Zašto đavlina Isusovu Majku Mariju kurvom prikazuje?

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Isabel, samo rekoh istinu. Katolička crkva ne smatra Bibliju autoritetom. Ako to ne znaš, pitaj braću..reći će ti. Nema tu nikakvih mojih tvrdnji. To sam bar naučio u diskusiji sa njima..da Biblija nije autoritet. I to je legitiman stav. Ništa ja ne osuđujem tu.
...
Ako misliš da grešim, evo vidi postove tvoje sabraće šta kažu na moj stav da je Bibija autortitet. Oni tako ne misle. I onda kada ja samo to konstatujem ti se ljutiš što to samo potvrđujem. Da, katolicima Biblija nije autoritet. Pozdrav.

Sad razumijem o čemu govoriš. O. K. Neću ja ništa pitati braću, baš me briga za njih...:beee: ja ću ti odgovorit po svom. Oni su mi braća, ionako se moramo složiti. Ja razumijem što oni govore, a ti možda doslovno shvaćaš.
Uglavnom, za katolika i pravoslavca Božja objava nam je dana po Tradiciji, Učiteljstvu i Bibliji. To troje ide zajedno i nedjeljivo je.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Uglavnom, za katolika i pravoslavca Božja objava nam je dana po Tradiciji, Učiteljstvu i Bibliji. To troje ide zajedno i nedjeljivo je.

I ne samo to... I ne samo to.

Tradicija je i stvorila Bibliju. Ponavljam, Tradicija, oralna Tradicija (a tu je odmah i Magisterium - učiteljstvo) je stvorila Bibliju.

Stolljećima pre nego li je čovjek pronašao pismo, stvari su prenošene s koljena na koljeno, usmeno.

Stari Zavjet je tako nastao, Novi Zavjet također....

A sve bi započelo tako što bi Bog govorio ljudima, a ljudi kojima je Bog govorio, to prenosili bližnjima...

Uostalom, najstariji zapisani tekst Starog Zavjeta nije Knjiga Postanja, nego I Knjiga Isaije...

Knjiga proroka Daniela, te opsesije Milerita, zapisana je u II stoljeću pre Krista....

Jedino su Evanđelja, dakle Novi Zavjet najbliži događajima koje opisuju.

Ko je sve to prvo sakupljao a zatim zapisivao?

Bog?

Ne, nego ljudi, pre Krista pobožni hebreji, a nakon 33 Anno Domini, Crkva.

Dakle, tko je stvorio Bibliju i tko joj daje autoritativnost?

Crkva.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
I to ukazuje da Biblija nije autoritet. Jer autoritet je kada je "sam". Ako postoji "I" uz njega onda ono više nije autoritet. Šta god da je to "I" uz Bibliju to je samo drugi način da se kaže da Biblija nije autoritet. Autoritet stoji sam za sebe a čim ne stoji sam za sebe nije više "autoritet"..ako ga deli sa nečim drugim.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
I to ukazuje da Biblija nije autoritet. Jer autoritet je kada je "sam". Ako postoji "I" uz njega onda ono više nije autoritet. Šta god da je to "I" uz Bibliju to je samo drugi način da se kaže da Biblija nije autoritet. Autoritet stoji sam za sebe a čim ne stoji sam za sebe nije više "autoritet"..ako ga deli sa nečim drugim.


Najprije ću ti odgovoriti na ovo.
Tvoj princip je ili-ili, što znači ili Biblija ili ništa.
Naš pristup je i - i, dakle, i Biblija i Učiteljstvo i Tradicija. Zašto je ovo jedini ispravan pristup?
Upravo zato što čovjek ima razum.
Zar se čovjek uči živjeti iz knjige?
Ne, uči se živeći svoj život.
Prvo iskustvo Boga i Božje ljubavi malo dijete dobiva po svom ocu/majci, a ne po Bibliji.
Darth ti je dobro odgovorio, pa drugo neću ponavljati.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
I to ukazuje da Biblija nije autoritet. Jer autoritet je kada je "sam". Ako postoji "I" uz njega onda ono više nije autoritet. Šta god da je to "I" uz Bibliju to je samo drugi način da se kaže da Biblija nije autoritet. Autoritet stoji sam za sebe a čim ne stoji sam za sebe nije više "autoritet"..ako ga deli sa nečim drugim.

