Zablude tradicionalnog Hriscanstva

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ajde nemoj ovde izmisljati, sam si rekao da "Boga ne mozemo zakljucati u bibliju". Ti ne verujes bibliji vec sopstvenom iskustvu. I zato ti niko ne moze ni dokazati da gresis, jer verujes "saptacu".

Istoriju uopste ne sagledavas objektivno, niti proveravas vec uzimas izmedju redova ono sto ti pase i sto se slaze sa tvojim vec ustanovljenim ucenjem. Dakle, tisi"predubedjen", a kao takav nepodoban za bilo kakav razuman razgovor ili bilo kakav kriticizam.

Zato sam rekao gore coveku, da mu ne vredi s tobom razgovarati, jer moze on tebi dati i 999 dokaza, ti ces ostati pri svome. A to nije slucaj samo sa tobom, vec sa svima vama, osim sa Jovanom.

Mire, ne ide to tako, samo ćeš ga još više učvrstiti u predubeđenjima (nisu to predubeđenja, tako je programiran onog trenutka kda je svoje duhovno poverenje predao adeptima kulta, onda je ako je sve što piše o svojim iskustvima istina, navodno prizvao Boga, koji ga je pozvao da poveruje sekti). Kao Hrišćanin, ne možeš odustati od borbe za njegovo dobro, ali pitanje je da li ti je samo cilj da ga urazumiš i tako dobiješ normalnog sagovornika, ili ti je cilj da ga time spasiš od propasti? Ako je ovo prvo, spremi se na muku i na grižu savesti ako odustaneš, ako je ovo drugo u pitanju, onda se spremi za golgotu, doslovno.

Jer, da bi neko bio spašen, prvo mora da želi da bude spašen. A on to ne želi, jer veruje da je već spašen time što je primio učenje kulta. Po svim dokazima koje je moguće videti, on se nije borio, nije sumnjao, nego je odmah bez reči prihvatio. Slobodnom voljom je to prihvatio. Želiš li takvog da spaseš? Naravno da želiš ako si Hrišćanin. Ali na koji način da to uradiš?

Prvo, samo uz Božiju pomoć možemo bilo šta da postignemo. Drugo, proces nije nimalo lak, a put je ispunjem mukom do poslednjeg trenutka. Jer ovo je rat. Doslovno rat koji se vodi od iskona.

Vidi, da nisam ono što jesam, rekao bih ti da je najbolje odustati, jer borba je mučna i sa neizvesnim ishodom, da je najbolje ostaviti takve gde jesu, neka propadnu. Ali, kako vera naša nije u tome da mi izgubljene duše (čak i onih koji u duše ne veruju= ostavljamo, onda ti kao Hrišćanin, pravi Hrišćanin mogu samo reći da moramo da nastavimo. Na ono što bi trebalo da uradimo, ako ovakvi istraju u svome, nismo ni duh0vno ni umno spremni,.Ni ti, ni Slap, ni Antonija, ni Adrijan, ni Servius, ni ja čini se nismo spremni da se suočimo sa onim što ovo zaista jeste, a možda čak nismo ni pozvani na to. Ovo je samo da naučimo sa kakvim se entitetom suočavamo od iskona.

A ovo je samo manifestacija toga, i to ne nevoljna, nego svojom voljom prizvana.

Dalje ne idem, jer nemam nameru da zvučim kao oni, ili da mi se onaj "učo" kezeće i govori kako su isto tako mislili i za Isusa, a da sam "kezavac" u svojoj đavolskoj prljavštini nije dostojan ni da pomisli da mentalne umotvornine lažnog proroka, poredi sa Bogom.

Ponoviću, oni jesu ma kako im to "uvredljivo" zvučalo Sinagoga Satane.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Da Bog da nas Hristos u potpunosti oslobodio za - slobodu!

Setih se dogadjaja od pre 30-tak godina kada su moji roditelji išli
u turistički obilazak Poljske. Imedju ostalog išli su i u logor Aušvic.
A tamo, pored raznih gadosti, videli su i staklenu vitrinu punu Biblija.

Bile su oštećene od silne upotrebe i ispodvlačene olovkama.

Rečeno im je da su nacisti svako veče imali "Biblijske grupe", na kojima
su proučavali te tekstove. A preko dana ... znamo šta su radili.

