Zablude tradicionalnog Hriscanstva

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
За "спаваче", тј. оне којима душа је тело које након смрти "спава":

28. И не бојте се оних који убијају тело, а душу не могу убити; него се бојте Оног који може и душу и тело погубити у паклу. (Матеј 10)

4. Али вам кажем, пријатељима својим: не бојте се од оних који убијају тело и потом не могу ништа више учинити.
5. Него ћу вам казати кога да се бојите: бојте се Оног који има власт пошто убије бацити у пакао; да, кажем вам, Оног се бојте. (Лука 12)

Tako je Adriane. Dusa nije vecna niti neunistiva, nego moze biti unistena.
Ali posle moze i da vskrsne.

---------------

Лука 16. такође садржи одговоре "спавачима":

19. Човек неки, пак, беше богат, који се облачаше у скерлет и у свилу, и живљаше сваки дан господски и весељаше се.
20. А беше један сиромах, по имену Лазар, који лежаше пред његовим вратима гнојав,
21. И жељаше да се насити мрвама које падаху с трпезе богатог; још и пси долажаху и лизаху гној његов.
22. А кад умре сиромах, однесоше га анђели у наручје Авраамово; а умре и богати, и закопаше га.
23. И у паклу кад беше у мукама, подиже очи своје и угледа издалека Авраама и Лазара у наручју његовом,
24. И повикавши рече: Оче Аврааме! Смилуј се на ме и пошљи ми Лазара нека умочи у воду врх од прста свог, и да ми расхлади језик; јер се мучим у овом пламену.

25. А Авраам рече: Синко! Опомени се да си ти примио добра своја у животу свом, и Лазар опет зла; а сад се он теши, а ти се мучиш.
26. И преко свега тога постављена је међу нама и вама велика пропаст, да ови који би хтели одовуд к вама прећи, не могу, нити они отуда к нама да прелазе.
27. Тада рече: Молим те дакле, оче, да га пошаљеш кући оца мог,
28. Јер имам пет браће: нека им посведочи да не би и они дошли на ово место мучења.
29. Рече му Авраам: Они имају Мојсија и пророке, нека њих слушају.
30. А он рече: Не, оче Аврааме! Него ако им дође ко из мртвих покајаће се.
31. А Авраам рече му: Ако не слушају Мојсија и пророке, да ко и из мртвих устане неће веровати.

Adriane, odabrao si zaista dobar tekist.

Moze li nam objasniti koliko je veliko "AVRAMOVO NARUCJE"?
STA MISLIS PRTIMA LI AVRAM U SVOJE NARUCJE SVE KOJI CE BITI SPASENI?
AKO DOSLOVNO TUMACIS OVU PRICU ONDA VEKOVIMA CES CEKATI da bi dospeo do Avramovog narucja.
a pogotovo jos nisi ni Jevrejin i sansda ti je veoma mala.
-------------


Господ је описао тачно ове којима и да дође неко из мртвих неће веровати да има пакла (у пламену). Питам се: Ко ли је стварно у заблуди? Ето, Господ уста из мртвих, а они Му не верују. Верују некаквим пророцима из деветнаестог века. Милер, Вајт, Расел, Смит...

Ej, Adriane, ovde si se grdno prevario.
Isus nije nista rekao ptrotiv proroka, nego je izjavio: "Ако не слушају Мојсија и пророке, да ко и из мртвих устане неће веровати."
Adriane, slusas li ti Mojsija i PROROKE? Kao sot svi znamo da ne slusas, onda znas da ti se lose pise.
Vidis da ti noge vec klize prema paklu.
Ako pak mislis da ces i iz pakla moci pljuvati po drugim verama, prevario si se, "jer nema rada ni misljenja u grobu u koji ides.

