Zablude tradicionalnog Hriscanstva

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti bi se trebao zaokupiti svojim spasenjem, a ne mojim licemjerstvom.

Ja sam svojim spasenjem zaokupljen, ali i tudjim, jer sam pozvan da propovedam istinu i ljude vodim ka Bogu.



I alkoholičari ne priznaju svoju ovisnost o alkoholu.

Alkoholicari nisu obraceni

Kako slijediš Isusa ako Njegovu Crkvu nazivaš Babilonskom Bludnicom?

Nije lepo lagati, jer ja nigde nisam tako nesto izgovorio, ali identifikacija iz otkrivenja je istinita.

Rimokatolicka crkva nije Bozja, vec je to ogranak ili nastavak Rimske mnogobozacke religije koja je polovinom 2 veka samo preobucena u Hriscansko ruho, i koju su osnovali Konstantin, a potom Justinijan joj dao Rim kao mesto delovanja i vladavine.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja sam svojim spasenjem zaokupljen, ali i tudjim, jer sam pozvan da propovedam istinu i ljude vodim ka Bogu.

Zašto ih onda ne vodiš Bogu umjesto Jeleni?

Rimokatolicka crkva nije Bozja, vec je to ogranak ili nastavak Rimske mnogobozacke religije koja je polovinom 2 veka samo preobucena u Hriscansko ruho, i koju su osnovali Konstantin, a potom Justinijan joj dao Rim kao mesto delovanja i vladavine.

Ako je Katolička crkva, baš kako ti tvrdiš - "polovinom 2 veka samo preobucena u Hriscansko ruho" - kako ju je mogao osnovati Konstantin, koji se rodio 120 godina nakon toga (272. godine)!?!? Razumiješ li? :) To je otprilike kao da ja ustvrdim da si ti podigao 1. Srpski ustanak 1804. godine. :) Kužiš?
 
Učlanjen(a)
16.06.2019
Poruka
2
Jeste li asketici Isusa Krista? Dumu govori o biblijskom pismu, vaše misli su čiste. Tumačenje onoga koji je napisao ili govorio sve u prošlosti, za one kojima je Isus došao. Vaše misli su zauzete prošlošću, u njemu je odgovor za sebe, a on je u vama!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne širi sotona sumnju u Božju riječ, dapače, sotona je čak citira. Sotona širi sumnju u Kristovu crkvu, i mnoge je zaveo i prevario, a ti si najbolji primjer tih zavedenih.

Znaš li zašto sotona ne širi sumnju u Bibliju? Zašto mu je Crkva Kristova meta?

Zato što zna da Biblija sama po sebi nema nikakav autoritet, i da je napad na Crkvu jednak napadu na Boga. Crkva je naime Isusovo mistično Telo ovde na zemlji, i sumnjanjem u nju, sumnja se u Boga.

Ti bi se trebao zaokupiti svojim spasenjem, a ne mojim licemjerstvom.

I alkoholičari ne priznaju svoju ovisnost o alkoholu.

Kako slijediš Isusa ako Njegovu Crkvu nazivaš Babilonskom Bludnicom?

Slape, on i jeste zaokupljen svojim spasenjem, ali ne onim po Bogu, nego po Ellen Gould White and co.

On prosto mora zavesti veliki broj ljudi za adventizam, svim sredstvima, ponoviću svim sredstvima jer mu od toga zavisi učinak na "Investigative Judgment". Sve što čine, čine sebe radi.

Problem je što on samo tvrdi da sledi Isusa, dok u stvari sledi umotvorine MIlerita i Ellen Gould White...

Zašto ih onda ne vodiš Bogu umjesto Jeleni?

Ako je Katolička crkva, baš kako ti tvrdiš - "polovinom 2 veka samo preobucena u Hriscansko ruho" - kako ju je mogao osnovati Konstantin, koji se rodio 120 godina nakon toga (272. godine)!?!? Razumiješ li? :) To je otprilike kao da ja ustvrdim da si ti podigao 1. Srpski ustanak 1804. godine. :) Kužiš?

