Značaj (Božjeg) Istražnog suda

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Prava i jedina Crkva na Planeti !

OK, razumeo. Na bazi ovih stihova ( glave ):

Откровење 14 : [SUP]1[/SUP] И видех, и гле, Јагње стајаше на гори сионској, и с Њим сто и четрдесет и четири хиљаде, који имаху име Оца Његовог написано на челима својим. [SUP]2[/SUP] И чух глас с неба као глас вода многих, и као глас грома великог; и чух глас гудача који гуђаху у гусле своје. [SUP]3[/SUP] И певаху као нову песму пред престолом и пред четири животиње и пред старешинама: и нико не могаше научити песме, осим оних сто и четрдесет и четири хиљаде који су откупљени са земље. [SUP]4[/SUP] Ово су који се не опоганише са женама, јер су девственици, они иду за Јагњетом куд год оно пође. Ови су купљени од људи, првенци Богу и Јагњету. [SUP]5[/SUP] И у њиховим устима не нађе се превара, јер су без мане пред престолом Божијим. [SUP]6[/SUP] И видех другог анђела где лети посред неба, који имаше вечно јеванђеље да објави онима који живе на земљи, и сваком племену, и језику и колену и народу. [SUP]7[/SUP] И говораше великим гласом: Бојте се Бога, и подајте Му славу, јер дође час суда Његовог; и поклоните се Ономе који је створио небо и земљу и море и изворе водене. [SUP]8[/SUP] И други анђео за њим иде говорећи: Паде, паде Вавилон град велики: јер отровним вином курварства свог напоји све народе. [SUP]9[/SUP] И трећи анђео за њим иде говорећи гласом великим: Ко се год поклони звери и икони њеној, и прими жиг на чело своје или на руку своју, [SUP]10[/SUP] И он ће пити од вина гнева Божијег, које је непомешано уточено у чашу гнева Његовог, и биће мучен огњем и сумпором пред анђелима светима и пред Јагњетом. [SUP]11[/SUP] И дим мучења њиховог излазиће ва век века; и неће имати мира дан и ноћ који се поклањају звери и икони њеној, и који примају жиг имена њеног. [SUP]12[/SUP] Овде је трпљење светих, који држе заповести Божије и веру Исусову. [SUP]13[/SUP] И чух глас с неба где ми говори: Напиши: Благо мртвима који умиру у Господу од сад. Да, говори Дух, да почину од трудова својих; јер дела њихова иду за њима. [SUP]14[/SUP] И видех, и гле, облак бео, и на облаку сеђаше као Син човечији, и имаше на глави својој круну златну, и у руци својој срп оштар. [SUP]15[/SUP] И други анђео изиђе из цркве вичући великим гласом Ономе што седи на облаку: Замахни српом својим и жњи, јер дође време да се жње, јер се осуши жито земаљско. [SUP]16[/SUP] И Онај што сеђаше на облаку баци срп свој на земљу, и пожњевена би земља. [SUP]17[/SUP] И други анђео изиђе из цркве што је на небу, и имаше и он срп оштар. [SUP]18[/SUP] И други анђео изиђе из олтара, који имаше област над огњем, и повика с великом виком ономе који имаше срп оштри, говорећи: Замахни српом својим оштрим, и одрежи грожђе винограда земаљског; јер већ сазреше зрна његова. [SUP]19[/SUP] И баци анђео срп свој на земљу, и обра виноград земаљски, и метну у кацу великог гнева Божијег. [SUP]20[/SUP] И оточи се каца изван града, и изиђе крв из каце, тја до узда коњима, хиљаду и шест стотина потркалишта.