Da li je ovo dokaz da su protestanti u krivu kada čitaju Sveta Pisma?
Naravno da ne!
Ovo je samo potvrda onog Svetopisamskog citata da "rdjava društva
kvare dobre običaje". I opomena nama da u korenu satremo seme
ubistva, jer sve počinje ne-ljubavlju u srcu. Nastavlja se ciničnim i
sarkastičnim komentarisanjem ne-istomišljenika. Sledeći korak su
uvrede kojima slede i ... zlodela. Ali prvi korak, on se uz Božiju pomoć
i naše htenje lako da suzbiti i iz korena iščupati.

brat Toma
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Bog te slobodom svojom od svakoga zla oslobodio, brate u Gospodu Jedinom

Da li je ovo dokaz da su protestanti u krivu kada čitaju Sveta Pisma?
Naravno da ne!
Ovo je samo potvrda onog Svetopisamskog citata da "rdjava društva
kvare dobre običaje". I opomena nama da u korenu satremo seme
ubistva, jer sve počinje ne-ljubavlju u srcu. Nastavlja se ciničnim i
sarkastičnim komentarisanjem ne-istomišljenika. Sledeći korak su
uvrede kojima slede i ... zlodela. Ali prvi korak, on se uz Božiju pomoć
i naše htenje lako da suzbiti i iz korena iščupati.

Naravno da ne znači da je Biblija loša i da je ona uzrok i izvor onoga što bilo ko od nas radi. Ne. Problem je u ljudima, u čoveku koji sluša sebe umesto Boga da osluškuje i traži. Bog nije u knjizi, pravila i pravilnici neće nas učiniti boljim, još manje će nam reč Njegova zapisana dati opravdanje kada krvlju drugih duše svoje isprljamo. Zli to i želi, da nas ubedi da smo ispravni, da eto i Bog opravdava naše posptupke, naše uzdizanje nad drugima, naše sebeljublje.

Nažalost, Ljubav traži davanje, a čovek koji ljubavi za bnližnjega nema, nema je ni za Boga, ma šta tvrdio u svom samozavaravanju. Takav ljubavi ima, ako se ljiubavlju može to i nazvati, samo za sebe i ono što veruje da ga čini boljim od drugoga. Pa tako i Biblija, Sveto Pismo, zapisano kroz hiljade godina, umesto da bude korišteno kao poruka, postaje oružje kojim se kako drugi, tako i oni koji je za to koriste, vode pravo u pakao. Svaka ružna reč, svaki sarkazam, svako nasilje, sve što nekoga nameće kao superiornijeg od drugih, opravdavano Pismima, je hula, a sama Pisma nisu kriva, kao što ni kamen nije kriv kada nekog ubije, Čovek je taj koji samovoljno ili pod dejstvom lukavog ubija. Ubija pa makar i ne digao ruku na drugoga, na bližnjega, makar bio i pacifista. Svako ukidanje, ometanje Bogom darovane slobode je samovoljno uzimanje Božanskih atributa, a to je greh nad grehovima. Jer ko smo mi ništi, prah zemaljski da određujemo šta je po Bogu "ispravno", i da Njegovu reč koristimo da bi smo drugoga, bližnjega potčinili svom mišljenju. Ko smo? Na to iako smo na sliku Božiju stvoreni, prava nemamo.

U pravu si da treba ovo u korenu saseći, uz Božiju pomoć, jer posledice su stravične.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Mire, ne ide to tako, samo ćeš ga još više učvrstiti u predubeđenjima (nisu to predubeđenja, tako je programiran onog trenutka kda je svoje duhovno poverenje predao adeptima kulta, onda je ako je sve što piše o svojim iskustvima istina, navodno prizvao Boga, koji ga je pozvao da poveruje sekti). Kao Hrišćanin, ne možeš odustati od borbe za njegovo dobro, ali pitanje je da li ti je samo cilj da ga urazumiš i tako dobiješ normalnog sagovornika, ili ti je cilj da ga time spasiš od propasti? Ako je ovo prvo, spremi se na muku i na grižu savesti ako odustaneš, ako je ovo drugo u pitanju, onda se spremi za golgotu, doslovno.

Jer, da bi neko bio spašen, prvo mora da želi da bude spašen. A on to ne želi, jer veruje da je već spašen time što je primio učenje kulta. Po svim dokazima koje je moguće videti, on se nije borio, nije sumnjao, nego je odmah bez reči prihvatio. Slobodnom voljom je to prihvatio. Želiš li takvog da spaseš? Naravno da želiš ako si Hrišćanin. Ali na koji način da to uradiš?

