Zanimljivosti iz sveta fudbala

Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Najvredniji tim Premijer lige
Autor:FM
Izašle su nove vrednosti igrača na specijalizovanom Nemačkom sajtu transvermarkt , a pogledajte kako izgleda nov najvredniji tim Premier lige.

Tim je u formaciji 4-2-3-1 .





Na golu je Peter Ceh (17.5 miliona £ – oko 20 miliona €)

Štoperski tandem čine:David Luiz (25.5 miliona £ – oko 29 miliona €) i Vincent Kompani (31 milion £- oko 35 miliona €)

Bekove čini dvojac Totenhema:Kajl Valker (16.5 miliona£ - oko 19 miliona evra ) i Jan Vertongen (19.5 miliona £ – oko 22 miliona evra )

Na sredini su: Džek Vilšir (29 miliona£ – oko 33 miliona evra ) i Fernandinjo (28 miliona£ – oko 32 miliona evra )

Na krilima su:Kun Aguero (39.5 miliona £- oko 45 miliona €) i Mesut Ozil (44 miliona £ – oko 50 miliona €)

Mesto polušpica zauzeo je Vejn Runi (39.5 miliona £ – oko 45 miliona €)

U samom napadu nalazi se sjajni Luis Suarez (46 miliona £ , oko 52 miliona €)
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Koka-kola: 80m godišnje za Bernabeu
Autor:FM

Kompanija Koka-kola razmatra mogućnost sponzorisanja madridskog stadiona Santjago Bernabeu, prenosi El Mundo Deportivo.

Marketinška agencija Euromerikas prenosi da je gigant iz Atlante spreman da godišnje plaća klubu 80 miliona evra.

Bernabeu u narednom periodu očekuje velika rekonstrukcija, čiji troškovi su procenjeni na 450 miliona evra, a čak i sa ogromnim prihodima kakve Real ima, to je mnogo novca.

Ranije je madridski klub dovođen u vezu sa Majkrosoftom, koji je zvanično porekao da je bilo ikakvih pregovora, ali se iz krugova bliskih španskom fudbalu moglo čuti da je „došlo do problema u komunikaciji dve strane“.

Prethodnih meseci bilo je govora o Majkrosofut, ali se čini da je ponuda Koka-kole finansijski superiorna u odnosu na sve što je Realu do sada nuđeno“, piše španska ekonomska štampa, koja je prošle godine navodnu ponudu Majkrosofta procenjivala na 50 miliona evra godišnje.

Predsednik kluba Florentino Peres objavio je u oktobru da klub želi da sponzoru ustupi pravo na imenovanje stadiona, da bi se tim sredstvima pokrila rekonstrukcija, koja se planira još od 2011.

Real je klub koji ima daleko najveće prihode na planeti, a u septembru je saopšteno da je u prošloj sezoni klub probio magičnu granicu od pola milijarde (nijedan sportski klub to nije uspeo) i prihodovao 520.9 miliona evra, što im je uprkos ogromnim troškovima omogućilo čist profit od 36.9 miliona evra.

Klupski dug po raznim osnovama iznosi gotovo 600 miliona evra, ali na dnevnom nivou Real već godinama odlično posluje, pre svega zahvaljujući enormnim marketinškim prihodima, po čemu je daleko iza sebe ostavio sve konkurente.

Eventualni dodatak od 80 miliona evra po sezoni još bi na finansijskoj tabeli svetskog fudbala izdvojio Madriđane u odnosu na jedine relativno bliske pratioce – Barselonu i Mančester Junajted.

Sve veći broj klubova širom Evrope prodaje prava na ime stadiona, pogotovo u Nemačkoj (Alijanc Arena, Signal Iduna Park…), a sve češće i na Ostrvu (Emirejts, Etihad…).

Koka-kola ulaže ogromne svote novca na reklamiranjeu sportu, jedan je od dugogodišnjih partnera FIFA i sponzoriše čak 11 reprezentacija koje će ovog leta igrati u Brazilu na Svetskom prvenstvu, više od bilo koje druge kompanije na svetu.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Smanjuje se broj timova u Seriji A?
Autor:FM

Predsednik Serije A Mauricio Bereta predložio je smanjenje timova u toj ligi na 18, jer bi tako mogli više da zarade, a i da povećaju kvalitet fudbala.