Vi kukuruzaši još i možete reći - nama je Biblija autoritet - jer je Biblija starija od vas 1.500 godina. Ali Crkva je od Biblije starija 350 godina, kako će onda Biblija biti iznad Crkve i autoritet Crkvi. Biblija je autoritet, ali samo u Crkvi.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vi kukuruzaši još i možete reći - nama je Biblija autoritet - jer je Biblija starija od vas 1.500 godina.

Jadan mi je to "autoritet" kada ga ne slijede....


Ali Crkva je od Biblije starija 350 godina, kako će onda Biblija biti iznad Crkve i autoritet Crkvi. Biblija je autoritet, ali samo u Crkvi.

I po Crkvi. Nikako sama za sebe...

Tvoj princip je ili-ili, što znači ili Biblija ili ništa.

Aha, samo, gdje je u Bibliji shabat za Kršćane? Gdje je YHWH na Orionu i slična bulažnjenja? Gdje je, točnije gdje se u Bibliji spominje kava? Duhan?

Dakle, njegovo ili/ili je u stvari: ILI BIBLIJA PO MOM NAHOĐENJU ILI NIŠTA....


Naš pristup je i - i, dakle, i Biblija i Učiteljstvo i Tradicija. Zašto je ovo jedini ispravan pristup?
Upravo zato što čovjek ima razum.
Zar se čovjek uči živjeti iz knjige?
Ne, uči se živeći svoj život.
Prvo iskustvo Boga i Božje ljubavi malo dijete dobiva po svom ocu/majci, a ne po Bibliji.

Upravo tako.

Uostalom, ne radi se kod njih o iskustvu Boga, nego o tome da to iskustvo odgovara njihovim predodžbama o Bogu.

Bog jeste "Ja Sam Koji Jesam", ali to ne znači da je za svakoga ponaosob različit (što je put u Relativizam).

Zamisli samo Boga koji eto tebe, Slapa, Mireta, Antoniju, mene, stvara (doziva u život) upravo na mjestima gdje smo rođeni, u narodu u kome smo rođeni, a onda navodno preko svoje Knjige (Biblije) doslovno od svojih stvorenja (nas) zahtijeva da postanemo židovi.

E upravo takvog, licemernog, zlobnog, Boga propovjedaju pripadnici nakota protestantsko masonskog, nakota Mileritskog.

Želiš li prihvatiti i slijediti takvog Boga?

Može li čovjek takvog Boga prihvatiti?

Razum, srce, a to su sve darovi Duha Svetoga, onima koji su makar i malo imali dodira s Crkvom, ne daju da se takav Bog prihvati.

Ne da im nije logičan, nego im je savršeno odvratan, nesposoban, nemoćan.

