zanimljivi klipovi kreacionistickih lupetanja :D

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
naravno, niko ne zna kako je nastalo, ja samo kazem da je cinjenica da je evoluiralo
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Ja po sebi vidim da sam dosta evoluirala, što se tiče načina razmišljanja ,od prije pola godine npr., a tek od prošle, ihaaaa.:lol:
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
naravno, niko ne zna kako je nastalo, ja samo kazem da je cinjenica da je evoluiralo

Поздрав, Џокеру!

Прво мораш да знаш да нико никада није био сведок еволуције, никада није доказана (зато се и зове ТЕОРИЈА), иако се сматра за једину разумну. Ја сам раније успео да нађем на масонским сајтовима како су они сами спремали ту теорију, како су неки од масона изашли у јавност и рекли да се спрема нешто веома лоше против Бога (та теорија) и Европе (Европска унија). Међутим, ретко ко да се уопште интересује, а ако ћемо право: нема ни где да сазна сем на интернету (још увек, срећом). Ја сам баш на масонским сајтовима истраживао и открио да је зачетник и један од оснивача те идеје управо Дарвинов деда, али и отац и стриц су му били у ложама и спремали материјал за ту лаж. Касније је само Дарвин уоквирио и изнео нешто већ спремно и подржано од братије која се више не крије и само шири своје сотонске ложе по свету као да је то нешто лепо и надмено се називају елитом.

Пре свега, еволуција у пракси изгледа овако: човеку треба трећа рука - она израсте, животињи требају два репа и још једна глава - израсте, итд., итд. Дешава се да долази до ДЕГЕНЕРАЦИЈЕ, МЕТАМОРФОЗЕ, разних одступања под утицајем спољашњих фактора (рецимо радијација), али то свакако не може бити ЕВОЛУЦИЈА.

На крају крајева, немогуће је натерати човека да поверује у Бога или да одбаци разне замке и људске умишљаје. Све што је могуће је да се проба да се допре до човека, да му се укаже на јеванђеље, да му се каже о Исусу Христу и о томе шта је учинио (и чини) за нас, а све остало је на тој особи. Остале приче како је Бог зао и како није исти Бог из Старог и Новог завета бива разјашњено прихватањем Христа. Све иде постепено, то није инстант религија, а поготову што постоје многе опасне "школе" са штампаним одговорима и спремним материјалом за нове чланове. Проблем је што тај материјал одступа од речи Божије (Библије) или је изокренуто и изврнуто. Опасност је велика, потпуно иста као и та теорија еволуције. За почетак човек мора да прихвати или одбаци Христа, а пре тога да прочита Јеванђеље. Након тога ће се све знати: ко је вера, а ко невера. Све зависи од тог појединца.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
evolucija je posmatrana, opet Birth of New Species Witnessed by Scientists | Wired Science | Wired.comvrste su se razdvajale i genetski toliko menjale da nakon dosta vremena vise nisu mogle da se pare grupe koje su ranije mogle, iako su krenule od zajednickog pretka sada nisu ista vrsta, to je posmatrano vise puta i to je evolucija, i opet govorim teorija je skup cinjenica i evolucija je jedna od najjacih teorija u nauci
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Поздрав, Џокеру!

Прво мораш да знаш да нико никада није био сведок еволуције, никада није доказана (зато се и зове ТЕОРИЈА), иако се сматра за једину разумну. Ја сам раније успео да нађем на масонским сајтовима како су они сами спремали ту теорију, како су неки од масона изашли у јавност и рекли да се спрема нешто веома лоше против Бога (та теорија) и Европе (Европска унија). Међутим, ретко ко да се уопште интересује, а ако ћемо право: нема ни где да сазна сем на интернету (још увек, срећом). Ја сам баш на масонским сајтовима истраживао и открио да је зачетник и један од оснивача те идеје управо Дарвинов деда, али и отац и стриц су му били у ложама и спремали материјал за ту лаж. Касније је само Дарвин уоквирио и изнео нешто већ спремно и подржано од братије која се више не крије и само шири своје сотонске ложе по свету као да је то нешто лепо и надмено се називају елитом.

