Zene za volanom..?

Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Sve je relativno. I sa jedne i sa druge strane ima i dobrih i loših vozača. Sve je u iskustvu, kao i u svemu, posle pređenih 100.000 km moraš da voziš dobro, jer si prošao sve situacije i mnoge autoputeve i gužve..., tada je nebitno da li si muško ili žensko, voziš dobro, osim ako si neki moron..., tada je sve jedno koji si pol!
 
Član
Učlanjen(a)
02.04.2010
Poruka
124
Vozač sam tek par godina ali imam veliki broj predjenih kilometara za sobom i mislim da vozim podjednako dobro kao i muškarci iz mog okruženja. A to što se žene smatraju lošim vozačima je predrasuda koja je verovatno nastala s nekim razlogom,ali je predrasuda.
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Što se mene tiče, ima žena dobrih vozača, ali 99% njih ne zna da parkira. U pravnim državama takve bi zbog nepropisnog parkiranja popile kaznu ili bi im dozvola bila privremeno oduzeta.

Youtube je pun slika i video snimaka u kome se vide žene vozači i njihovo "parkiranje".
Ukoliko gledamo dva normalna vozača (bezbedna vožnja), muškog i ženskog, ipak prednost dajem muškom.
I naravno mali gradski automobili. Meni bi bilo smešno da vidim žensku kako vozi Mercedes ili BMW od par hiljada kubika :D

Izuzetaka ima, jedan od njih je Danica Patrick

danica_patrick_2010_godaddy_uniform.jpg


Zakonom bi zabranio, i muškarcima i ženama da imaju vozačku dozvolu pre 21. godine.
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Meni bi bilo smešno da vidim žensku kako vozi Mercedes ili BMW od par hiljada kubika :D
Ja slucajno imam malog BMW-a od nekoliko hiljada kubika,visoka sam metar i sumska jagoda i ipak vozim i bocno parkiram bez problema,a tebi sto je to smesno,meni je smesno.Juce sam videla coveka od 50-ak godina kako se jadnicak vrti po putu sa nekim malim Fijatom,pokusavajuci da okrene auto,ako nije 15 puta ubacio u rikverc nije ni jednom,doslo mi je da mu ja okrenem auto,ali,ipak,on je musko,zna da vozi!
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Mali BMW od nekoliko hiljada kubika? :)

Koji je to model kad je mali a ima par hiljada kubika?
Rekao sam da dajem prednost muškarcima ako oboje, i muški i ženski vozač voze bezbedno i po propisima.
Ne znam zašto si se našla uvređena?

Sem toga, nigde u mom tekstu nisam pomenuo da muškarci obavezno znaju da parkiraju. I oni su, bez ikakve sumnje bahati, nisam stao u njihovu zaštitu, pa nemaš razloga da se nalaziš prozvanom.

Ja to mogu da uporedim sa dobrom/im ili lošo/im ljubavnikom/com. Neko zna, neko ne zna.
Blago tebi kad imaš BMW-a, ja sa svojih 30 imam samo za hleb i mleko. (ovo sam rekao iz ironije, sledeći primer iz tvog posta).

Rekao sam da mi je smešno u smislu da je žene u 95% slučajeva moguće videti samo u malim automobilima.
Mislim da bi bilo kome bilo neobično da vidi ženu kako vozi ekstra besan auto sa 3.000 ili 4.000 kubika i verujem da će se mnogi složiti sa tim.
 
Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
Postoje žene koje dobro voze, ali se praktikuje da muškarci voze žene, pošto su one dame, jel'te, a verovatno je većini žena vožnja auta na nekom poslednjem mestu u životu. Pa tako da kada te žene sednu za volan naprave haos u saobraćaju, pa se njima pridruže one što nemaju veze sa vožnjom, pa one koje su odsutne u toku vožnje, pa one koje pričaju telefonom i voze, one koje se šminkaju u toku vožnje, pa početnice....
I onda se stvori ta predrasuda kao i o inteligenciji plavuša.
 
Natrag
Top