Zahtevi za osnovnu skolu

Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Izvoli,

Kod:
 [URL="http://serbianforum.org/maternji-jezik/104733-najljepsa-djela-poezije.html"]http://serbianforum.org/maternji-jezik/104733-najljepsa-djela-poezije.html[/URL]
 
Član
Učlanjen(a)
17.09.2010
Poruka
5
Zamolila bih vas da mi pomognete oko ovih pitanja :
1.Šta o Strahinji i njegovoj tazbini čitalac saznaje u ekspoziciji pesme?
2.Zašto je u pesmi naglašena velelepnost dočeka koji je Strahinji priredjen u Kruševcu?
3.Koja su svojstva Strahinjine ličnosti najavljena već u uvodnim stihovima?
4.Koji dogadjaji zapliću spoljašnju radnju u pesmi?
5.Kako se ti dogadjaji manifestuju u unutrašnjim preživljavanjima Banović Strahinje?
6.Kako se Banović Strahinja oseća dok sam odlazi kruševačkim poljem?
7.Šta u motivacionom sistemu pesme znači Strahinjin susret sa dervišom?
8.Koji dogadjaji u pesmi Banović Strahinja predstavljaju vrhunac spoljašnje radnje, a uslovljavaju vrhunac junakove unutrašnje drame?
9.Kako postupaju Jugovići prema svojoj sestri kad ju je Strahinja doveo u Kruševac?
10.Šta Strahinja ne može da oprosti Jugovićima?
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
U ovoj temi mozete traziti sve sto je u vezi foruma osnovna skola.
Administracija foruma ce se potruditi da vam izadje u susret koliko je u njenoj moci.
Pozdrav i uzivajte na forumu.

Ne znam da li ste zaista mislili i na pisanje ovih silnih sastava ili ne???
 
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
2
Ljudovi,ja sam nova na forumu i volela bi da mi neko pomogne,treba mi sastav na temu : vocka u mom dvoristu.....Tema je jako glupa i ne znam sta da pisem....Sastav treba mojoj mladjoj sestri za 5. razred...Hvala u napred! :)))))))
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
Pa evo malo pomoci od nas starijih clanova

Kako napisati pismeni zadatak

Imamo neke opste uslove kojih se morate pridrzavati, mora Vam biti jasno u glavi o kakvoj se temi radi, pisete o onome sto vam je poznato, što razumete; jasnost u izrazu, pisite prema svojim mogućnostima.
Treba pisati onolikom duzinom recenice koliko Vam dopusta Vasa misao, pa ce sa razvijenijom mislju doći i do razvijenije recenice.
Najbitnija je samostalnost u pisanju i gradjenju recenica prema Vasim sposobnostima, a ne necijih drugih, a za to je malo potrebno i da nesto procitate, to ne znaci da koristite njihove recenice, nego da citanjem obogatite svoj recnik.
Da, zaboravio sam, ako je moguce s vremena na vreme, zapisujte svoja zapazanja, svoje misli o bilo cemu sto Vam se dogodilo tog dana, nedelje, utakmica, rodjendan, zurka, izlet, ekskurzija, bilo sta. Kad zapisete onda pregledajte i ispavite ono sto ste napisali, mora postojati neki red.
Ne pokusavajte da prosirujete zadatak ponavljanjem vec napisanog, ne ponavljate iste reci i izraze. Ako ste jednom upotrebili prilog "kada", drugi put možete reći "posle", ili "zatim", ili "nakon toga", ili "potom" i td. Takođe, pazite da uz glagole ne koristite lične zamenice jer se po glagolskom obliku vidi koje je lice. "Ja sam ustao, ja sam se umio, ja sam doručkovao"...
 
Natrag
Top