Adventisti su razumeli da je Bog u Bibliji:

1. Najavio podizanje jedine prave i istinite Crkve na zemlji;
2. Da je to Adventna Crkva, jer je ona od 1844 počela ispunjavati delove ove glave;
3. Da je Adventna Crkva od 1844 počela sa objavljivanjem trostruke anđeoske vesti ostalom Svetu:
3.1. Da je objavi VEČNO JEVANĐELJE ostatku Sveta;
3.2. Da je pao Vavilon veliki papski sistem i ikona zverinja koja će uvesti nedeljni zakon i tako svrstati ljude samo u DVE grupe ljudi na Planeti;
3.3. Oni koji se poklone zveri i ikoni njezinoj (Vatikan sa izglasavanjem NEDELNOG ZAKONA), tim prima žig na
čelo svoje ili na ruku - Oni će piti iz čaše gneva Božijeg.
4. Da se s tim činom jedna grupa ljudi svrstava na Božiju stranu i prima Njegov pečat – Držanje subote;
5. Da je 144.000 - Adventisti;

Ako je ovo dobro razumeo, onda bih u sledećem postu dao svoj komentar toga.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adventisti su razumeli da je Bog u Bibliji:

1. Najavio podizanje jedine prave i istinite Crkve na zemlji;
2. Da je to Adventna Crkva, jer je ona od 1844 počela ispunjavati delove ove glave;
3. Da je Adventna Crkva od 1844 počela sa objavljivanjem trostruke anđeoske vesti ostalom Svetu:
3.1. Da je objavi VEČNO JEVANĐELJE ostatku Sveta;
3.2. Da je pao Vavilon veliki papski sistem i ikona zverinja koja će uvesti nedeljni zakon i tako svrstati ljude samo u DVE grupe ljudi na Planeti;
3.3. Oni koji se poklone zveri i ikoni njezinoj (Vatikan sa izglasavanjem NEDELNOG ZAKONA), tim prima žig na
čelo svoje ili na ruku - Oni će piti iz čaše gneva Božijeg.
4. Da se s tim činom jedna grupa ljudi svrstava na Božiju stranu i prima Njegov pečat – Držanje subote;
5. Da je 144.000 - Adventisti;

Ako je ovo dobro razumeo, onda bih u sledećem postu dao svoj komentar toga.



Uglavnom je tako, s time sto to jesu biblijske istine, ali nisu to Adventiosti razumeli sami po sebi, vec je Bog vodio u razumevanju ovih istina, i te istine otkrio svojoj crkvi koju je podigao..
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Uglavnom je tako, s time sto to jesu biblijske istine, ali nisu to Adventiosti razumeli sami po sebi, vec je Bog vodio u razumevanju ovih istina, i te istine otkrio svojoj crkvi koju je podigao..
Откровење 14 : [SUP]1[/SUP] И видех, и гле, Јагње стајаше на гори сионској, и с Њим сто и четрдесет и четири хиљаде, који имаху име Оца Његовог написано на челима својим. [SUP]2[/SUP] И чух глас с неба као глас вода многих, и као глас грома великог; и чух глас гудача који гуђаху у гусле своје. [SUP]3[/SUP] И певаху као нову песму пред престолом и пред четири животиње и пред старешинама: и нико не могаше научити песме, осим оних сто и четрдесет и четири хиљаде који су откупљени са земље. [SUP]4[/SUP] Ово су који се не опоганише са женама, јер су девственици, они иду за Јагњетом куд год оно пође. Ови су купљени од људи, првенци Богу и Јагњету. [SUP]5[/SUP] И у њиховим устима не нађе се превара, јер су без мане пред престолом Божијим. [SUP]6[/SUP] И видех другог анђела где лети посред неба, који имаше вечно јеванђеље да објави онима који живе на земљи, и сваком племену, и језику и колену и народу. [SUP]7[/SUP] И говораше великим гласом: Бојте се Бога, и подајте Му славу, јер дође час суда Његовог; и поклоните се Ономе који је створио небо и земљу и море и изворе водене. [SUP]8[/SUP] И други анђео за њим иде говорећи: Паде, паде Вавилон град велики: јер отровним вином курварства свог напоји све народе. [SUP]9[/SUP] И трећи анђео за њим иде говорећи гласом великим: Ко се год поклони звери и икони њеној, и прими жиг на чело своје или на руку своју, [SUP]10[/SUP] И он ће пити од вина гнева Божијег, које је непомешано уточено у чашу гнева Његовог, и биће мучен огњем и сумпором пред анђелима светима и пред Јагњетом. [SUP]11[/SUP] И дим мучења њиховог излазиће ва век века; и неће имати мира дан и ноћ који се поклањају звери и икони њеној, и који примају жиг имена њеног. [SUP]12[/SUP] Овде је трпљење светих, који држе заповести Божије и веру Исусову. [SUP]13[/SUP] И чух глас с неба где ми говори: Напиши: Благо мртвима који умиру у Господу од сад. Да, говори Дух, да почину од трудова својих; јер дела њихова иду за њима. [SUP]14[/SUP] И видех, и гле, облак бео, и на облаку сеђаше као Син човечији, и имаше на глави својој круну златну, и у руци својој срп оштар. [SUP]15[/SUP] И други анђео изиђе из цркве вичући великим гласом Ономе што седи на облаку: Замахни српом својим и жњи, јер дође време да се жње, јер се осуши жито земаљско. [SUP]16[/SUP] И Онај што сеђаше на облаку баци срп свој на земљу, и пожњевена би земља. [SUP]17[/SUP] И други анђео изиђе из цркве што је на небу, и имаше и он срп оштар. [SUP]18[/SUP] И други анђео изиђе из олтара, који имаше област над огњем, и повика с великом виком ономе који имаше срп оштри, говорећи: Замахни српом својим оштрим, и одрежи грожђе винограда земаљског; јер већ сазреше зрна његова. [SUP]19[/SUP] И баци анђео срп свој на земљу, и обра виноград земаљски, и метну у кацу великог гнева Божијег. [SUP]20[/SUP] И оточи се каца изван града, и изиђе крв из каце, тја до узда коњима, хиљаду и шест стотина потркалишта.