Zelim ti sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Za Adriana ne znam, ali mislim da ću ja pre tebe "otegnuti papcima" (premda se to nikada ne zna, al` svejedno imam razloga misliti da su mi grobne šanse veće od tvojih). Za rad i mišljenje u grobu ne znam ali sam zato siguran da ću se ja lično "okretati u grobu" ako "riknem" pre tebe i to zbog tvojih napisa ovde.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Jure
Razmisli malko sta je lupetanje.
Ovde se govori o jednom od dva oblika hriscanstva.
prvo izvorno ili pravo,i
drugo koje se zove tradicionalno ili ovo danasnje i o kojem ovde govorimo.
Zato molim te da ne lupetas da je ovo danasnje tradicionalno hriscanstvo isto kao i ono u vreme Isusa Hrista i njegovih apostola.
Pomisli makar malkice na crkvenu inkviziciju koja je suledila nakon Konstantina,i krstaske ratove.Kolko je samo krvi prolilo ovo tradicionalno hriscanstvo,Da neces mozda da kazes da su i Isus i apostoli prolili reke krvi kao ovi danasnji tradicionalni hriscani?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251



Mi smo jedinstveni u mišljenju da su protestanti u velikim zabludama i to smo potvrdili ovdje: http://serbianforum.org/religija/424943-zablude-protestantizma-2.html#post1217286


Izabeleta, pa zar je to nekakav dokaz jednistva sto ste slozni protiv protestanata?
Ni ja se ne slazem sa sviom sto veruju i cine protestanti, ali to nije nikakav znak jedinstva.
Koliko ste vi jednistveni pokazuje verovanje u filioqve, Papinu vlas nad celom Crkvom.
Marijeino uznesenje i dogmom od 1950. Inkvizicija, krastaski ratovo u kojima su stradali ne samo miuslimani nego i pravoslavni i stotine drugih dokaza. Vidis Izabeleta, nismo mi deca da nam mozes pricati ekumenske price.
Cinjenice govore, a price cuvajtye za decu.

-----------------------------
Nije teško zaključiti da se svim silama trudite da promijenite povijest. Ma, može se pokušati osporiti i falsificirati povijesne činjenice, ali ne može Kristova Crkva jer je ona živi svjedok. Živi po Katoličkoj i Pravoslavnoj Crkvi. Dva plućna krila u živom tijelu Crkve?

A gde su bila ta dava krila istih pluca 1054? Gde su bila ta pluca onda kada su krstasi napadali i pljacakli i pravoslavna naselja u borbi da "oslobode navodno Hristov grob"? To su ekumenske price novijeg doba za decu, a stvarnost je potpuno drugacija.

.

Jest da smo mi odvojeni jedni od drugih već 1000 godina, ali nismo od Istine - Krista.

A da li si sigurna da se obostranim isklljucenjem i prokletstvom 1054 niste i od Hrista odvojili?

----------------

U svakom žitu ima kukolja, nije da nema kad ga ima i u Katoličoj i Pravoslavnoj Crkvi, ali barem nismo zamutili vodu tj. Izvor života pa ne umiremo od žeđi

Pa videis Izabeleta, Asrian kaze da vi katolici jeste zamutili vodu makar sa dve istaknute zablude koje je on spomenuo.
Prva je Filioqve za koje je izjavo da to nikad nece prihvatiti.

Drugo je papino uzdizanje iznad svih vodja u Crkvi i za to je rekao da tu zabludu nikad nece primiti.
A o drugih stoninu i da ne govorimao. Cekamo, ne na filozofski odgovor, nego ili da se katolici odreknu Filioqve i Papine supremacije ili da se Adrian pokaje, i ponizno prihvatio oboje kao cistu vodu zivota sa pravogt izvora. Sta na ovo kaze Adrian?




 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Jure
Razmisli malko sta je lupetanje.
Ovde se govori o jednom od dva oblika hriscanstva.
prvo izvorno ili pravo,i
drugo koje se zove tradicionalno ili ovo danasnje i o kojem ovde govorimo.