Prvo, samo uz Božiju pomoć možemo bilo šta da postignemo. Drugo, proces nije nimalo lak, a put je ispunjem mukom do poslednjeg trenutka. Jer ovo je rat. Doslovno rat koji se vodi od iskona.

Vidi, da nisam ono što jesam, rekao bih ti da je najbolje odustati, jer borba je mučna i sa neizvesnim ishodom, da je najbolje ostaviti takve gde jesu, neka propadnu. Ali, kako vera naša nije u tome da mi izgubljene duše (čak i onih koji u duše ne veruju= ostavljamo, onda ti kao Hrišćanin, pravi Hrišćanin mogu samo reći da moramo da nastavimo. Na ono što bi trebalo da uradimo, ako ovakvi istraju u svome, nismo ni duh0vno ni umno spremni,.Ni ti, ni Slap, ni Antonija, ni Adrijan, ni Servius, ni ja čini se nismo spremni da se suočimo sa onim što ovo zaista jeste, a možda čak nismo ni pozvani na to. Ovo je samo da naučimo sa kakvim se entitetom suočavamo od iskona.

A ovo je samo manifestacija toga, i to ne nevoljna, nego svojom voljom prizvana.

Dalje ne idem, jer nemam nameru da zvučim kao oni, ili da mi se onaj "učo" kezeće i govori kako su isto tako mislili i za Isusa, a da sam "kezavac" u svojoj đavolskoj prljavštini nije dostojan ni da pomisli da mentalne umotvornine lažnog proroka, poredi sa Bogom.

Ponoviću, oni jesu ma kako im to "uvredljivo" zvučalo Sinagoga Satane.
Brate, tesko je zaista je tesko boriti se, jer covek osecajan prezivljava po stoti put ono sto je sam preziveo, dozivljava ovo zajedno sa njima, jer zna kako im je. Oni su zarobljenici, doslovno zarobljenici demona, a to je golgota veruj mi, to je borba protiv samog sebe, protiv satane. Tek kada se covek izbavi shvata da je bio rob.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ajde nemoj ovde izmisljati, sam si rekao da "Boga ne mozemo zakljucati u bibliju". Ti ne verujes bibliji vec sopstvenom iskustvu. I zato ti niko ne moze ni dokazati da gresis, jer verujes "saptacu".

Moje iskustvo nije u supotnosti sa biblijom i iskustvom koje su apostoli doziveli u licnoj zajednici sa Bogom kroz licno predanje.

Ako negiras iskustvo kao odraz vere, onda iseci sva poglavlja u bibliji gde proroci i apostoli svedoce o licnom iskustvu sa Bogom, i gde im se Bog javljao i govorio im, i davao im mnoga druga iskustva.

To što nam Laodikeja ovde priča je klasično ponašanje žrtve jedne od najopasnijih sekti.

Sta je sekta a sta crkva to odredjuje sam Bog i njegova rec, a ne ljudske predpostavke.

Cinjenica podkrepljena istorijsjim podacima, kao i iskustvom u potrebi za spasenje ljudi je ta, da su Rimokatolicka i Pravoslavna crkva najveca civilizacijska opasnost za coveka i njegovo spasenje.

To su uvek bile, i to su danas.

Ovo proistice iz cinjenice da te crkve ne vode ljude na izvor zive vode koja je rec Bozja i ka Hristu, vec u praznu idolopoklonicku sluzbu i formu vere koju covek obavlja eto tako cisto radi reda i smirivanja savresti i prazne dokolice, u nacionalizam, versku iskljucivost i mrznju prema svemu sto nije Rimokatolicko i Pravoslavno, u duhovnu ucmalost i mrtvilo, i verovanje da je zivot u grehu neminovnost i da se on ne moze nikada pobediti.

Ovo ne kazem iz bilo kog drugog razloga osim iz zalosti koju moje srce oseca zbog takvog stanja u koje ove crkve drze jedan deo sveta koji im slepo veruje.

Takvom stanju se treba usprotiviti svim silama u radu da se ljudi iz njega izvuku, i upoznaju pravi put spasenja koji se nalazi u Hristu i njegovoj reci.

Amin!
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bog nas sve, svakoga pojedinačno, spasao od nas samih i greha u nama!

