zar žena traži previše.....

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
@Sania Valiant

Gle, mi vam stojimo na usluzi. Kako se vi ponašate prema nama, tako i mi vas tretiramo i igramo i trudimo se oko vas. Zakerala niko ne voli. Ne kažem da si to ti, ali žene umeju da zvocaju i kad treba i kad ne treba. Naučno je dokazano da žene više vole da lenčare od muškaraca i da sisaju novac koji nije njihov. Odatle i ona zezalica da su žene kao mačke. Samo bi da spavaju i da se maze. Samo neka prava, samo nešto manjka kod vas itd.. To se sku**** svima pa i ženama koliko sam mogao da primetim. Na svu sreću, NIJE TAKO svugde. Nisu sve žene na grbači jadnih muževa koji rintaju po ceo dan i nemaju vreme ni za novine dnevne. Ima kontra primera samo tako danas u svetu i kod nas, ohohooo.., ali opet, mi ĆUTIMO kad smo u podređenoj poziciji i to je ono što jeste ključni faktor cele priče. Žene su se mnogo izbezobrazile i naravno, mogu uz pomoć advokata i prava šta god hoće. Ni ovo nije suština ove teme, ali je stvar koja se ne sme izostaviti. I ima mnogo toga da se diskutuje. Sve u svemu, MI NE ŽELIMO RAT SA VAMA. Samo zdrav razum i uračunjljivost. A to je kod žena u konstantnom "deficitu", da se tako izrazim... khm.

Baš me briga da li je off, ali ovo u vezi žena koje "sisaju" budžet tačno je, i to je sasvim normalno. Druga je stvar da li je etično, ali normalno - jeste. Muškarac kao mužjak (idemo naučnom logikom), ulovi plen, bude alfa mužjak koji je sposoban da ulovi plen za ženu i za decu i tako je osvaja... Nisu ti primeri uopšte za ne znam kakvu osudu. Izuzimam sponzoruše iz ove priče, one su posebna vrsta, ali evo ja znam ženu koja ima petoro dece, muž ima love, ona "sisa" njegov budžet. Da li je to normalno? Naravno da jeste. Juče bih mu ja radila da moram da mu rodim, gajim i vaspitam petoro dece... Već bih (kao i ona), očekivala da za mene i decu obezbedi sve što treba. Tako da, ta priča ide od primera do primera, ne možeš je generalizovati...
Ružno je da kažeš da žene vole da lenčare... Neka svaki muškarac obavi poslove po kući kao žena, svaki dan, pa onda možemo da pričamo o lenčarenju. Kad si zadnji put oprao sudove, počistio prašinu, okačio veš, popeglao veš, skuvao ručak, obrisao podove, izribao kupatilo? ;) Vidiš, žena koja ne radi (ne ide na posao), sigurno ne lenčari ako joj uđeš u kuću, kad tamo - sve po defaultu. Nema prašine, nema prljavog tepiha ili laminata, nema paučine. Nego znaš kako to ide... kad ima prašine i kad je sve prljavo, to svi primete i to je katastrofa! A kad je sve po defaultu, onda je to normalno i to se podrazumeva, a niko se nikad ne seti koliko sati rada i energije stoji iza tog defaulta... U Nemačkoj je recimo, (verovatno i u drugim evropski razvijenim zemljama), nakon razvoda ženi plaćen sav taj rad po kući ;)
Što se tiče toga da je žena zaštićena kao beli medved kao majka i kao žena na sudu, to stoji... I ima i tu dosta nepravde prema muškarcima... Uvek postoji onih par zlobnih žena koje koriste sve povlastice, pa satanizuju muža i oca do te mere, da mu dođe samo da se jadničak ubije na kraju... a ne ubije se, nego gura dalje... ali opet i to je od primera do primera. Isto tako imaš i žena mučenica koje ne mogu da se izbore ni za minimum alimentacije a izašle su iz braka sa masnicama i modricama...
Opet si rekao da je kod žena razum u konstantnom deficitu... a ja ti kažem, pa i ne bio, ako ženu tretiraš onako kako si napisao.

