Zablude tradicionalnog Hriscanstva

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A tko ti jamči da je riječi - "Pregledajte Pisma" Isus uopće izgovorio? Naravno, osim Crkve. :)

A tko ti jamči da je to Pavao zaista izgovorio i napisao? Zapravo, tko ti uopće jamči da je Pavao postojao? Naravno, osim Crkve. :)

Reći će ti da to jamče Pisma. Ali, tako možemo tvrditi da je postojao i govorio i Gandalf, Aragorn, pa i dobri vojak Švejk. Sve što je potrebno je da poverujemo da knjige tumače same sebe. I Tolkin i Hašek su mogli da tvrde da im je inspiracija od Boga i da su likovi njihovih romana zaista postojali i da je kroz njih govorio Bog. (posebno kroz Gandalfa)

Biblija je Sveto Pismo (tačnije Sveta Pisma) jer Crkva svojim autoritetom to garantuje. Dakle, pomalo je, kako bezobrazno, tako i šizofreno prihvatiti tu tvrdnju, a nosiocu te tvrdnje negirati autoritet.

Da ne govorim o tome da Crkva nikada, niti u Bibliji tako piše, nije delegirala od Boga dat autoritet na knjigu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dakle, Božjoj zapovijedi našli ste zamjenu u svojoj ljudskoj!? :)


Ne postoje ljudske zapovesti u Adventizmu, vec Bozje.

I zapovest o postovanju subote, i zapovest o zabrani preljube su Bozje.

Stvar je u tome sto vi kazete "zbog starozavetne zapovesti da se pobiju oni koji krse subotu, mi danas ne trebamo drzati zapovest o suboti"

To znaci da ne trebamo drzati ni zapovest "NE CINI PRELJUBU" jer stari zavet zapoveda da se pobiju i oni koji cine preljube.

Da li razumes vas paradoks?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vidi se to po njihovim rodovima. Kod pravoslavaca je haos raskola, međusobnog trvenja ko je veći izdajnik "svete i saborne " crkve.

Dok je kod katolika haos od kriminala, korupcije, ubistava, mafije. Ideološki ratovi, jedni su za Amere, drugi za Ruse.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Biblija je Sveto Pismo (tačnije Sveta Pisma) jer Crkva svojim autoritetom to garantuje.

Darth pa zar ti nimalo jos nisi razumeo istinu o Svetom pismu.
Otkada je Cerkva garant Svetog pisma?
Garant Svetog pisma je Bog,Hristo, i njegovi ucenici.


Isus je izjavio:
"Pregledajte Pisam" Jovan 5,39, a nije rekao pitajte crkvu.
Pavle opominje:
"Sve je Pismo od Boga dano". 2. Timotiju 3,16. A ti kazrs nije tako, nego ga je dala crkva i ona je njegov autoritet i gsarant.
Apostol Petar izjabvl;juje:
"Imamo najpouzdaniju prorocku rec i dobro je sto pasite na nju kao na videlo koje svetli u tamnome mestu..." 2. Petrova 1,19. A ti kazes, najpuzdanije je pitati crkvu.
Darth, zar jednom ne vidis, da su Hristos i Njegovi ucenici uzdizali Bibliju, kao Rec Bozju a ne crkvu?

Dakle, pomalo je, kako bezobrazno, tako i šizofreno prihvatiti tu tvrdnju, a nosiocu te tvrdnje negirati autoritet.[/QUOTE]

Pa to znaci da je s tvoje strane bezobrazno i sizofrenicno, negirati autoritet koga je Hristos dao i svi njegovi ucenici i pripisati ga Katolickoj crkvi, koja nije napisala ni jedan reda od cele knjige.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Isus je izjavio: "Pregledajte Pisam" Jovan 5,39,

A tko ti jamči da je Isus ovo izjavio? :)

Pavle opominje: "Sve je Pismo od Boga dano". 2. Timotiju 3,16.

A tko ti jamči da je Pavao ovo napisao? :):)

Apostol Petar izjabvl;juje: "Imamo najpouzdaniju prorocku rec i dobro je sto pasite na nju kao na videlo koje svetli u tamnome mestu..." 2. Petrova 1,19.

A tko ti jamči da je Petar ovo izjavio? :):):)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A tko ti jamči da je Isus ovo izjavio? :)

A tko ti jamči da je Pavao ovo napisao? :):)

A tko ti jamči da je Petar ovo izjavio? :):):)

Nema drugog jamca od one koju oni u svojoj arognatnoj blasfemičnosti nazivaju "Babilonskom Bludnicom", i "Skerletnom kurvom". Dakle, nema drugog jamca do li Crkve. I to ne nekakve "nevidljive" Crkve iz uma Ellen Gould White, nego Unam Sanctam Ecclesiam Catholicam et Apostolicam.