1. Najavio podizanje jedine prave i istinite Crkve na zemlji;

Koji stihovima u Pismu je ovo Bog najavio ?

Ja u Bibliji nigde nisam mogao pronaći tako nešto ?

Podsetio bih te samo pre nego što mi nađeš taj stih, da su JS na bazi Mateja 24:44-46, zaključili da će Bog podići u zadnjim vremenima PRAVU, JEDINU I ISTINSKU Crkvu i da su to oni, a da se ovi stihovi odnose na bruklinsku štampariju u Njujorku ''Voćtauer'', koja svake godine odštampa stotine miliona primeraka Kule Stražare jedinog kanala preko kog Bog komunicira sa ljudima na Zemlji ..........

Ne želim te s ovim obeshrabriti, već reći da sa bilo kojim stihom čovek može zaključiti bilo šta i biti ubeđen 100 % da je u pravu.


2. Da je to Adventna Crkva, jer je ona od 1844 počela ispunjavati delove ove glave;

A
jde ovde nećemo raspravlajti o 1844, pošto je to druga tema, ali je ovde nešto drugo indikativno:

Zašto bi Bog podizao pravu Crkvu 1844 godine ?

Zašzo to nije uradio ranije ? Šta će biti sa ljudima koji su živeli pre 1844 i nisu bili u pravoj i jedinoj istinitoj Crkvi na Zemlji ? Onda su oni lišeni spoznaje istine a tim i spasenja ..............?


3. Da je Adventna Crkva od 1844 počela sa objavljivanjem trostruke anđeoske vesti ostalom Svetu:
3.1. Da je objavi VEČNO JEVANĐELJE ostatku Sveta;


To isto tvrde i JS !
A ja poručujem i Adventistima i JS. To Bog mnogo bolje radi od vas. Preko Biblije. Kao i preko Gideonita ! Takođe i preko Misionara iz ostalih Crkava, preko Mormona, Humanitarnih Hrišćanskih udruženja, Interneta, TV-a, ........
Zašto bi to Bog dao Adventistima ili JS. Pa to skoro svi rade. Ima toliko mnogo načina da se objavi VEČNO JEVANĐELJE ostatku Sveta, zar je baš Bog morao preko Adventista.