Zar žena traži previše?

Pa ako uzmemo u obzir da se klinke sa 13-14 trpaju kao štuke danas, izvini, šta očekujete? Kavaljere? Romansijere? Batlere?
Neće to tako.

Pa pošto se ja trudim da se držim teme, znaš kako... ako ti ono tretiranje sa početka teme vidiš kao neko ophođenje prema takvoj klinki... :)... ne znam šta da ti kažem. Koliko sam ja razumela, to tretiranje treba da se odnosi na nekoga do koga ti je stalo i na nekoga sa kim si.. ako si sa klinkom koja se **** kao štuka, a ima 14 godina pored toga, onda smo promašili temu...

Ako to rade klinke, a ne malo starije ženske osobe, ove što nisu imale mobilni telefon sa 16-17 godina, logično je da je i kod njih došlo do promene, ne?
Jer, takve priče se uglavnom i čuju iz ženskih usta. POvlači se jedno sa drugim i naravno, obraz... tanji i tanji... manji i manji, nema ga nigde....

Otići ću u offtopic OPASAN, ako budem nastavio.

Ajd' laku noć i od mene.

Mnogo generalizuiješ. A ja ti preporučujem da se malo opustiš i batališ malo sa tim predrasudama. Koliko daješ, toliko i dobiješ, ako nađeš iole normalnu žensku osobu. Ako daješ onoliko koliko si predstavio u drugoj verziji, ne očekuj puno zauzvrat. I budi nezadovoljan. To je čitava priča...
A sad vam i ja svima želim laku noć.... :)
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Vrlo lepo....vrlo lepo.....i...zjovan29...i...Overlord....:yea:.:yea:.
Verovatno ima jos životnih situacija koje bi se tu mogle smestiti....ali neka...i ove su dovoljne, a i ova oprečna mišljeja o istim su sasvim na mestu...yes3.
Ima nas raznih....i to je odgovor sam za sebe......yes3..

Da nismo različiti.....bilo bi kao u " Raju ".....D..o..s..a..d..n..o.....yes3.
 
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
Dobro jutro

Ljubav kao pojam i kao osećanje su dve sasvim različite stvari. Da bi pričala o ljubavi, moraš poći od činjenice da si kompetentna o tome pričati i da prva razumeš ljubav u oba smisla. Dalje, ljubav nema nikakve veze sa onim što je u članku navedeno. Zato, nemoj da mešaš stvari.

Ali koliko vidim vi svi jos spavate. Da bi o necijoj kompetentnosti da govori o ljubavi mogli da komentarisete, treba na prvom mestu kompetentan biti koliko poznajes osobu da bi o njoj imao odredjeno misljenje. Sto zalim nije slucaj, ustvari ne zalim to, zalim u stvari tebe takvog, sve sto si radio i radis jos uvek, te ako nastavis tako, nikada neces voleti ni voljen biti. I nisam ovde da bih se svadjala sa nikim, sve ovo govori ipak vise o tebi nego o meni. Nisi ti naceo ni LJ od LJUBAVI!
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Nije on načeo ni LJ od ljubavi, ali zato, da se nadomesti, ženska bića ne moraju ni biti u vezi sa nekim ma i čitavog života ako treba,
čak i takva ženska osoba, znaće bolje od svakog muškarca šta je to "ljubav"... how, yes, no. :)
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
ZJovane sjajan tekst i odusevljena sam kako je to vidjeno od strane jednog muskarca koji ruku na srce sigurno nije sa planete Zemlje..vec sa planete Mars.Sve je idealno i bas kako bi godilo svakoj iole normalnoj zeni mislim da nije previse traziti sve to, jer isto to ocekuju i muskarci od zena (sem da ih drzimo za ruku dok se poradjaju) Mislim da muskarci vise obracaju paznju na zenu dok je osvajaju onda mozda i dozivi par navoda iz teksta ali kad se njome ozene sve pada u vodu.Bude u par navrata neka romanticna situacija ,mala paznja i po neki iskreni razgovor ali retko...jako retko..kad.Jureci za materijalnim stvarima u ovakvom svetu da bi se stekla neka sigurnost i obezbedila porodica mnogo toga nam ne pada na pamet.Desi se da i zena zanemari osecanja partnera iako smo po prirodi napravljene da ugadjamo jacoj polovini ali od partnera ocekujemo bar malo od gore navedenog cisto da nas iznenadi s vremena na vreme i necim lepim.Prica o tome koliko je umoran i kako bi voleo da je na pustom ostvu bas onda kad je najveca frka bas ume da deluje deprimirajuce smile3
Zato mislim da i jedna i druga kombinacija ovog teksta dopunjuju ustvari nasu realnost nista od toga nije izmisljeno.... nego vec dozivljeno...yes3
 
