Zanimljivosti iz sveta fudbala

Član
Učlanjen(a)
11.04.2013
Poruka
122
Drogba upozorio Chelsea: Na Stamford Bridgeu mogu zabiti zatvorenih očiju

Chelsea i Galatasaray sastat će se u osmini finala Lige prvaka, a Didier Drogba, nekadašnji napadač Plavaca, upozorio je svoj bivši tim rekavši da na Stamford Bridgeu može zabiti zatvorenih očiju.

Drogba je doživio najljepše trenutke u dresu Chelseaja, a 26. februara suočit će se sa timom koji nosi u srcu.

"Stamford Bridge je moj dom. Tu mogu zabiti i zatvorenih očiju. Napustio sam klub sa stilom i smatram da navijači vole što sam napravio. Uživao sam u Chelseaju. Volio sam navijače i još ih volim. Sada sam igrač Galate i sve dajem za ovaj tim", rekao je Drogba.

sportcentar
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2013
Poruka
122
Trener Borussije kategoričam
Klopp: Niko ne može zaustaviti Bayern
Piše: A. Beganović Danas, 13:32
Trener Borussije Dortmund, Jurgen Klopp, uvjeren je da Bayern na putu do odbrane naslova u Ligi prvaka ne mogu zaustaviti ni najveći evropski klubovi.
"Bayern je trenutno nezaustavljiv. Real ne bi imao šansi protiv Bavaraca, a ako klubovi poput Reala i Manchester Uniteda nemaju šanse protiv Bayerna, kako onda da ih mi zaustavimo", izjavio je Klopp.

"Jedina momčad koja se može suprostaviti Bayernu je Barcelona, mada bi u dvomeču uvijek tipovao na Bavarce", dodao je Klopp.

sportsport.ba
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2013
Poruka
122
Lijepa sportska i životna priča
Posudio 2 eura da bi počeo igrati fudbal, sada vrijedi 2,75 miliona

Salih Dursun, novo pojačanje istanbulskog Galatasaraya, počeo je igrati fudbal sa 2 eura, koja je posudio od svog djeda da bi se mogao upisati u lokalnu školu fudbala.

Dvadesetdvogodišnji (22) desni bek Dursun, koji danas vrijedi 2,75 milion eura, u razgovoru za Anadolu Agency (AA), istakao je:

''Počeo sam karijeru 2003. godine u Garajlar Tac Sporu iz Sakarye. To je moj prvi klub. A prije toga sam igrao na ulici sa svojim prijateljima. Moja priča je veoma zanimljiva. Odrastao sam kod djede i nane. Kad sam imao devet godina, rekao sam ocu da želim igrati fudbal. Neki moji prijatelji iz komšiluka tada su igrali u mladim kategorijama Sakaryaspora. No, nismo bili u dobrom finansijskoj stanju, tako da se nisam mogao upisati u školu fudbala“.

U njegovom kvartu bio je klub Garajlar Tac Spor.

„Htio sam se tu upisati, ali je bilo potrebno 5 lira (oko 2 eura). Prije 11 godina 5 lira za moju porodicu bila je značajna cifra. Nisam ih tražio od oca. Otišao sam kod djeda i nane. Nana mi je malo škrta, pa sam od djeda uzeo 5 lira. Otišao sam kod trenera i rekao sam da se želim upisati, ali da nemam više od 5 lira. Upisao sam se i tako je sve počelo“, rekao je za Anadolu Agency Salih Dursun

Dursun je nakon uspješnog rada i rezultata u svom prvom klubu prešao je u Sakaryaspor.

''Imali smo turnir. Igrali smo protiv Sakaryaspora. Veoma sam dobro odigrao. Treneri Sakaryaspora su me pažljivo pratili. Kasnije sam prešao kod njih. Bog mi je pomagao. U prvim danima bio sam stalno na klupi. Bojao sam se da nikad neću igrati u Sakaryasporu. Međutim, kasnije sam napredovao. Igrao sam za 'A' tium. U mlađim kategorijama igrao sam kao stoper. Otkrio me je generalni direktor kluba Timur Sahinel. On je rekao da me trebaju kupiti i da trebam igrati za 'A' tim. Zahvaljući njemu redovno sam igrao u prvom timu. Nakon dobrih partija u Sakaryasporu prešao sam u Kayserispor“, istakao je Dursan.

Poslije godina i po u Kayserisporu, u ovom zimskom prijelaznom roku Dursan je ostvario transfer u Galatasaray vrijedan 8,25 milion lira (oko 2,75 milion eura).

