Zašto đavlina Isusovu Majku Mariju kurvom prikazuje?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovane, toliko si laži "istovario" na ovaj forum daćemo ti dati epitet -super subotar! :)Pa ti meni kasnije napiši da govorim s prezirom...Ne, ali ono što znam i što mi je iskustvo pokazalo jest da s adventistima dijalog nije moguć.
A što se Slapa tiče, točno je da ponekad pretjeruje s izrazima...po mom sudu, (a nije moje da sudim). Usprkos tome, on je apologeta katoličke vjere. I dok god ti budeš pisao takve izmišljotine i bezobrazluke, nadam se da će ti adekvatno odgovoriti.
Nikakvih laži nema, niti ima bezobrazluka. Kao što vidiš i Žeks se složio samnom u vezi Crkve i Pisma. Ništa ja slagao nisam. Crkva je iznad Pisma, zar nije tako?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nikakvih laži nema, niti ima bezobrazluka. Kao što vidiš i Žeks se složio samnom u vezi Crkve i Pisma. Ništa ja slagao nisam. Crkva je iznad Pisma, zar nije tako?

Tako je. Krist je Glava Crkve, a ne glava Pisma. Crkva je nastala 30-tih godina 1. stoljeća, a svoju kršćansku Bibliju kršćani su dobili koncem 4. stoljeća. I tko onda treba biti autoritet? Drugo, Isus je svoje apostole poslao da primarno propovjedaju, a ne da pišu, i Isus je apostolima obećao da će njima - Crkvi - poslati Duha Svetoga a ne Pismu. I treće, i samo Pismo autoritet priznaje Crkvi a ne prisvaja ga sebi, kroz riječi svetog apostola Pavla - Crkva je stup i uporište istine. Najbolji test za detektiranje antikrista upravo su ove činjenjice. Tko ovo ne prizna, tko ne prizna da je Crkva vrhovni autoritet na Zemlji, taj je antikrist. Jer Krist je Glava Crkve, a nije vođa otpadnika i izdajnika kakav je bio Martin Luther, koji se objesio kao i Juda, i pijanih američkih "proroka i proročica" koji su tumarali po američkim kukuruzištima.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne, ali ono što znam i što mi je iskustvo pokazalo jest da s adventistima dijalog nije moguć.

Naravno da nije. Tačnije moguć je samo i isključivo samo ako se odreknu sotonine proročice, svih djela njezinih, svog sjaja njezina... punktum.

I po mom sudu, da pretjerujem, zbog mene bolje bi bilo laganije, ali neki zaista zaslužuju, sami traže, da ih se "nagazi".

Čak i da pretjeruješ, prema onome što "propovedaju" i čine, prema duhu koji ih vodi, ne smijemo niti možemo imati obzira.

Dakle, stvari stoje ili/ili....


Jedva čekam.

Tko ovo ne prizna, tko ne prizna da je Crkva vrhovni autoritet na Zemlji, taj je antikrist. Jer Krist je Glava Crkve, a nije vođa otpadnika i izdajnika kakav je bio Martin Luther, koji se objesio kao i Juda, i pijanih američkih "proroka i proročica" koji su tumarali po američkim kukuruzištima.

Nisu bila u pitanju samo polja kukluruišta, nego i polja Canabis Sativa....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Radi se o istoj osobi. Jakov, brat Gospodinov je Jakov Alfejev. Vidi gnjido ljudska:

Mt 10,2-4: A ovo su imena dvanaestorice apostola: prvi Šimun, zvani Petar, i Andrija, brat njegov; i Jakov, sin Zebedejev, i Ivan, brat njegov; Filip i Bartolomej; Toma i Matej carinik; Jakov Alfejev i Tadej; Šimun Kananaj i Juda Iškariotski, koji ga izda.

Gal 1,18-19: Onda nakon tri godine uziđoh u Jeruzalem potražiti Kefu i ostadoh kod njega petnaest dana. Od apostola ne vidjeh nikoga drugog osim Jakova, brata Gospodinova.
--------------------
Kao što vidite, od ukupno dvanaest apostola, dvojica su nosili ime - Jakov. Prvi, Jakov, sin Zebedejev i drugi, Jakov Alfejev. Kojega je apostola Jakova, kojega još imenuje "bratom Gospodinovim", sveti Pavao susreo u Jeruzalemu? ;) Jakova Zebedejeva ili Jakova Alfejeva?

P.S. I pitanje. Slažete li se s mužahedinom Jovanom (gnjidom ljudskom), da se Isusova Majka Marija kurvala sa Zebdejem ili sa Alfejem, i da je onda jedan od ova dva Jakova Isusov brat po majci?

