Zablude tradicionalnog Hriscanstva

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
tačno je tako. u efescima prvoj glavi piše da je Isus već video predznanjem crkvu u nebu ali ne pravoslavnu katoličku protestantsku već one koji oće verovati na Reč. to su tek pojedinci. šaka njih.


Ti znaš što je Isus vidio? Vi i vaša tumačenja, naprosto ste smiješni. Pa, vi se igrate s Bogom, Njegova sveta Riječ vama je igračka, a Njegove tajne vi rješavate kao da su rebus.
Možeš ti biti protiv Pravoslavne i Katoličke Crkve i svih protestanta, ali ako nisi u Crkvi, onda si vani, djeluješ sam, na svoju ruku...i nisi od njegovih ovaca.
Isus nije htio odgovoriti na pitanje koliko je onih koji se spašavaju, a ti znaš da su to pojedinci.
Šaka njih. Ti i još nekoliko sličnih tebi?!
Ajde, više, smirite se, lažni proroci.

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
tačno je tako. u efescima prvoj glavi piše da je Isus već video predznanjem crkvu u nebu ali ne pravoslavnu katoličku protestantsku već one koji oće verovati na Reč. to su tek pojedinci. šaka njih.

Video je crkvu koja:

1)
DRZI ZAPOVESTI BOZJE. 2) VERU ISUSOVU:

"Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu" ( otkrivenje 14. 12 )

3) I IMAJU SVEDOCANSTVO ISUSA HRISTA KOJI SE ISPOLJAVA U DARU PROROSTVA KOJI JE DAT CRKVI:

"И разгневи се змија на жену, и отиде да се побије са осталим семеном њеним, које држи заповести Божије и има сведочанство Исуса Христа" ( otkrivenje 12. 17 )

"I padnuvši pred nogama njegovim poklonih mu se; i reče mi: Gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svedočanstvo Isusovo Duh Proroštva" ( otkrivenje 19. 10 )

Coveku iskrenog srca su ovi principi sasvim dovoljni da pronadje pravu Bozju crkvu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
tačno je tako. U efescima prvoj glavi piše da je isus već video predznanjem crkvu u nebu ali ne pravoslavnu katoličku protestantsku već one koji oće verovati na reč. To su tek pojedinci. šaka njih.

Е, то је поента! Да ли та "шака појединаца" може бити у православној католичкој, римокатоличкој и протестантској цркви? Наравно да јесте. Tо говорим од самог старта и покушавам да докажем да је сулудо веровати да је нека институција "изабрана", а да су сви остали проклети. Изабрани су сви они понизни и доброћудни, који сведоче исправно по апостолским начелима. Без трунке сујете или поноса (да су баш они бољи од других).

Сама реч: протестантизам је противљење, што је за почетак био добар покушај да се неке грешке исправе, али након тога је требало да
не буде противљење, већ сагласност или повратак (извору). Ако сам ја против раскалашног и материјалитичког понашања неких свештеника, ја се могу противити таквој злоупотреби хришћанства, али нећу се само противити довека, већ ћу својим примером показати да они који тако раде не раде исправно. Да се они, у ствари, противе Христосовој заповести и да ми не могу ништа јер сам понизно исправан пред Богом. Нећу довека причати против нечега, већ ћу говорити за нешто боље. Како рече мудро: добротом ћете понизити зло.

Ако си ти и у праву за неке сегменте које говориш против цркве, погледај да ли чиниш исправно да би уопште могао да сведочиш. јер говорећи против цркве, можда говориш и против Цркве. Јер колико видим ти заговараш Аријеву јерес коју многе секте следе, а највећа (мухамеданство) држи као кључну ствар. Одбаци противљење (као ја) и говори о Цркви. Како рече наш православни мудрац: када Црква залута у световне трачарије, онда постане црква. Јер православно учење је да је Црква изнад световног, што многи који телесно мисле покушавају да порекну, а што је најтужније - не схватају разлику.


Говори слободно против корупције и саблазни, али не говори против јеванђеоских истина. Јер онда не говориш против цркве, већ против Цркве, на своју штету и ничију другу.

1) drzi zapovesti Bozje.