Пре свега, еволуција у пракси изгледа овако: човеку треба трећа рука - она израсте, животињи требају два репа и још једна глава - израсте, итд., итд. Дешава се да долази до ДЕГЕНЕРАЦИЈЕ, МЕТАМОРФОЗЕ, разних одступања под утицајем спољашњих фактора (рецимо радијација), али то свакако не може бити ЕВОЛУЦИЈА.

На крају крајева, немогуће је натерати човека да поверује у Бога или да одбаци разне замке и људске умишљаје. Све што је могуће је да се проба да се допре до човека, да му се укаже на јеванђеље, да му се каже о Исусу Христу и о томе шта је учинио (и чини) за нас, а све остало је на тој особи. Остале приче како је Бог зао и како није исти Бог из Старог и Новог завета бива разјашњено прихватањем Христа. Све иде постепено, то није инстант религија, а поготову што постоје многе опасне "школе" са штампаним одговорима и спремним материјалом за нове чланове. Проблем је што тај материјал одступа од речи Божије (Библије) или је изокренуто и изврнуто. Опасност је велика, потпуно иста као и та теорија еволуције. За почетак човек мора да прихвати или одбаци Христа, а пре тога да прочита Јеванђеље. Након тога ће се све знати: ко је вера, а ко невера. Све зависи од тог појединца.

E, ovo je interesantan post iz kojeg se nešto može naučiti i nije " zadrt ". Jasan i precizan.E, kada bi se ovako komuniciralo kako bi ovaj dio foruma bio divan.:):):)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kreacionisticka izdanja dostupna svakome


nauka.jpg


Nauka i problem smrti
[SIZE=+1]Kriju li velike svetske misterije odgovore
na najvaznija covekova pitanja?[/SIZE]


Miroljub Petrovic

Dinosaurusi, piramide, kanjoni i drugi fenomeni u prirodi otkrivaju nam odgovore na najvaznija covekova pitanja.
Knjiga je objavljena na srpskom i hrvatskom jeziku.
134 str, tvrdi povezpovez, format 10 x 18 cm.
cena: 270 din. (3,5 EUR)
cudesa.jpg


Cudesa stvaranja

Harun Jahi

Mnostvo neverovatnih primera iz zivog sveta koji ukazuju na inteligentni dizajn.
204 str, meki povez, 450 kolor fotografija, format B5
cena: 430 din. (5,5 EUR)

darvin.jpg

Darvin na sudu

Filip Dzonson

Profesor prava sa Berklija pokazuje logicnu nedoslednost Darvinove teorije..
244 str, meki povez, format A5
cena: 400 din. (5 EUR)

bigbeng.jpg

Veliki prasak je eksplodirao

Rasel i Kolin Stendis

Da li je teorija Velikog praska naucno validna? Da li je svemir produkt inteligentog dizajna?.
190str, meki povez, format A5
cena: 270 din. (3,5 EUR)

kanjon.jpg

Najvece cudo prirode: Kanjon Kolorado - spomenik katastrofe

Stiven Ostin

Najveci kanjon na svetu predstavlja najveci dokaz za veliku vodenu katastrofu.
265 str, meki povez, format A5
cena: 350 din. (4 EUR)

izakulisa.jpg

Iza kulisa: Bozje stvaranje ili evolucija

Branislav Kevic

Kakvi su naucni dokazi za koncepte stvaranja i evolucije. Da li neko finansijski podupire traganje za "dokazima" evolucije?
464 str, meki povez, format B5
cena: 350 din. (4,5 EUR)


deco.jpg


Deco, Darvin nije znao istinu

Harun Jahi

Odlican prirucnik za decu i pocetnike u nauci.
136 str, tvrdi povez, 282 kolor fotografije, format B5
cena: 450 din. (5 EUR)


matematika.jpg

Matematika i Biblija


dr Ivan Panin

Apsolutni matematicki dokazi o bozanskoj nadahnutosti Biblije
Knjiga je rasprodata, u pripremi je novo izdanje.
70 str, meki povez, format A5
cena: 200 din. (2,5 EUR)


