Заштита од спамера?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zato da bi sprecio tebe koji spamujes a ne zato sto ja to radim.

Ma nemoj to. :beee:

Dokazuje, idi to pa radi na drugim forumima dobices ban.

Šta ovdje vbladaju neka druga pravila.

Ovo je steciste za spamere, vas koje su sa drugih foruma izbacili zbog spama, dosli ste ovde da zatrpavate. To ukljucuje i Taramanu i njemu slicne (ne branim ja ni njega za spam), znam da su vas oterali sa drugih foruma, pouzdano...

Ajd navedi kojih? Nešto se ne sjećam da sam bio odavno otjeran sa nekog foruma, možda davno.

znam da su vas oterali sa drugih foruma, pouzdano...

Baš me briga što znaš.

Kainos vecinu poizbacivao sa svog foruma zbog spama!

Pa šta?

I treba da te izbace sta radis!

Treba da izbace svakog koji to radi ukljucujuci i mene samog ako to radim.

Pozivam da se to pravilo uvede.

A vi neka svoja pravila.

A i drugi moraju da se zastite od uznemiravanja..

Vjerujem ti, uznemireni ste zbog naše nauke, treba vam zaštita od naše nauke. Razumijem vas.

Stavio Adrian, jeste spam.

Stavio je samo listu tema.

Ko optizuje Adventizam? Ti se stalno osecas prozvanim da branis crkvu cim neko optuzi nekog vaseg!

A ja sam milion puta rekao da Tripo ne predstavlja adventizam, vec samog sebe, ni ti ne predstavljas adventizam vec samog sebe, i neke racunice, i mnogi drugi ovde.

Ja nikad nisam imao razloga da branim bilo koga naseg za nedolicno ponasanje, misleci da time branim svoju crkvu, pa to je suludo!

Ako je neko spamer, on je spamer iz koje god crkve da je!

A ti si pristrasan!

Da to radi Stvarnoslap ili Taramana, tada bi ovde cvileo na sva usta kako je to spamovanje, i kako napadaju adventiste, ali posto to radi neko iz tvoje crkve, tj. napada nas na svakoj temi, tada to nije spamovanje!

Tu se vidi tvoje postenje!

Inace imate maniju gonjenja, kao da vas neko goni. Smejurija!

Da se iole razumno ponasate na forumu, da uvazavate i postujete sagovornika, da pazite na recnik, da imate kulturu, elementarno postovanje itd.. niko vam nista ne bi rekao.

Ovako vi spamujete, napadate, bombardujete, koristite forum u svrhe promocije svoje vere, za sta on nije predvidjen, i da se na njemu vrsi promocija, vec za diskusiju u kojoj bi svi imali jednako ucesce!

Vi prosto ljudima ne date da dodju do reci!

Zaverili ste se da na svakoj temi bombardujete stranicu besmislenim postovima, da do kraja ponavljate jedno isto, da lepite pripremljene tekstove po svim temama, da vasa uvek bude zadnja.

Mislite da cete time odbraniti svoju crkvu i promovisati je.

To se mora onemoguciti, jer niko nije duzan da cita vas propagandni materijal!

Za takvo sta imate posebne sajtove koji se time bave, i mozete ih napraviti, pa tamo koga interesuje moze otici da se informise o vasoj veri. Ovaj forum je za razmenu misljenja a ne za vase reklame i evangeliziranje!

Sramota je sta radite!

Ja pozivam Jurivaku i sve moderatore da razmotre ovo i uvedu neki limit na koliko tema osoba moze odgovoriti dnevno, a ne da neko moze da ide redom i da odgovara po svim temama besomucno i bombarduje.

Cak nije potrebna ni scripta ni program da bi se to kontrolisalo, jer ako otvoris podforum religija i vidis da jedan pojedinac besomucno postuje od teme do teme, onda je to ocigledno spamovanje!

Da li smo mi duzni da citamo jednog pojedinca na svim temama, i da njegova bude zadnja?

Postoji opcija blok, ali to nece zastiti sam forum od spamera, na sta to lici da kad neko otvori forum, na 99% tema zadnji odgovor je dala jedna osoba?

Tu nema diskusije, nema nicega!

A on se toliko izvestio, da izgleda ima cak i program preko kojeg spamuje, jer toliko brzo odgovara (za 10 minuta 5 postova) , i cim napises na temi nesto, za par minuta se on opet javi da pobije, to nije ni normalno niti se moze ispratiti.

Znaci mislim da ima i spam bota!
Ili je stavio da mu stizu obavestenja na email kad neko odgovori na temu!

Mora da postoji kontrola i limit, jer ovo prevazilazi sve granice.

Sreća ne moram ovo čitati. :mig:
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nebitno je sta pises. I ovde ces da spamujes i da isterujes svoje, tipicno!

Svi se zale na tebe, sto pokazuje da uznemiravas druge. I to ne zbog neke tvoje takozvane nauke, nego sto drugi ne mogu da izraze svoja misljenja od tebe, ne mogu da pisu, jer si spamovao ceo forum!

