Zablude tradicionalnog Hriscanstva

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Tako velika je zamka za one koji misle da se vera nasledjue, Religija se nasledjuje, obicaji, ceremonije, a vera se stice.

Kao sto se Htristos nije obratio vodjama Starozavetne Crkve, nego nezavisnima i njih upotrebio u ostvarenju svojih ciljeva, a nije mogao da upotrebi fariseje, tako je isto i danas. Hristos nece doci da trazi firme, katoicke, pravoslavne pa ni protestanske, nego ce primiti one pojedince koji mu iz svih naroda ostanu verni i oni ce sacinjavati Hristovu Nevestu koju vrata paklena nece nadvladati.


Онда ви расформирајте вашу цркву (фирму), да сви појединачно исповедамо веру како се нама свиђа. Због таквог размишљања и имамо толико подела у хришћанском свету. Да ти није православне и римокатоличке цркве, сад би ти клањао Алаху пет пута дневно, не би говорио да је Исус Син Божији, а ако кажеш био би уништен као оних 250.000.000 убијених на путу исламу, и не би се звао Мика, већ Мехо.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
istorija crkve.a najvalidni dokaz su dela apostola.dovoljno.

Lepo, ali za takve tvrdnje trebas dati neke reference iz istorije i citate iz biblije i van nje, ako ih ima. To je ono sto sam trazio da mi objasnis odakle ti izvori. Ono sto pricas je zanimljivo ali bez i jednog dokaza. Zato nije dovoljno..
Ako je tacno to sto pricas onda je to veliki problem, jer se na tome temelji citava hriscanska teologija, pa bih te molio da obrazlosis svoje tvrdnje detaljno ovde.. Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Lepo, ali za takve tvrdnje trebas dati neke reference iz istorije i citate iz biblije i van nje, ako ih ima. To je ono sto sam trazio da mi objasnis odakle ti izvori. Ono sto pricas je zanimljivo ali bez i jednog dokaza. Zato nije dovoljno..
Ako je tacno to sto pricas onda je to veliki problem, jer se na tome temelji citava hriscanska teologija, pa bih te molio da obrazlosis svoje tvrdnje detaljno ovde.. Hvala.
što se tiče priložaka ,uzmi bilo koju isotriju crkve. imaš od golubića,to je adventista i tu ćeš naći kao i u drugim pregledima,ne razlikuju se do kraja knjige kada se u svaku istorijsku knjigu ubacuje i pokret crkve iz koje je pisac istorije. no početci su samo citirani izvodi i relevantni.
a ja mogu uvek samo ponuditi dela apostola i Reč. mislim da je to takav dokaz,kakav je bez presedana. mir tebi.
p.s.ako možeš naći od nemca evalda franka on takođe dobro obrađuje stvari u knjizi "tradicionalno hrišćanstvo"
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
imaš od golubića,to je adventista

:roll:

Немој Савкићу, брате рођени! То је као да си рекао: узми Куран и видећеш да Исус није Син Божији и да Дух Свети није Бог него само сила.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
rekaosam da uzme bilo koga da ne čita završetak jer svaki unosi sebe i crkvu na kraju. na kraju ima franka nema je kao svaki nemac pedantan i iskren.
predloži najposle ti ne mari. on pita za početke a tu su svi fer jer i ne može se dotle ići u svoje.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
rekaosam da uzme bilo koga da ne čita završetak jer svaki unosi sebe i crkvu na kraju. na kraju ima franka nema je kao svaki nemac pedantan i iskren.
predloži najposle ti ne mari. on pita za početke a tu su svi fer jer i ne može se dotle ići u svoje.
Ja te nista ne razumem?sta si ti hteo reci ovim postom?objasni!

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ja te nista ne razumem?sta si ti hteo reci ovim postom?objasni!

Pozdrav od Gere.
pretodnih popstova retki učesnik foruma je pitao me ,ako je tako kako tvrdim da je od 4.veka počelo sa krštenjem da se izbacilo apostolsko krštenje u ime Isusa da to potkrepim nekim štivom ,jer sam rekao da je proces izbacivanja imena spašenja počeo po nikeji oko 400 god posle apostola. na to sam doneo mu da uzme bilo kog od istoričara i čita prve delove jer su tu svi u prepisu samo,nema tumačenja,logično,a da kraj istorijske knjige ostavi ,jer pisci kraj namenjuju crkvi kojoj pripadaju,što je pitanje koliko je to tačno. pedantni franko evald nemac je rekoh dobro to odradio. pomnuo sam i golubića subotara s tim da kraj posvećuje svojoj ckrvi.logično.
a da je najrelevantnije čitati pažljivo dela apostola.tu nema greške. jer većinom su po apostolima neke stvarik pisali inkvizitori po lažnoj optužbi tako da i tu ima dosta negativnosti,no same činjenice oko krštenja nisu išle u neku veliku problematiku jer nje nije bilo do nikeje.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
mire000: Ja sam krsten u ime Bozje, u ime Oca Sina i Svetoga Duha. A ne u ime neke crkvene institucije. Ja svoje krstenje priznajem, i pred Bogom stojim, trudeci se da mu budem po volji, koliko je to meni moguce, uz njegovu pomoc..
Svojim rodjenjem i pripadnoscu odredjenom narodu, krstenjem koje je ucinjeno bez mog znanja, ja ne pripadam automatski i crkvi u kojoj sam krsten. Ja pripadam prvenstveno Bogu koji me je stvorio. Isto kao sto je neko rodjen musliman, neko budist, a neko hindus. To ne znaci da ga je Bog pozvao u tu veru, niti smatram da se verska pripadnost ne moze menjati..
Jedno je sigurno i verovatno, da sam u pravoj veri Hriscanstvu.