Zato što mu je Jelenina reč jednaka Božijoj.

Slape, teško da bilo ko od adventista može kužiti takve stvari, jer na anahronizmima su i nastali. Kako se može očekivati da netko ko sabija vremena, tko leti krilima na Saturn, priča sa mrtvim suprugom, izmišlja pravila kojih se sama ne drži može svojim sledbenicima dati ispravnu poruku o vremenu?

Ps. to je čini se opšta boljka amerikanaca, ne samo adventista. Anahronizama su puni njihovi "kulturalni" uradci. Njima je recimo 1500 godina ništa, pa je tako Howard Hawks u svom filmu "Zemlja Faraona" Khufua smestio u kovčeg iz vremena Tutankhamona. 1500 godina nakon Khufua. Ili vitezovi okruglog stola u oklopima iz 14-15 stoleća. Tako da, nemoj se čuditi adventističkom lupetanju.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
16.06.2019
Poruka
2
Što je cijenjeno za prvorođenca Nebeskog Oca ? Oni koji slijede Božje tragove ili oni koji bilježe Božji put?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Znaš li zašto sotona ne širi sumnju u Bibliju? Zašto mu je Crkva Kristova meta?

Zato što zna da Biblija sama po sebi nema nikakav autoritet, i da je napad na Crkvu jednak napadu na Boga.

Upravo tako. Sotona napada autoritet.

On prosto mora zavesti veliki broj ljudi za adventizam, svim sredstvima, ponoviću svim sredstvima

U to sam se uvjerio. On ne preza ni od toga da nas zvijerima nazove. A tvrdi da je i našim spasenjem zaokupljen. Baš čudno spašavanje. :confused:
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Što je cijenjeno za prvorođenca Nebeskog Oca ? Oni koji slijede Božje tragove ili oni koji bilježe Božji put?


Добро пожаловать Антон
Иисус не первенец, Он единородный Сын Божий.
Мы должны следовать за Богом, а не за человеческими интуициями и интерпретациями
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
stvarnoslap je napisao(la):
A tko ti jamči da je Isus ovo izjavio? :)

A tko ti jamči da je Pavao ovo napisao? :):)

A tko ti jamči da je Petar ovo izjavio? :):):) [/QUOTE]

Slape hvala na pitanjima.
Odgovor: Meni nisu potreba ljudska jemstva.
Meni je garant Onaj sto me je naucio ovako:
"PREGLEDAJTE PISMA".
I MENI JE TO SASVIM DOSTA, A TEBI AKO NIJE NEKA TE VODE ONI KOJI NI SAM NE ZNAJU KUDA IDU.
Ja sam odlucio da sledeim svoga Spasitelja koji se branio od sotonskih napada izjavom:
"U PISMU STOJI NAPISANO!"
I ja upravo tako postupam sa Darthom.

Nema drugog jamca od one koju oni u svojoj arognatnoj blasfemičnosti nazivaju "Babilonskom Bludnicom", i "Skerletnom kurvom"

Darth, samo ti nastavi da takvim imenima nazivas svoju Crkvu.
Vidi se da si studirao otkrivenje Ivanovo, jer odatle si to i uzeo. Tesko li se i toj Crkvi ciji teolog naziva je takvim pogrdnim imenima.


Dakle, nema drugog jamca do li Crkve.

Na zalose izgleda da si u pravu, jer za tebe zaista i nema. Tvoje uzdanje je u gresne ljude zato i jesi toliko "uhovan".


Uzmu citat iz Pisama koji po njima potvrđuje već stvorenu zamisao i u sebi, pa i javno (ako im je potrebno da zavedu mase) kažu "praise the Lord", pismo je protumačilo samo sebe.
To smo vec videli, tako upravo Darth proucava Pismo. Praise the Lord!

Kako se ne sete da pronađu Trojstvo u Starom Zavetua.[/QUOTE]

Ma kako tebe nije sramota da izvaljujes takve besmilsice. Reci nam sta za tebe znace prve reci Svetog pisma: ELOHIM?