Mnogi predsednici i direktori klubova iz Italije imaju stav da je kvalitet takmičenja pao od sezone 2004/05 jer se umesto 18 timova takmiči 20.

Kada bi postojalo pravilo da ispada samo jedan, lakše bi se zarađivalo od TV prava, a i više klubova bi imalo garancije da će im se uložen novac vratiti.

Ako ćemo da smanjujemo broj klubova u ligi, moramo da revidiramo pravila o ispadanju u niže kao i o promociji u više lige. Kada bismo imali 18 timova, mogli bismo da napravimo sistem po kom samo jedan tim ispada, pa bismo mogli više da zaradimo“, ističe Bereta.

Još jedna prednost manje lige je veći kvalitet takmičenja, kao i manje utakmica, pa samim tim više vremena za odmor igrača.

Iz Serije A tvrde da je uprkos tome što se trenutno 20 klubova takmiči u najboljoj ligi Italije prosečna gledanost utakmica skočila za tri odsto u odnosu na prethodnu sezonu.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
600 mil. € za novi Kamp Nou
Autor:FM

Čelnici Barselone razmatraju dve opcije u vezi sa unapređenjem Kamp Noua, ili će ga renovirati za 300, ili će izgraditi novi za 600 miliona evra.

Uprava katalonskog giganta glasaće u januaru i odrediti budućnost legendarnog stadiona, najvećeg u Evropi kapaciteta 99,786 sedećih mesta.

Ekonomski potpredsednik Barse Havijer Faus je istakao da postoji i treća opcija, da stadion ostane kakav jeste: “Moramo biti veoma oprezni. Predstavićemo projekte i ekonomske varijable. Nećemo ulaziti u ekomonski isplativ projekat”.

Faus je potvrdio da će renoviranje stadiona koštati 300 miliona evra, a eventualna izgradnja novog duplo vise.

“Nećemo sami doneti ovu odluku. Članovi kluba (sosiosi) će takođe učestvovati. Tokom tri godine rekonstrukcije, tim će i dalje igra ti na Kamp Nou”, istakao je Faus.

On je takođe rekao da će klub razmatrati i mogućnost prodaje prava na ime stadiona potencijalnom sponzoru, što je veoma popularno poslednjih godina u Evropi, a čime bi klub za 25 godina zaradio oko 250 miliona evra.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Dobro je, neće biti novih vuvuzela
Autor:FM

Pre četiri godine sve nas je izluđivao iritantni zvuk vuvuzela, a na utakmicama SP u Brazilu mogao je da nas dočeka ništa manje neprijatan zvuk kaširola.

Kaširola je plastična korpica ispunjena sintetičkim komadicima koja daje zvuk mešanjem, a izabrana je za zvanični instrument Mundijala 2014.

Međutim, ministarstvo sporta Brazila je u maju donelo odluku o zabrani upotrebe ovog instrumenta na utakmicama u Brazilu tokom 2013. I 2014. godine, a nakon incidenta na meču u Salvadoru u aprilu.

Tada su navijači Bahije ubacili na stotine kaširola na teren stadiona Forte Nova, na kojem će se igrati utakmice SP, ljuti zbog teškog poraza od najvećeg gradskog rivala Vitorije sa 5:1.

Time je FIFA dobila bitku o zabrani ovog instrumenta na utakmicama SP, koju je počela u martu.

U petak su u Brazilu određene grupe za Svetsko prvenstvo (12. jun – 13. jul 2014), a dok su navijači odahnuli zbog zabrane kaširola, igračima su na umu već iscrpljujuća putovanja koja ih čekuj tokom prvenstva.
 
Učlanjen(a)
30.04.2013
Poruka
3.249
Da li je Jovetićevo simuliranje najgore ikada?

Strelac vodećeg gola za Mančester siti protiv Čelsija, izveo je veoma nevešt pad posle duela sa Davidom Luizom, što se navijačima u engleskoj sigurno neće dopasti


Napadač Mančester sitija Stevan Jovetić postigao je prvi gol u FA Kupu Engleske na meču protiv Čelsija, ali će osim po pogotku ostati upamćen i po nezavidnoj tehnici simuliranja!