Kod nas u Crkvi ima jedan čovek, nadimak mu je Živa.
Dobar nadimak dobrom čoveku!

Pre 15 godina, posle višegodišnje bolesti, umrla mu je ćerka jedinica. Imala je 8 godina.
Nedugo posle toga napušta ga žena. Ostaje i bez posla. Živeo je u Vršcu.
Odluči da se ubije, negde na Vršačkom bregu. Na putu ka mestu koje je sebi
odredio svrati u Crkvu da se Bogu pomoli da mu oprosti ovo zlodelo.
A Bog?

Bog došao! Jako i glasno, kako to samo On ume!
I u Živinoj svesti i savesti preovlada život i odluka da se živi.
I vrati se ... neobaljena "posla", Bogu hvala!

Eno ga, posti, moli se Bogu, zahvaljuje Mu....
Heroj vere na putu spasenja ka Spasitelju i sa Spasiteljem!

Eh da sam i ja takav...

brat Toma
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Za autentičnost iskustava apostola jamči i svjedoči Crkva. A tko jamči i svjedoči za tvoje iskustvo.

Biblija? Knjiga ne može svedočiti niti jamčiti. Ellen Gould White? Mrtvi lažni proroci takođe ne mogu jamčiti. Ko dakle jamči za istinitost njegove "vizije"?

Naravno niko ne jamči za njegovu "viziju", a i u samoj Bibliji piše da ispitujemo duhove. Ponoviću još jednom. Nije se njemu javio Bog, nego je imao kontakt sa adeptima gurua Ellen Gould White.

Već sam napisao, ali ponoviću. Veoma je "prikladno" to što je navodno "lično" od Boga dobio znak da se priključi kultu Ellen Gould White, veoma "prikladno" i to obara njegovu tvrdnju da je, ako je uopšte i bilo ikakve "vizije" Bog imao išta sa tim.

Sta je sekta a sta crkva to odredjuje sam Bog i njegova rec, a ne ljudske predpostavke.

Cinjenica podkrepljena istorijsjim podacima, kao i iskustvom u potrebi za spasenje ljudi je ta, da su Rimokatolicka i Pravoslavna crkva najveca civilizacijska opasnost za coveka i njegovo spasenje.

To su uvek bile, i to su danas.

Aha, Bog, i On je odlučio da se oko one koja je imala kako najmanje 50 kontradikcija sa Biblijom (njegovom reči) tako i sa samom sobom, koja se bavila i okultnim praksama (frenologija i spiritizam) napravi crkva? Možda, ali u tvojoj mašti.

Ovo drugo što si napisao i govori o tome ko ti se navodno javio. Najveće zlo koje je čovečanstvo moglo da snađe je po tebi Njegova CRKVA!!! Veoma zanimljivo mišljenje o Bogu koji se eto, kako ti tvrdiš, tebi javio i poslao te u "ostatak" gurua Ellen Gould Harmon White.

Žao mi je, ali sekta i kult jeste. I to ne zato što bilo ko ili ja tako kažemo ili želimo, nego prosto su takve činjenice. A one emocija nemaju. Ne pokoravaju se ničijoj volji.


Brate, tesko je zaista je tesko boriti se, jer covek osecajan prezivljava po stoti put ono sto je sam preziveo, dozivljava ovo zajedno sa njima, jer zna kako im je. Oni su zarobljenici, doslovno zarobljenici demona, a to je golgota veruj mi, to je borba protiv samog sebe, protiv satane. Tek kada se covek izbavi shvata da je bio rob.

Da bi se uopšte izbavio on mora pre svega to i da zaželi, da se Bogu obrati da ga oslobodi. Čitaj njegove komentare i videćeš da on to ne želi, jer prosto veruje da je Bog u kultu Ellen Gould White. Kome onda da se obrati? Bogu? Kako da se obrati nekome čiju Crkvu na ovoj zemlji, i njene vernike naziva najvećim zlom ovoga sveta? Da li neko takav može da se obrati Bogu? Da li neko ko Boga izbacuje iz sebe i umesto njega prima u sebe nešto što Bog nije, može da traži Boga i od NJega oslobođenje? Može li? Ne može.