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
Nije on načeo ni LJ od ljubavi, ali zato, da se nadomesti, ženska bića ne moraju ni biti u vezi sa nekim ma i čitavog života ako treba,
čak i takva ženska osoba, znaće bolje od svakog muškarca šta je to "ljubav"... how, yes, no. :)

Nisam znala da ce ono o kompetenciji da se odnosi i na tebe! Ono sto cini mi se neznas je dali sam u vezi, ili si mozda hteo reci da ja to nisam ziva. E pa ziva sam i jos kako, i pritom moj ljubavni zivot cveta. Pisacu i o tome ali ne u ovoj temi.
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Ali koliko vidim vi svi jos spavate. Da bi o necijoj kompetentnosti da govori o ljubavi mogli da komentarisete, treba na prvom mestu kompetentan biti koliko poznajes osobu da bi o njoj imao odredjeno misljenje. Sto zalim nije slucaj, ustvari ne zalim to, zalim u stvari tebe takvog, sve sto si radio i radis jos uvek, te ako nastavis tako, nikada neces voleti ni voljen biti. I nisam ovde da bih se svadjala sa nikim, sve ovo govori ipak vise o tebi nego o meni. Nisi ti naceo ni LJ od LJUBAVI!

Nemaš tipojma o mom životu .... A na osnovu ovog tvog posta čisto sumnjam da si u ljubavi sa nekim jer iz njega govori gorčina, bes i ljubomora.
To što neko nije u trenutku na netu kad i ti ne znači da spava. Ako je takav slučaj sa tobom, nije sa svima. reklo bi se da ti ne poznaješ i ne samo ljubav već ni život kako se može na osnovu mnogih reči zaključiti ......
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Nemaš tipojma o mom životu .... A na osnovu ovog tvog posta čisto sumnjam da si u ljubavi sa nekim jer iz njega govori gorčina, bes i ljubomora.
To što neko nije u trenutku na netu kad i ti ne znači da spava. Ako je takav slučaj sa tobom, nije sa svima. reklo bi se da ti ne poznaješ i ne samo ljubav već ni život kako se može na osnovu mnogih reči zaključiti ......

I dalje umišljeni velikan vrednuje samo sopstvenu veličinu kojoj se divi i dozvoljava sebi da može vređati neku damu nna portalu iza zida nevidljivosti u kojoj je sam sebi "veliki" moralista.Jadno na čega spade ovaj "muški" svet.
Biserko samo se drži svog morala a dragoj gos. ako ovo pročita moje izvinjenje jer nismo svi ovakvi "mačomeni"
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
I dalje umišljeni velikan vrednuje samo sopstvenu veličinu kojoj se divi i dozvoljava sebi da može vređati neku damu nna portalu iza zida nevidljivosti u kojoj je sam sebi "veliki" moralista.Jadno na čega spade ovaj "muški" svet.
Biserko samo se drži svog morala a dragoj gos. ako ovo pročita moje izvinjenje jer nismo svi ovakvi "mačomeni"

Ne sećam se da sam pričao sa tobom Pope .... Hvala Bogu, za sada mi nisi potreban .... Kada dođe sudnji čas, razmisliću da li ću baš tebe da zovem. A sad, oladi malo i ne javljaj se nepozvan ....
 
Natrag
Top