(Anadolija)
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2013
Poruka
122
Seedorfov dobija pojačanja na klupi
Jaap Stam i Edgar Davids na klupi Milana

Clarence Seedorf je trenersku karijeru započeo pobjednički, budući je njegov Milan u nedjelju pobijedio Veronu na San Siru 1-0...

Teška je bila premijera za donedavnog holandskog fudbalera, a čovjek odluke je bio Mario Balotelli koji je realizovao penal u završnoj fazi utakmice.

Italijanski mediji pišu da će Seedorf uskoro dobiti pojačanje kraj sebe na trenerskoj klupi, a pojačanje će biti obojeno holandskim bojama.

Naime, sigurno je da će možda već u idućoj utakmici ulogu pomoćnika obavljati Jaap Stam, 41-godišnji nekadašnji fudbaler, koji je nosio i dres Milana od 2004. do 2006. Za Stama će, kao i za Seedorfa, to biti prvo trenersko iskustvo u karijeri.

Drugo pojačanje bi trebao biti Edgar Davids, nekadašnji reprezentativni kolega Seedorfa i Stama. Prije dva dana je, kažu italijanski mediji nikako slučajno, Davids napustio mjesto trenera-igrača Barneta, engleskog petoligaša, a sve s namjerom da krene prema trenerskoj klupi Milana gdje bi također radio kao pomoćnik.

(Totalsport)
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2013
Poruka
122
Čitaoci portala Goal.com presudili
Miralem Pjanić najbolji vezni igrač na svijetu
Miralem Pjanić izabran je za najboljeg veznog igrača na svijetu u izboru čitalaca eminentnog portala Goal.com.

Pjanićevi konkurenti bili su Arturo Vidal iz Juventusa, Andres Iniesta iz Barcelone, Bayernov Bastian Schweinsteiger i Yaya Toure iz Manchester Cityja.

Mali princ osvojio je 38,5 posto od ukupnog broja glasova i zauzeo prvo mjesto. Na drugom mjestu je Arthuro Vidal sa 20,4 posto glasova dok je Yaya Toure osvojio 15 posto.

Četvrti je završio Barcelonin Andres Iniesta sa 13,9 posto glasova dok je Nijemac Bastian Schweinsteiger dobio najmanji broj glasova, tek 7,4 posto.

1.pjanic.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2013
Poruka
122
Kapiten Uniteda napušta Old Trafford
Manchester United ostaje bez Vidića na kraju sezone
Manchester United narednog ljeta neće biti samo u potrazi za novim defanzivcem nego i za novim kapitenom.

Fudbaleru iz Srbije ugovor će isteći na kraju sezone, a sada je već jasno da Vidić neće ostati na Old Traffordu. Kapiten Manchester Uniteda je u razgovoru za oficijelnu stranicu kluba istakao kako je vrijeme da napusti klub i da mu sada u karijeri treba novi izazov.

"U posljednjoj sam godini ugovora. Proveo sam osam prelijepih godina u Unitedu. Vrijeme koje sam proveo u ovom klubu uvijek ću ocijeniti kao najbolje godine svoje karijere," rekao je Vidić i dodao:

"Nikada nisam mogao ni zamisliti da ću osvojiti 15 trofeja i sigurno je da nikada neću zaboraviti fantastičnu noć u Moskvi. To su uspomene koje ću pamtiti do kraja života. Međutim odlučio sam da napustim klub na kraju sezone. Želim novi izazov, ali sigurno je da neću ostati na Otoku. Jedini klub za koji mogu igrati u Engleskoj je United," rekao je Vidić.

sport.ba
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Evo zasto je odlozen derbi portugala...

Veliki derbi portugalskog prvenstva, u kome su, u okviru 18. kola, trebalo da se sastanu dva vodeća tima, Benfika i Sporting, odložen je zbog nevremena koje je oštetilo stadion “La Luž”.

Benfika, koja je prikupila 40 bodova u dosadašnjem toku prvenstva, dva više od Sportinga i četiri više od Porta, trebalo je da bude domaćin ovog susreta u nedelju uveče, ali je snažan vetar oko pola sata pre zakazanog početka počeo da pravi velike probleme organizatoru.

Delovi krovne konstrukcije su zbog snažnih naleta vetra počeli da padaju na igralište, a iako niko nije povređen tom prilikom, doneta je odluka da se meč odloži za neki drugi termin.

Sudije su najpre sačekale da se manji delovi konstrukcije uklone sa terena, no kako nije bilo moguće utvrditi da li će odigravanje utakmice biti bezbedno za gledaoce i publiku, pola sata posle zakazanog početka – meč je i definitivno odložen.