Naravno da lupetaš, i ti i ostali sektaši.:)
Ne postoje tradicionalne crkve, već Katolička i Pravoslavna Crkva koje su nasljednice rane Crkve, upravo
onu koju je Isus osnovao po apostolima.To ti sporavaš? Haha, dubi na glavi, ako hoćeš.
To će ti biti lakše nego da dokažeš nešto drugo.

Je li Ris, dali vi imate krštenje? Je si li kršten? Katolička Crkva vape krštenje ne priznaje, pa se pitam zašto!? Opet ste neko krivoverje uveli?


Mika, odgovorit ću ti na pitanja na adekvatnoj temi. Mislim da je najbolje na temi koju je Jurivaka upravo otvorio o crkvenoj povijesti.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Isabeleta, nije Rimokkatolicka crkva naslednica rane crkve, vec je Rimokatolicka crkva nastala od lokalne Rimske crkve, koja je da bi se dodvorila Rimu u vreme antijevrejske kampanje koju je Rim pokrenuo protiv Jevreja, a koja je zahvatila i Hriscansku crkvu koja je progonjena zajedno sa Jevrejskom, usvojila odredjena paganskih obelezja napravivsi kompromis sa paganskim Rimom pod izgovorom opstanka.

Ono sto danas poznajemo kao Rimokatolicku i Pravoslavnu crkvu koja se iz nje iznedrila, nema veze sa prvobitnim Hriscanstvom, vec je to mesavina Hriscanstva i mnogobostva.

Budi iskrena pred sobom i prepoznaj u pismu da apostoli pa ni prva crkva, nisu nikada ucili ono sto u svom ucenju imaju ove dve crkve - Rimokatolicka i Pravoslavna.
To je slucaj kako sa samim ucenjima, tako i sa svim spoljasnjim i unutrasnjim obelezjima, svestenstvom, obicajima, praznicima, nacinom Bogosluzenja, itd..
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Eh plavuso,
u sta se ti razumes?
Da znas samo kolko me je briga sto katolicka crkva ne priznaje nase krstenje,ne znam sta bi bez katolicke crkve.
A kazi mi po cemu se razlikuje katolicko od pravoslavnog ili od protestanata???
Sve je to Konstantinova jeres.
Shvati da je taj covek kovao novac na kojem je bio prikazan kao Bog nepobedivog sunca,Apolon.
Taj je prolio krvi do kolena,a zadnje godine je ubio svog sina Krispa i svoju zenu faustu.
Dal bi ti kao zena bila srecna da imas takvog muza????
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Eh plavuso,
u sta se ti razumes?
Da znas samo kolko me je briga sto katolicka crkva ne priznaje nase krstenje,ne znam sta bi bez katolicke crkve.
A kazi mi po cemu se razlikuje katolicko od pravoslavnog ili od protestanata???
Sve je to Konstantinova jeres.


Ako smijem primjetiti, ti si vrlo neuglađen. Zašto? Zar vi jehovci ne znate što je pristojnost?Za Pavlove riječi:" Pretječite jedni druge poštovanjem.." nisi nikad čuo.
Pitala sam te jer nisam znala, ali sada znam: vi ste sekta i to pseudokršćanska, znači niste ni kršćani. Čisto da se znam ravnati...
:)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zasto bi Isus lagao?On je put i istina zar ne?Isus nista nije imao s egiptom,na protiv on je to i pokazao na praksi,ja znam da ti podrzavas Adventiste, i MI smo u pocetku dok nismo shvatili da nisu nista bolji od JS-ka a jos gori.