Mire, nema slučajnosti na ovome svijetu. Sve je već odvijeka postojalo u Božjem planu i Bog nas je stavio na mjesto gdje će nas moži obdariti puninom svojih milosti. Ili ti misliš da se Bog zabunio?
Zar nije zapisano? "Ja znam naume koje s vama namjeravam, naume mira, a ne nesreće, zazvat ćete me i ja ću vas uslišiti. Bit ću s vama u nevolji..." (Iz Knjige pon. zakona,
ako se ne varam)
Stoga ni tvoje krštenje u Pravoslavnoj crkvi nije slučajnost niti treba doći u pitanje tvoja pripadnost toj vjeri i uvjetovano tvojim izborom. Možeš ti izabrati vjeru, ali to je onda tvoja volja ili možda samovolja?

A ne u ime neke crkvene institucije

Mire, kršten si u vjeri svojih ostaca i Crkva te je primila kao člana.

Bože dragi, zašto toliko prezirete i odbacujete Crkvu, a ona je živo Kristovo Tijelo?


MATEJ 16,18
A ja tebi kažem: Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.
MATEJ 18,17
Ako ni njih ne posluša, reci Crkvi. Ako pak ni Crkve ne posluša, neka ti bude kao poganin i carinik.
DJELA APOSTOLSKA 5,11
I silan strah spopade cijelu Crkvu i sve koji su to čuli.
DJELA APOSTOLSKA 8,1
Savao je pristao da se Stjepan smakne. U onaj dan navali velik progon na Crkvu u Jeruzalemu. Svi se osim apostola raspršiše po krajevima judejskim i samarijskim.
DJELA APOSTOLSKA 8,3
Savao je pak pustošio Crkvu: ulazio je u kuće, odvlačio muževe i žene i predavao ih u tamnicu.
DJELA APOSTOLSKA 9,31
Crkva je po svoj Judeji, Galileji i Samariji uživala mir, izgrađivala se i napredovala u strahu Gospodnjem te rasla utjehom Svetoga Duha.
DJELA APOSTOLSKA 11,22
Vijest o tome doprije do Crkve u Jeruzalemu pa poslaše Barnabu u Antiohiju.
DJELA APOSTOLSKA 11,26
Kad ga nađe, odvede ga u Antiohiju. Punu su se godinu dana sastajali u toj Crkvi i poučavali poveće mnoštvo te se u Antiohiji učenici najprije prozvaše kršćanima.
DJELA APOSTOLSKA 12,1
U to vrijeme uze Herod zlostavljati neke od Crkve.
DJELA APOSTOLSKA 12,5
Petra su dakle čuvali u tamnici, a Crkva se svesrdno moljaše Bogu za njega.
DJELA APOSTOLSKA 13,1
U antiohijskoj je Crkvi bilo proroka i učitelja: Barnaba, Šimun zvani Niger, Lucije Cirenac, Manahen, suothranjenik Heroda četverovlasnika, i Savao.
DJELA APOSTOLSKA 14,23
Postavljali su im po crkvama starješine te ih, nakon molitve i posta, povjeravahu Gospodinu u kojega su povjerovali.
DJELA APOSTOLSKA 14,27
Kada stigoše, sabraše Crkvu i pripovjediše što sve učini Bog po njima: da i poganima otvori vrata vjere.
DJELA APOSTOLSKA 15,3
Oni su dakle, ispraćeni od Crkve, prolazili kroz Feniciju i Samariju pripovijedajući o obraćenju pogana i donoseći svoj braći veliku radost.
DJELA APOSTOLSKA 15,4
Kada pak stigoše u Jeruzalem, primi ih Crkva, apostoli i starješine. Ispripovjediše što sve Bog učini po njima.
DJELA APOSTOLSKA 15,22
Tad apostoli i starješine zajedno sa svom Crkvom zaključe izabrati neke muževe između sebe i poslati ih u Antiohiju s Pavlom i Barnabom. Bijahu to Juda zvani Barsaba, i Sila, muževi vodeći među braćom.
DJELA APOSTOLSKA 15,41
proputova Siriju i Ciliciju, utvrđujući Crkve.
DJELA APOSTOLSKA 16,5
Tako se Crkve učvršćivahu u vjeri i broj im se danomice povećavao.
DJELA APOSTOLSKA 18,22
Kad stiže u Cezareju, uziđe pozdraviti Crkvu pa onda siđe u Antiohiju.