svet.jpg

Svet koji je unisten


Dzon Vitkomb

Uvod u biblijski katastrofim. Knjiga iznosi naucne dokaze u prilog globalnog Potopa, a protiv teorije lokalne katastrofe.
154 str, meki povez, format A5
cena: 300 din. (3,5 EUR)


obmana.jpg

Obmana evolucije


Harun Jahi

Najsveobuhvatnija kritika teorije evolucije.
154 str, meki povez, format A5
cena: 300 din. (3,5 EUR)


strahote.jpg

Strahote koje je darvinizam doneo covecanstvu

Posledice prihvatanja teorije evolucije u svetskim ideologijama.
132 str, meki povez, format A5
cena: 300 din. (3,5 EUR)


rot.jpg

Postanje: povezivanje nauke i Biblije


dr Arijel Rot

Jedna od najsveobuhvatnijih knjiga koja tretira pitanje naucne opravdanosti Biblije.
Knjiga je rasprodata. U pripremi je novo izdanje.


gentry.jpg

Mala misterija stvaranja


dr Robert Dzentri

Knjiga govori o otkricima u primarnim stenama Zemlje - granitu, kao i otkricima u uglju, koja ukazuju na skoro trenutno stvaranje planete Zemlje, odnosno njenih osnovnih stena, i veoma brzo stvaranje uglja u uslovima katastrofickog zatrpavanja biljnog materijala.
Knjiga je rasprodata. U pripremi je novo izdanje.


gish.jpg

Krah evolucije


dr Djuen Gis

Ova knjiga, sa svojim originalnim naslovom 'Evolucija: Fosili jos uvek kazu Ne!' tretira pitanje navodnih prelaznih formi i na ubedljiv nacin pokazuje da fosilni zapis potvdjuje stvaranje svih osnovnih tipova organizama 'po svojim vrstama'. U ovoj knjizi su detaljno obradjeni svi navodni primeri 'prelaznih formi'.
Knjiga je rasprodata. U pripremi je novo izdanje.


ikone2.jpg

Ikone evolucije


dr Dzonatan Vels

U ovoj knjizi iznose se naucna otkrica koja se ne iznose u skolskim udzbenicima. Dobro poznate 'ikone' evolucije - od slika majmuna kako evoluiraju u ljude, preko uporedjenja embriona ribe i coveka, do moljaca na stablima drveca - jesu pogresna interpretacija.
Knjiga je rasprodata. U pripremi je novo izdanje.


majmuni.jpg

Kada ljudska inteligencija postane majmunska


Dzos Grinberger

Pisana jezikom laika, ova knjiga osporava teoriju evolucije na vise nacina. Ona pokazuje kako evolucija nije geneticki moguca; ukazuje na svemirska istrazivanja drugih planeta koja takodje potvrdjuju da je evolucija terija bez osnova. Konacno, ona pokazuje kako bi bezbrojne slucajne mutacije na genima - navodni mehanizam za odvijanje evolucije - tokom perioda od vise milijardi godina, umesto da potvrdi evolucioni proces dovele do nestanka celokupnog zivog sveta na nasoj planeti.
Knjiga je rasprodata. U pripremi je novo izdanje.



N O V O !


- Cudo atoma
- Cudo imunog sistema
- Cudo stvaranja kod biljaka
novo.jpg

Knjige se mogu nabaviti u knjizarama ili direktno od Centra za prirodnjacke studije:
Srbija: tel. 021/527-992, 062/200-046, 063/211-049
Crna Gora: 069/645-145
Bosna i Hercegovina: 065/681-366
Hrvatska: 01/668-3630

Video kasete

- Dokaz stvaranja (37 min.)
- Cudo celije (40 min.)
- Arhitekte u prirodi (55 min.)
- Cuda u morima (38 min.)
- Cudo ptica (55 min.)
- Kolaps darvinizma (61 min.)
- Sveta Helena (60 min.)
- Otisci stvaranja (30 min.)
- Zemlja - mlada planeta (55 min.)

cena VHS kasete: 300 din. (za 10 ili vise komada 250 din.)
cena DVD: 200 din. (za 10 ili vise komada 150 din.)
cena DivX: 100 din. (za 10 ili vise komada 80 din.)
kasets.jpg



Ostali naslovi:
- Pozrtvovanost u prirodi (45 min.)
- Ljubav i kooperacija kod zivih organizama (45 min.)
- Cudo mozga (40 min.)
- Cudo semena(48 min.)
- Cudesna planeta 1 (40 min.)
- Cudesna planeta 2 (42 min.)
- Cudo disanja (35 min.)
- Pozadina svetskih ratova (48 min.)
- Tehnologija u prirodi (43 min.)
- Cudo radjanja (46 min.)