A znate li gdje se ovakve "ljudske gnjide" 'natankavaju' otrovnim octom i gdje nalaze inspiraciju za prikazivanje Isusove Majke Marije kurvom? Na ovakvim sotonskim stranicama (BĐR - biseri đavlije riznice) na kojima nalazimo ovakve stvari:

Pogledajte prilog 144710

Pogledajte prilog 144709

Jeli vam sada jasno odakle Martinovu mudžahedinu, gnjidi od čovjeka, ideje o "desetero Marijine djece"? Izravno iz pakla, od oca laži, za kojega je Isusova Majka Marija = ona koja je bludničila s drvodjeljama.

P.S. Obećao sam Darthu link za ovo, pa evo ga: https://www.otvorenipecati.com/filozofske-sljedbe-u-judeji-sljedba-puta-nazarejska-sljedba-zeloti-zakona-rana-crkva-2-svezak-4-ii-dio/
Marija ,majka Isusova svakako nije bila kurva,jer kao takvu nikada je Bog ne bi izabrao za majku njegovog sina.
Takodje ni kasnije,jer ju je ozenio Josif ,ocuh od Isusa.
Cak i nakon Isusove smrti,ona je bila zajedno sa svojim sinovima uz apostole sa kojima je i primila obecani Sveti duh.
A evo sta pise u Bibliji o Marijinoj deci
Matej, glava 1
24 Kad se Josif probudi od sna, učini kako mu je zapovedio anđeo Gospodnji, i uzme ženu svoju.
25 I ne znaše za nju dok ne rodi Sina svog prvenca, i nadede Mu ime Isus.
Dakle Isus je bio Marijin sin PRVENAC.,a ne jedinac.
Kad ovo budete razumeli ,onda ce vam biti lakse da shvatite da je kasnije sa Josifom ,imala jos najmanje 4 sina i 2 kceri..
A sada da vidimo da li su Marija i njena deca bila uz apostole?
Dela apostolska, glava 1
13 I kad uđoše popeše se u sobu gde stajahu Petar i Jakov i Jovan i Andrija, Filip i Toma, Vartolomije i Matej, Jakov Alfejev i Simon Zilot, i Juda Jakovljev.
14 Ovi svi jednodušno behu jednako na molitvi i u moljenju sa ženama, i s Marijom materom Isusovom i braćom Njegovom.
Matej, glava 13
55 Nije li ovo drvodeljin sin? Ne zove li se mati njegova Marija, i braća njegova Jakov, i Josija, i Simon, i Juda?
56 I sestre njegove nisu li sve kod nas? Otkud njemu ovo sve?
Ko i zasto ima protiv da su Marija ,Jakov i Juda postali Isusovi ucenici,primivsi obecani sveti duh ???
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Pismo je za RKC samo priručnik, istorijska knjiga. Nije nepogrešivi autoritet. I tako Crkva(Eklsesia) je ta koja nadahnuta ima pravo da donese svaku odluku bez konsultaciji Pisma. Veruje se da je nadahnuće Duhom važnije i ima premoć nad nadahnućem slovom. Isabel, tako je.

Nije tako. Ništa od ovoga nije istina. Nisi katolik, ne možeš znati, samo možeš govoriti (i govoriš) s pozicije fundamentalističko-sektaški nastrojenog protetanta. Onako kako si čuo ili pročitao. Zato ponavljam da je dijalog s tobom/s vama nemoguć. Ti čuvaš vanjsku formu i ne vrijeđaši sugovornika direktno, ali ovakve iracionalne optužbe su upravo odraz tvog nutarnjeg stanja i uvjerenja.
A gdje ti u Bibliji pronalaziš opravdanje za sebe?
Ako sam te dobro razumjela , ti si baš samostalni "igrač", ni sa kim se ne slažeš, jer ti znaš najbolje. A meni se čini da bi bilo najbolje da neke stvari najprije riješiš sam sa sobom, onda s adventistima i protetantima, pa onda dođi i razgovaraj s katolicima i pravoslavnima.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Čak ga je i Piramida ostavio, sada je on sam u južnoslavenskoj konferenciji. Neki tvrde da postoji još jedan ovakav, negdje u prašumama Južne Amerike, ali to još nitko nije potvrdio i dokazao.

Hmm, iz ovoga tvoga izlaganja, može se zaključiti dvije stvari.

1. za subotare još uvijek postoji Jugoslavija

2. Izuzimajući samo zaokreta i mystery77, svi ostali Mileriti na forumu su subotari (dakle i Piramida4 je subotar - ili je to bio)....