Pravila portugalske lige predviđaju da se odloženi susret odigra u narednih sedam dana

433086_la-luz-nevreme-foto-sk_f.jpg
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Bezdušno: Baka invalid propustila prvi meč od 2000, Njukasl joj oduzeo kartu
Autor:FM

Lilijan Held ne spada u obične bake, navija od malih nogu za Njukasl, klub u kome je jedno vreme i radila, a redovna je na tribini kada “svrake” igraju na svom Sent Džejms Parku. Posle 14 godina desilo joj se da nije došla na utakmicu, a iako je invalid – u klubu su joj odmah pocepali sezonsku kartu.

Problem je nastao u tome što je ova 65-godišnjakinja rešila da na utakmicu pošalje dve svoje 14-godišnje unuke, a pritom je ona bila van grada, na odmoru.

Zato je svoju sezonsku kartu dala sinu, kako bi tinejdžerke bile na stadionu u pratnji odrasle osobe, a na Sent Džejms Parku desilo se nešto nečuveno.

Njenom sinu su radnici obezbeđenja u 20. minutu utakmice sa Sautemptonom, odigrane tog 14. decembra, proverili sezonsku kartu i, kada su utvrdili da nije na njegovo ime, izbacili ga sa stadiona – dok su dve devojčice ostale unutra, bez dotadašnje pratnje.

Odbivši da mu po izlasku vrate ulaznicu, radnici obezbeđenja su je zadržali uz reči da će je dati njenom vlasniku. A kada se gospođa Held vratila sa odmora i otišla po nju, doživela je šok. U klubu su joj ulaznicu pocepali, jer ju je dala nekom drugom.

“Rekla sam im da moj sin nikada ranije nije dolazio na moje mesto, ovo je prvi put da sam propustila utakmicu posle 14 godina. Na toj istoj stolici sam sedela poslednjih 13 godina. Od detinjstva navijam za Njukasl… Odlasci na utakmice su mi jedina društvena aktivnost. Prosto, ja živim za te utakmice na našem terenu. To što su mi pocepali sezonsku kartu i oduzeli mi pravo na tu stolicu, bez da su mi uopšte dali priliku da iznesem svoje viđenje čitave situacije, uništilo mi je ovu godinu”, kaže ova baka.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Bolonja kao Real, zaboravila igrača

Autor:FM

Čelnici Bolonje osramotili su se i verovatno razočarali svog novog igrača Brazilca Ibsona jer su zaboravili da ga dočekaju.

Predsednik italijanskog kluba Albano Gvaraldi odmah he suspendovaoe četvoricu klupskih direktora zbog ovog previda.

Bolonja je poslednjeg dana prelaznog roka dogovorila transfer 30-godišnjeg veznog igrača Korintijansa, koji je odmah seo na prvi avion i krenuo u Italiju. Međutim, niko od klupskih zvaničnika ga nije dočekao na aerodromu Guglijemo Markoni.

Italijanski mediji navode da je Gvaraldi pobesnio kad je čuo što se dogodilo, privremeno suspendovao odgovorne direktore i otvorio istragu kako bi utvrdio ko je tačno odgovoran za ovaj gaf.

Nažalost, ovaj događaj iz Bolonje nije jedinstven za klubove iz zapadne Evrope, isti previd imao je i najveći. Devetostruki šampion Real Madrid je svojevremeno zaboravio da u Španiju iz Afrike stiže tada anonimni 15-godišnji napadač iz Kameruna.

Bio je u pitanju Samjuel Eto koji je zahvaljujući slučajnom prolazniku uspeo da dođe do kluba, zbog čega verovatno nikada nije zavoleo svoj novi klub, a često je i tresao njegovu mrežu u dresovima Maljorke i Barselone.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Mančester Siti kupio Melburn Hart

Autor:FM

Fudbalski klub Mančester Siti preuzeo je australijski Melburn Hart, pošto je kupio većinsko vlasništvo nad tim članom A lige.

Po tom dogovoru, 20 odsto vlasništva ostalo je u posedu Melburn Storma, ragbi tima.

Siti je tako preuzeo drugi fudbalski klub u poslednjih godinu dana, pošto je prethodno kupio Njujork Siti, koji će ući u MLS 2015. godine.

Uzbuđeni smo zbog mogućnosti da preuzmemo Melburn Hart, jedan od najuspešnijih fudbalskih klubova u Australiji i tom delu sveta”, rekao je generalni direktor Sitija Feran Sorijano, “Verujemo u jaku sportsku kulturu Melburna, koja će u kombinaciju sa fudbalskom i komercijalnom ekspertizom u našem konzorcijumu doneti sjajne rezultate na terenu i van njega”.

Melburn Hart je trenutno na samom začelju A lige sa samo jednom pobedom od početka sezone, a boje tog kluba trenutno brani Hari Kjuel.
 
Natrag
Top