...а то су заповести Христосове. Једино ако за вас Христос није Бог који поста тело. Индиректно то тврдите, а да нисте тога свесни. Зато се и држите Мојсија.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ti znaš što je Isus vidio? Vi i vaša tumačenja, naprosto ste smiješni. Pa, vi se igrate s Bogom, Njegova sveta Riječ vama je igračka, a Njegove tajne vi rješavate kao da su rebus.
Možeš ti biti protiv Pravoslavne i Katoličke Crkve i svih protestanta, ali ako nisi u Crkvi, onda si vani, djeluješ sam, na svoju ruku...i nisi od njegovih ovaca.
Isus nije htio odgovoriti na pitanje koliko je onih koji se spašavaju, a ti znaš da su to pojedinci.
Šaka njih. Ti i još nekoliko sličnih tebi?!
Ajde, više, smirite se, lažni proroci.

ako toliko ne znaš Pisma onda ti se ne može pomoći.jasno je Isus rekaod a je u pitanju šaka,malo stado,uski put i malo ih je koji ga nalaze,uska su vrata,a vrata su Isus. koliko vas je ovde našlo Vrata.laodikeja je našao vrata adventizma i drži zakon i tropjstvo kao i svi vi ostali,ali vrata su Isus ne trojstvo. trojstvo je antihrist. protvi Reči antireč,protiv Hrista koji je rekao da je Reč Božja.
oćeš reći da u efescima ne piše tako? pa čitaj imaš oči... oćeš reći da Bog ne zna koliko će biti sopašenih da treba čekati tebe i mene?
u 2.gl. čak pišed a je unapred spremio dobra dela za svoje. onje van vremena i tako govori. dakle koji su njegovi on već zna ,tj. koji će biti da ti to uprostim i zato je i dobra dela pripravio u napred,tako da oni koji jesu Božji ć ih držati neće grešiti. priparavio jei sudove gneva,koji će se uvek protiviti i do kraja kao i ti. ako ostaneš u tome,ja to ne mogu znati za sada to ide u tom pravcu. ako si seme Ewči doći ćeš ka Reči,ako si seme crkve nikad to nećeš moći videti i umrećeš taka i Rečće ti suditi. to niko ne može izmestiti od nas ljudi,jer Bog je davno posejao po vrstama da rađa svoj rod i ko će mu nešto zameriti ,ili se preti sa njime?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Adrian: E, to je poenta ! Da li ta "šaka pojedinaca " može biti u pravoslavnoj katoličkoj , rimokatoličkoj i protestantskoj crkvi? Naravno da jeste .

Naravno. I baš zato nam je rečeno: "Ne sudite, da ne budete osuđeni..." Onaj koji pripada Kristu uopće ne bi trebao ni misliti, a kamoli govoriti ružno o drugima i o njihovom vječnom spasenju, odnosno propasti, jer ne zna. Samo Bog zna, jer Bog gleda na srce i samo On zna što je u svakom ljudskom srcu.



Sama riječ : protestantizam je protivljenje , što je za početak bio dobar pokušaj da se neke pogreške isprave , ali nakon toga je trebalo da bude protivljenje , već suglasnost ili povratak ( izvoru ) . Ako sam ja protiv raskalašenog i materijalitičkog ponašanja nekih svećenika , ja se mogu protiviti takvoj zloupotrebi kršćanstva , ali neću se samo protiviti dovijeka , već ću svojim primjerom pokazati da oni koji tako rade ne rade ispravno .
Da su se protestanti vratili Izvoru Svetosti i života, Katoličke Crkve možda ne bi ni bilo, ali oni su joj, ne znajući, učinili veliku uslugu jer nakon pojave protestantizma dolazi do velike reforme u Katoličkoj Crkvi, ali o tome, možda bolje, na drugoj temi.
Ako sam išta zapamtila s vjeronauka, onda je to misao/poticaj svećenika koji je identičan ovome što pišeš. Ako vidiš da netko griješi, da je u zabludi, da vrijeđa Boga...moli za njega i revno čini kreposti koje su suprotne od njegovih opačina. Ako čuješ da netko psuje Boga, ponavljaj u sebi: Blagoslovljen budi Bog i blagoslovljeno Njegovo Sveto Ime...itd. tako su nas učili.