Poreklo sveta
- Poreklo univerzuma (dr Djuen Gis) 50 min.
- Poreklo zivota (dr Djuen Gis) 50 min.
- Poreklo coveka (dr Djuen Gis) 50 min.

Starost Zemlje
- Zemlja-mlada mlaneta (dr Robert Dzentri) 60 min.
- Otisci Bozjih prstiju (dr Robert Dzentri) 30 min.
- Starost Zemlje iz geoloske perspektive (dr Dzon Moris) 44 min.

Potop
- Potop (dr Dzon Moris) 30 min.
- Zapisi o Potopu (ICR) 45 min.
- Geoloski pogled na Potop (dr Dzon Moris) 48 min.

Traganja
- Potraga za Nojevom barkom (dr Dzon Moris) 50 min.
- Kanjon Kolorado (ICR) 55 min.
- Kako je nastala Biblija (CMS) 50 min.
Cudesa Bozjeg stvaranja
- Planeta Zemlja (Moody Institute) 66 min.
- Zivotinjsko carstvo (Moody) 67 min.
- Ljudski zivot (Moody) 65 min.

Zavera evolucije
- Kolaps evolucije (Harun Jahi) 61 min.
- Zavera evolucije (Jeremija Films) 60 min.
- Mutne vode evolucije (dr Henri Moris) 50 min.

Cuda prirode
- Cudo celije (Harun Jahi) 37 min.
- Arhitekte u prirodi (Harun Jahi) 45 min.
- Cudesa u morima (Harun Jahi) 51 min.

Tajne prirode
- Dokaz stvaranja (Harun Jahi) 41 min.
- Dinosaurusi (dr Djuen Gis) 50 min.
- Sveta Helena (dr Stiven Ostin) 58 min.

Poreklo
- Od zabe do princa (Keziah production) 30 min.
- Voda koja rusi (Keziah) 30 min.
- Bozje oblicje (Keziah) 30 min.

Cudesna stvorenja
- Svetleci organizmi, pauk, kamila (Harun Jahi) 43 min.
- Lososi, pcele, insekti (Harun Jahi) 47 min.
- Kamufliranje zivotinja (Harun Jahi) 45 min.

Sila Bozjeg stvaranja
- Voda u naletu (Moody Institute) 45 min.
- Zemlja u pokretu (Moody) 45 min.
- Vetrovi u vihori (Moody) 45 min.

Put na kraj svemira
- Suncev sistem (Moody) 40 min.
- Mlecni put (Moody) 40 min.

Misterije stvaranja
- Poreklo svemira (CMS) 25 min.
- Starost nase planete (CMS) 25 min.
- Misterija dinosaurusa (CMS) 25 min.
- Nestali svet (CMS) 25 min.

Nauka o stvaranju
- Nauka o stvaranju (dr Henri Moris) 50 min.
- Koliko je stara Zemlja (dr Henri Moris) 50 min.

Cudesni svet
- Biljke, mali svet, pcele (Moody) 30 min.
- Svemir, detlic, voda (Moody) 30 min.
- Cudo ptica (Harun Jahi) 55 min.
- Cudo mrava (Harun Jahi) 50 min.

Centar za prirodnjacke studije
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
По чему је та 2012. година напредна? Само по технологији, колико је мени познато. Што се тиче људске свести и понашања, ту нема много помака, чак уопште. Исти је човек сада и пре 6000. година. Исти су греси и заблуде, само што су сада замаскирани технолошким напретком. Већа од сваке науке (креационистичке и еволуционе и сл.) је Христова наука. Обично је многи хришћани бацају у сенку креационистичким покушајима да докажу постојање Бога. То је узалудан посао, јер ко верује - он је Божији, ко ОДБАЦУЈЕ, он је од овога света. Свако бира свој пут, тако да ту нема много промена у људској историји.