DJELA APOSTOLSKA 20,17
Ipak iz Mileta posla u Efez po starješine Crkve.
DJELA APOSTOLSKA 20,28
"Pazite na sebe i na sve stado u kojem vas Duh Sveti postavi nadglednicima, da pasete Crkvu Božju koju steče krvlju svojom.
RIMLJANIMA 16,1
Preporučujem vam Febu, sestru našu, poslužiteljicu Crkve u Kenhreji:
RIMLJANIMA 16,4
Oni su za moj život podmetnuli svoj vrat; zahvaljujem im ne samo ja nego i sve Crkve pogana.
RIMLJANIMA 16,5
Pozdravite i Crkvu u njihovoj kući. Pozdravite ljubljenog mi Epeneta koji je prvina Azije za Krista.
RIMLJANIMA 16,16
Pozdravite jedni druge cjelovom svetim. Pozdravljaju vas sve Crkve Kristove.
RIMLJANIMA 16,23
Pozdravlja vas Gaj, gostoprimac moj i cijele Crkve. Pozdravlja vas Erast, gradski blagajnik, i brat Kvart.
1. KORINĆANIMA 1,2
Crkvi Božjoj u Korintu - posvećenima u Kristu Isusu, pozvanicima, svetima, sa svima što na bilo kojemu mjestu prizivlju ime Isusa Krista, Gospodina našega, njihova i našega.
1. KORINĆANIMA 4,17
Zato upravo poslah k vama Timoteja, koji mi je dijete ljubljeno i vjerno u Gospodinu, da vas podsjeti na naputke moje, u Kristu, kako posvuda u svakoj crkvi učim.
1. KORINĆANIMA 6,4
A vi, kad imate sporove o svagdanjem, sucima postavljate one do kojih Crkva ništa ne drži!
1. KORINĆANIMA 7,17
U drugome svatko neka živi kako mu je Gospodin dodijelio, kako ga je Bog pozvao. Tako određujem po svim crkvama.
1. KORINĆANIMA 10,32
Ne budite na sablazan ni Židovima, ni Grcima, ni Crkvi Božjoj,
1. KORINĆANIMA 11,16
Ako je kome do prepirke, takva običaja mi nemamo, a ni Crkve Božje.
1. KORINĆANIMA 11,22
Zar nemate kuća da jedete i pijete? Ili Crkvu Božju prezirete i postiđujete one koji nemaju? Što da vam kažem? Da vas pohvalim? U tom vas ne hvalim.
1. KORINĆANIMA 12,28
I neke postavi Bog u Crkvi: prvo za apostole, drugo za proroke, treće za učitelje; onda čudesa, onda dari liječenja; zbrinjavanja, upravljanja, razni jezici.
1. KORINĆANIMA 14,4
Tko govori drugim jezikom, sam sebe izgrađuje, a tko prorokuje, Crkvu izgrađuje.
1. KORINĆANIMA 14,5
A htio bih da vi svi govorite drugim jezicima, ali većma da prorokujete. Jer veći je tko prorokuje, negoli tko govori drugim jezicima, osim ako protumači Crkvi radi izgrađivanja.
1. KORINĆANIMA 14,12
Tako i vi, budući da čeznete za darima Duha, nastojte njima obilovati radi izgrađivanja Crkve.
1. KORINĆANIMA 14,19
Ali draže mi je u Crkvi reći pet riječi po svojoj pameti, da i druge poučim, negoli deset tisuća riječi drugim jezikom.
1. KORINĆANIMA 14,23
Ako se dakle skupi sva Crkva zajedno i svi govore drugim jezicima, a uđu neupućeni ili nevjernici, neće li reći da mahnitate?
1. KORINĆANIMA 14,28
ako pak ne bi bilo tumača, neka šuti u Crkvi, neka govori sam sebi i Bogu.
1. KORINĆANIMA 14,33
jer Bog nije Bog nesklada, nego Bog mira. Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute.
1. KORINĆANIMA 15,9
Da, ja sam najmanji među apostolima i nisam dostojan zvati se apostolom jer sam progonio Crkvu Božju.
1. KORINĆANIMA 16,1
U pogledu sabiranja za svete, i vi činite kako odredih crkvama galacijskim.
1. KORINĆANIMA 16,19
Pozdravljaju vas crkve azijske. Pozdravljaju vas mnogo u Gospodinu Akvila i Priska zajedno s Crkvom u njihovu domu.