Evo kako bombardujes ceo forum, crno na belo:

rodovi-jpg.108176


Cim neko da novi komentar, ti odma lupis novi da ga poklopis, imas obavestenja emajlom za svaku temu, pa znas tacno kad neko komentarise. I istog trenutka odgovaras!

Uznemiravas druge!

Mi nismo duzni da citamo jedino Tripa na svakoj temi!

Bitno je misljenje administratora o ovom, pa bi bilo lepo i da se izjasne.

Mislim da je ovakvo ponasanje oteralo mnoge ljude sa foruma. Jer oni koji bi i hteli da komentarisu , nakon neprestane torture nametanja i silovanja od strane pojedinaca kao sto je Tripo, na kraju odustanu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nebitno je sta pises. I ovde ces da spamujes i da isterujes svoje, tipicno!

Svi se zale na tebe, sto pokazuje da uznemiravas druge. I to ne zbog neke tvoje takozvane nauke, nego sto drugi ne mogu da izraze svoja misljenja od tebe, ne mogu da pisu, jer si spamovao ceo forum!

Evo kako bombardujes ceo forum, crno na belo:

Sve je komentarisano u okviru tema.

:tease: :dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sve je komentarisano u okviru tema.

:tease: :dance2:


Spam putem diskusijskih grupa i foruma:

Glavna karakteristika ovog oblika postavljanja spam poruka je najčešće neprestano ponavljanje iste poruke unutar neke teme diskusijske grupe.

Ovo radi Laodikeja i ostali adventisti, dok mi nikada!



"postavljanje bilo kakvih uzastopnih poruka koje bi se okarakterizirale kao spam, a neke čak imaju i predviđene kaznene mjere protiv njhovih pošiljatelja."

Uzastopne poruke ne moraju biti samo u okviru jedne teme, vec po celom forumu sa ciljom promocije (promociju je tesko dokazati jer se radi o veri), sto vi radite!



Takodje, spam je nabijanje komentara. Evo sta jedan forum smatra spamom:

"Spam komentiranje, prekratki komentari i nabijanje broja komentara - Nemojte ostavljati kratke bezvrijedne komentare. Komentari moraju biti vezani uz temu, sadržajni i kvalitetni te doprinosit kvaliteti i sadržaju rasprave i foruma. Komentari od 1-2 riječi nisu dozvoljeni a članovi koji budu "zagađivali raspravu" biti će upozoreni ili sankcionirani a u slučaju višestrukog ponavljanja prekršaja biti ce im trajno zabranjen pristup"

Evo dalje:

"spamere je prilično lako primetiti jer će često u svega par minuta u seriji napisati nekoliko bezveznih postova, neretko u potpuno nevezanim temama ili onima u kojima je zadnji komentar bio ostavljen pre više od dve godine."

(Izvor: Igor Tomic - kako izgleda forum spam)

Ovo sve radite...



Ako nista drugo, onda i ovaj opis odgovara:


"Trol na internetu

Trolovanje je postalo nezaobilazan deo internet žargona.

Danas je trol onaj ko voli da bocka i podbada, da namerno remeti konverzaciju, pogađa tamo gde su sagovornici najslabiji, provocira samo da bi izazvao reakciju, uznemirio ljude.



Trolovanje može biti i potpirivanje neargumentovanih rasprava i svađa, vređanje po bilo kom osnovu ili pokazivanje odlučne tvrdoglavosti pri branjenju neargumentovanih stavova itd.

Primer: Trolovanje je kada osoba ode na određeni sajt, kao što je You Tube i namerno ostavi komentar koji direktno nekog vređa ili provocira, u nameri da pokrene lavinu prozivki i komentara. Svaki odgovor na trolovanje predstavlja “hranjenje trola” – drugim rečima, kad odgovarate na provokacije vi tačno dajete trolu ono što on želi, jer zahvaljujući reakcijama on pred sobom ima sate i sate zabave. Stavovi koje trol izražava na internetu najčešće nisu zaista njegovo mišljenje. On to piše samo iz zabave."


(Izvor: besnopile . rs)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Danas je trol onaj ko voli da bocka i podbada, da namerno remeti konverzaciju, pogađa tamo gde su sagovornici najslabiji, provocira samo da bi izazvao reakciju, uznemirio ljude.

Ko vam je kriv ako se nađete u tome, znači da ste to.

JS su poznati po namjernom provociranju, ali toga ovdje kod nas nema.

Jer je jedno namjerno provociranje, a drugo je konstatacija nečega.

Spam putem diskusijskih grupa i foruma:

Glavna karakteristika ovog oblika postavljanja spam poruka je najčešće neprestano ponavljanje iste poruke unutar neke teme diskusijske grupe.

Ovo radi Laodikeja i ostali adventisti, dok mi nikada!

Da nisi to radio, nego si govorio meni jado jadni, lamrdaš, isključio mozak.

