Zašto EGWisti mrze Kristovu žrtvu (Euharistiju), Kristovu Crkvu i Kristovu Majku?

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nije biblijska vecera Gospodnja kanibalizam, vec Rimokatolici veruju da prilikom vecere Gospodnje jedu stvarno Hristovo telo i piju stvarnu njegovu krv.

Ako neko ima neki drugi naziv za jedenje ljudskog mesa neka postavi.

Sto se tice Marije Isusove majke, ni biblija je nigde posebno ne naziva blazenom.

Ona to jeste u duhovnom smislu.

I sama Marija kaze za sebe "OD SADA CE ME NAZIVATI BLAZENOM SVI NARODI"

Ipak, stvoriti od toga dogmu za tumacenje bilo cega je ljudska filozofija
.

Marko1932
Pozdrav svima citaocima Fopruma.

Odavno nisam se javljao ali sad sam procitao Stvarnoslapove budalestine pa sam reso da mu odgovorim.
Stvarnosalp je za svoje djubriste stavi ovakav naslov:

ZASTO EWGVJATISTI MRZE HRISTOVU ZRTVU (EUHARISTIJU), KRISTOVU CRKVU I KRISTOVU MAJKU?

Pre svega Slape, mi nismo nikavi Egevajtisti nego Adventisticki hriscani!
Po tvome I mi bismo trebali tebe da nasovemo “papista”

Ovim je Stvaroslom izneo svoju totsalu L A Z. Adventisti ne mrze nikoga, to je Stvaroslapova izjava a, nije adventisticka.

Adventisti izjavljujku: “Ljudi koji nisu viljni da prihvate Hristvovu zrtvu pomirenja ne primaju oprastanje greha i jos uvek nalaze se pod Bozjim gnevom. Apostol Jovan je reko: “Ko veruje Sina ima zivot vecni, i ko ne veruje Sina, nece videti zivota, nego gnev Bizji ostaje na nejmu” (Jovan 3,36) (Adventisticki hriscani verujy str.149)

“ Hristova smrt je zamena i otkupljenje koje vrsi pomirenje i probrazenje.” (Isto str. 141)

“Vecera Gospodnja (Euharituja) je ucestvovanje u znamenju Isusovog tele i krvu kao izraz vere u Njega, naseg Gospoda i Spasitelja.” (Adventisticki hriscani verujeu str, 250) Ova tri citata iz, Advenrisaticki hriscani verju, su dovoljna da dokazu da Stvartnoslap iznosi lazi i nema nikakve veze sa istinom

Stvarnoslape, ajde pokazi gde si ti procitao da Adventisti mrze Kristovu Zrtvu, Kristovu Crkvu i Kristovu Majku?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Marko1932
Stvarnoslape, ajde pokazi gde si ti procitao da Adventisti mrze Kristovu Zrtvu, Kristovu Crkvu i Kristovu Majku?

Zar Laodikeja nije adventist (EGWist)? Je, tako se i sam predstavlja a tako ga i ti doživljavaš. A vidi sam što ti i on kaže:

1. Kršćanska Euharistija, u kojoj primamo pravo tijelo i pravu krv Kristovu, prema subotaru Laodikeji jest kanibalizam. Kud ćeš veće mržnje i svetogrđa prema Kristovoj žrtvi (Euharistiji) od ovoga.

2. Eno ti ponovo EGWist Laodikeja izjavljuje: "Što se tice Marije Isusove majke, ni biblija je nigde posebno ne naziva blazenom". Dakle, subotar Laodikeja 'laže k'o pas', i već u svojoj slijedećoj rečenici razotkriva svoju laž kazujući: I sama Marija kaze za sebe "OD SADA CE ME NAZIVATI BLAZENOM SVI NARODI"

Vezano uz ovo, Marko, zašto vi EGWisti Isusovu Majku Mariju ne nazivate Blaženom, kako u Novom zavjetu stoji da će je nazivati sljedbenici njezinog Sina Isusa Krista? Očito, mrzite je.

3. I na koncu, vi EGWisti mrzite i Kristovu crkvu. Preuzimajući od svoje proročice alkoholičarke Ellen White, Kristovu crkvu nazivate Babilonskom Bludnicom - Kurvom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja se nigde nisam predstavio kao EGwist, vec Adventista.

Sto se tice teme - ona je jos jedna od mnogih stvarnoslapovih obmanjivackih izmisljotina kojima pokusava da oblati Adventiste.

Sve sto pise protiv Adventista - on time ustvari laze samoga sebe, i prikazuje sebe kao coveka sa vrlo losim karakternim osobinama, kome su laganje i prevara osnovne pokretacke sile.

Takvih se treba kloniti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ja se nigde nisam predstavio kao EGwist, vec Adventista.

I Jovan se ovdje predstavlja adventistom, i kaže da Isus nije Bog. Ti kažeš da si adventist, a znam da govorio da Isus je Bog. Prema tome, vi adventisti očito niste sekta koju karakterizira vjera u istog Boga, nego vas temeljno karakterizira vaše vjerovanje i klanjanje "proročici" Ellen White. I zbog toga ja vas zovem EGWisti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, to je sve tako, ali u tvojim kosmarnim paranoicnim snovima, punim manije gonjenja, i mrznje prema Adventistima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Da, to je sve tako, ali u tvojim kosmarnim paranoicnim snovima, punim manije gonjenja, i mrznje prema Adventistima.