2. KORINĆANIMA 1,1
Pavao, po volji Božjoj apostol Krista Isusa, i brat Timotej: Crkvi Božjoj u Korintu sa svima svetima u svoj Ahaji.
2. KORINĆANIMA 8,1
Priopćujemo vam, braćo, milost Božju koja je dana crkvama makedonskim:
2. KORINĆANIMA 8,18
S njime pak šaljemo brata kojega s evanđelja slave sve crkve.
2. KORINĆANIMA 8,19
Štoviše, crkve ga izabraše za našeg suputnika u ovom djelu darežljivosti kojemu služimo - na slavu samoga Gospodina i na našu želju
2. KORINĆANIMA 8,24
Pružite im dakle pred crkvama dokaz svoje ljubavi i toga da se s pravom vama ponosimo.
2. KORINĆANIMA 11,8
Druge sam crkve plijenio, od njih primao potporu da bih mogao vama služiti. I dok bijah u vas, premda u oskudici, nikomu nisam bio na teret.
2. KORINĆANIMA 11,28
Osim toga, uz drugo, salijetanje svakodnevno, briga za sve crkve.
GALAĆANIMA 1,2
i sva braća koja su sa mnom: Crkvama u Galaciji.
GALAĆANIMA 1,13
Ta čuli ste za moje negdašnje ponašanje u židovstvu: preko svake sam mjere progonio i pustošio Crkvu Božju
GALAĆANIMA 1,22
Osobno pak bijah nepoznat Kristovim crkvama u Judeji.
EFEŽANIMA 1,22
Sve mu podloži pod noge, a njega postavi - nad svime - Glavom Crkvi,
EFEŽANIMA 3,10
da sada - po Crkvi - Vrhovništvima i Vlastima na nebesima bude obznanjena mnogolika mudrost Božja
EFEŽANIMA 3,21
Njemu slava u Crkvi i u Kristu Isusu za sva pokoljenja vijeka vjekovječnoga! Amen.
EFEŽANIMA 5,23
Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve - On, Spasitelj Tijela.
EFEŽANIMA 5,24
Pa kao što se Crkva podlaže Kristu, tako i žene muževima u svemu!
EFEŽANIMA 5,25
Muževi, ljubite svoje žene kao što je Krist ljubio Crkvu te sebe predao za nju
EFEŽANIMA 5,27
te sebi predvede Crkvu slavnu, bez ljage i nabora ili čega takva, nego da bude sveta i bez mane.
EFEŽANIMA 5,29
Ta nitko nikada ne mrzi svoga tijela, nego ga hrani i njeguje kao i Krist Crkvu.
EFEŽANIMA 5,32
Otajstvo je to veliko! Ja smjeram na Krista i na Crkvu.
FILIPLJANIMA 3,6
po revnosti progonitelj Crkve, po pravednosti zakonskoj besprijekoran.
FILIPLJANIMA 4,15
A i vi, Filipljani, znate: u početku evanđelja, kad otputovah iz Makedonije, nijedna mi se Crkva nije pridružila u pogledu izdataka i primitaka, doli vi jedini.
KOLOŠANIMA 1,18
On je Glava Tijela, Crkve; on je Početak, Prvorođenac od mrtvih, da u svemu bude Prvak.
KOLOŠANIMA 1,24
Radujem se sada dok trpim za vas i u svom tijelu dopunjam što nedostaje mukama Kristovim za Tijelo njegovo, za Crkvu.
KOLOŠANIMA 4,15
Pozdravite braću u Laodiceji, i Nimfu i Crkvu u njezinoj kući.
KOLOŠANIMA 4,16
A kad se ova poslanica pročita kod vas, pobrinite se da se pročita i u Laodicejskoj crkvi, i vi da pročitate onu iz Laodiceje.
1. SOLUNJANIMA 1,1
Pavao, Silvan i Timotej Crkvi Solunjana u Bogu Ocu i Gospodinu Isusu Kristu. Milost vam i mir!
2. SOLUNJANIMA 1,1
Pavao, Silvan i Timotej Crkvi Solunjana u Bogu Ocu našemu i Gospodinu Isusu Kristu.
2. SOLUNJANIMA 1,4
tako da se mi sami po crkvama Božjim vama ponosimo zbog vaše postojanosti i vjere u svim progonstvima i nevoljama koje podnosite.
1. TIMOTEJU 3,5
a ne zna li netko svojom kućom upravljati, kako će se brinuti za Crkvu Božju? -
1. TIMOTEJU 3,15
a okasnim li, da znaš kako se treba vladati u kući Božjoj, koja je Crkva Boga živoga, stup i uporište istine.
