Zlo u nama???

Član
Učlanjen(a)
24.06.2010
Poruka
28
P.S.Po Sokratu:Vrlina je znanje,a neznanje je zlo,sto znači da onaj koji čini zlo ne čini ga zato što je loš čovek vec zato što nema znanje o dobrom. Onaj koji razaznaje šta je dobro neće činiti zlo...



И ја се са тобом слажем донекле, питање је да ли ми можемо имати у ово данашње време било какву исправну претставу о добру ,као Добру самом по себи? Јер да је већина људи у стању да је досегне , мнооого мање Зла би било данас око нас!! Али нажалост то није случај! У мањини и то великој су они који разазнају добро и не чине зло!
 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
P.S.Po Sokratu:Vrlina je znanje,a neznanje je zlo,sto znači da onaj koji čini zlo ne čini ga zato što je loš čovek vec zato što nema znanje o dobrom. Onaj koji razaznaje šta je dobro neće činiti zlo...



И ја се са тобом слажем донекле, питање је да ли ми можемо имати у ово данашње време било какву исправну претставу о добру ,као Добру самом по себи? Јер да је већина људи у стању да је досегне , мнооого мање Зла би било данас око нас!! Али нажалост то није случај! У мањини и то великој су они који разазнају добро и не чине зло!

Da se vratim jos jednom...
Mislim da je diskutabilno sta je dobro a sta zlo (zavisi i delom od stepena tolerancije drustva),osim nekih ustaljenih stvari u zajednici koje sam pominjala u prethodnom postu...
Takodje je i diskutabilno to da li oni koji cine zlo,ne umeju da naprave razliku izmedju zla i dobrog,vec svesno cine zlo zarad nekih svojih ciljeva...
Da li mozemo...Nemam pojma...
 
Član
Učlanjen(a)
24.06.2010
Poruka
28
А твој мото све се може кад се мора? smile3 Можемо ли њега да искористимо у овом случају?
Ја се унапред извињавам ако сам то погрешно разумео као мото!! :give_rose:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
А твој мото све се може кад се мора? smile3 Можемо ли њега да искористимо у овом случају?
Ја се унапред извињавам ако сам то погрешно разумео као мото!! :give_rose:

Samo izvoli smile3
Nisi pogresno razumeo,kazes da je moj moto pa se toga i drzim,kad se mora...smile3

I ja se tebi izvinjavam sto sam po niku shvatila da si zensko pa sam ti se mozda nekad tako i obratila....smile3
 
Učlanjen(a)
15.07.2010
Poruka
1.146
filozofija kaze : ljubav je sila privlacenja, a mrznja je sila obijanja. ja kazem u svako dobro ima malo lose,kao u svako lose ima malo dobro. tako da zavisi ako je osoba dobra i ona poseduje malo zla i obrnuto. to je neko moje misljenje...........;)

Dodato posle 12 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

P.S.Po Sokratu:Vrlina je znanje,a neznanje je zlo,sto znači da onaj koji čini zlo ne čini ga zato što je loš čovek vec zato što nema znanje o dobrom. Onaj koji razaznaje šta je dobro neće činiti zlo...



И ја се са тобом слажем донекле, питање је да ли ми можемо имати у ово данашње време било какву исправну претставу о добру ,као Добру самом по себи? Јер да је већина људи у стању да је досегне , мнооого мање Зла би било данас око нас!! Али нажалост то није случај! У мањини и то великој су они који разазнају добро и не чине зло!
da mnogo manje zla bi bilo - jeste tacno je. pa kreni onda prvo od sebe?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.06.2010
Poruka
28
filozofija kaze : ljubav je sila privlacenja, a mrznja je sila obijanja. ja kazem u svako dobro ima malo lose,kao u svako lose ima malo dobro. tako da zavisi ako je osoba dobra i ona poseduje malo zla i obrnuto. to je neko moje misljenje...........;)

Dodato posle 12 minuta:
-----------------------------------------------------------------------

da mnogo manje zla bi bilo - jeste tacno je. pa kreni onda prvo od sebe?

А која то молићу лепо или боље чија философија каже да је то љубав? За философију појам љубави је много комплекснији и одређенији!!
У философији не постоји
Никаква сила а понајмање Некаквог Привлачења!!Па да је то још и одређење љубави? Ја на то нисам наишао, још увек. Аутора или цео правац молио бих ако знаш..


Наравно да прво полазим од себе нећу ваљда од тебе прво да кренем? :dntknw:
Ако сам ја ову твоју констатацију погрешно разумео, опрости унапред, али чини ми се да ми не делује као савет, него нешто сасвим треће!! yes3
 
Poslednja izmena:

end

Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
131
А која то молићу лепо или боље чија философија каже да је то љубав? За философију појам љубави је много комплекснији и одређенији!!
У философији не постоји
Никаква сила а понајмање Некаквог Привлачења!!Па да је то још и одређење љубави? Ја на то нисам наишао, још увек. Аутора или цео правац молио бих ако знаш..

Empedokle.
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2010
Poruka
157
Mislim da zlo samo po sebi ne postoji. Kad gledam bebe ne mogu da vidim da oni imaju ista zlo u sebi. Sve sto mi karakterisemo kao zlo je neka reakcija na neku situaciju. Pre bih rekao da zlo je u stavari nista vise do slabosti. Slabost da nesto uradimo na valjan nacin. Pa ga uradimo onako kako nalaze situacija. Lep je primer navela besherat kad je rekla da ubistvo u samoodbrani zlo. Dakle nisamo zeleli da pocinimo to zlo. nismo hteli ubiti vec samo se zastiti.

Ali je slabost pravagnula i nismo ispeli da se zastitimo na valjan nacin.

Tako da zlo u nama ne verujem da postoji, vec samo slabosti.

A sa njima je jako tesko izaci na kraj.:???:wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
Mislim da je problem u tome što čovek sebe ne sagledava realno..kada bi se realno sagledavali onda bi i uočili loše pojave..misli..u nama i težili da ih ispravimo ali svako za sebe misli da je dobar...kada čovek dođe na tu tačku da se sagledava realno onda je to već prvi korak u uzrastanju...popravljanju....mera za lepotu i dobrotu..mera za čoveka...jeste "ljubi drugoga kao sebe samaog" i nema greške..nema lošeg...svakako da nam život i iskušenja u njemu nameću loše misli..postupke...treba biti snažan da bi se odupreo tome...
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Mislim da je problem u tome što čovek sebe ne sagledava realno..kada bi se realno sagledavali onda bi i uočili loše pojave..misli..u nama i težili da ih ispravimo ali svako za sebe misli da je dobar...kada čovek dođe na tu tačku da se sagledava realno onda je to već prvi korak u uzrastanju...popravljanju....mera za lepotu i dobrotu..mera za čoveka...jeste "ljubi drugoga kao sebe samaog" i nema greške..nema lošeg...svakako da nam život i iskušenja u njemu nameću loše misli..postupke...treba biti snažan da bi se odupreo tome...

Potpisujem ovaj vaš komenatar i to iz osobnog iskustva-spoznaja je bolna stvar ali manje bolna od istine da živiš u sopstvenoj laži s čime sebe hraniš i samo ti gubiš.
 
Natrag
Top