ce poslusati ili ne, za sta ce ih na kraju osuditi"

"..duhovi djavolski izlaze k carevima svega vasionog sveta da ih skupe na boj za onaj dan Boga svedrzitelja"

"za onaj dan Boga svedrzitelja"

Govori se o danu Hristovog drugog dolaska i progonstvu svetih neposredno pre tog dogadjaja, a ne o nekakvom ratu izmedju vernih i nevernih, jer verni ne ratuju, oni stradaju u progonstvu, poput armija krstasa u sluzbi pape tokom istorije.

U drugom slucaju se govori o sudu Bozjem nakon drugog vaskrsenja, kada ce sotona skupiti vojsku zemaljsku da napadnu Novi jerusalim Bozji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sta sam dobio - dobio sam, i moj odgovor na tvoje pitanje je "Bog zna i cini po svojoj volji, a ne po volji bilo kog coveka"

Ako on nesto otkrije to se dogodi.
U suprotnom on ima svoje razloge, a jedan od njih je "da iskusa ljude da li ce poslusati ili ne, za sta ce ih na kraju osuditi"
Hoces reci da ces u slucaju da se nista ne dogodi, priznati da ti Bog nije govorio? Ili ces se izgovarati?

Ako ces se opet izgovarati, to je onda 'moz biti i ne mora', a time se ogradjujes i nisi onda nikakav prorok nego smejurija!

"za onaj dan Boga svedrzitelja"

Da hvatanje za slamku - za jednu rec! Dobro rece Slap da vi tucete bibliju da vam kaze ono sto zelite.

Tumacenje ti je pogresno, jer ovaj rat je u kontekstu poslednjih dana, kao sto sam i objasnio. Izraz "onaj dan" ukazuje na dan u koji ce Bog kazniti svet, tj. na buducnost. Samo par stihova kasnije se govori da ce oni zaratiti sa jagnjetom i da ce ih ono pobediti. Dakle, sve je u kontekstu tih poslednjih dana, a ne nakon vaskrsenja!

Ti zelis da ovo bude nakon vaskrsenja, jer se ne uklapa u tvoju racunicu. Nista iz otkrivenja ti se ne uklapa, i zato ti otkrivenje i porices, 90% ga ignorises i tvrdis da nece biti nista po redosledu. Zato je tebi sve "uslovno" ili je Bog promenio plan!

Znaci, ovakve fantazije i filozofije, poricanje biblije ne bi smeli od vas da ocekujemo, jer vi ste "sola scriptura", jer vi za nas kazete da se odricemo biblije! A vidi sta vi radite?

Ni ti ni Tripo niste hronoloski tacni, niti u skladu sa biblijom. Samo fantazirate, i vec se pokazalo ovo sa koronom, a pokazace se i za ostalo..

Na zalost, i pored brojnih promasaja, vi i dalje ne zelite odustati. Trazite izgovore, kao i mileriti davno. Stalno pomerate datume, izmisljate izgovore i nove "podudarnosti". Ubedjujete sebe da ste "izabrani", umesto da se trgnete i Bogu obratite i oslobodite iz kandzi djavola koji vas zavodi i koristi da ismeje Hriscanstvo i Bozju rec!

Stvarno ste sramota! Ja vas se stidim, jer vase ponasanje ne govori samo o adventizmu nego i o Hriscanstvu!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Na zalost, i pored brojnih promasaja, vi i dalje ne zelite odustati. Trazite izgovore, kao i mileriti davno. Stalno pomerate datume, izmisljate izgovore i nove "podudarnosti". Ubedjujete sebe da ste "izabrani", umesto da se trgnete i Bogu obratite i oslobodite iz kandzi djavola koji vas zavodi i koristi da ismeje Hriscanstvo i Bozju rec!

Kako i da se trgnu, kada oni jesu Mileriti. Nikada to nisu ni prestali biti.

Stvarno ste sramota! Ja vas se stidim, jer vase ponasanje ne govori samo o adventizmu nego i o Hriscanstvu!

Kakve veze imaju adventizam senke i Hiršćanstvo? Nikakve.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dao sam odgovor.

VERNI NE IDU U RAT.

Sto se tice drugog, Bog mi i te kako govori, i sve sto sam do sada dobio od njega se ispunilo, a to je:

- MOJE ISCELJENJE OD BOLESTI 2000 I ISCELJENJE MOJE MAJKE NESTO KASNIJE
- VREME POCETKA SUDOVA BOZJIH 2011 GODINE
- SMRT MAJKE 2013
- POPLAVE U SRBIJI 2014 GODINE
- OTPAD MOG SARADNIKA U DELU I NJEGOVA SAOBRACAJNA NESRECA 2014 GODINE
- ODBACIVANJE DELA OD POJEDINACA U TOKU OBAVLJANJA DELA OD 2001 GODINE DO DANAS
- ZAVRSETAK VREMENSKOG OKVIRA DATOG ZA PROBUDJENJE CRKVE ZAVRSENOG 2018 GODINE
- ITD...

Ako se nesto ne ispuni, Bog zna zasto je to tako, i to tada prelazi u uslovna prorocanstva, sto je u ovom slucaju malo verovatno, jer Bog mi svakodnevno pokazuje da ce se sve ispuniti kako je objavio.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
VERNI NE IDU U RAT.

Opet sve zavisi od motiva.