1. TIMOTEJU 5,16
Ako koja vjernica ima udovica, neka im pomaže, a neka se ne opterećuje Crkva, da uzmogne pomoći onima koje su zaista udovice.
FILEMONU 1,2
i sestri Apiji, i Arhipu, suborcu našem, i Crkvi u tvojoj kući.
HEBREJIMA 12,23
Crkvi prvorođenaca zapisanih na nebu, Bogu, sucu sviju, dusima savršenih pravednika
JAKOVLJEVA 5,14
Boluje li tko među vama? Neka dozove starješine Crkve! Oni neka mole nad njim mažući ga uljem u ime Gospodnje
3. IVANOVA 1,6
Oni posvjedočiše tvoju ljubav pred Crkvom i dobro ćeš učiniti ako ih ispratiš Boga dostojno.
3. IVANOVA 1,9
Pisao sam nešto Crkvi: ali Diotref, koji hoće da bude prvi među njima, ne prima nas.
3. IVANOVA 1,10
Zato ako dođem, spočitnut ću mu djela koja čini naklapajući zlobne riječi o nama. Ni to mu nije dosta, nego ne prima braće, a onima koji bi to htjeli, brani i izgoni ih iz Crkve.
OTKRIVENJE 1,4
Ivan sedmerim crkvama u Aziji. Milost vam i mir od Onoga koji jest i koji bijaše i koji dolazi i od sedam duhova što su pred Prijestoljem njegovim
OTKRIVENJE 1,11
Govoraše: "Što vidiš, napiši u knjigu i pošalji sedmerim crkvama: U Efez, Smirnu, Pergam, Tijatiru, Sard, Filadelfiju, Laodiceju.
OTKRIVENJE 2,1
Anđelu Crkve u Efezu napiši: "Ovo govori Onaj koji drži sedam zvijezda u desnici, Onaj koji stupa posred sedam zlatnih svijećnjaka:
OTKRIVENJE 2,7
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama! Pobjedniku ću dati jesti od stabla života koje je u raju Božjem.
OTKRIVENJE 2,8
I anđelu Crkve u Smirni napiši: "Ovo govori Prvi i Posljednji, Onaj koji bijaše mrtav i oživje:
OTKRIVENJE 2,11
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama! Pobjedniku neće nauditi druga smrt.
OTKRIVENJE 2,12
I anđelu Crkve u Pergamu napiši: "Ovo govori Onaj u koga je mač dvosjek, oštar:
OTKRIVENJE 2,17
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama! Pobjedniku ću dati mane sakrivene i bijel ću mu kamen dati, a na kamenu napisano ime novo koje nitko ne zna doli onaj koji ga prima.
OTKRIVENJE 2,18
I anđelu Crkve u Tijatiri napiši: "Ovo govori Sin Božji, Onaj u koga su oči kao plamen ognjeni, a noge mu nalik na mjed uglađenu:
OTKRIVENJE 2,23
i djecu ću joj smrću pobiti. I znat će sve crkve: Ja sam Onaj koji istražuje bubrege i srca - i dat ću vam svakomu po djelima.
OTKRIVENJE 2,29
Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama!
OTKRIVENJE 3,1
I anđelu Crkve u Sardu napiši: "Ovo govori Onaj koji ima sedam duhova Božjih i sedam zvijezda: Znam tvoja djela: imaš ime da živiš, a mrtav si.
OTKRIVENJE 3,6
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama!
OTKRIVENJE 3,7
I anđelu Crkve u Filadelfiji napiši: "Ovo govori Sveti, Istiniti, Onaj koji ima ključ Davidov i kad otvori, nitko neće zatvoriti; kad zatvori, nitko neće otvoriti:
OTKRIVENJE 3,13
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama!
OTKRIVENJE 3,14
I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti, Početak Božjeg stvorenja:
OTKRIVENJE 3,22
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama!
OTKRIVENJE 22,16
"Ja, Isus, poslah anđela svoga posvjedočiti ovo po crkvama. Ja sam korijen i izdanak Davidov, sjajna zvijezda Danica.