Što sam to ja krivo rekao da si tako drzak i bezobrazan prema meni. Evo, još ću jednom ponoviti da svi mogu vidjeti kako ništa krivo nisam rekao i kako si bez ikakva razloga nasrnuo na mene.

I Jovan se ovdje predstavlja adventistom, i kaže da Isus nije Bog. Ti kažeš da si također adventist, a znam ja, i znaju svi drugi ovdje, da si govorio da je Isus je Bog. Prema tome, vi adventisti očito niste sekta koju karakterizira vjera u istog Boga, nego vas temeljno karakterizira vaše vjerovanje i klanjanje "proročici" Ellen White. I zbog toga ja vas zovem EGWisti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne.
Nego jednostavno ima u Adventizmu pojedinaca koji ne veruju u Hristovo Bozanstvo.

Zvanicno ucenje Adventisticke crkve je - da je Isus Bog.
A stav pojedinaca je njihov privatni, i nema veze sa crkvom.

I Nisam ja drzak nego ti, jer lazes,, ne samo u ovom slucaju - vec i u svim drugim.
A na ovu laz, i sve druge ti je vise puta odgovoreno.
Adventisti se ne klanjaju ljudima - jer nemaju kult licnosti i svetaca kao Rimokatolici.

Dakle - sve lazes i izvrces, na svakoj temi, svaka rec ti je lazna.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ne.
Nego jednostavno ima u Adventizmu pojedinaca koji ne veruju u Hristovo Bozanstvo.

Sad si sam potvrdio ono što sam ja napisao, hvala ti. Dakle, vas subotare (adventiste) ne karakterizira vjerovanje u istog Boga - jednima Isus je Bog drugima nije - nego vam je zajedničko i ono što vas karakterizira vjerovanje u istu proročicu. Kršćani (kristjani) su oni koji vjeruju da je Krist Bog, a vi ste EGWisti jer prilikom krštenja morate ispovjediti vjeru u Ellen White.

I Nisam ja drzak

Jesi, drzak si. Nasrnuo si na mene ni kriva ni dužna.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ne.
Nego jednostavno ima u Adventizmu pojedinaca koji ne veruju u Hristovo Bozanstvo.

Zvanicno ucenje Adventisticke crkve je - da je Isus Bog.
A stav pojedinaca je njihov privatni, i nema veze sa crkvom.

I Nisam ja drzak nego ti, jer lazes,, ne samo u ovom slucaju - vec i u svim drugim.
A na ovu laz, i sve druge ti je vise puta odgovoreno.
Adventisti se ne klanjaju ljudima - jer nemaju kult licnosti i svetaca kao Rimokatolici.

Dakle - sve lazes i izvrces, na svakoj temi, svaka rec ti je lazna.
Ne.
Nego jednostavno ima u Adventizmu pojedinaca koji ne veruju u Hristovo Bozanstvo.

Zvanicno ucenje Adventisticke crkve je - da je Isus Bog.
A stav pojedinaca je njihov privatni, i nema veze sa crkvom.

I Nisam ja drzak nego ti, jer lazes,, ne samo u ovom slucaju - vec i u svim drugim.
A na ovu laz, i sve druge ti je vise puta odgovoreno.
Adventisti se ne klanjaju ljudima - jer nemaju kult licnosti i svetaca kao Rimokatolici.

Dakle - sve lazes i izvrces, na svakoj temi, svaka rec ti je lazna.

LAODIKEJA, M0LIM TE POSALJI MI SVOJ EMAIL. hVALA
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Sad si sam potvrdio ono što sam ja napisao, hvala ti. Dakle, vas subotare (adventiste) ne karakterizira vjerovanje u istog Boga - jednima Isus je Bog drugima nije - nego vam je zajedničko i ono što vas karakterizira vjerovanje u istu proročicu. Kršćani (kristjani) su oni koji vjeruju da je Krist Bog, a vi ste EGWisti jer prilikom krštenja morate ispovjediti vjeru u Ellen White.



Jesi, drzak si. Nasrnuo si na mene ni kriva ni dužna.
Sad si sam potvrdio ono što sam ja napisao, hvala ti. Dakle, vas subotare (adventiste) ne karakterizira vjerovanje u istog Boga - jednima Isus je Bog drugima nije - nego vam je zajedničko i ono što vas karakterizira vjerovanje u istu proročicu. Kršćani (kristjani) su oni koji vjeruju da je Krist Bog, a vi ste EGWisti jer prilikom krštenja morate ispovjediti vjeru u Ellen White.



Jesi, drzak si. Nasrnuo si na mene ni kriva ni dužna.

Ne, vec upravo ti potvrdjujes sa svakim komentarom da si lazov, izvrtac, sprdac, opadac... sto je satanizam u bukvalnom smislu.

Da li nisi kriv i neduzan - pokazace se kada se Gospod bude objavio uskoro.
A ne same da jesi, vec ti svesno hulis na Svetog Duha, jer se ne kajes, a uzrok je taj - sto si u vlasti djavola, i u svezi nepravde.

Ali, dobices priliku za pokajanje.
 
Natrag
Top