Zablude tradicionalnog Hriscanstva

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Eh plavuso,
u sta se ti razumes?
RIS-e, Neuljudan si i bezobrazan. Ovako se ne možeš ponašati na ovom forumu. Ne branim Isabeletu zato što mi je simpatična i što se često slažemo u mišljenjima i ne upozoravam te radi ovog konkretnog bezobrazluka i nevaspitanog odnosa pram jednoj dami. Tako se ponašaš i prema mnogim drugim, sa kojima se ne slažeš u mišljenjima. Takvim ponašanjem si antireklama vjeri uopšte, a posebno toj sekti kojoj pripadaš. Iznosiš neistine i nebuloze o hrišćanstvu to vidi svako ko i malo poznaje istoriju te religije. Imaš ti pravo čak i na to. Ali nemaš pravo vrijeđati i omalovažavati one koji ti ukazju na tvoje zablude. Ako nisi u stanju voditi uljudan i civilizovan dijalog sa oponentima, onda potraži neki drugi forum gdje se tako ponašanje toleriše. Ovdje se to neće tolerisati.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Jure
Pogledaj malo bolje ko sve mene vredja,pa ja cutim,pa zato me nemoj i ti napadati.
A ako ti se ta plavusa toliko svidja,ozeni je bre,mani se mene.
Ako te boli istina ,sto nemas pojma o tome kakva je osoba bio Konstantin,procitaj barem nesto uopsteno u wikpediji.
I taj milanski edikt od 313 je pod velikim znakom pitanja.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Neko je negde napisao:"Bolje je ćutati pa da svi misle da si glup, nego progovoriti pa da se svi uvere u to." (ne mogu da se setim ko i gde je to napisao)
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
bas tako
glup covek je pametniji kad cuti ,a slep je bolje da drzi ruku na ocima,da se vidi da je slep ,kad ne nosi naocare.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Како може човек који је у заблуди (у секти) доказати да су други у заблуди? Тешко, опет је у заблуди да ће то учинити. Заблуда на квадрат.

 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Za risa.
I na ovoj temi si zabludio jer pišeš o svemu samo ne o zabludi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jure
Pogledaj malo bolje ko sve mene vredja,pa ja cutim,pa zato me nemoj i ti napadati.
A ako ti se ta plavusa toliko svidja,ozeni je bre,mani se mene.
Ako te boli istina ,sto nemas pojma o tome kakva je osoba bio Konstantin,procitaj barem nesto uopsteno u wikpediji.
I taj milanski edikt od 313 je pod velikim znakom pitanja.
Nastavljaš sa bezobrazlucima. Lijepo sam te opomenuo da se to neće tolerisati na ovom forumu.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
RIS-e, Neuljudan si i bezobrazan. Ovako se ne možeš ponašati na ovom forumu. Ne branim Isabeletu zato što mi je simpatična i što se često slažemo u mišljenjima i ne upozoravam te radi ovog konkretnog bezobrazluka i nevaspitanog odnosa pram jednoj dami. Tako se ponašaš i prema mnogim drugim, sa kojima se ne slažeš u mišljenjima. Takvim ponašanjem si antireklama vjeri uopšte, a posebno toj sekti kojoj pripadaš. Iznosiš neistine i nebuloze o hrišćanstvu to vidi svako ko i malo poznaje istoriju te religije. Imaš ti pravo čak i na to. Ali nemaš pravo vrijeđati i omalovažavati one koji ti ukazju na tvoje zablude. Ako nisi u stanju voditi uljudan i civilizovan dijalog sa oponentima, onda potraži neki drugi forum gdje se tako ponašanje toleriše. Ovdje se to neće tolerisati.

Ma nema sta odrezao si mu onako kom urednik,jel si video kako se ponasaju na druge forume?ja se nikad ne ljutim kad mi ukazu na gresku,jer sam civilizovan covek.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Isus je Bog jednak Ocu.
Bog Otac, Isus Hristos i Sveti Duh cine jednoga Bga.
To nisu tri Boga, vec tri licnosti jednog Boga, koje su usko povezane vezama koje mi u potpunosti ne razumemo.
Oni su Homousios - iste supstance ili tvari, jednaki kako u materiji koju poseduju, tako i u svakom pogledu.

Sto se tice zabluda tradicionalnog Hriscanstva, one su uocljive, i razotkrivaju se pismom.
vidiš laodikeja sam si izneo idolski znak tri prsta i označio grčke bogove trojstvo a da ne znaš da je početak tajne vavilona bilo na nikeji uvođenjem teorije trojstva i izbacivanje jedinog otkrivenog imena spašenja Isus,koje je 4.veka od apostola korišteno u krštenju kao jedino krštenje.toga dana na toj izvrnutoj teoriji nastala je tadašnja katolička otpadna grupa ili velika bludnica koja je ušla u sve mogugće paganizme i koja i danas ima prorečene svoje ćeri crkve koje su se od nje odvojile kao pod luterom i protestantizam u suštini koji je uzeo manje ili više od nje neko manje,neko više ali ključnu stvar uzeli su skoro svi,trojstvo bogova bez imena spašenja. tako su nastala tvoja tri boga o kojima ti gera sugeriše. gera još ne može uvideti ime spašenja kao ključno dato u kom nema zabune da je Bog jedan jedini u svojim službama samo ali mnogo više vidi i na mnogo višljem brdu stoji od tebe ipak.
drugo gde je pavle bio subotar? koji si dokaz izneo? da je po običaju prvo išao braći u sinagoge svedočiti,a kad bi odbili išao je paganima,kojima je i bio poslat od Boga. sad ja sam skoro kod sebe imao poset adventista i držao sam jednu službu okupljenima i oni su došli da čuju i to je bila nedelja. vidiš,da su ti tvoji adventisti braća nedeljari!!!
ali nisu jer ja imam razum .ako bi me tražili da progovore se u subotu,ne bi me našli.onda kako da pavle dođe do jevreja po sinagogama daj ti ideju? nedeljom? ali nedeljom sinagoga je pod kalauzom.nema ni ljudi unutar. pavle nije imao izbora zbog tebe ,ili nikako da im svedoči ili d a se odluči u subotu kad sinagoa jevrejska je držala svoje obredne službe ,ne hrišćanske ,jer pavle im je otišao upravo reći u subotu za Hrista.
vidiš,zašto je dogma opasna. može te uvek dovesti u sukob sa Reči. i gore,može te držati pod tim duhom da mu revnuješ. da ne vidiš nikad istinu.
zato ti ne možeš da vidiš korinćanima 14. o čemu smo često zborili,da je zapovest Gosapodnja ,da ženi Bog zabranjuje da uči. ali ti si onda išao po mericu dogme i doneo si rešenje,samo za korint je pavle rekao. no Reč je uvek jača. ona ,Reč upravo tu kaže kao što je po svim crkvama,po svim crkvama, ne samo lokalno ,zapovest bila da žena ima zabranu učiti.ali ti moraš služiti duhu dogme i uvek ćeš se braniti pričom samo lokalno je rečeno!
 
Natrag
Top