Жао ми је што ја морам да ти кажем, када већ не видиш сам: технологија се у многоме користи за безосећајно зло, за нехумане освајачке мисије и робовласнички систем. Немогуће је да сам баш толико не видиш.

Да видимо шта тај 21. век показује као напредак. Колико ја видим, само лицемерство, преваре, зло, "силу која Бога не моли", обмане свакаквим бљувотинама са медија, а шта нам остаје? Постоји ли бар један глас разума који говори супротно од свог овог олоша? Има једно име, и само једно једино име.

<span style="color:#000080;"><font size="3"><span style="font-family: arial narrow;"><font size="3"><font size="3"><font size="3"><font size="3">

Оваквих снимака "напредног" 21. века има и превише, а скоро јуче смо имали и уживо. Чак су нас набедили да смо ми криви за њихово зло. По принципу: сам си крив што сам ти побио децу и запрашио унучиће радиоактивним отпадом, који је боље бацати по слободарским земљама, него трошити новац за деконтаминацију. Има много зла, немогуће је обухватити све одједном. Али има је једно Светло које нам даје наду, постоји један глас који не јењава и не одустаје од нас у овим најгорим временима. Ако га не чујеш, џаба мој труд. Ако не видиш ни зло око тебе, онда си дубоко део њега. Подсмевање, ругање, лицемерство, понижавање других, вређање и малтретирање старих људи, родитеља или деце, све су то плодови безбожништва и одсуства Бога и милости у нашим срцима..
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
nije isti covek sada i pre nekoliko hiljada godina, samo ne znam zasto si rekao 6000, u 2012 godini imamo ravnopravnost polova i toleranciju prema svim ljudima, kao i sto nemamo vise ropstvo i vlasnistvo nad ljudskim bicima ( uprkos bibliji )
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Мислим, онда, да слабо видиш свет око себе. Равноправност полова је само крилатица за манипулације, у пракси је друга прича. Није исто: еманципација жене и еманципација блуднице (како рече покојни патријарх Павле). Постоје снажне и едуковане жене које могу много да допринесу човечанству, а ти погледај само који профил жена се натура преко медија. Погледај њихово понашање и поруке које шаљу. А интелигентне и способне жене нису занимљиве, то се мало цени данас. Зато следи и друга превара: сексуална оријентација - опет еманципација блуда и изопачености. Свако може да ради шта хоће, али не може да ми говори да је то исправно, а ја да аминујем. То се никада неће десити док има разумних људи.

"kao i sto nemamo vise ropstvo i vlasnistvo nad ljudskim bicima ( uprkos bibliji ) "

Онда дефинитивно не храниш породицу или не желиш да чујеш људе шта говоре. Мислиш да плата коју зарађују људи чини робовласништво непостојећим? Могу ли људи слободно да се крећу или да говоре шта стварно мисле на неким местима? Могу у "четири ока", а ако изговоре нешто јавно или према некоме ко поседује силу и моћ (било ког типа), људи доводе себе и своју породицу у велике проблеме, чак и егзистенција им долази у питање. Тако је било и остало. У најблажем случају остају без посла (кога нема исто због утицаја оних који намерно праве ове замке). Па, државу ти уцењују и играју се речима, а где је мали човек? Не постоји! Имаш веома добар пример Викиликса где је слобода говора и информација.

Увек је било поштених и злих господара (сада се зову: послодавци, предузимачи, председници и сл.), било је добро заштићених робова и оних који су малтретирани. Све је исто, само се другачије зове и вара на први поглед. Много верујеш телевизији...

А што се тиче Библије коју изгледа не познајеш него само понављаш шта ти је неко рекао: нас је Христ ослободио, што имаш и као историјску чињеницу. Ослободио нас је незнања, греха и од овога света. Сигурно се не осећаш слободније од мене, јер није слобода само када можеш да радиш све што ти падне на памет, већ када нико не може да те одвоји од радости Спасења. Надам се да ћеш то осетити, јер је немерљиво са било којом лажном слободом.
 
Natrag
Top