Ako si ti iu pravu za neke segmente koje govoriš protiv crkve , pogledaj da li činiš ispravno bi uopće mogao svjedočiti . jer govoreći protiv crkve , možda govoriš i protiv Crkve . Jer koliko vidim ti zagovaraš Arijevu jeres koju mnoge sekte slijede , a najveća ( muhamedanstvo ) drži kao ključnu stvar . Odbaci protivljenje ( kao ja ) i govori o Crkvi . Kako reče naš pravoslavni mudrac : kada Crkva zaluta u svjetovne tračarije , onda postane crkva . Jer pravoslavno učenje je da je Crkva iznad svjetovnog , što mnogi koji tjelesno misle pokušavaju poreknu , a što je najtužnije - ne shvaćaju razliku .
Ne može on ili drugi adventisti/protestanski fundamentalisti pogledati u sebe ako nemaju poučljivosti. A kako će imati poučljivost ako su odbacili crkveno učiteljstvo i sami sebi postali učitelji ili im je učiteljica Ellen White. Uzalud, jer su postali samodostani i zatvorili se u sebe i svoje učenje.
Osim Arijeve hereze sve češće se spominje i pelegijanizam. Ne znam točno o čemu se radi, ali svakako je jedna od hereza u povijesti Crkve.
Ako Crkva postane svjetovna onda je sol koja je obljutavila i ne zaslužuje drugo nego da je ljudi gaze.





Govori slobodno protiv korupcije i sablazni , ali ne govori protiv jevanđeoskih istina . Jer onda ne govoriš protiv crkve , već protiv Crkve , na svoju štetu i ničiju drugu .

Svi vjerski fanatici liče na sv. Pavla prije njegovog obraćenja. Protestanski fundamentalisti, a posebno adventisti i jehovci, sada su najglasniji, pa zato i najopasniji,jer s pričom o posljednjim vremenima i "proroštvima" o svim događanjima, koje oni tobože znaju, zavode neuke u vjeri.


mrsavkic: trojstvo je antihrist.

Savkicu, drzak si! Mislila sam da ovo neću nikada napisati, ali jer si me jako povrijedio, rec ću ti:
ti si za mene antikrst. Imaš lažna učenja i samo si jedan mali čovječuljak koji je nešto pročitao u Bibliji i misliš da znaš. Presveto Trojstvo je tajna, prelijepa i presveta tajna kršćanskog života i najbolje se može shvatiti na koljenima, u šutnji i klanjanju Presvetoj Trojici koja stanuju u nama.

 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Mire, nema slučajnosti na ovome svijetu. Sve je već odvijeka postojalo u Božjem planu i Bog nas je stavio na mjesto gdje će nas moži obdariti puninom svojih milosti. Ili ti misliš da se Bog zabunio?
Zar nije zapisano? "Ja znam naume koje s vama namjeravam, naume mira, a ne nesreće, zazvat ćete me i ja ću vas uslišiti. Bit ću s vama u nevolji..." (Iz Knjige pon. zakona,
ako se ne varam)
Stoga ni tvoje krštenje u Pravoslavnoj crkvi nije slučajnost niti treba doći u pitanje tvoja pripadnost toj vjeri i uvjetovano tvojim izborom. Možeš ti izabrati vjeru, ali to je onda tvoja volja ili možda samovolja?



Mire, kršten si u vjeri svojih ostaca i Crkva te je primila kao člana.

Bože dragi, zašto toliko prezirete i odbacujete Crkvu, a ona je živo Kristovo Tijelo?