Neko ko mrzi Crkvu, ko je naziva ovakvim i onakvim, ko sinagogu satane i kult nastao na i oko laži naziva ckrvom, ko svetinje ismeva i naziva ih paganštinom, ko navodno sledi mrtva slova na papiru a čiju svetost garantuje svojum autoritetom baš ta Crkva koju iz dna svoje duše mrzi, kome su sakramenti i krst sablazan je brate moj posednut. I nemoj misliti da se posednutost prikazuje onako kako se to vidi po filmovima, mnogo se gore pokazuje, jer postoje oni koji su posednuti svojom voljom, a kod takvih se ne dešavaju "filmske" pojave, niti se isti odaju nemoralu i magiji.

Njemu ne treba borba, njemu treba egzorcizam i to kako Zapadni tako i Istočni. Pa čak ni to ne garantuje da bi se oslobodio. Jer njega nije zaposeo niži, nego najviši demon. Ujedno on lično i svi ostali adepti gurua ne veruju u moć egzorcizma koji je u stvari molitva. Oni čak to i ne rade, nemaju obred isterivanja demona.

Što mnogo govori o tome ko je u stvari "Bog" kome se adventisti klanjaju. Mislim da naslućuješ o kome se radi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Ako negiras iskustvo kao odraz vere, onda iseci sva poglavlja u bibliji gde proroci i apostoli svedoce o licnom iskustvu sa Bogom, i gde im se Bog javljao i govorio im, i davao im mnoga druga iskustva.

Ne negiram ja nista, vec ti svoje iskustvo stavljas ispred biblije. Cak ga stavljas i ispred svoje crkve (jer kad trebas dokazati svoje poslanje, ti onda negiras i bibliju)..

To pokazuje da je tvoje ucenje bazirano samo "na iskustvu" i ni na cem drugom. Cak si i mene i ostale napadao "kako mi nemamo zivo iskustvo sa Bogom", pravis sebe kao da jedino ti imas iskustvo, a ne znas sta pricas.

I zato ti nikako ne mozes kriticki razmisljati. Biblija kaze "kusajte duhove jesu li od Boga" a ti duhu koji ti se javio iskazujes potpuno poverenje. To je vise nego opasno. Ti si zaveden, isto kao i ostali, sotona ti pothranjuje ponos i ego i daje ti laznu nadu i veru, ubedjuje te da si "izabran".

Kako da se obrati nekome čiju Crkvu na ovoj zemlji, i njene vernike naziva najvećim zlom ovoga sveta?
Da li neko takav može da se obrati Bogu?

Moze brate, i apostol Pavle je bio najveci protivnik crkve, cak je ubijao i progonio Hristove sledbenike, misleci da time cini sluzbu Bogu. Njemu se smilovao Bog jer nije znao. Ali je bio iskren.

Znaci, ako ovi ne znaju i ako su iskreni, imaju sanse da se pokaju, i ako zatraze milost od Boga, oprostice im. Ali ako su svesni svoje borbe protiv Boga i rade to namerno (cega se iskreno bojim, posebno za Tripa) nema im spasenja nikada.

Problem je ponos, jer ponos unistava coveka i mogucnost da se kao osoba pokaje, jer smatra da je ispravna i da ima istinu, da je odabrana a svi su ostali otpad. Taj ponos im pothranjuje upravo djavo, jer ponos sprecava njihovo kako racionalno sagledavanje tako i kriticizam. Zato su oni zarobljeni u lazima i ne mogu se izvuci jer su "preko svake mere ubedjeni" i slepi za svaku kritiku.

Laodikeja i ne pomislja da proveri nase dokaze, da testira svoju veru i kriticki je sagleda. Nikada on to nece uraditi, iskistvo i ubedjenost mu to ne dozvoljavaju.

To ce ti i sam potvrditi, videces.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Moze brate, i apostol Pavle je bio najveci protivnik crkve, cak je ubijao i progonio Hristove sledbenike, misleci da time cini sluzbu Bogu. Njemu se smilovao Bog jer nije znao. Ali je bio iskren.

Znaci, ako ovi ne znaju i ako su iskreni, imaju sanse da se pokaju, i ako zatraze milost od Boga, oprostice im. Ali ako su svesni svoje borbe protiv Boga i rade to namerno (cega se iskreno bojim, posebno za Tripa) nema im spasenja nikada.