3.2. Da je pao Vavilon veliki papski sistem i ikona zverinja koja će uvesti nedeljni zakon i tako svrstati ljude samo u DVE grupe ljudi na Planeti;

Ako je dobro protumačeno, od strane Adventista !
Ova glava je teška za tumačenje i ja nisam dobio VIZIJU OD BOGA o čemu se radi.
Istraživajući Bibliju ja sam zaključio da ovde Vavilon Veliki nije Vatikan, već EKUMENTSKI SAVEZ. Ili praktično religijsko-političko-ekonomski svetski poredak. Jer Pismo kaže da je bog ovoga sveta sotona. Znači sve registrovane Denominacije, Nove svetske organizacije, Masoni, Masonske grupe, ................sve je to Vavilon Veliki. Celokupni pravno-političko-geološki sistem. A ne Vatikan.
Jer koja institucija na Zemlji je PRIJATELJSKI raspoložena prema PRAVIM i ISTINITIM Božijim slugama ? NIJEDNA, a ne samo Vatikan !

3.3. Oni koji se poklone zveri i ikoni njezinoj (Vatikan sa izglasavanjem NEDELNOG ZAKONA), tim prima žig na čelo svoje ili na ruku - Oni će piti iz čaše gneva Božijeg.

Znaš i sam da smatram da su ovi stihovi (Otkr. 14:9-12 ) pogrešno protumačeni od strane Adventista. Jer je to rekla EGW, aludirajući na NEDELJNI ZAKON. A evo skoro je prošlo 150 godina od te njene vizije i ništa.
A i meni Pismo govori da Pečat Božiji nije SUBOTA, niti žig zveri – NEDELJA.

4. Da se s tim činom jedna grupa ljudi svrstava na Božiju stranu i prima Njegov pečat – Držanje subote;
5. Da je 144.000 - Adventisti;


Ove dve stvari su povezane sa mojim prethodnim odgovorom o PEČATU i ŽIGU.

Znači niti smatram da će se u poslednjim danima podeliti ljudi oko subote i nedelje . Niti da su 144.000 Adventisti odnosno subotari.

Tako da sada kada sve saberem i oduzmem i dalje smatram da NIKAVE VEZE NEMA NAŠE SPASENJE SA DATUMOM KADA JE POČEO ISTRAŽNI SUD NA NEBU ZA SVE MRTVE I ŽIVE, već naše misli, izgovorene reči i izvršena dela.
Takođe sam APSOLUTNO UBEĐEN da ove tri navedene stvari nemaju veze sa tim U KOJOJ SMO CRKVI, već kakvi smo mi kao ljudi.

Eto to ti je moj odgovor Laodikeja na tvoju tvrdnju da je za naše SPASENJE JAKO BITNO KADA JE POČEO ISTRAŽNI SUD !
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107


Zašto bi Bog podizao pravu Crkvu 1844 godine ?

Zato sto je tada Isus usao u svetinju nad svetinjama da obavi zavrsno delo posredovanja za palog coveka, tada je otpoceo nebeski istrazni sud, odnosno vreme posletka takozvano vreme Laodikejske crkve.
U otkrivenju 3 poglavlju opisuje se sedam crkava koje pretstavljaju stvarnih sedam crkava onoga vremena, ali u prorockom smislu i sedam istorijskih razdoblja u kojima crkva deluje.
Poslednje od ovih razdoblja je vreme Laodikejske poslednje crkve koja ce ziveti u poslednjem vremenu i dobiti zadatak od Boga da objavi vecno jevandjelje, pocetak Bozjeg suda i skori Hristov dolazak u slavi.
Ovo vreme Laodikejske crkve traje od 1844 godine pa sve do kraja istorije sveta


Zašzo to nije uradio ranije ? Šta će biti sa ljudima koji su živeli pre 1844 i nisu bili u pravoj i jedinoj istinitoj Crkvi na Zemlji ? Onda su oni lišeni spoznaje istine a tim i spasenja ..............?