MATEJ 16,18
A ja tebi kažem: Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.
MATEJ 18,17
Ako ni njih ne posluša, reci Crkvi. Ako pak ni Crkve ne posluša, neka ti bude kao poganin i carinik.
DJELA APOSTOLSKA 5,11
I silan strah spopade cijelu Crkvu i sve koji su to čuli.
DJELA APOSTOLSKA 8,1
Savao je pristao da se Stjepan smakne. U onaj dan navali velik progon na Crkvu u Jeruzalemu. Svi se osim apostola raspršiše po krajevima judejskim i samarijskim.
DJELA APOSTOLSKA 8,3
Savao je pak pustošio Crkvu: ulazio je u kuće, odvlačio muževe i žene i predavao ih u tamnicu.
DJELA APOSTOLSKA 9,31
Crkva je po svoj Judeji, Galileji i Samariji uživala mir, izgrađivala se i napredovala u strahu Gospodnjem te rasla utjehom Svetoga Duha.
DJELA APOSTOLSKA 11,22
Vijest o tome doprije do Crkve u Jeruzalemu pa poslaše Barnabu u Antiohiju.
DJELA APOSTOLSKA 11,26
Kad ga nađe, odvede ga u Antiohiju. Punu su se godinu dana sastajali u toj Crkvi i poučavali poveće mnoštvo te se u Antiohiji učenici najprije prozvaše kršćanima.
DJELA APOSTOLSKA 12,1
U to vrijeme uze Herod zlostavljati neke od Crkve.
DJELA APOSTOLSKA 12,5
Petra su dakle čuvali u tamnici, a Crkva se svesrdno moljaše Bogu za njega.
DJELA APOSTOLSKA 13,1
U antiohijskoj je Crkvi bilo proroka i učitelja: Barnaba, Šimun zvani Niger, Lucije Cirenac, Manahen, suothranjenik Heroda četverovlasnika, i Savao.
DJELA APOSTOLSKA 14,23
Postavljali su im po crkvama starješine te ih, nakon molitve i posta, povjeravahu Gospodinu u kojega su povjerovali.
DJELA APOSTOLSKA 14,27
Kada stigoše, sabraše Crkvu i pripovjediše što sve učini Bog po njima: da i poganima otvori vrata vjere.
DJELA APOSTOLSKA 15,3
Oni su dakle, ispraćeni od Crkve, prolazili kroz Feniciju i Samariju pripovijedajući o obraćenju pogana i donoseći svoj braći veliku radost.
DJELA APOSTOLSKA 15,4
Kada pak stigoše u Jeruzalem, primi ih Crkva, apostoli i starješine. Ispripovjediše što sve Bog učini po njima.
DJELA APOSTOLSKA 15,22
Tad apostoli i starješine zajedno sa svom Crkvom zaključe izabrati neke muževe između sebe i poslati ih u Antiohiju s Pavlom i Barnabom. Bijahu to Juda zvani Barsaba, i Sila, muževi vodeći među braćom.
DJELA APOSTOLSKA 15,41
proputova Siriju i Ciliciju, utvrđujući Crkve.
DJELA APOSTOLSKA 16,5
Tako se Crkve učvršćivahu u vjeri i broj im se danomice povećavao.
DJELA APOSTOLSKA 18,22
Kad stiže u Cezareju, uziđe pozdraviti Crkvu pa onda siđe u Antiohiju.
DJELA APOSTOLSKA 20,17
Ipak iz Mileta posla u Efez po starješine Crkve.
DJELA APOSTOLSKA 20,28
"Pazite na sebe i na sve stado u kojem vas Duh Sveti postavi nadglednicima, da pasete Crkvu Božju koju steče krvlju svojom.
RIMLJANIMA 16,1
Preporučujem vam Febu, sestru našu, poslužiteljicu Crkve u Kenhreji:
RIMLJANIMA 16,4
Oni su za moj život podmetnuli svoj vrat; zahvaljujem im ne samo ja nego i sve Crkve pogana.
RIMLJANIMA 16,5
Pozdravite i Crkvu u njihovoj kući. Pozdravite ljubljenog mi Epeneta koji je prvina Azije za Krista.
RIMLJANIMA 16,16
Pozdravite jedni druge cjelovom svetim. Pozdravljaju vas sve Crkve Kristove.
RIMLJANIMA 16,23
Pozdravlja vas Gaj, gostoprimac moj i cijele Crkve. Pozdravlja vas Erast, gradski blagajnik, i brat Kvart.
1. KORINĆANIMA 1,2
Crkvi Božjoj u Korintu - posvećenima u Kristu Isusu, pozvanicima, svetima, sa svima što na bilo kojemu mjestu prizivlju ime Isusa Krista, Gospodina našega, njihova i našega.
1. KORINĆANIMA 4,17
Zato upravo poslah k vama Timoteja, koji mi je dijete ljubljeno i vjerno u Gospodinu, da vas podsjeti na naputke moje, u Kristu, kako posvuda u svakoj crkvi učim.
1. KORINĆANIMA 6,4
A vi, kad imate sporove o svagdanjem, sucima postavljate one do kojih Crkva ništa ne drži!
1. KORINĆANIMA 7,17
U drugome svatko neka živi kako mu je Gospodin dodijelio, kako ga je Bog pozvao. Tako određujem po svim crkvama.
1. KORINĆANIMA 10,32
Ne budite na sablazan ni Židovima, ni Grcima, ni Crkvi Božjoj,
1. KORINĆANIMA 11,16
Ako je kome do prepirke, takva običaja mi nemamo, a ni Crkve Božje.
1. KORINĆANIMA 11,22