Sto se tice drugog, Bog mi i te kako govori, i sve sto sam do sada dobio od njega se ispunilo, a to je:

Kao da demoni ne znaju za svoje sluge šta će biti, kako je znao za Saula da će poginuti sutradan?

Pa i Korej je mislio da mu Bog govori.

- MOJE ISCELJENJE OD BOLESTI 2000 I ISCELJENJE MOJE MAJKE NESTO KASNIJE
- VREME POCETKA SUDOVA BOZJIH 2011 GODINE
- SMRT MAJKE 2013
- POPLAVE U SRBIJI 2014 GODINE
- OTPAD MOG SARADNIKA U DELU I NJEGOVA SAOBRACAJNA NESRECA 2014 GODINE
- ODBACIVANJE DELA OD POJEDINACA U TOKU OBAVLJANJA DELA OD 2001 GODINE DO DANAS
- ZAVRSETAK VREMENSKOG OKVIRA DATOG ZA PROBUDJENJE CRKVE ZAVRSENOG 2018 GODINE
- ITD...

Pogađanje ko Baba Vanga, nakon što se to ostvarilo, a i sve da si znao nije nikakva garancija proroštva.

To nije proroštvo, kao kada osoba predvidi da će biti razbijenih glava u derbiju Zvezda-Partizan.

Ako se nesto ne ispuni, Bog zna zasto je to tako, i to tada prelazi u uslovna prorocanstva, sto je u ovom slucaju malo verovatno, jer Bog mi svakodnevno pokazuje da ce se sve ispuniti kako je objavio.

Pa ispunilo se i demonu za Saula.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Dao sam odgovor.

VERNI NE IDU U RAT.

Sto se tice drugog, Bog mi i te kako govori, i sve sto sam do sada dobio od njega se ispunilo, a to je:

- MOJE ISCELJENJE OD BOLESTI 2000 I ISCELJENJE MOJE MAJKE NESTO KASNIJE
- VREME POCETKA SUDOVA BOZJIH 2011 GODINE
- SMRT MAJKE 2013
- POPLAVE U SRBIJI 2014 GODINE
- OTPAD MOG SARADNIKA U DELU I NJEGOVA SAOBRACAJNA NESRECA 2014 GODINE
- ODBACIVANJE DELA OD POJEDINACA U TOKU OBAVLJANJA DELA OD 2001 GODINE DO DANAS
- ZAVRSETAK VREMENSKOG OKVIRA DATOG ZA PROBUDJENJE CRKVE ZAVRSENOG 2018 GODINE
- ITD...

Ako se nesto ne ispuni, Bog zna zasto je to tako, i to tada prelazi u uslovna prorocanstva, sto je u ovom slucaju malo verovatno, jer Bog mi svakodnevno pokazuje da ce se sve ispuniti kako je objavio.
Da, pravi vernici ne idu u rat
A Bog ce u Armagedonu koji je Bozji rat unistiti zlo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kao da demoni ne znaju za svoje sluge šta će biti, kako je znao za Saula da će poginuti sutradan?

Pa i Korej je mislio da mu Bog govori.
Pa ispunilo se i demonu za Saula.

Tripo, jesi mozda Adventista, ali mislim da ne znas nista o sluzbi Bogu i posvecenju.

Mi moramo znati kome sluzimo i da li smo obraceni.

Ovu primedbu daje i sestra Ellen White.

Ako u to nismo sigurni, kakva je onda nasa vera.

Ja sam siguran kome sluzim, kome sam se obratio jos u pocetku, i ko mi je dao zivo iskustvo pokajanja, obracenja, i novorodjenja, i ko me posvecuje.

Ako ti u to nisi siguran u vezi sebe ili drugih, onda imas problem, i tvoja vera je nistavna, kao i mnogih Adventista kojima neposveceni propovednici nisu objasnili sta je prava priroda posvecenja i sluzbe.

Da, pravi vernici ne idu u rat
A Bog ce u Armagedonu koji je Bozji rat unistiti zlo.

Zlo ce unistiti na kraju kada Isus dodje, a konacno o drugom vaskrsenju.

Sudovi su nesto drugo, i to nije Armagedon, vec jednostavno sudovi bozji u trubama ili casama gneva.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo, jesi mozda Adventista, ali mislim da ne znas nista o sluzbi Bogu i posvecenju.

Misliš službi i posvećenju golovima i minutama.

Mi moramo znati kome sluzimo i da li smo obraceni.

Hoćeš reći biti ubeđeni.

Ovu primedbu daje i sestra Ellen White.

Ako u to nismo sigurni, kakva je onda nasa vera.

Pa sigurni su i oni koji nisu u pravu, ja o tome govorim. A ne da ja budem nesiguran ili oni koji imaju istinu.

Ja sam siguran kome sluzim, kome sam se obratio jos u pocetku, i ko mi je dao zivo iskustvo pokajanja, obracenja, i novorodjenja, i ko me posvecuje.

To je mislio i Korej. To nije dovoljno reći, ti si nanio ogromnu štetu HAC i istinama koje zastupa.

Ako ti u to nisi siguran u vezi sebe ili drugih, onda imas problem, i tvoja vera je nistavna, kao i mnogih Adventista kojima neposveceni propovednici nisu objasnili sta je prava priroda posvecenja i sluzbe.

A gdje sam rekao da nisam siguran? Otkrivaš svoje srce, ti bi voleo da ja nisam siguran.
 
Natrag
Top