"postavljanje bilo kakvih uzastopnih poruka koje bi se okarakterizirale kao spam, a neke čak imaju i predviđene kaznene mjere protiv njhovih pošiljatelja."

Uzastopne poruke ne moraju biti samo u okviru jedne teme, vec po celom forumu sa ciljom promocije (promociju je tesko dokazati jer se radi o veri), sto vi radite!



Takodje, spam je nabijanje komentara. Evo sta jedan forum smatra spamom:

"Spam komentiranje, prekratki komentari i nabijanje broja komentara - Nemojte ostavljati kratke bezvrijedne komentare. Komentari moraju biti vezani uz temu, sadržajni i kvalitetni te doprinosit kvaliteti i sadržaju rasprave i foruma. Komentari od 1-2 riječi nisu dozvoljeni a članovi koji budu "zagađivali raspravu" biti će upozoreni ili sankcionirani a u slučaju višestrukog ponavljanja prekršaja biti ce im trajno zabranjen pristup"

Evo dalje:

"spamere je prilično lako primetiti jer će često u svega par minuta u seriji napisati nekoliko bezveznih postova, neretko u potpuno nevezanim temama ili onima u kojima je zadnji komentar bio ostavljen pre više od dve godine."

(Izvor: Igor Tomic - kako izgleda forum spam)

Ovo sve radite...



Ako nista drugo, onda i ovaj opis odgovara:

Što se mene tiče ova tema je završena, Više na njoj ne komentarišem.

:mig:
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jer je jedno namjerno provociranje, a drugo je konstatacija nečega.
Ti provociras namerno, cak si to priznao, nemoj da moram da trazim gde si to izjavio.

Da nisi to radio, nego si govorio meni jado jadni, lamrdaš, isključio mozak.
Jel vidis da ne citas, nego spamujes. Gde u tom tekstu autor govori o vredjanju?

A to "jado jadni" si ti meni rekao a ne ja tebi, zaista je bedno drugom pripisivati svoje grehe.

Što se mene tiče ova tema je završena, Više na njoj ne komentarišem.
I ne treba, videli smo da sve navedeno radis, i nije za tebe tema. Nego zbog tebe i tebi slicnih, a mozda i kao inicijativa da se nesto po tom pitanju uradi i spreci ovo spamovanje!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam Tripa Javno kritikovao zbog načina pisanja, a od Mireta ni reči kritike upućene Stvarnoslapu i drugima.

Toliko o poštenju, i licemerju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja sam Tripa Javno kritikovao zbog načina pisanja, a od Mireta ni reči kritike upućene Stvarnoslapu i drugima.

Toliko o poštenju, i licemerju.

Sram te bilo kako izmisljas, i ti se zoves Hriscaninom???

Evo sada citiram sam sebe, pa neka svi vide da li sam ja pristrasan i da li kako ti kazes ja ne ukoravam i druge:

Ja nisam pristrasan da bih Stvarnoslapa pravdao i amnestirao od bilo cega

nisam rekao da za njega to pravilo ne vazi, vec podjednako za sve , ukljucujuci i mene!

To sto si ti pristrasan prema svojima ne znaci da sam ja prema svojima!


To ukljucuje i Taramanu i njemu slicne (ne branim ja ni njega za spam)

Kainos vecinu poizbacivao sa svog foruma zbog spama!

Ja nikad nisam imao razloga da branim bilo koga naseg za nedolicno ponasanje, misleci da time branim svoju crkvu, pa to je suludo!

Ako je neko spamer, on je spamer iz koje god crkve da je!

Treba da izbace svakog koji to radi ukljucujuci i mene samog ako to radim.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa to su sve reci upucene meni u vidu izvlacenja, a ne direktno Stvarnoslapu.

Ja sam se licno Tripu obracao javno i kritikovao ga, kao i privatno, i on o sam moze da potvrdi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa to su sve reci upucene meni u vidu izvlacenja, a ne direktno Stvarnoslapu.

Ja sam se licno Tripu obracao javno i kritikovao ga, kao i privatno, i on o sam moze da potvrdi.
Ma ne moj! Ja se izvlacim?

Jel ti vidis sta pisem ili si kao i Tripo bezobrazan?

Kako nisam napadao kada sam i Taramanu napadao javno i Slapa iako nisam Adventista, jer bolela me nepravda sto vas napadaju.. Sa Taramanom sam privatno pricao da prestane to da radi, i javno , i svi to znaju!

A Slap sam nek kaze ovde kako sam ga napadao, a trenutno on nije problem jer ne spamuje!

Znaci bezocno izmisljas, da ne kazem nesto gore.

I ti ces meni o postenju da pricas, nisi ti uopste napadao Tripa zato sto on spamuje, nego iz sebicnih razloga, jer vas on sramoti i predstavlja u losem svetlu!

Ti branis crkvu osudjujuci Tripa!

Dakle nemoj meni ovde da prodajes te fore! Najmanje imas prava da mi pricas o postenju!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top