Zar nemate kuća da jedete i pijete? Ili Crkvu Božju prezirete i postiđujete one koji nemaju? Što da vam kažem? Da vas pohvalim? U tom vas ne hvalim.
1. KORINĆANIMA 12,28
I neke postavi Bog u Crkvi: prvo za apostole, drugo za proroke, treće za učitelje; onda čudesa, onda dari liječenja; zbrinjavanja, upravljanja, razni jezici.
1. KORINĆANIMA 14,4
Tko govori drugim jezikom, sam sebe izgrađuje, a tko prorokuje, Crkvu izgrađuje.
1. KORINĆANIMA 14,5
A htio bih da vi svi govorite drugim jezicima, ali većma da prorokujete. Jer veći je tko prorokuje, negoli tko govori drugim jezicima, osim ako protumači Crkvi radi izgrađivanja.
1. KORINĆANIMA 14,12
Tako i vi, budući da čeznete za darima Duha, nastojte njima obilovati radi izgrađivanja Crkve.
1. KORINĆANIMA 14,19
Ali draže mi je u Crkvi reći pet riječi po svojoj pameti, da i druge poučim, negoli deset tisuća riječi drugim jezikom.
1. KORINĆANIMA 14,23
Ako se dakle skupi sva Crkva zajedno i svi govore drugim jezicima, a uđu neupućeni ili nevjernici, neće li reći da mahnitate?
1. KORINĆANIMA 14,28
ako pak ne bi bilo tumača, neka šuti u Crkvi, neka govori sam sebi i Bogu.
1. KORINĆANIMA 14,33
jer Bog nije Bog nesklada, nego Bog mira. Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute.
1. KORINĆANIMA 15,9
Da, ja sam najmanji među apostolima i nisam dostojan zvati se apostolom jer sam progonio Crkvu Božju.
1. KORINĆANIMA 16,1
U pogledu sabiranja za svete, i vi činite kako odredih crkvama galacijskim.
1. KORINĆANIMA 16,19
Pozdravljaju vas crkve azijske. Pozdravljaju vas mnogo u Gospodinu Akvila i Priska zajedno s Crkvom u njihovu domu.
2. KORINĆANIMA 1,1
Pavao, po volji Božjoj apostol Krista Isusa, i brat Timotej: Crkvi Božjoj u Korintu sa svima svetima u svoj Ahaji.
2. KORINĆANIMA 8,1
Priopćujemo vam, braćo, milost Božju koja je dana crkvama makedonskim:
2. KORINĆANIMA 8,18
S njime pak šaljemo brata kojega s evanđelja slave sve crkve.
2. KORINĆANIMA 8,19
Štoviše, crkve ga izabraše za našeg suputnika u ovom djelu darežljivosti kojemu služimo - na slavu samoga Gospodina i na našu želju
2. KORINĆANIMA 8,24
Pružite im dakle pred crkvama dokaz svoje ljubavi i toga da se s pravom vama ponosimo.
2. KORINĆANIMA 11,8
Druge sam crkve plijenio, od njih primao potporu da bih mogao vama služiti. I dok bijah u vas, premda u oskudici, nikomu nisam bio na teret.
2. KORINĆANIMA 11,28
Osim toga, uz drugo, salijetanje svakodnevno, briga za sve crkve.
GALAĆANIMA 1,2
i sva braća koja su sa mnom: Crkvama u Galaciji.
GALAĆANIMA 1,13
Ta čuli ste za moje negdašnje ponašanje u židovstvu: preko svake sam mjere progonio i pustošio Crkvu Božju
GALAĆANIMA 1,22
Osobno pak bijah nepoznat Kristovim crkvama u Judeji.
EFEŽANIMA 1,22
Sve mu podloži pod noge, a njega postavi - nad svime - Glavom Crkvi,
EFEŽANIMA 3,10
da sada - po Crkvi - Vrhovništvima i Vlastima na nebesima bude obznanjena mnogolika mudrost Božja
EFEŽANIMA 3,21
Njemu slava u Crkvi i u Kristu Isusu za sva pokoljenja vijeka vjekovječnoga! Amen.
EFEŽANIMA 5,23
Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve - On, Spasitelj Tijela.
EFEŽANIMA 5,24
Pa kao što se Crkva podlaže Kristu, tako i žene muževima u svemu!
EFEŽANIMA 5,25
Muževi, ljubite svoje žene kao što je Krist ljubio Crkvu te sebe predao za nju
EFEŽANIMA 5,27
te sebi predvede Crkvu slavnu, bez ljage i nabora ili čega takva, nego da bude sveta i bez mane.
EFEŽANIMA 5,29
Ta nitko nikada ne mrzi svoga tijela, nego ga hrani i njeguje kao i Krist Crkvu.
EFEŽANIMA 5,32
Otajstvo je to veliko! Ja smjeram na Krista i na Crkvu.
FILIPLJANIMA 3,6
po revnosti progonitelj Crkve, po pravednosti zakonskoj besprijekoran.
FILIPLJANIMA 4,15
A i vi, Filipljani, znate: u početku evanđelja, kad otputovah iz Makedonije, nijedna mi se Crkva nije pridružila u pogledu izdataka i primitaka, doli vi jedini.
KOLOŠANIMA 1,18
On je Glava Tijela, Crkve; on je Početak, Prvorođenac od mrtvih, da u svemu bude Prvak.
KOLOŠANIMA 1,24
Radujem se sada dok trpim za vas i u svom tijelu dopunjam što nedostaje mukama Kristovim za Tijelo njegovo, za Crkvu.
