Zašto đavlina Isusovu Majku Mariju kurvom prikazuje?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kada razrešimo ovo što taj isti izvor navodi u vezi Jakova, onda ćemo videti da li je upravu za Josifa.

Da te podsetim..Irod Veliki je vladao do 4-p.n.e Isus je rođen dakle oko 5-6 p.n.e. Jakov, brat Hristov po Josifu(po tradiciji) je mlađi od Hrista 4-5 godina. Da li je onda to mogao biti Josifov sin iz prvog braka ili sa Marijom?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kada razrešimo ovo što taj isti izvor navodi u vezi Jakova, onda ćemo videti da li je upravu za Josifa.

Da te podsetim..Irod Veliki je vladao do 4-p.n.e Isus je rođen dakle oko 5-6 p.n.e. Jakov, brat Hristov po Josifu(po tradiciji) je mlađi od Hrista 4-5 godina. Da li je onda to mogao biti Josifov sin iz prvog braka ili sa Marijom?

Ja mislim da je tebi đavlina i rodne listove doturio, ali mene ne interesiraju. Važno je da si ti sam naveo izvor u kojemu stoji da Isusova Majka Marija nije rodila Josipa, brata Gospodinova. Meni dosta, a tebi hvala.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Pa treba da te interesuje. Ne možeš biti toliki nepoznavaoc ovoga. Isus je rođen dakle oko 5-6. p.n.e tj. pre smrti Iroda Velikoga(4.p.n.e). Po tradiciji, Jakov je rođen 1p.n.e dakle nekih 4-5 godna nakon Hrista. Ako je Josif otac, jasno je sa kime je mogao dobiti Jakova. Ostalo bi bilo apsurd(jer bi to značilo da je dobio sa drugom ženom dok je u braku sa Marijom). Jednostavno, Josif je mogao imati Jakova jedino sa Marijom.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Meni dosta, a tebi hvala.

Ne zahvaljuj mu se. Pomisliće da je učinio dobro djelo.

Ono malo što sam preleteo preko postova onoga kome odgovaraš, postova na krstarica forumu, me je samo uverilo da se radi o veoma opasnom sagovorniku, osobi koja će jednima biti jedno, drugima drugo, a trećima treće.

Doslovno ima se osjećaj da se razgovara s advocatus diaboli.....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne zahvaljuj mu se. Pomisliće da je učinio dobro djelo.

Ono malo što sam preleteo preko postova onoga kome odgovaraš, postova na krstarica forumu, me je samo uverilo da se radi o veoma opasnom sagovorniku, osobi koja će jednima biti jedno, drugima drugo, a trećima treće.

Doslovno ima se osjećaj da se razgovara s advocatus diaboli.....

Davno sam ja shvatio tko je i što je on. Svejedno, ja bih mu još jednom zahvalio jer je, ne želeći to, ipak "otkrio" izvor u kojem jasno stoji da Marija nije rodila Jakova, brata Gospodina. Tako je on sam dokazao moju tvrdnju, a z.p.š.o svoju. I za mene je ova priča 'finito'.
 
Natrag
Top