Jovetić koji je pet godina proveo u Italiji igrajući za Fiorentinu, nije najbolje savladao “pad u prazno”, što je pokazao u duelu sa Davidom Luizom. Crnogorski reprezentativac proturio je loptu pored Brazilca, a u trenutku kada je video da će do lopte pre stići drugi igrač Čelsija pao je ko pokošen na zemlju uz visoko podignute ruke.

Ovim potezom Jovetić je ušao u krug kandidata za najlošije simuliranje ikada, a poznato je da publika u Engleskoj ne voli folirante, pa bi ukoliko napravi sličan potez mogao pasti u nemilost navijača.

Telegrafsport
 
Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruka
594
[centerKabanjas – od Junajteda do pekare[/CENTER]
IZVOR. B92 | NĐ
Imao je sve. Bio je heroj Paragvaja, na bankovnom računu je imao bezbroj nula, spremao se za Svetsko prvenstvo, ali je sve to odnela neverovatna glupost.

13247612485300b2249ec7c925364709_orig.jpg


Desetog oktobra 2010. godine postigao je pogodak protiv Venecuele i odveo svoj tim na SP u Južnoj Africi, samo dva meseca kasnije upucan je u glavu.

Incident se desio 25. januara 2010. godine u jednom od najpoznatijih noćnih klubova u Akapulku, kada ga je, posle kraće svađe oko devojke, u toaletu upucao Hose Garsa, najozloglašeniji narko bos Meksika.

Ceo fudbalski svet bio je u šoku, a posle nekoliko dana svi su čekali da se samo saopšti da je "Gordinjo" (Bucko) preminuo. Ipak, postao je medicinski fenomen, uspeo je da preživi, a ključnu ulogu odigrali su doktori. Oni su odlučili da je previše rizično da mu izvade zrno metka iz glave, što se ispostavilo kao ispravan potez, pa Kabanjas i danas ima olovo u lobanji.

Bolnicu je napustio krajem februara iste godine, nadajući se da će se naći na spisku putnika za Mundijal, ali je sadašnji trener Barselone, a tada selektor Paragvaja, Herardo 'Tata' Martino odlučio da ga ne pozove.


Pre tragedije, imao je sve što jedan fudbaler može da poželi. Stigao je u Klub de Ameriku kao veliko pojačanje, sa godišnjom platom od četiri miliona dolara. Dve godine uzastopno bio je najbolji strelac prestižnog Kopa Libertadores, a sezoni 2007/2008 proglašen je igračem godine u Južnoj Americi.

7643403785300b22535f39476415712_orig.jpg


Sada, četiri godine kasnije, Kabanjas radi u pekari kod svog oca, gde razvozi hleb za mese;nu platu od 500 dolara. Da sve bude još gore potrudila se njegova žena, koja mu je uzela sve, a "šlag na tortu" je podatak da je trebalo da postane novi igrač Mančester Junajteda.

"Nastaviću da idem samo napred", počinje priču u svom stilu Kabanjas, dok oblikuje jufke od testa. "Ljudi me prepoznaju kada im dostavljam hleb, pitaju me kako sam... Kažem im da sam srećan što sam živ i da i dalje pokušavam da se oporavim. I dalje me nada ne napušta, iako sam sve izgubio", ne klone duhom Paragvajac.


[media]

"Nekoliko dana pre ranjavanja potpisao sam predugovor vredan milion i sedamsto hiljada dolara, koji me je vodio u Evropu. Rekli su mi da ću na kraju sezone napustiti Amriku i pojačati Mančester Junajted. U međuvremenu, klub mi je duplirao platu i dao mi još dva apartmana – jedan u Akapulku i drugi u Kankunu".

Supruga Meri Lorgija Alonso ga je posle tragedije napustila, odvevši sa sobom njihovo dvoje dece, Džejmsa (13) i Ivon (9). Brakorazvodnom parnicom uzela mu je preko deset miliona dolara, ali i kuću u Asunsionu vrednu pet miliona. Salvador kaže da su ulogu u svemu imali i njegov advokat i menadžer.

