Zablude tradicionalnog Hriscanstva

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Vidi Slape, ovo što oni rade je čist, da ne kažem školski primer "dvostrukih standarda" i pomalo šizofrenog ponašanja.

Nije pomalo, nego preko svake mjere šizofreno.

Čitav im "autoritet" počiva na verovanju da je Biblija sama po sebi zadržala autoritet iako je izvoru i čuvaru negiran autoritet. A to jednostavno nije moguće.

Još gore stvari po njih stoje. Oni Crkvi ne samo da negiraju autoritet, nego tvrde da je ta Crkva, kako je zla (otpala), krivotvorila i mijenjala biblijske spise. Što će sada? Imaju Sveto pismo koje je mijenjano i krivotvoreno od "Babilonske Bludnice".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nije pomalo, nego preko svake mjere šizofreno.



Još gore stvari po njih stoje. Oni Crkvi ne samo da negiraju autoritet, nego tvrde da je ta Crkva, kako je zla (otpala), krivotvorila i mijenjala biblijske spise. Što će sada? Imaju Sveto pismo koje je mijenjano i krivotvoreno od "Babilonske Bludnice".

Opet su na istome. Nemaju nikakav autoritet.

Gledaj, stvar je kod drugih Scriptulatora prosta, oni se naime nalaze, ako tako mogu reći, u manje šizofrenoj situaciji, jer sve što čine je da zamišljaju da je autoritet Biblije opstao iako je izvoru iste autoritet negiran. Adventisti sa druge strane u šizofreniji idu dalje, pa tvrde da je Crkva, da bi je još više ocrnili i prikazali zlom, krivotvorila spise, i da su oni navodni posednici originala. Originala kojih nema,

Naime, kao što su i nastali na histeričnom pokušaju da se opravda Milerova laž, oni su i na lažima i šizofrenim obrtima nastavili da zidaju svoj "autoritet" sve do tačke kada više ne znaju niti što govore, niti zašto to govore. Biblija čiji autoritet bez Crkve ne postoji, je raščerečena, iskasapljena, tumačenja teksta svedena na biranje citata koji potvrđuju predubeđenje osnivača sekte, i dokazivanje stvari koje inače ne mogu biti dokazane.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kad joj se zaprijeti pendrekom, Biblija svašta prizna.

Slape, pendrekom se možda može pretiti biću, ali knjizi ne. Ujedno, knjiga ne može ništa da prizna, jer knjiga je predmet.

Niti ista bez Crkve ima ikakvog autoriteta. Karta na koju igraju oni koji "pendreče" Bibliju, je nepriznavanje autoriteta Crkvi, iz bilo kog razloga, priznavanje autoriteta Bibliji, a onda ide "pendrečenje" da se iz "autoriteta" knjige izvuče autoritet onih koji "drže pendrek" u ovom slučaju onih koji imaju najmanje 50 suprotnosti sa tekstom i koji isti koriste da bi nametnuli svoje budalaštine.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Slape, pendrekom se možda može pretiti biću, ali knjizi ne. Ujedno, knjiga ne može ništa da prizna, jer knjiga je predmet.

Niti ista bez Crkve ima ikakvog autoriteta. Karta na koju igraju oni koji "pendreče" Bibliju, je nepriznavanje autoriteta Crkvi, iz bilo kog razloga, priznavanje autoriteta Bibliji, a onda ide "pendrečenje" da se iz "autoriteta" knjige izvuče autoritet onih koji "drže pendrek" u ovom slučaju onih koji imaju najmanje 50 suprotnosti sa tekstom i koji isti koriste da bi nametnuli svoje budalaštine.

Naravno, na ovo sam i mislio. Pendrek im služi da sebe autoritetom proglase.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
tvarnoslap je napisao(la):
A tko ti jamči da apostol Petar nije izmišljeni lik? :) Da je Petar zaista živio, da je bio svjedok Isusova uskrsnuća, ne jamči nitko drugi osim Crkve koju vi Adventisti sedmog dana nazivate i smatrate "Babilonskom Bludnicom". [/QUOTE]

Slape, samo ti ponavlja: "Babilonska bludinica" to je tvoja omiljena tema, a moja nije, jer taj izar ne koristim.
Slape, budi siguran da mi tvoja crkva nije nikakav pouzdani garant istine, jer je mnogo puta pribegla sili i manipulacijama da ostvari svoj cilj.
Ja imam daleko boljeg garanta od vaseg. Meni garantuje Sveti Duh koji je delovao kroz Petra.
Drugo, meni moja vera garantuje da je ono sto su pisci Biblije pisano, pisano pod uticajem Svetog Duha.
Vas pristup Bozjoj reci je ateisticki. Takva pitanja postavljaju nevernici, sto jasno pokazuje da je vasa vera slaba ili je nikako nema.


Slape, pendrekom se možda može pretiti biću, ali knjizi ne. Ujedno, knjiga ne može ništa da prizna, jer knjiga je predmet.

Vidsi kako ti to znas, kako upotrebljavate pendrek. Svraha te upotrebe je prisiljavanje, a ne slobodan izbor.
Kod Adventista to ne postoji, jer Bog je svakom coveku dao pravo da bira: zivot ili smrt. Na Bozjijem sudu svako od nas ce se licno pojaviti, a nece ga zastupati nijedna crkva.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527


115117

Slika govori hiljade reči.[/QUOTE]

U pravu si Darth. Ova slika je amblem Hriscanske Adventisaticke Crkve.
Tri plamena koji obuhvataju Zemaljsku kuglu predstavljaju trostruku Andejeosku vest iz Otkrivenaj 14. poglavlja, koja se zavrsava porukom:
"Ovde je trpljenje svetijeh koji drze zapovesti Bozje i veru Isusovu." stih 12.

Otvorena Biblija je simbol istine koja se nalazi u njoj, a krst oznacava da je to hriscanska crkva.
Vidite kako je to sve lepo izlozeno, a temelj svemu je Bozja rec.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A tko ti jamči da Sveti Duh uopće postoji? :) Tko ti jamči da je Sveti Duh treća božanska osoba i pravi Bog? Eno, brat ti po Jeleni Tripo tvrdi da se sam sotona predstavlja Duhom Svetim kao trećom božanskom osobom. :cool:

Slape, da ne jemči ona na kojoj je i u kojoj je Sveti Duh? Ona koju nazivaju kurvom. Jer bez njenog jemstva nema ni svetosti Biblije.

Što se tiče izjava klona (da li je klon? Pavla Simovića i ostalih "veleumnih" čekalaca shabata, nemam komentara. Jer ako to tvrdi, a tvrdi, jer nemam razloga da ne verujem u to, onda oni otvoreno Hule. Što nije za čudo, jer čitav pokret nastao na Milerovom datumarenju i samoljublju Ellen Gould Harmon White i jeste otelotvorenje Hule. One koja se ne prašta.
 
Natrag
Top