Crkva je postojala od samog pocetka i olicena je u ovih sedam crkava odnosno razdoblja u kojima deluje.
Jednom prilikom je jedan Adventista upitao jednog pripadnika Valdenzana koji su delovali tokom mracnog srednjeg veka a koji i danas postoje u nekim delovima sveta "zasto ne obavljaju misiju propvedanja Jevandjelja koju su tako revnosno cinili tokom srednjeg veka"
Na ovo pitanje Vldenzanin je kratko odgovorio "mi smo svoje zavrsili, sada ste vi na redu.



3. Da je Adventna Crkva od 1844 počela sa objavljivanjem trostruke anđeoske vesti ostalom Svetu:
3.1. Da je objavi VEČNO JEVANĐELJE ostatku Sveta;


To isto tvrde i JS !
A ja poručujem i Adventistima i JS. To Bog mnogo bolje radi od vas. Preko Biblije. Kao i preko Gideonita ! Takođe i preko Misionara iz ostalih Crkava, preko Mormona, Humanitarnih Hrišćanskih udruženja, Interneta, TV-a, ........
Zašto bi to Bog dao Adventistima ili JS. Pa to skoro svi rade. Ima toliko mnogo načina da se objavi VEČNO JEVANĐELJE ostatku Sveta, zar je baš Bog morao preko Adventista.


Nije bitno sta neko tvrdi, vec kome je Bog dao autoritet i silu, i koga smatra za svoju crkvu.
Bog je Adventistima dao posebne svetlosti koje su zaboravljene tokom mracnog srednjeg veka, spasonosne istine koje druge crkve ne poseduju.



3.2. Da je pao Vavilon veliki papski sistem i ikona zverinja koja će uvesti nedeljni zakon i tako svrstati ljude samo u DVE grupe ljudi na Planeti;

Ako je dobro protumačeno, od strane Adventista !
Ova glava je teška za tumačenje i ja nisam dobio VIZIJU OD BOGA o čemu se radi.
Istraživajući Bibliju ja sam zaključio da ovde Vavilon Veliki nije Vatikan, već EKUMENTSKI SAVEZ. Ili praktično religijsko-političko-ekonomski svetski poredak. Jer Pismo kaže da je bog ovoga sveta sotona. Znači sve registrovane Denominacije, Nove svetske organizacije, Masoni, Masonske grupe, ................sve je to Vavilon Veliki. Celokupni pravno-političko-geološki sistem. A ne Vatikan.
Jer koja institucija na Zemlji je PRIJATELJSKI raspoložena prema PRAVIM i ISTINITIM Božijim slugama ? NIJEDNA, a ne samo Vatikan !

3.3. Oni koji se poklone zveri i ikoni njezinoj (Vatikan sa izglasavanjem NEDELNOG ZAKONA), tim prima žig na čelo svoje ili na ruku - Oni će piti iz čaše gneva Božijeg.

Znaš i sam da smatram da su ovi stihovi (Otkr. 14:9-12 ) pogrešno protumačeni od strane Adventista. Jer je to rekla EGW, aludirajući na NEDELJNI ZAKON. A evo skoro je prošlo 150 godina od te njene vizije i ništa.
A i meni Pismo govori da Pečat Božiji nije SUBOTA, niti žig zveri – NEDELJA.

4. Da se s tim činom jedna grupa ljudi svrstava na Božiju stranu i prima Njegov pečat – Držanje subote;
5. Da je 144.000 - Adventisti;


Ove dve stvari su povezane sa mojim prethodnim odgovorom o PEČATU i ŽIGU.

Znači niti smatram da će se u poslednjim danima podeliti ljudi oko subote i nedelje . Niti da su 144.000 Adventisti odnosno subotari.