Ako tako razmisljas onda ceo stari zavet je iz Egipta donesen,onda mi je NZ_et jos jasniji.Ko bibliju shvata simbolikom,a ne realno taj nikad i ne moze da shvati Boga da se on ne sali,da je on savaof-ratnik jevreji i pored toga sto su videli svojim ocima prilikom oslobodjenja iz misira nisu verovali Bogu i zato su kaznjeni,biblija je cudo Bozje i svaka rec mene licno ognjem pali i nikad necu poverovati da bilo koja zapis u bibliji je samo simbolicna.
Zato sto tako mislite,zato neki i menjajui reci u bibliji jer se ne boje Boga,jer misle to je samo knjiga napisana ljudima,a upozorenje ignorisu o izmeni slova-reci da ce im Bog izmeniti u knjizi zivota sve sto su oni izmenili u bibliji,ako me shvatas za mene REC Bozja nije simbolika a zakon a Isus nioje slucajno ispricao tu pricu a neverujem da su je vavilonci izmislili jer da jesu niko iz vavilonca ne bi htyeo da udje u pakao.Djavol nikad nebi takvu pricu odobrio a sta mislis zasto?znam da si pametan pa razmisli malo.


Pozdrav od Gere.

Ne kazem da je Isus lagao, vec je cesto pricao u parabolama. A znacenje price je uvek sasvim suprotno od doslovne price i nema veze sa stvarnim dogadjajem.
Znam da si citao mnoge Isusove price, to su sve izmisljeni likovi , i u svakoj se nalazi skrivena simbolika, koju on otkriva svojim ucenicima, a narodu nije otkrivao te tajne..
Ako je tako sa svim Isusovim pricama, zasto bi ova bila izuzetak?

Ova prica u svom tumacenju govori o dve grupe. Farisejima i hriscanima. Fariseji su ti koji su se bogato veselili svaki dan, jeli pili(simbol duhovne hrane) , a onima koji su ceznuli za tom hranom i istinom to su uskracivali(hriscani).
Zato ce oni biti osudjeni na propast, a oni koji su ''duhovno siromasni'' naci ce se u ''Avramovom narucju'' , oni ce naslediti zivot vecni.

Mislim dakle, da ova prica ne prikazuje stvarni dogadjaj i stanje coveka nakon smrti, vec sluzi da im skrene paznju na njihove grehe.
A kad bi to i cinila, onda ona rusi sve ono sto pravoslavna crkva nudi u svojim opisima raja i pakla..

Moras priznati da postoji neka simbolika i u samoj prici. Koliko bi trebalo da bude to ''Avramovo narucje'' da bi u njega stali svi narodi koji su ikada ziveli na zemlji?
Sem toga prica kaze da ''oni koji su odande ne mogu da predju k nama'' (u raj), ovde se pojavljuje problem, jer kod katolika postoji cistiliste, kod pravoslavaca mitarstva, i postoji prelaz u raj.

Stoga ne mogu da prihvatim tvrdnju da se ovde radi o stvarnom opisu raja i pakla. Pre ce biti da je Isus uzeo njima poznatu pricu iz tradicije i upotrebio je da skrene paznju na njihove grehe, kao sto je to radio i u ostalim svojim parabolama..

*Ne kazem ja da su vavilonci izmislili tu pricu, vec su je jevreji izmislili pod uticajem neznabozacke religije, dok su bili robovi u vavilonu...
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Eh plavuso,
u sta se ti razumes?
Da znas samo kolko me je briga sto katolicka crkva ne priznaje nase krstenje,ne znam sta bi bez katolicke crkve.
A kazi mi po cemu se razlikuje katolicko od pravoslavnog ili od protestanata???
Sve je to Konstantinova jeres.
Shvati da je taj covek kovao novac na kojem je bio prikazan kao Bog nepobedivog sunca,Apolon.
Taj je prolio krvi do kolena,a zadnje godine je ubio svog sina Krispa i svoju zenu faustu.
Dal bi ti kao zena bila srecna da imas takvog muza????

Siguran sam da bi bila mnogo, mnogo srećnija nego da ima tebe za muža. (ako bi već morala birati samo između vas dvojice po tvojoj bolesnoj mašti)
 
Natrag
Top