Uzgred, ovo što su citirali a ti ih upitao za jamca, je u njihovom omiljenom stilu, "cherry picking". Uzmu citat iz Pisama koji po njima potvrđuje već stvorenu zamisao i u sebi, pa i javno (ako im je potrebno da zavedu mase) kažu "praise the Lord", pismo je protumačilo samo sebe.

Kako se ne sete da pronađu Trojstvo u Starom Zavetu (ponoviću pitanje, zašto opsesija Starim Zavetom, kada imamo Novi Zavet? ), a ne da ga ima nego bode oči, pa da ne tvrde kako je "Trojstvo Omega otpad" Ili kako to da u Pismima, nigde nema kave, duhana, i zabrane mesa? Kako to da se vino pije u potocima? Što ne citiraju retke koji obaraju njihove umotvorine? A ima ih, čak i u psalmima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A tko ti jamči da je Isus ovo izjavio? :)



A tko ti jamči da je Pavao ovo napisao? :):)



A tko ti jamči da je Petar ovo izjavio? :):):)

Nije ni cudo sto ovi koji ovako nesto izjavljuju ispoljavaju najprljaviji sotonski duh, jer ovako nesto moze da udahne samo sotona u svoje sluge, da sire sumnju u njegovu rec i silu da osvedoci coveka u Bogonadahnutost svoje reci.

Isus je rekao "Duh je ono što oživljava; telo ne pomaže ništa. Reči koje vam ja rekoh duh su i život su' ( Jovan 6. 63 )

Na drugom mestu napominje "Ovo vam kazah dok sam s vama.

A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh" ( Jovan 14. 25 - 26 )

Ono sto Stvarnosla ne zna je to, da coveka koji se predao Bogu, Bog sam uci istini i osvedocava ga u nju.

Zato Stvarnoslap i ne uci istinu, a ponajmanje bar i formalno rec Bozju, vec se sprda sa istinom i sa Bogom, a to pokazuje ceo njegov prljavi projekat borbe protiv istine, pa time i protiv Boga koga sramoti.

Ali ce jednog dana gorko da se kaje, verujem i plodonosno.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nije ni cudo sto ovi koji ovako nesto izjavljuju ispoljavaju najprljaviji sotonski duh, jer ovako nesto moze da udahne samo sotona u svoje sluge, da sire sumnju u njegovu rec i silu da osvedoci coveka u Bogonadahnutost svoje reci.

Ne širi sotona sumnju u Božju riječ, dapače, sotona je čak citira. Sotona širi sumnju u Kristovu crkvu, i mnoge je zaveo i prevario, a ti si najbolji primjer tih zavedenih.

Isus je rekao "Duh je ono što oživljava; telo ne pomaže ništa. Reči koje vam ja rekoh duh su i život su' ( Jovan 6. 63 )

A tko ti jamči da je ovo Isus rekao?

Na drugom mestu napominje "Ovo vam kazah dok sam s vama.
A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh" ( Jovan 14. 25 - 26 )

A tko ti jamči da je ovo Isus rekao?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pitaj svoju crkvu za svoje ponasanje i odnos prema drugima, pa ces videti kakav ces odgovor dobiti.
Ti si sramota za svoju crkvu, jer tvoja crkva je ekumenska i propagira bratstvo i ujedinjenje svih crkava i religija.
Ti cinis suprotno i najveci si neprijatelhj crkve koju propagiras.

Ja nisam pripadnik tvoje crkve, i ne zanimas me ni ti ni tvoja crkva, ali sagledavam tvoje licemerstvo.

Ja nisam zaveden.
Ja sledim Isusa i njegovu rec, a ne ljude i ljudske filozofije.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja nisam pripadnik tvoje crkve, i ne zanimas me ni ti ni tvoja crkva, ali sagledavam tvoje licemerstvo.

Ti bi se trebao zaokupiti svojim spasenjem, a ne mojim licemjerstvom.

Ja nisam zaveden.

I alkoholičari ne priznaju svoju ovisnost o alkoholu.

Ja sledim Isusa i njegovu rec, a ne ljude i ljudske filozofije.

Kako slijediš Isusa ako Njegovu Crkvu nazivaš Babilonskom Bludnicom?
 
Natrag
Top