A da li je pravoslavlje istinito...?

Da.




 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Mire, nema slučajnosti na ovome svijetu. Sve je već odvijeka postojalo u Božjem planu i Bog nas je stavio na mjesto gdje će nas moži obdariti puninom svojih milosti. Ili ti misliš da se Bog zabunio?
Zar nije zapisano? "Ja znam naume koje s vama namjeravam, naume mira, a ne nesreće, zazvat ćete me i ja ću vas uslišiti. Bit ću s vama u nevolji..." (Iz Knjige pon. zakona,
ako se ne varam)
Stoga ni tvoje krštenje u Pravoslavnoj crkvi nije slučajnost niti treba doći u pitanje tvoja pripadnost toj vjeri i uvjetovano tvojim izborom. Možeš ti izabrati vjeru, ali to je onda tvoja volja ili možda samovolja?



Mire, kršten si u vjeri svojih ostaca i Crkva te je primila kao člana.

Bože dragi, zašto toliko prezirete i odbacujete Crkvu, a ona je živo Kristovo Tijelo?


MATEJ 16,18
A ja tebi kažem: Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.
MATEJ 18,17
Ako ni njih ne posluša, reci Crkvi. Ako pak ni Crkve ne posluša, neka ti bude kao poganin i carinik.
DJELA APOSTOLSKA 5,11
I silan strah spopade cijelu Crkvu i sve koji su to čuli.
DJELA APOSTOLSKA 8,1
Savao je pristao da se Stjepan smakne. U onaj dan navali velik progon na Crkvu u Jeruzalemu. Svi se osim apostola raspršiše po krajevima judejskim i samarijskim.
DJELA APOSTOLSKA 8,3
Savao je pak pustošio Crkvu: ulazio je u kuće, odvlačio muževe i žene i predavao ih u tamnicu.
DJELA APOSTOLSKA 9,31
Crkva je po svoj Judeji, Galileji i Samariji uživala mir, izgrađivala se i napredovala u strahu Gospodnjem te rasla utjehom Svetoga Duha.
DJELA APOSTOLSKA 11,22
Vijest o tome doprije do Crkve u Jeruzalemu pa poslaše Barnabu u Antiohiju.
DJELA APOSTOLSKA 11,26
Kad ga nađe, odvede ga u Antiohiju. Punu su se godinu dana sastajali u toj Crkvi i poučavali poveće mnoštvo te se u Antiohiji učenici najprije prozvaše kršćanima.
DJELA APOSTOLSKA 12,1
U to vrijeme uze Herod zlostavljati neke od Crkve.
DJELA APOSTOLSKA 12,5
Petra su dakle čuvali u tamnici, a Crkva se svesrdno moljaše Bogu za njega.
DJELA APOSTOLSKA 13,1
U antiohijskoj je Crkvi bilo proroka i učitelja: Barnaba, Šimun zvani Niger, Lucije Cirenac, Manahen, suothranjenik Heroda četverovlasnika, i Savao.
DJELA APOSTOLSKA 14,23
Postavljali su im po crkvama starješine te ih, nakon molitve i posta, povjeravahu Gospodinu u kojega su povjerovali.
DJELA APOSTOLSKA 14,27
Kada stigoše, sabraše Crkvu i pripovjediše što sve učini Bog po njima: da i poganima otvori vrata vjere.
DJELA APOSTOLSKA 15,3
Oni su dakle, ispraćeni od Crkve, prolazili kroz Feniciju i Samariju pripovijedajući o obraćenju pogana i donoseći svoj braći veliku radost.
DJELA APOSTOLSKA 15,4
Kada pak stigoše u Jeruzalem, primi ih Crkva, apostoli i starješine. Ispripovjediše što sve Bog učini po njima.
DJELA APOSTOLSKA 15,22
Tad apostoli i starješine zajedno sa svom Crkvom zaključe izabrati neke muževe između sebe i poslati ih u Antiohiju s Pavlom i Barnabom. Bijahu to Juda zvani Barsaba, i Sila, muževi vodeći među braćom.
DJELA APOSTOLSKA 15,41
proputova Siriju i Ciliciju, utvrđujući Crkve.
DJELA APOSTOLSKA 16,5
Tako se Crkve učvršćivahu u vjeri i broj im se danomice povećavao.
DJELA APOSTOLSKA 18,22
Kad stiže u Cezareju, uziđe pozdraviti Crkvu pa onda siđe u Antiohiju.
DJELA APOSTOLSKA 20,17
Ipak iz Mileta posla u Efez po starješine Crkve.
DJELA APOSTOLSKA 20,28
"Pazite na sebe i na sve stado u kojem vas Duh Sveti postavi nadglednicima, da pasete Crkvu Božju koju steče krvlju svojom.
RIMLJANIMA 16,1
Preporučujem vam Febu, sestru našu, poslužiteljicu Crkve u Kenhreji:
RIMLJANIMA 16,4
Oni su za moj život podmetnuli svoj vrat; zahvaljujem im ne samo ja nego i sve Crkve pogana.
RIMLJANIMA 16,5
Pozdravite i Crkvu u njihovoj kući. Pozdravite ljubljenog mi Epeneta koji je prvina Azije za Krista.
RIMLJANIMA 16,16
Pozdravite jedni druge cjelovom svetim. Pozdravljaju vas sve Crkve Kristove.
RIMLJANIMA 16,23
Pozdravlja vas Gaj, gostoprimac moj i cijele Crkve. Pozdravlja vas Erast, gradski blagajnik, i brat Kvart.
1. KORINĆANIMA 1,2
Crkvi Božjoj u Korintu - posvećenima u Kristu Isusu, pozvanicima, svetima, sa svima što na bilo kojemu mjestu prizivlju ime Isusa Krista, Gospodina našega, njihova i našega.
1. KORINĆANIMA 4,17