Vidis Darth, ja sam tu pronazao Trojstvo pre nego sto si ti rodjen. Mlad si valjda ces i ti makar nesta nauciti! Parise the Lord!

Znaš li zašto sotona ne širi sumnju u Bibliju?[/QUOTE]

Vecina tvojih izjava upravo potvrdjuju to da sotona najvise ubacuje sumnju u istinitost Biblije. Tamo gde to uspe, pobeda mu je zagarantovana. Prema tome on ti je garant!

Zato što zna da Biblija sama po sebi nema nikakav autoritet. [/QUOTE]

Autoritet Svetog pisma ima Sveti Duh koji je nadahnjivao njene pisce. On je pravi AUTPR BIBLIJE i njen GSARANT
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
U to sam se uvjerio. On ne preza ni od toga da nas zvijerima nazove. A tvrdi da je i našim spasenjem zaokupljen. Baš čudno spašavanje. :confused:

Čudno? Ne, Slape, nije čudno kada se to njegovo ponašanje uporedi sa zahtevima koji se pred adventiste stavljaju. Oni naime ne žude za spasenjem drugoga, nego sebe samih. Sve uvrede, sva pljuvanja su tu samo da bi zadovoljila dva cilja: nama izazvalo grižu savesti i prelazak na adventizam, ili odgovor koji bi im poslužio za to da se okite "mučeništvom" i još više nacrne primarnu metu svojih napada, Krstovu Crkvu i njene vernike.

Jednostavno lukavo su naučeni i lukavo igraju na win win situaciju. U oba slučaja oni dobijaju poene za "Investigative Judgment".

Uzgred, znaju li oni šta je Isus rekao? Znaju li oni za ovo:

"U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: "Ne bude li pravednost vaša veća od pravednosti pismoznanaca i farizeja, ne, nećete ući u kraljevstvo nebesko.
Čuli ste da je rečeno starima:
Ne ubij! Tko ubije, bit će podvrgnut sudu. A ja vam kažem: Svaki koji se srdi na brata svoga bit će podvrgnut sudu. Ako tko bratu rekne: 'Glupane!', bit će podvrgnut Vijeću. Ako tko reče: 'Luđače!', bit će podvrgnut ognju paklenomu.
Ako dakle prinosiš dar na žrtvenik pa se ondje sjetiš da tvoj brat ima nešto protiv tebe,
ostavi dar ondje pred žrtvenikom, idi i najprije se izmiri s bratom, a onda dođi i prinesi dar.
Nagodi se brzo s protivnikom dok si još s njim na putu, da te protivnik ne preda sucu,
a sudac tamničaru, pa da te ne bace u tamnicu. Zaista, kažem ti, nećeš izići odande
dok ne isplatiš do posljednjeg novčića." Mt 5, 20-26

Ako dakle oni tvrde da slede istog Isusa, onda ne mogu takve reči upućivati drugim Hrišćanima. Ali oni to čine, jer ili u svojoj aroganciji misle da su oni pravedniji od drugih, što je samo po sebi greh, ili ne slede Isusa nego nekog drugog.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Odgovor: Meni nisu potreba ljudska jemstva.
Meni je garant Onaj sto me je naucio ovako:
"PREGLEDAJTE PISMA".
I MENI JE TO SASVIM DOSTA, A TEBI AKO NIJE NEKA TE VODE ONI KOJI NI SAM NE ZNAJU KUDA IDU.

Dobro, tebi se Isus osobno ukazao i objavio, kao i Laodikeji kojem je rekao da je on Ilija, ali tko je onda jamac svim ostalim adventistima?

Sve uvrede, sva pljuvanja su tu samo da bi zadovoljila dva cilja: nama izazvalo grižu savesti i prelazak na adventizam, ili odgovor koji bi im poslužio za to da se okite "mučeništvom" i još više nacrne primarnu metu svojih napada, Krstovu Crkvu i njene vernike.

Što se mene tiče, "uzalud vam trud svirači". Niti ćete me natjerati da vam uzvratim uvredama, niti ćete me natjerati da vam se pridružim. :)
 
Natrag
Top