KOLOŠANIMA 4,15
Pozdravite braću u Laodiceji, i Nimfu i Crkvu u njezinoj kući.
KOLOŠANIMA 4,16
A kad se ova poslanica pročita kod vas, pobrinite se da se pročita i u Laodicejskoj crkvi, i vi da pročitate onu iz Laodiceje.
1. SOLUNJANIMA 1,1
Pavao, Silvan i Timotej Crkvi Solunjana u Bogu Ocu i Gospodinu Isusu Kristu. Milost vam i mir!
2. SOLUNJANIMA 1,1
Pavao, Silvan i Timotej Crkvi Solunjana u Bogu Ocu našemu i Gospodinu Isusu Kristu.
2. SOLUNJANIMA 1,4
tako da se mi sami po crkvama Božjim vama ponosimo zbog vaše postojanosti i vjere u svim progonstvima i nevoljama koje podnosite.
1. TIMOTEJU 3,5
a ne zna li netko svojom kućom upravljati, kako će se brinuti za Crkvu Božju? -
1. TIMOTEJU 3,15
a okasnim li, da znaš kako se treba vladati u kući Božjoj, koja je Crkva Boga živoga, stup i uporište istine.
1. TIMOTEJU 5,16
Ako koja vjernica ima udovica, neka im pomaže, a neka se ne opterećuje Crkva, da uzmogne pomoći onima koje su zaista udovice.
FILEMONU 1,2
i sestri Apiji, i Arhipu, suborcu našem, i Crkvi u tvojoj kući.
HEBREJIMA 12,23
Crkvi prvorođenaca zapisanih na nebu, Bogu, sucu sviju, dusima savršenih pravednika
JAKOVLJEVA 5,14
Boluje li tko među vama? Neka dozove starješine Crkve! Oni neka mole nad njim mažući ga uljem u ime Gospodnje
3. IVANOVA 1,6
Oni posvjedočiše tvoju ljubav pred Crkvom i dobro ćeš učiniti ako ih ispratiš Boga dostojno.
3. IVANOVA 1,9
Pisao sam nešto Crkvi: ali Diotref, koji hoće da bude prvi među njima, ne prima nas.
3. IVANOVA 1,10
Zato ako dođem, spočitnut ću mu djela koja čini naklapajući zlobne riječi o nama. Ni to mu nije dosta, nego ne prima braće, a onima koji bi to htjeli, brani i izgoni ih iz Crkve.
OTKRIVENJE 1,4
Ivan sedmerim crkvama u Aziji. Milost vam i mir od Onoga koji jest i koji bijaše i koji dolazi i od sedam duhova što su pred Prijestoljem njegovim
OTKRIVENJE 1,11
Govoraše: "Što vidiš, napiši u knjigu i pošalji sedmerim crkvama: U Efez, Smirnu, Pergam, Tijatiru, Sard, Filadelfiju, Laodiceju.
OTKRIVENJE 2,1
Anđelu Crkve u Efezu napiši: "Ovo govori Onaj koji drži sedam zvijezda u desnici, Onaj koji stupa posred sedam zlatnih svijećnjaka:
OTKRIVENJE 2,7
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama! Pobjedniku ću dati jesti od stabla života koje je u raju Božjem.
OTKRIVENJE 2,8
I anđelu Crkve u Smirni napiši: "Ovo govori Prvi i Posljednji, Onaj koji bijaše mrtav i oživje:
OTKRIVENJE 2,11
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama! Pobjedniku neće nauditi druga smrt.
OTKRIVENJE 2,12
I anđelu Crkve u Pergamu napiši: "Ovo govori Onaj u koga je mač dvosjek, oštar:
OTKRIVENJE 2,17
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama! Pobjedniku ću dati mane sakrivene i bijel ću mu kamen dati, a na kamenu napisano ime novo koje nitko ne zna doli onaj koji ga prima.
OTKRIVENJE 2,18
I anđelu Crkve u Tijatiri napiši: "Ovo govori Sin Božji, Onaj u koga su oči kao plamen ognjeni, a noge mu nalik na mjed uglađenu:
OTKRIVENJE 2,23
i djecu ću joj smrću pobiti. I znat će sve crkve: Ja sam Onaj koji istražuje bubrege i srca - i dat ću vam svakomu po djelima.
OTKRIVENJE 2,29
Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama!
OTKRIVENJE 3,1
I anđelu Crkve u Sardu napiši: "Ovo govori Onaj koji ima sedam duhova Božjih i sedam zvijezda: Znam tvoja djela: imaš ime da živiš, a mrtav si.
OTKRIVENJE 3,6
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama!
OTKRIVENJE 3,7
I anđelu Crkve u Filadelfiji napiši: "Ovo govori Sveti, Istiniti, Onaj koji ima ključ Davidov i kad otvori, nitko neće zatvoriti; kad zatvori, nitko neće otvoriti:
OTKRIVENJE 3,13
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama!
OTKRIVENJE 3,14
I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti, Početak Božjeg stvorenja:
OTKRIVENJE 3,22
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama!
OTKRIVENJE 22,16
"Ja, Isus, poslah anđela svoga posvjedočiti ovo po crkvama. Ja sam korijen i izdanak Davidov, sjajna zvijezda Danica.