Tako da sada kada sve saberem i oduzmem i dalje smatram da NIKAVE VEZE NEMA NAŠE SPASENJE SA DATUMOM KADA JE POČEO ISTRAŽNI SUD NA NEBU ZA SVE MRTVE I ŽIVE, već naše misli, izgovorene reči i izvršena dela.
Takođe sam APSOLUTNO UBEĐEN da ove tri navedene stvari nemaju veze sa tim U KOJOJ SMO CRKVI, već kakvi smo mi kao ljudi.

Eto to ti je moj odgovor Laodikeja na tvoju tvrdnju da je za naše SPASENJE JAKO BITNO KADA JE POČEO ISTRAŽNI SUD !


Vavilon veliki jeste Ekumenski savez na celu sa papom, sta je tu pogresno, a iz tog i takvog Ekumenskog saveza ce upravo poteci inicijativa da se uvede obavezno praznovanje nedelje, sto ce podeliti svet za Boga i one koji drze zapovesti Bozje, i oni koji drze zapovesti ljudske koji ce proisteci iz koalicije verskih i svetovnih vlasti
Upravo je suprotno, sve sto je Elen White rekla o uvodjenju nedeljnog zakona danas se ostvaruje, a ja sam dao dokaze o ovome na drugoj temi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
OK, hvala na odgovoru, iako su ovo, za mene bajke za uspavljivanje, tako da ne bih ni komentarisao.
A oni koji žele verovati u to nek dobro proanaliziraju Pismo, i uključe mozak u 5-tu brzinu. Jer kada se sve ovo izanalizira i dobro razmisli - Uvideće svako da PRAKTIČNOG razloga za ovo uopšte nije ni bilo.

U Bibliji je nama OSTAVLJENO SVE ŠTO JE POTREBNO ZA NAŠE SPASENJE. Ne treba nam osim nje ni jedna knjiga više. A vi Adventisti ih imate na hiljade. Toliko puno da izbombardujete vernika sa tim knjigama da on jadnik čitajući te ŠARENE KNJIŽICE, nema uopšte vremena za Bibliju.
A upravo SVRHA TIH ŠARENIH KNJIŽICA NIJE DA SE VERNIK PRIVUČE BIBLIJI I SPASENJU, VEĆ DA SE ODVRATI. Da se uposli čitanjem gluposti a ne PRAVE STVARI.

Ovo tumačenje je napravljeno radi senzacionizma kako bi se novi vernici opsenili i priveli u Adventističku Crkvu.
Jer je jako prosta činjenica da spasenje zavisi od nas, a ne od tamo neke Crkve, suda, dolaska, prelaska, preračunavanja.......
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve nase knjige su zasnovane na bibliji i upucuju na bibliju, i nisu sarene, pomesao si to sa Jehovinim svedocima, ali je istina da je temelj Adventne crkve biblijska edukacija a ne ritual kao metod spasenja.

Istina, spasenje zavisi samo od nas i nase spremnosti da prihvatimo Isusa kao licnog spasitelja, i dopustimo Bogu da nas svojim Duhom promeni i izgradjuje za carstvo nebesko.

Crkva u planu spasenja ima svoju Bogomdanu ulogu, a to je da uputi ljude na istine zapisane u Bozjoj reci i na uslove pod kojima covek moze dobiti dar vecnoga zivota.

Neka se svako moli Gospodu pa ce mu on otkriti sta je istina..
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sve nase knjige su zasnovane na bibliji i upucuju na bibliju, i nisu sarene, pomesao si to sa Jehovinim svedocima, ali je istina da je temelj Adventne crkve biblijska edukacija a ne ritual kao metod spasenja.

Istina, spasenje zavisi samo od nas i nase spremnosti da prihvatimo Isusa kao licnog spasitelja, i dopustimo Bogu da nas svojim Duhom promeni i izgradjuje za carstvo nebesko.

Crkva u planu spasenja ima svoju Bogomdanu ulogu, a to je da uputi ljude na istine zapisane u Bozjoj reci i na uslove pod kojima covek moze dobiti dar vecnoga zivota.

Neka se svako moli Gospodu pa ce mu on otkriti sta je istina..
Svi se mole Bogu !