"Kako vreme prolazi neke stvari mi postaju jasnije. Čak se i moj advokat, kome sam jedno verovao, priključio mom menadžeru i supruzi. Živeo sam san, a onda su mi uzeli, ali nema veze – samo da smo živi i zdravi", jasan je Salvador.

10089426845300b2e74ad8d343424716_orig.jpg


S njim se slaže i njegov otac, koji podvlači da je njegov sin 'dvostruka' žrtva.

"Uzeli su mu ceo život. Karijere kao da nije ni bilo. Sve su mu oteli, na vrhuncu, njegova žena, medanžer i advokat. Prevarili su ga prilikom overe nekih ugovora, kada nije mogao ni da se potpiše, pa su dušebržnici doneli aparat za otisak prsta, nemam reči... Novčanu kompenzaciju obećala je i Amerika, ali do toga nije došlo. Njegova supruga tvrdi da novca više nema, da su svi računi na nuli... Ali, videćemo borba na sudu tek predstoji", kivan je Dionisio Kabanjas.

Na kraju, uspeo je da se vrati fudbalu, ali, nažalost, ne na onom nivou kao nekad. Posle oporavka potpisao je za tim Genral Kabalero, gde nije upisao nastup, da bi početkom februara postao član 12. oktobra – u kom je ponikao. Po stilu igre, ali i konstituciji, najviše je podseća na Karolosa Tevesa.

[media]

U karijeri je postigao 174 gola za timove u kojima je nastupao, dok je na 44 meča za nacionalnu selekciju postigao deset pogodaka. Kao najbolje partije svoje karijere ističe susret u Kopa Libertadore protiv Flamenga na Marakani, kada je postigao het-trik i zaradio pomenuti nadimak, kao i gol protiv Brazila za trijumf.

"Oni me poznaju samo kada sam i potreban", zaključio je harizmatični Paragvajac svoju tužnu priču, rečenicom koja opisuje odnos Saveza i čelnika prema njemu.
 
Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruka
594
Kakva majstorija PSV-ovog klinca!

Marsel Ricmajer ima 20 godina i trenutno nastupa za Kambur, i to kao pozajmljeni fudbaler PSV-a. Sigurno je da će posle ovakvih poteza veoma brzo uslediti poziv za povratak na 'Filips' stadion.

 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2013
Poruka
122
140218232918lionel.jpg

U Ligi prvaka


Fenomenalni Xavi Hernandez se izjednačio po broju nastupa sa Raulom


Fudbaler katalonske Barcelone Xavi Hernandez se u večerašnjoj utakmici izjednačio sa legendarnim članom Real Madrida Raulom Gonzalesom po broju nastupa u najelitnijem evropskom takmičenju.

Ovo je Xaviju bio 144 nastup u Ligi prvaka i po tome se poravnao sa nekadašnjim kapitenom Kraljeva, dok se ispred njih sada nalazi samo Ryan Giggs sa 149 utakmica u ovom takmičenju.

Ukoliko kapiten Barcelone nastavi igrati na vrhunskom nivou i naredne sezone nema sumnje da će upravo on biti igrač sa najviše nastupa u Ligi evropskih prvaka.

sportcentar
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2013
Poruka
122
140224220307Niang.jpg

Izazvao saobraćajnu nesreću


Napadaču Milana 18 mjeseci zatvora i visoka novčana kazna

Napadač Milana, na posudbi u Montpellieru, M'Baye Ninag osuđen je danas na 18 mjeseci zatvora uslovno, zbog izazivanja saobraćajne nesreće.

On je početkom ovog mjeseca sa svojim Ferrarijem izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je prošao bez povreda. Prvo je udario u jedan automobil, a zatim zakačio još sedam parkiranih automobila prije nego je udario u drvo. Pošto nije imao vozačku dozvolu Ninag je pobjegao sa mjesta nesreće.

On se danas u sudnici izvinjavao i rekao da je bio u šoku na ročištu koje je trajalo 90. minuta. Osim 18 mjeseci uslovne zatvorske kazne i oduzimanja vozačke dozvole na tri mjeseca, Niang je dobio 170 sati društveno korisnog rada i skoro 13 hiljada eura novčane kazne.

sc
 
Natrag
Top