Da.






I da im celu bibliju izlozis nece verovati bas kao sto je Adrian naveo stihove o paklu,kad onaj covek moli oca avraama da kaze bratu njegovom o paklu,a avram kaze imaju mojsija pa nek ga slusaju,i da im na oci vaskrsne sam mojsije oni nebi poverovali.

Sta dale da govorim o njima?

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Naravno. I baš zato nam je rečeno: "Ne sudite, da ne budete osuđeni..." Onaj koji pripada Kristu uopće ne bi trebao ni misliti, a kamoli govoriti ružno o drugima i o njihovom vječnom spasenju, odnosno propasti, jer ne zna. Samo Bog zna, jer Bog gleda na srce i samo On zna što je u svakom ljudskom srcu.




Da su se protestanti vratili Izvoru Svetosti i života, Katoličke Crkve možda ne bi ni bilo, ali oni su joj, ne znajući, učinili veliku uslugu jer nakon pojave protestantizma dolazi do velike reforme u Katoličkoj Crkvi, ali o tome, možda bolje, na drugoj temi.
Ako sam išta zapamtila s vjeronauka, onda je to misao/poticaj svećenika koji je identičan ovome što pišeš. Ako vidiš da netko griješi, da je u zabludi, da vrijeđa Boga...moli za njega i revno čini kreposti koje su suprotne od njegovih opačina. Ako čuješ da netko psuje Boga, ponavljaj u sebi: Blagoslovljen budi Bog i blagoslovljeno Njegovo Sveto Ime...itd. tako su nas učili.




Ne može on ili drugi adventisti/protestanski fundamentalisti pogledati u sebe ako nemaju poučljivosti. A kako će imati poučljivost ako su odbacili crkveno učiteljstvo i sami sebi postali učitelji ili im je učiteljica Ellen White. Uzalud, jer su postali samodostani i zatvorili se u sebe i svoje učenje.
Osim Arijeve hereze sve češće se spominje i pelegijanizam. Ne znam točno o čemu se radi, ali svakako je jedna od hereza u povijesti Crkve.
Ako Crkva postane svjetovna onda je sol koja je obljutavila i ne zaslužuje drugo nego da je ljudi gaze.







Svi vjerski fanatici liče na sv. Pavla prije njegovog obraćenja. Protestanski fundamentalisti, a posebno adventisti i jehovci, sada su najglasniji, pa zato i najopasniji,jer s pričom o posljednjim vremenima i "proroštvima" o svim događanjima, koje oni tobože znaju, zavode neuke u vjeri.