Zato upravo poslah k vama Timoteja, koji mi je dijete ljubljeno i vjerno u Gospodinu, da vas podsjeti na naputke moje, u Kristu, kako posvuda u svakoj crkvi učim.
1. KORINĆANIMA 6,4
A vi, kad imate sporove o svagdanjem, sucima postavljate one do kojih Crkva ništa ne drži!
1. KORINĆANIMA 7,17
U drugome svatko neka živi kako mu je Gospodin dodijelio, kako ga je Bog pozvao. Tako određujem po svim crkvama.
1. KORINĆANIMA 10,32
Ne budite na sablazan ni Židovima, ni Grcima, ni Crkvi Božjoj,
1. KORINĆANIMA 11,16
Ako je kome do prepirke, takva običaja mi nemamo, a ni Crkve Božje.
1. KORINĆANIMA 11,22
Zar nemate kuća da jedete i pijete? Ili Crkvu Božju prezirete i postiđujete one koji nemaju? Što da vam kažem? Da vas pohvalim? U tom vas ne hvalim.
1. KORINĆANIMA 12,28
I neke postavi Bog u Crkvi: prvo za apostole, drugo za proroke, treće za učitelje; onda čudesa, onda dari liječenja; zbrinjavanja, upravljanja, razni jezici.
1. KORINĆANIMA 14,4
Tko govori drugim jezikom, sam sebe izgrađuje, a tko prorokuje, Crkvu izgrađuje.
1. KORINĆANIMA 14,5
A htio bih da vi svi govorite drugim jezicima, ali većma da prorokujete. Jer veći je tko prorokuje, negoli tko govori drugim jezicima, osim ako protumači Crkvi radi izgrađivanja.
1. KORINĆANIMA 14,12
Tako i vi, budući da čeznete za darima Duha, nastojte njima obilovati radi izgrađivanja Crkve.
1. KORINĆANIMA 14,19
Ali draže mi je u Crkvi reći pet riječi po svojoj pameti, da i druge poučim, negoli deset tisuća riječi drugim jezikom.
1. KORINĆANIMA 14,23
Ako se dakle skupi sva Crkva zajedno i svi govore drugim jezicima, a uđu neupućeni ili nevjernici, neće li reći da mahnitate?
1. KORINĆANIMA 14,28
ako pak ne bi bilo tumača, neka šuti u Crkvi, neka govori sam sebi i Bogu.
1. KORINĆANIMA 14,33
jer Bog nije Bog nesklada, nego Bog mira. Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute.
1. KORINĆANIMA 15,9
Da, ja sam najmanji među apostolima i nisam dostojan zvati se apostolom jer sam progonio Crkvu Božju.
1. KORINĆANIMA 16,1
U pogledu sabiranja za svete, i vi činite kako odredih crkvama galacijskim.
1. KORINĆANIMA 16,19
Pozdravljaju vas crkve azijske. Pozdravljaju vas mnogo u Gospodinu Akvila i Priska zajedno s Crkvom u njihovu domu.
2. KORINĆANIMA 1,1
Pavao, po volji Božjoj apostol Krista Isusa, i brat Timotej: Crkvi Božjoj u Korintu sa svima svetima u svoj Ahaji.
2. KORINĆANIMA 8,1
Priopćujemo vam, braćo, milost Božju koja je dana crkvama makedonskim:
2. KORINĆANIMA 8,18
S njime pak šaljemo brata kojega s evanđelja slave sve crkve.
2. KORINĆANIMA 8,19
Štoviše, crkve ga izabraše za našeg suputnika u ovom djelu darežljivosti kojemu služimo - na slavu samoga Gospodina i na našu želju
2. KORINĆANIMA 8,24
Pružite im dakle pred crkvama dokaz svoje ljubavi i toga da se s pravom vama ponosimo.
2. KORINĆANIMA 11,8
Druge sam crkve plijenio, od njih primao potporu da bih mogao vama služiti. I dok bijah u vas, premda u oskudici, nikomu nisam bio na teret.
2. KORINĆANIMA 11,28
Osim toga, uz drugo, salijetanje svakodnevno, briga za sve crkve.
GALAĆANIMA 1,2
i sva braća koja su sa mnom: Crkvama u Galaciji.
GALAĆANIMA 1,13
Ta čuli ste za moje negdašnje ponašanje u židovstvu: preko svake sam mjere progonio i pustošio Crkvu Božju
GALAĆANIMA 1,22
Osobno pak bijah nepoznat Kristovim crkvama u Judeji.
EFEŽANIMA 1,22
Sve mu podloži pod noge, a njega postavi - nad svime - Glavom Crkvi,
EFEŽANIMA 3,10
da sada - po Crkvi - Vrhovništvima i Vlastima na nebesima bude obznanjena mnogolika mudrost Božja
EFEŽANIMA 3,21
Njemu slava u Crkvi i u Kristu Isusu za sva pokoljenja vijeka vjekovječnoga! Amen.
EFEŽANIMA 5,23
Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve - On, Spasitelj Tijela.
EFEŽANIMA 5,24
Pa kao što se Crkva podlaže Kristu, tako i žene muževima u svemu!
EFEŽANIMA 5,25
Muževi, ljubite svoje žene kao što je Krist ljubio Crkvu te sebe predao za nju
EFEŽANIMA 5,27
te sebi predvede Crkvu slavnu, bez ljage i nabora ili čega takva, nego da bude sveta i bez mane.
EFEŽANIMA 5,29
Ta nitko nikada ne mrzi svoga tijela, nego ga hrani i njeguje kao i Krist Crkvu.
EFEŽANIMA 5,32
Otajstvo je to veliko! Ja smjeram na Krista i na Crkvu.
FILIPLJANIMA 3,6
po revnosti progonitelj Crkve, po pravednosti zakonskoj besprijekoran.
FILIPLJANIMA 4,15
