Zlo u nama???

Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
356
Do sada smo da kažem pričali dosta o lepim stvarima i osećajima,ali postoje i ona suprotna u nama,ljutnja, netrpeljivost, ponekad i mrznja.

Sta vam pada na pamet kada se tako osecate...da li bi bili u stanju da uradite nesto lose osobi koja je to izazvala...da li ta osecanja traju dugo ili kratko...kako se borite protiv losih i zlih misli...postoji li nesto posebno sto vas uvek iritira...sta mislite da li postoje ljudi koji su zli po svojoj prirodi i koliko nas prostora deli izmedju ljubavi i mrznje?

U principu, naša spoljašnjost je uvek mnogo lepša i bolja od naše unutrašnjosti, a pritom mislim na onu sliku koji drugi imaju o nama i one naše stvarnosti koje smo jednino mi sami svesni.
U sebi imam i ta loša i zla osećanja i misli. Učim da ih načnim manje moćnim po mene samu.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Ima ljudi koji su od rodjenja krotki, blagi i dobri. To je njihova nagrada od Boga. Zlo je zloupotreba dobra, od strane razumnih bica, i sad svojim mislima i zeljama stvaraju u sebi i oko sebe haos. Umesto da razumemo sta je zivot, mi se protivimo i upucujemo zlu misao coveku.Tako i sami postajemo zli. Nekim ljudima je lakse da pomisle zlo nego dobro.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruka
215
Biti krotak blag i dobar nije nagrada od boga vec cesto pre kazna posto takvi ljudi u zivotu najvise stradaju, bivaju zloupotrebljavani i stavljani na marginu.
Svi ih jasu upravo zato jer su krotki sve trpe i ne umeju da pokazu zube.
Sto se mene tice ja sam onakav kako neko zasluzi i dobar i los.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Biti krotak blag i dobar nije nagrada od boga vec cesto pre kazna posto takvi ljudi u zivotu najvise stradaju, bivaju zloupotrebljavani i stavljani na marginu.
Svi ih jasu upravo zato jer su krotki sve trpe i ne umeju da pokazu zube.
Sto se mene tice ja sam onakav kako neko zasluzi i dobar i los.

To jeste nagrada od Boga, smirene, krotke, bezazlene, prostodusne duse zrace dobrotom, ali je problem sa ljudima danas, koji zele da iskoriste neciju dobrotu. Takvima sam uvek spreman da se suprotstavim, ma koliko me to kostalo. Ne treba ucestvovati u zlu, ali treba pomoci onome ko je u nevolji. Tacno je i to, ako svakome gledas da ucinis na volju, sigurno ces sebi uciniti nevolju. Ljudi su danas optereceni materijalnom stranom, ta strana mnogo poklapa i ono sto je dobro u njima. Zivot zavisi od nasih misli, nasih zelja. Mi oko sebe stvaramo harmoniju i disharmoniju.
 
Član
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruka
215
Ti smireni krotki dobri ljudi jedino da postanu sveci pa da ih neko ispostuje.
A pre toga treba da dozive golgotu da bi ih neko ispostovao.
U RL su dobricine isto sto i glupanderi, nesposobni da se suprotstave surovom okruzenju.
Ne mogu ni sebe da zastite a kamoli da zastite one koje vole.
I Sta im vredi sto su dobri?
U ovom surovom svetu treba da biras prema kome ces pokazati dobrotu inace ispadas slepac kog zajebava ko god da stigne.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Destrukcija, tacno je da zivimo u surovom svetu.Neko ko zraci svojom dobrotom, ne znam kako bi mogao da me iznervira. Mnogo veci slabici su oni koji zele da iskoriste ovakve ljude, koji ih maltretiraju, ali kada treba da dokazu svoju hrabrost odmah zentaju. Imao sam druga u skoli koji je bio neverovatno dobar covek, pametan, djak generacije, neki su pokusavali da ga iskoriste, ali nikada nismo dozvolili da mu hvali dlaka sa glave. Tacno je da danas u svetu pravednici stradaju, a gresnici uzivaju. Ja sam neko ko veruje u pravdu, i mi smo duzni da se borimo za neki bolji svet buducih generacija.
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
U svakom zlu ima malo dobrog i u svakom dobrom ima malo zla.

images
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
Evo ja se javljam dobrovoljno: isterujem zlo-uterujem dobro??? ;)

Ma svi mi imamo nesto zlo u sebi samo zavisi da li ce nas neka situacija natjerati da to i zlo pokazemo...
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Na istoku, daleko pre zapada, znali su, i prihvatali dualizam, nemoguce je postojanje samo jednog principa, ne slaze se sa zakonima prirode, i zar moralno nacelo: dobro-zlo, nije samo ljudska percepcija ?
Hocemo reci da je Lav, zao, kada uhvati i pojede mladu antilopu ? a ona je bila tako dobra ili najcesce poredjenje: mila jagnjad i zli vuk ?!
Postoje oba dela, a nase akcije i nase moralne prizme su nasa osobitost, i onaj simbol iznad je najbolja predstava dualizma.
 
Natrag
Top