Zašto đavlina Isusovu Majku Mariju kurvom prikazuje?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Po ovoj finito priči saznasmo da je Jakov mlađi od Hrista. Znači složio si se hteo ili ne da je Josif samo sa Marijom mogao imati Jakova jer bilo bi neumesno da je pored Marije imao i drugu ženu. Hristos je rođen 5-6p.n.e a Jakov 1.p.n.e. Jakov je mlađi rođeni brat Hristov.

U skladu sa Biblijom-Matej 1,25 i Luka 2,7 koji i navode da je Mariji Isus prvenac.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Davno sam ja shvatio tko je i što je on. Svejedno, ja bih mu još jednom zahvalio jer je, ne želeći to, ipak "otkrio" izvor u kojem jasno stoji da Marija nije rodila Jakova, brata Gospodina. Tako je on sam dokazao moju tvrdnju, a z.p.š.o svoju. I za mene je ova priča 'finito'.

Na žalost, priča nije finito. Jer, on, kao i svi sektaši (ne, nije uvreda, ono što on ispovjeda je sektarenje) nastavlja i dalje, duboko uveren da je eto u pravu, i da drugima mora propovedati "istinu".
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Na žalost, priča nije finito.

Hvala Bogu je. Sam je naveo izvor u kojemu jasno piše da Marija nije rodila nikoga osim Isusa.

Jer, on, kao i svi sektaši (ne, nije uvreda, ono što on ispovjeda je sektarenje) nastavlja i dalje, duboko uveren da je eto u pravu, i da drugima mora propovedati "istinu".

Ludnice su pune onih koji tvrde da su Napoleoni, Cezari, Staljini, ... i koji su uvjereni da su u pravu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Hvala Bogu je. Sam je naveo izvor u kojemu jasno piše da Marija nije rodila nikoga osim Isusa.

Nisam mislio na tu pri;ču. No dobro.

Ludnice su pune onih koji tvrde da su Napoleoni, Cezari, Staljini, ... i koji su uvjereni da su u pravu.

Hmm, a to me opet vraća na jednu davnu pomisao.

Eh, kamo lepe sreće da su ludnice (budimo malo P.C, pa ih nazovimo "instituti za šubi dubi stanja") imale za svoje "goste" osnivače i pionirčiće "revivalističkih" "denominacija". Ovako su za njih one ostale zaključane (smatrali su ih, jer su se na Bibliju pozivali, u društvu koje se istoj klanja, da su zdravi) te danas imamo "proroke" kojih se ne bi ni Milan Tarot postideo. (na stranu to što se pomenuti zafrkava i zarađuje dobre novce na sprdnji, dakle bezopasan je. Za razliku od njih koji se ipak na Sveto Pismo pozivaju, te su daleko opasniji....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Decice moja,
kako se ove podebljane reci prevode na nas jezik.
Matej, glava 1
24 Kad se Josif probudi od sna, učini kako mu je zapovedio anđeo Gospodnji, i uzme ženu svoju.
25 I ne znaše za nju dok ne rodi Sina svog prvenca, i nadede Mu ime Isus.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070

Sestro, nije problem u ludilu. Čak naprotiv. Naime tko god rano poludi, cio mnu život prođe u veselju.

Problem nastaje kada netko svoje šubi dubi stanje, proglasi Božanskom objavom i ubeđuje druge da mu postanu slični, a sebe proglasi "prorokom"....

Ujedno, u svetu u kojem je ludilo normalno, biti van tog sveta (u svemu, dakle nema veganizma, antialkoholizma, sleđenja babe vračare iz Maine i tome slično, jer to je upravo svet) znači biti lud (za svet i "prosvećene" ljubitelje Dositeja Obradovića).

Sad, birajmo. Hoćemo li biti "pametni" po svetu li po tom istom svetu biti ludi.

Ja radije biram da budem lud po svetu. Jednostavno jedan Duh (Tolkin ga u svom Silmarilionu naziva Plamen Neugasivi) mi ne dozvoljava da Njegovu objavu i razum koji mi je On dao, zamenim za "prosvetiteljstvo" u lizanju stranica knjige Danielove, pasenju trave i dizanju sve četiri u vis subotom.

O "istraživanju prororštva" ili tretiranju Svetog Pisma kao katice za sve i svašta, da i ne govorim.

Dakle, radije lud nego li subotar ili bilo koji drugi Milerit.

Nakot nisam no Hommo Sapiens Sapiens, čovek.

Ps. Idem skuhati kavu, zapaliti cigaretu i staviti kobasice na roštilj, stiže mi drugar koji mi donosi svoju kolekciju Zagora na čuvanje (ide za SAD)....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Znate li sta znace reci da Josif ne znase za svoju zenu DOK itd.
Objasnite svima na forumu sta se desilo kad je Josif poznao svoju zenu Mariju?

Matej, glava 1
25 I ne znaše za nju dok ne rodi Sina svog prvenca, i nadede Mu ime Isus.
A da li znate sta znaci kad je Adam poznao svoju zenu Evu?
1 Mojsijeva, glava 4
1 Iza toga Adam pozna Jevu ženu svoju, a ona zatrudne i rodi Kajina, i reče: Dobih čoveka od Gospoda.
 
Natrag
Top