Savkicu, drzak si! Mislila sam da ovo neću nikada napisati, ali jer si me jako povrijedio, rec ću ti:
ti si za mene antikrst. Imaš lažna učenja i samo si jedan mali čovječuljak koji je nešto pročitao u Bibliji i misliš da znaš. Presveto Trojstvo je tajna, prelijepa i presveta tajna kršćanskog života i najbolje se može shvatiti na koljenima, u šutnji i klanjanju Presvetoj Trojici koja stanuju u nama.

drskost je mana samo kad donosi laž,no kad donosi vrlinu istine onda je to hrabrost i vrlina broj jedan. kako misliš da je Isus jedan drski spasitelj koji je smeo usuduiti se sinedrioncima reći da je njihov otac đavo.
Isus kaže kad će te anđelima suditi ,kako ne možete suditi manjim stvarima,to jesat onima u crkvi koji greše! kadaje u pitanju reč mi treba da izričemo sud jer akoto ne činimo nadimamo se i grešimo reči. drugo,nema tu nikake dvojbe oko greha.konačni sud pripada Bogu a istina je da je malo stado spašenih i šaka tek,uski put nalaze vrlo malo njih. kraj priče. tvoj veronauk te je zaslepio samopa ne možeš videti istinu.
trojstvo je antireč protiv Hrista ,a anti Hrist označava to protiv Hrista. to je najveća prevara vekova,prorečena u govoru pergamskoj crkvi. ne postoji tajna unutar postoji samo jedna tajna iza toga a ta tajna je sotonska prevara i laž posle edema najveća jer donosi duhovnu smrt vekova i milijardi ljudi. onaj ko misli da će Bog promenuti sebe gorko se vara uzdaju se u nešto što nema veze sa zdravom pameću, a kamoli sa Biblijom!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
I da im celu bibliju izlozis nece verovati bas kao sto je Adrian naveo stihove o paklu,kad onaj covek moli oca avraama da kaze bratu njegovom o paklu,a avram kaze imaju mojsija pa nek ga slusaju,i da im na oci vaskrsne sam mojsije oni nebi poverovali.

Sta dale da govorim o njima?

Pozdrav od Gere.

Izlozite mi celu bibliju koja govori o zagrobnom zivotu, jer me to interesuje, a o crkvi, crkva je jedna nije ona ni katolicka ni pravoslavna ni protestantska, nego crkva Isusa Hrista. I niko svojim rodjenjem ne postaje pripadnik neke crkve, pripadnost crkvi je stvar izbora, a krstenje male dece je cisto nametanje vere.. Svi smo mi u Hristovoj crkvi, samo vama to nije jasno. Isus je rekao ''jer gde su dva ili tri sabrana u moje ime onde sam ja medju njima'', gde su ljudi slozni i okupljeni oko Hrista.. Rec crkva u bibliji ne znaci ''gradjevina'', ''institucija'', vec ''skup vernika'' . Doziveo sam da u molitvi vidim Bozji odgovor i za pripadnike razlicitih crkvi, cuda se desavaju i u protestantskim i u tradicionalnim, sto govori da Bog nije pristrasan, on voli sve ljude i svi su njegovi, i on im pomaze na razlicite nacine...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisu svi putevi ispravni, treba pronaci onaj koji vodi u vecni zivot.
Bozja rec savetuje:

"Gospod reče ovako: Stanite na putevima i pogledajte, i pitajte za stare staze, koji je put dobar, pa idite po njemu, i naći ćete mir duši svojoj" ( Jeremija 6. 16 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Izlozite mi celu bibliju koja govori o zagrobnom zivotu, jer me to interesuje, a o crkvi, crkva je jedna nije ona ni katolicka ni pravoslavna ni protestantska, nego crkva Isusa Hrista. I niko svojim rodjenjem ne postaje pripadnik neke crkve, pripadnost crkvi je stvar izbora, a krstenje male dece je cisto nametanje vere.. Svi smo mi u Hristovoj crkvi, samo vama to nije jasno. Isus je rekao ''jer gde su dva ili tri sabrana u moje ime onde sam ja medju njima'', gde su ljudi slozni i okupljeni oko Hrista.. Rec crkva u bibliji ne znaci ''gradjevina'', ''institucija'', vec ''skup vernika'' . Doziveo sam da u molitvi vidim Bozji odgovor i za pripadnike razlicitih crkvi, cuda se desavaju i u protestantskim i u tradicionalnim, sto govori da Bog nije pristrasan, on voli sve ljude i svi su njegovi, i on im pomaze na razlicite nacine...
mnogi ne misle tako da je crkva skup vernika.oni pod crkvom podrazumevaju jedne glasne izbore kao pod krstom kada su fariseji nadvladali sa nagovorenima u vici ,da im pilat dade varavu razbojnika mesto Hrista! mnogi tako dnas izglasavaju da su prava crkva pa ma bili teški sagrešenici Reči.
 
Natrag
Top