Nisi katolik, ne možeš znati, samo možeš govoriti (i govoriš) s pozicije fundamentalističko-sektaški nastrojenog protetanta.

Hvala ti što me podsjeti na ono što sam želio napisati još jutros.

Vidi, posmatramo li Kršćanstvo kao religiju (ne nužno s stanovišta pripadnika istoga) možemo primjetiti nešto veoma interesantno. Naime za razliku od svih ostalih, nazovimo ih tako "Abrahamističkih" religija, Kršćanstvo (a pod istim podrazumijevam samo i isključivo samo Katoličko i Pravoslavno uz Monofizitsko) nije fundamentalistička religija, uprkos činjenici da je monoteističko.

Da pojasnim, ako nije zgoreg.

Nigdje nećemo vidjeti Katolika ili Pravoslavca fundamentalistu.

Naravno, sada će netko spomenuti zilote, ili katolike tradicionaliste, ali tu se radi o praksama, a ne o vjerovanjima, koja su o gle čuda svima njima (nama) identična.


Kršćanstvo, čak i u danima navodne supremacije, nije nikada bilo fundamentalističko.

Znaš li zašto?

Zato što Kršćanstvo nije "religija" knjige. Kršćanstvo je živo. Isto kao što je i Krist živ.

Uostalom, nije se Um Božiji (Logos) ovaplotio -(utjelovio) u predmetu, nego u čovjeku, Bog je kroz čitavu povijest govorio i govori ljudima, ponavljam govori, ne piše.

Ili da skratim koliko se skratiti može.

Krist je u pitanju, a ne knjiga. Fundament naše vjere je Krist.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Isabel, samo rekoh istinu. Katolička crkva ne smatra Bibliju autoritetom. Ako to ne znaš, pitaj braću..reći će ti. Nema tu nikakvih mojih tvrdnji. To sam bar naučio u diskusiji sa njima..da Biblija nije autoritet. I to je legitiman stav. Ništa ja ne osuđujem tu.

Samo moje mišljenje je da je Biblija apsolutni autoritet i tu se razlikujemo. Da je druagačije, ne bi me osuđivali za moj stav da je Biblija apsolutni autoritet. Ako si ti upravu, i kao tvrdiš da to i katolici priznaju evo onda me tvoja braća neće osuđivati za takav stav. A oni me stalno osuđuju. Dakle, njima Biblija nije autoritet i oni sami to priznaju. Ti mene optužuješ da sam prejak u rečima što iznosim samo istinu bez uvijanja da katoličkoj crkvi Biblija nije autoritet.

Ako misliš da grešim, evo vidi postove tvoje sabraće šta kažu na moj stav da je Bibija autortitet. Oni tako ne misle. I onda kada ja samo to konstatujem ti se ljutiš što to samo potvrđujem. Da, katolicima Biblija nije autoritet. Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Samo moje mišljenje je da je Biblija apsolutni autoritet i tu se razlikujemo. Da je druagačije, ne bi me osuđivali za moj stav da je Biblija apsolutni autoritet.

Zašto se onda prema Bibliji ponašaš kao prema "najjeftinijoj kurvi" ako ti je autoritet. Evo samo jedan primjer. Trojica evanđelista pišu kako su dvojica Isusovih apostola nosili imew Jakov, ti kažeš - tri. Dakle, "boli" tebe 'ona stvar' za Bibliju. Ti si oskvrnitelj Biblije.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zašto se onda prema Bibliji ponašaš kao prema "najjeftinijoj kurvi" ako ti je autoritet. Evo samo jedan primjer. Trojica evanđelista pišu kako su dvojica Isusovih apostola nosili imew Jakov, ti kažeš - tri. Dakle, "boli" tebe 'ona stvar' za Bibliju. Ti si oskvrnitelj Biblije.

Problem je što ne boli samo njega, nego i sve njih...

Gde je u Bibliji izračunavanje datuma Dolaska u Slavi? Gde je u Bibliji čišćenje Svetinje nad Svetinjama? Gde su zatvorena vrata (a sami židovi i dan danas govore da se vrata milosti nikada neće zatvoriti)? Gde je u Bibliji svetleća zapovest o shabatu? Gde je kava? Gde je duhan?

Gdje je shabat za Kršćane? Mlađaci? Desetak,? Prvine?

Gde je u Bibliji Bog isto što i sotona?

Gde je u Bibliji Bog na Orionu?

Lista ide u nedogled....

A oni koji u sve ovo vjeruju, tu Bibliju navodno drže "autoritetom"!!!!

Kakav crni autoritet, njima je Biblija samo maska za blasfemije i budalaštine.
 
Natrag
Top