Znak da je Armagedon blizu

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kako ne idu? Zar je Hristos vojnicima branio sluzbu? Priseti se malo..

Nikada Hrist nije zabranjivao vojnu službu, niti je Hrišćanstvo (ono pravo, ne ono što o istom bulazne sektaški akoliti) pacifistička religija.

"Ko se mača laća, od mača i gine" se odnosi na samovoljno potezanje oružja.

Uostalom, odakle uopšte EGWistima pravo da iznose takve debilne "argumente" u korist svoje "teologije" (što teologija nije) i svog "pacifizma", ako imamo očigledan primer jednog od njih koji maltene ne prestaje da kokodače o Hoshei i njegovom navodnom klanju "duša"?


Naravno, oni će to svoje posednuće Hosheom pravdati time da je to isti činio po naredbi Boga, ali sve što će postići je razotkrivanje njihovog licemerja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znači ne može rat, a može rat na fudbalskom terenu.

Tripo, zamolio sam te da me vise ne spominjes u bilo kakvim komentarima, kao sto necu ni ja tebe.

Tvoja stvar je sta ces pisati i ciniti na forumu, o sta se ja potpuno ogradjujem jer nije prozeto Bozjom voljom, vec tvojom licnom samovoljom.

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Isus daje slobodnu volju, ali je u kontekstu biblije ocigledno da Hriscani ne treba da idu u rat.

Jovan krstitelj je jednom prilikom rekao Rimskim vojnicima kada su ga upitali sta da cine.

"Pitahu ga pak i vojnici govoreći: a mi šta ćemo činiti? I reče im: nikome da ne činite sile niti koga da opadate, i budite zadovoljni svojom platom" ( Luka 3. 14 )

Naravno, Jovan nije odobravao to sto su oni u vojsci, ali je shvativsi njihovu poziciju u kojoj su se u tom trenutku nasli, iz okolnosti najveceg zla izvukao nesto dobro.
Pogresan ti je prevod, misli se da nikog "ne prisiljavaju", posto su terali jevreje da im sluze, nose teret i slicno... Hristos nije branio vojniku da ostane u sluzbi.. Nije ni Jovan..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To si rekao da bi opravdao zločine koje ste činili nad onima koji su napustili PC.
Izgleda sam rekao da bi ti imao zasta da se zakacis, i da vrsis intelektualno nasilje!

A zapravo sam podrzavas isti stav, tj. da je vojna sluzba dozvoljena! Samo si pokvaren i diskutujes kao pokvarenjak!

Kao npr. bogumili
Mislis nad istim onima koji su promovisali ritualno samoubistvo? Iste one koje je Jovan u svojoj poslanici optuzio da se odricu tela Hristovog kao i vi, koje jeretike i gnostike (dualiste) vi bastinite? Nista bolji nisi licno od njih, ti cak i sam verujes u dualnost..

Naravno da je trebalo da ih uklonimo kao i sve sataniste koji ubiju nasu decu i koriste ih za rituale! Pa necemo mi kao vi demokrate da pustimo sataniste da nam slobodno setaju ulicom i promovisu samoubistva i ritualna zrtvovanja!

Zato u americi malo malo, pa vam neka sekta izvrsi ritualno samoubistvo, jedna od njih je poreklom i od vas nastala!

Jak ti je argumenat, vec 1000 puta oboren!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zato u americi malo malo, pa vam neka sekta izvrsi ritualno samoubistvo, jedna od njih je poreklom i od vas nastala!

Jak ti je argumenat, vec 1000 puta oboren!

Nema on - oni - ono nikakve argumente, šta više alergičan je na njih. Ujedno, Bogu hvala ima nas koji umemo da prepoznamo deception - prevaru.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pogresan ti je prevod, misli se da nikog "ne prisiljavaju", posto su terali jevreje da im sluze, nose teret i slicno... Hristos nije branio vojniku da ostane u sluzbi.. Nije ni Jovan..

Ponavljam deo mog odgovora.

Jovan nije odobravao to sto su oni u vojsci, ali je shvativsi njihovu poziciju u kojoj su se u tom trenutku nasli, iz okolnosti najveceg zla izvukao nesto dobro rekavsi im:

"Pitahu ga pak i vojnici govoreći: a mi šta ćemo činiti? I reče im: nikome da ne činite sile niti koga da opadate, i budite zadovoljni svojom platom" ( Luka 3. 14 )

Ova Jovanova poruka je upucena iskljucivo tim vojnicima u tom trenutku, a nije univerzalno pravilo koje bi odobravalo sluzenje vojske u cilju odlaska u rat.

Vernik treba da bude u svemu slican Isusu, a on nije isao u vojsku ili rat.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ova Jovanova poruka je upucena iskljucivo tim vojnicima u tom trenutku, a nije univerzalno pravilo koje bi odobravalo sluzenje vojske u cilju odlaska u rat.

Pa može se otići u rat i ispravnih motiva, dobro sam rekao Laodikeja je spreman za JS.

Već si počeo da odstupaš i od drugih učenja HAC rekao si da će se svi spasiti, nema izgubljenih.

A golove si već počeo da brišeš, samo si zato nastavio sa drugim besmislicama, već si ih iznosio i za abortus.

Vernik treba da bude u svemu slican Isusu, a on nije isao u vojsku ili rat.

Nauka JS, a oni ne gledaju na motive.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa može se otići u rat i ispravnih motiva, dobro sam rekao Laodikeja je spreman za JS.

Već si počeo da odstupaš i od drugih učenja HAC rekao si da će se svi spasiti, nema izgubljenih.

Ja to nisam tako formulisao.
Ali jesam napisao da ce SVI imati priliku za spasenje, jer ce se Bog svima objaviti.
Da li ce svi prihvatiti to ne znam, jer i Izrailj je video otvorenim ocima bozje delovanje, pa su rekli "NECEMO DA POSLUSAMO STO NAM BOG GOVORI"

A golove si već počeo da brišeš, samo si zato nastavio sa drugim besmislicama, već si ih iznosio i za abortus.

Nauka JS, a oni ne gledaju na motive.

Ne pisem vise o tome jer je to na sablazan nevernima.

Ne postoje druge besmislice, a sto se tice abortusa, danasnje rukovodstvo svasta cini na svoju stetu, pa nije ni cudo sto svi napadaju crkvu.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top