zanimljivi klipovi kreacionistickih lupetanja :D

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
uvek kada neko kaze hriscaninu ono sta pise u njegovoj svetoj knjizi ( podrzavanje ropstva ) on se automatski brani time sto ti kaze da je nisi procitao :D
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
То је све што имаш да кажеш на онај видео снимак и на све што сам покушао у вези твоје душе? За мене то није виц или обично дописивање, живот је озбиљна ствар. А живети у радости је благослов. Ја само покушавам да те упутим у том смеру, остало је на теби. Ако си прочитао Јеванђеље и не видиш истину у њему, онда је свака моја реч сувишна и само ти дајем материјал да се подсмеваш. Како год...
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
ja sam citao duze vreme bibliju i stari i novi zavet i ne mogu da poverujem da neko moze da veruje u to, svakom novom stranicom mi je bilo sve jasnije da su to napisali obicni homo sapiensi
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
nisu cela biblija glupost, cak za mene sto ne prihvatam bibliju ili ti boga (posto za ove hriscane bog je biblija) kao sto rade ovi "hriscani" sam bog kad bi im dosao i rekao nesto oni bi rekli ti si djavo to sto si rekao ne pise u bibliji, ima mnogo dobrih recenica iz biblije ali po meni naj bitnije stvari iz biblije mogu da stanu na mozda 3 strane ae da zaokruzim na 10 strana, isto kao i sto ima mnogo ozbiljnih naucnih stvari tako ima isto i biblija ozbiljne stvari, i u nauci imas lupetanja i gluposti koja isto meni nisu jasna kad neko veruje u takve gluposti
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
u nauci nadjes dokaze pa imas zakljucak, u verama dodju do zakljucka pa onda traze dokaze
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
u nauci nadjes dokaze pa imas zakljucak, u verama dodju do zakljucka pa onda traze dokaze


Pogresno.
Kada jedan automobil izadje iz fabrike kao gotov proizvod, postoje papiri, znak firme, modela, registarski broj itd, koji pokazuju ko je dizajner i proizvodjac tog automobila.
Tako je i sa svim stvorenim sto nas okruzuje, dokazi vec postoje, a imamo i dokument sa pecatom koji govori ko je sve stvorio, a to je Bozja rec Biblija.

Cetvrta Bozja zapovest zapisana u bibliji je upravo pecat tvorca u koji je Bog usadio svoje ime, ime proizvoda koji je stvorio, i vreme koliko je stvarao i kada u kom danu je zavrsio sa stvaranjem.

"Sećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvom; tada nemoj raditi nijedan posao, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i šta je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga" ( 2 knjiga Mojsijeva 20 poglavlje ).


1. Ime: GOSPOD

2. Proizvod: NEBO, ZEMLJA, MORE, I SVE STVORENO U NJIMA

3. Rok proizvodnje ili stvaranja: ZA SEST DANA

4. Zavrsetak: U SUBOTU, DAN ODMORA


Ovome se moze samo dodati primer razgovora dva naucnika, gde je jedan od njih inace evolucionista posetio ovog drugog koji je bio vernik i u njegovoj kuci na stolu ugledao postavljen globus, upitavsi ga ko je napravio ovako lep globus, na sta je ovaj odgovorio da je nastao sam od sebe.
Na to je njegov posetilac uzvratio da se ovaj sali i da nista ne moze da nastane samo od sebe.
Tada mu je ovaj naucnik vernik odgovorio `Ti ne verujes da je ova kopija planete nastala sama od sebe, a verujes da je veliki original nasa plneta upravo tako nastao.

 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
haha dali si ozbiljan?
1.Ime-ne postoji ni jedan dokaz za bilo kog tvorca, cak i da postoji ne postoje dokazi da uopste zna da mi postojimo, ali postoje mnoge religije koje sve govore da znaju odgovor
2.naucnici istrazuju izbog njih sve vise razumemo to nebo, zemlju more i naravno milione ostalih planeta i galaksija
3.svi naucni dokazi upucuju na to da se proces odigravao milionima godina, samo neke religije upucuju da se proces odigrao veoma brzo, naravno za to nema ni jedan dokaz
4.i dalje se formiraju zvezde i novi suncevi sistemi
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
haha dali si ozbiljan?
1.Ime-ne postoji ni jedan dokaz za bilo kog tvorca, cak i da postoji ne postoje dokazi da uopste zna da mi postojimo, ali postoje mnoge religije koje sve govore da znaju odgovor
2.naucnici istrazuju izbog njih sve vise razumemo to nebo, zemlju more i naravno milione ostalih planeta i galaksija
3.svi naucni dokazi upucuju na to da se proces odigravao milionima godina, samo neke religije upucuju da se proces odigrao veoma brzo, naravno za to nema ni jedan dokaz
4.i dalje se formiraju zvezde i novi suncevi sistemi


O ima ime, i to ne jedno vec vise kojima on u bibliji otkriva svoju licnost i karakter.
Jedno od njih sam ti pomenuo i upravo je zapisano u bibliji a glasi GOSPOD - Adonai.
Pominju se i druga kao sto su ELOHIM, JAHVE, GOSPOD CAVBAOT, EL SADAJ, HODES HODESIM, itd..

Upravo kreacionisticka nauka potvtdjuje da je zemlja vrlo mlada planeta i da je sve stvoreno u vrlo kratkom vremenskom periodu.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
haha kreacionisticka nauka nije nauka, nije ni prihvacena u vecini sveta jer svi moguci dokazi idu protiv kreacionizma.
Cak ni sami kreacionisti ne veruju u to sto pricaju, jer da veruju pokusavali bi da nadju fosile ljudi u doba dinosaurusa ili bilo koje fosile koji bi pokazali da smo svi ziveli u isto vreme.Ono sta vidimo po fosilima je ono sto i ocekujemo, u najstarijem kamenju su najosnovniji organizmi, i sto vise vremena prolazi vidimo sve kompleksnije oblike zivota, i na kraju vidimo i fosile homo sapiensa, naravno sada kada smo i posmatrali uzivo evoluciju kreacionizam skroz pada u vodu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
u nauci nadjes dokaze pa imas zakljucak, u verama dodju do zakljucka pa onda traze dokaze
nije za sve tako, u nauci ima dosta i predpostavke pa krenu odatle pa stignu do kraja, ali ostaje uvek da je krenulo od predpostavke ili logike, a ako je ona pogresna onda sve pada u vodu i to nije nikakva tajna to svi znaju
 
Natrag
Top