I Pentakostalci, i Pravoslavci i Mormoni i JS, i Katolici, i Sajentolozi i Mulimani i Farisej iz Luke 18:10-13, i............ SVI !
A dobijaju potpuno druge odgovore od Boga ili boga. Prema tome treba voditi strogo računa o stihu :

1. Јован. 4: 6 Ми смо од Бога; који познаје Бога слуша нас, а који није од Бога не слуша нас. По овом познајемо духа истине и духа преваре.


Ili pak:

2. Солуњ. 2: 10, 11 И са сваком преваром неправде међу онима који гину: јер љубави истине не примише, да би се спасли. И зато ће им Бог послати силу преваре, да верују лажи;

Zato pazite da vas neko ne:

Колош. 2:4 А ово говорим, да вас нико не превари слатким речима.

Već otidite do prve knjižare Adventista Sedmoga Dana, pa bacite pogled koliko imaju knjiga. I da li vas one PRIBLIŽAVAJU bibliji ili ODALJABVAJU.
Kupite neku veću i deblju od EGW i pažljivo je čitajte upoređujući je sa Biblijom.
Garantujem vam da ćete naći barem 10 BIBLIJSKIH JERESI u njoj !

Proverite !
Ne verujte nikom. Verujte svojim očima i svom razumu. A najviše Bogu.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107


Proverite !
Ne verujte nikom. Verujte svojim očima i svom razumu. A najviše Bogu.


AMIN.

Ovo je jedino pametno sto si rekao u celokupnoj svojoj diskusiji.

Dakle, ne verujte ni meni ni Sardiy, vec se molite iskreno Bogu da vam on svojim Duhom otkrije sta je pravi put spasenja i gde treba potraziti istinu..
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Probao sam detaljno da zapisujem zapažanja u vezi ove teme o 2300 dana i noći i uočih da sam počeo da pišem knjigu. Zato ću ta detaljna objašnjenja ostaviti za sebe a ovde ću samo ukratko pa ako ima primedbi dobro su došle.
Oslanjati se na ovi cifru od 2300 je vrlo nepromišljno jer postoje dobre indicije da oaj broj nije baš tačno preveden kroz istoriju. Neki stari prevodi septuaginte imaju na tom mestu broj 2400. Ovo ne mogu da proverim ali mogu da kažem da je to veoma moguće i navešću jedan primer iz drugog dela biblije koji se tiće cifri i koji govori da se ne treba zdravo za gotovo oslanjati na cifre iz biblije. Evo tog primera. Pitanje: koliko je Solomun imao konjskih štala ? Odgovor 40000. 1. Kraljevima 4.26. E pa nije nego 4000 ...2. Letopisa 9.25. Razlika je 36000. Za Hrišćane je totalno nebitno koliko je Solomun imao konjskih štala ali ovo govori da se ne možemo oslanjati na cifre kako to rade adventisti.
Šta je u stvari 2300 dana i noći ? Jedno kažu da je to 2300 godina a drugi da nisu godine nego dani. Ja sam povezao taj period sa jednim drugim stihom iz danila koji govore o istom događaju i istom periodu. Danilo 9.26. A grad i sveto mesto uništiće narod jednog vođe koji dolazi . I kraj tome biće s potopom.I do kraja će biti rat. Pustošenja su ono što je određeno.27. I on će jednu nedelju zadržati na snazi savez za mnoge a u polovinu te nedelj ukinuće žrtvu i žrtveni dar.
Ovde može da se primeni računanje dan za godinu i jedna nedelja je sedam godina. Sad pitanje kako to može da se poveže sa 2300 dana i noći. Pa može zato što kad se govori o danima kao godinama preciznost merenja je cela godina a u 2300 dana i noći imamo šest godina i četri meseca. S tim što ako je pravi broj bio 2400 onda je šest godina i osam meseci što je vrlo blizu sedam godina.Ovde se govori o periodu oko šest do sedam godina pred sam armagedon a ne o periodu 457. pne. Pa do 1844. kako to adventisti veruju.
 
Natrag
Top