Ta kakav je to Pater Omnipotentem kada stvori različitosti u rasi, jeziku, naciji, a onda preko drugih ljudi od svojih stvorova traži da budu ono što nisu? Da budu nešto što nisu?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Niko Mariju nije ni pomislio a tek nazvao kurvom,sem pisca teme.
Marija je rodila Isusa,a potom jos najmanje 4 njegove brace i najmanje 2 sestre u canom braku sa Josifom.
To sto mu je dvoje brace nakon uskrsenja poverovalo i bilo uz Mariju,samo mu je sve olaksalo.
Znate li kome se prvo pokazao nakon sto ga je Bog uskrsnuo iz mrtvih?
Sta pise u Bibliji?
Juda koji je pisao Poslanicu sam sebe identifikuje kao Jakovljevog brata
1 Korincanima, glava 15
7 A potom se javi Jakovu, pa onda svima apostolima;
8 A posle svih javi se i meni kao kakvom nedonoščetu.
Judina
1 Od Jude, Isusa Hrista sluge, a brata Jakovljevog, zvanima, koji su osvećeni Bogom Ocem i održani Isusom Hristom:
Jakov, glava 1
1 Od Jakova, Boga i Gospoda Isusa Hrista sluge, svima dvanaest kolena rasejanim po svetu pozdravlje.
Dakle poslanica od Jakova i Jude jesu dokaz da su oni Isusova braca koja su ga prihvatila nakon uskrsenja i koji su bili sa Marijom na praznik 50-tnice kad su primili obecani Sveti Duh zajedno sa svojom majko Marijom.
Dela apostolska, glava 1
13 I kad uđoše popeše se u sobu gde stajahu Petar i Jakov i Jovan i Andrija, Filip i Toma, Vartolomije i Matej, Jakov Alfejev i Simon Zilot, i Juda Jakovljev.
14 Ovi svi jednodušno behu jednako na molitvi i u moljenju sa ženama, i s Marijom materom Isusovom i braćom Njegovom.
Dakle ovo su neoborivi dokazi da su i njegova braca sa Marijom primili Sveti Duh.
Za one koji filozofiraju kako je Marija rodila samo Isusa i nikoga vise
par pitanja.
Znate li prevod prevoda "Ne znase za nju"??? i " DOK" ?
Matej, glava 1
24 Kad se Josif probudi od sna, učini kako mu je zapovedio anđeo Gospodnji, i uzme ženu svoju.
25 I ne znaše za nju dok ne rodi Sina svog prvenca, i nadede Mu ime Isus.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Naravno da ne priznaje. To je pravi katolik.

Pišem istinu. Piso je pravom katoliku istorijsko-psihološki priručnik ali ne i nepogrešivi autoritet. Crkva je iznad pisane reči. To je tako.

Pises lazi! Dzabe ti sve ostalo sto pises kad iznosis ocigledne neistine!

Naravno da je Pismo autoritet, ali crkva ga tumaci, za razliku od vas gde svako sebi tumaci! I crkveni oci su autoritet ali crkva i njih tumaci! Naravno da je crkva iznad u smislu tumacenja, jer crkvi je darovan Sveti Duh! Ko moze drugi da tumaci osim Svetog Duha?

Ovo je grubo izvrtanje!

To ej upravo ono što i rekoh...Biblija nema autoritet nad crkvom već Crkva nad Biblijom. Zaato sam i rekao da je Crkva autoritet a ne Pismo...i jesam li pogrešio u onome što sam zaključio u vezi crkve? Nisam. To sam i rekao..isto što i ti samo direktnije.

Nisi to rekao na pravi nacin, ja jesam!

Ti si to manipulativno izvrnuo, da prikazes kako crkva ne priznaje bibliju uopste! A vi protestanti je kao priznajte!

Evo izjavio si citiram:

"Naravno da ne priznaje. To je pravi katolik."

Naravno da crkva "PRIZNAJE BIBLIJU" kao autoritet, ali ne priznaje svakome pravo da moze da je tumaci! Sem toga ona joj je dala autoritet! Ona je stvorila kanon!

Posto je Biblija pismo crkve, jedino ona moze pravilno da je tumaci! Stoga je crkva u tom smislu iznad biblije, u tumacenju! Jer poseduje Sveti Duh kojim tumaci!

Isto je i kada govorimo o crkvenim ocima, vi nemate pravo da tumacite njihove reci, oni su oci nase crkve, crkveni pisci i apologete! Jedino crkva moze pravilno da prezentuje njihovo ucenje! A ti kao pojedinac, niti imas pravo niti mozes to da radis! Jer ces izvrnuti sve, kao sto se i trudis da uradis!

Kao što vidiš, na sajtu koji si naveo - apostol Jakov brat

Rec je o dva razlicita sajta, stavio sam reference..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top