Mire, Sv. Apostol Pavle jeste progonio Crkvu, ali, kako si ve' sam i napisao on je to činio jer je bio u neznanju, doslovno slep. Pazi, radi se o čoveku koji je bio učenik jednog od najpoznatijig rabina tog doba. Toru je znao napamet, govorio je najmanje tri jezika (hebrejski, latinski, grčki) a nije dublje razumeo, nije znao. I onda kada je krenuo u Siriju (Damask) da Crkvu progoni jer zaboga, kvari Hebreje i poklonike zakona čak i van Judeje, ima viziju, i to ne bilo koga nego mu se Bog (kao i Mojsiju, ovo je veoma važno) javlja i pita ga "Zašto me progoniš?" Zamisli kakav je lom nastao u Saulu (Pavlovo ime je bilo Saul). I da, on je to činio iz neznanja. U slepilu. Zato ga Bog i oslepljuje fizičkim slepilom, da mu stavi do znanja šta je do tada činio. Kao što je na Sinaju odabrao Mojsija da Israel izbavi iz duhovnog ropstva i načini ga primerom narodima, tako sada Saula odabira da bude deo Njegove Crkve. Doslovno je našao milost u Boga.

Naravno da je bio iskren, zato i jeste odabran, jer nije greh neznanje, nego je greh namera i istrajavanje u toj nameri. A naš bi greh bio kada bi smo tolerisali, ili ne dao Bog njima potvrđivali. Bog nam je dao jezike, umove da govorimo Istinu. Ako oni i dalje to ne vide, onda zaista ima razloga za bojazan. A, bojim se da je taj razlog i te kako opravdan, u toj meri da bi čak i da im se Bog lično objavi, uprkos njihovom pozivanju na nekakvog duha proroštva (za koga iskreno verujem da nije od Boga), odbili da se pokaju.

Ona kojoj su poverovali, i koja ih tera da se ovako ponašaju, ih je veoma lukavo pripremila da se ne pokaju. Dakle da, ukoliko su svojom voljom, u punom znanju prihvatili njene umotvorine, i poverovali da su one od Boga, nikada se ne pokaju. Shvatamo li mi sa čime onda imamo posla.

Da li shvatamo šta znači kada te neko ubedi da kajanje nije dobro za tvoj život? Da li shvatamo šta to u stvari znači? Da li shvatamo šta takvo ubeđenje u stvari radi? Jer ona ih je navela da isključe savest, rekavši im da to čini loše njihovom organizmu, a to opet po njoj (a njene misli nisu njene misli nego su po njenoj tvrdnji od BOGA) , a oni njoj veruju umanjuje njihovu šansu za spasenje koje je opet po njoj rekonstrukcija u savršenstvu, fizičkom savršenstvu.

Znaš li da oni nemaju ispovest? Znaš li to? A u poslednje vreme se da bi se lukavo odbranili od činjenice da nemaju apostolsko nasleđe izmišljaju kako su Petar i Pavle bili adventisti? Znaš li to? Sve šta mogu će kao i otac im pokušati da iskoriste da zavedu ljude. Ali, Bog ne dopušta tako lako, jer još uvek Njemu Hvala, ima onih koji nešto znaju, i kojima razum ne služi da ga ostavljaju na otavi, koji umeju da povezuju činjenice i kojima je stalo da se sa zlom, a nemoj me pogrešno shvatiti ovo sa čime se suočavamo jeste zlo, bore, makar samo i rečima, jer velike su stvari u igri. Spasenje bližnjih je u igri.

Shodno svemu tome, ponoviću, posebno jer znam da oni čitaju. Protiv njih lično nemam ništa, protiv onoga što nameču, što ih, a da nisu toga svesni razjeda, imam. Ako to znači da se oni osećaju povređenima i uvređenima, neka ih, činjenice govore same za sebe, neumoljivo. A one ne samo da pokazuju da su oni što u neznanju (veliki broj njih) što svojom voljom prihvatili nešto što je ili plod bolesnog uma, gde njihova krivica, i sama opasnost od toga nije velika, i postoji nada da se može uz Božiju pomoć osloboditi toga, ili su, što je bojim se mnogo bliže istini, što u neznanju, a velikim delom svojom voljom, prihvatili samog Satanu i njegovog adepta.

Ako je ovo prvo, samo su u zabludi, ali ponavljam mnogo je činjenica koje govore da to nije slučaj i Bog će im oprostiti ako se pokaju i zatraže Njegovu milost, makar se i ne vratili u NJegovu Crkvu. Ali, kako činjenice govore drugačije, bojim se da oni zaista jesu Sinagoga Satane.

Žao mi je Mire, ali je tako.
 
Natrag
Top