A i vi, Filipljani, znate: u početku evanđelja, kad otputovah iz Makedonije, nijedna mi se Crkva nije pridružila u pogledu izdataka i primitaka, doli vi jedini.
KOLOŠANIMA 1,18
On je Glava Tijela, Crkve; on je Početak, Prvorođenac od mrtvih, da u svemu bude Prvak.
KOLOŠANIMA 1,24
Radujem se sada dok trpim za vas i u svom tijelu dopunjam što nedostaje mukama Kristovim za Tijelo njegovo, za Crkvu.
KOLOŠANIMA 4,15
Pozdravite braću u Laodiceji, i Nimfu i Crkvu u njezinoj kući.
KOLOŠANIMA 4,16
A kad se ova poslanica pročita kod vas, pobrinite se da se pročita i u Laodicejskoj crkvi, i vi da pročitate onu iz Laodiceje.
1. SOLUNJANIMA 1,1
Pavao, Silvan i Timotej Crkvi Solunjana u Bogu Ocu i Gospodinu Isusu Kristu. Milost vam i mir!
2. SOLUNJANIMA 1,1
Pavao, Silvan i Timotej Crkvi Solunjana u Bogu Ocu našemu i Gospodinu Isusu Kristu.
2. SOLUNJANIMA 1,4
tako da se mi sami po crkvama Božjim vama ponosimo zbog vaše postojanosti i vjere u svim progonstvima i nevoljama koje podnosite.
1. TIMOTEJU 3,5
a ne zna li netko svojom kućom upravljati, kako će se brinuti za Crkvu Božju? -
1. TIMOTEJU 3,15
a okasnim li, da znaš kako se treba vladati u kući Božjoj, koja je Crkva Boga živoga, stup i uporište istine.
1. TIMOTEJU 5,16
Ako koja vjernica ima udovica, neka im pomaže, a neka se ne opterećuje Crkva, da uzmogne pomoći onima koje su zaista udovice.
FILEMONU 1,2
i sestri Apiji, i Arhipu, suborcu našem, i Crkvi u tvojoj kući.
HEBREJIMA 12,23
Crkvi prvorođenaca zapisanih na nebu, Bogu, sucu sviju, dusima savršenih pravednika
JAKOVLJEVA 5,14
Boluje li tko među vama? Neka dozove starješine Crkve! Oni neka mole nad njim mažući ga uljem u ime Gospodnje
3. IVANOVA 1,6
Oni posvjedočiše tvoju ljubav pred Crkvom i dobro ćeš učiniti ako ih ispratiš Boga dostojno.
3. IVANOVA 1,9
Pisao sam nešto Crkvi: ali Diotref, koji hoće da bude prvi među njima, ne prima nas.
3. IVANOVA 1,10
Zato ako dođem, spočitnut ću mu djela koja čini naklapajući zlobne riječi o nama. Ni to mu nije dosta, nego ne prima braće, a onima koji bi to htjeli, brani i izgoni ih iz Crkve.
OTKRIVENJE 1,4
Ivan sedmerim crkvama u Aziji. Milost vam i mir od Onoga koji jest i koji bijaše i koji dolazi i od sedam duhova što su pred Prijestoljem njegovim
OTKRIVENJE 1,11
Govoraše: "Što vidiš, napiši u knjigu i pošalji sedmerim crkvama: U Efez, Smirnu, Pergam, Tijatiru, Sard, Filadelfiju, Laodiceju.
OTKRIVENJE 2,1
Anđelu Crkve u Efezu napiši: "Ovo govori Onaj koji drži sedam zvijezda u desnici, Onaj koji stupa posred sedam zlatnih svijećnjaka:
OTKRIVENJE 2,7
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama! Pobjedniku ću dati jesti od stabla života koje je u raju Božjem.
OTKRIVENJE 2,8
I anđelu Crkve u Smirni napiši: "Ovo govori Prvi i Posljednji, Onaj koji bijaše mrtav i oživje:
OTKRIVENJE 2,11
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama! Pobjedniku neće nauditi druga smrt.
OTKRIVENJE 2,12
I anđelu Crkve u Pergamu napiši: "Ovo govori Onaj u koga je mač dvosjek, oštar:
OTKRIVENJE 2,17
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama! Pobjedniku ću dati mane sakrivene i bijel ću mu kamen dati, a na kamenu napisano ime novo koje nitko ne zna doli onaj koji ga prima.
OTKRIVENJE 2,18
I anđelu Crkve u Tijatiri napiši: "Ovo govori Sin Božji, Onaj u koga su oči kao plamen ognjeni, a noge mu nalik na mjed uglađenu:
OTKRIVENJE 2,23
i djecu ću joj smrću pobiti. I znat će sve crkve: Ja sam Onaj koji istražuje bubrege i srca - i dat ću vam svakomu po djelima.
OTKRIVENJE 2,29
Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama!
OTKRIVENJE 3,1
I anđelu Crkve u Sardu napiši: "Ovo govori Onaj koji ima sedam duhova Božjih i sedam zvijezda: Znam tvoja djela: imaš ime da živiš, a mrtav si.
OTKRIVENJE 3,6
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama!
OTKRIVENJE 3,7
I anđelu Crkve u Filadelfiji napiši: "Ovo govori Sveti, Istiniti, Onaj koji ima ključ Davidov i kad otvori, nitko neće zatvoriti; kad zatvori, nitko neće otvoriti:
OTKRIVENJE 3,13
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama!
OTKRIVENJE 3,14
I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti, Početak Božjeg stvorenja:
OTKRIVENJE 3,22
"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama!
OTKRIVENJE 22,16
"Ja, Isus, poslah anđela svoga posvjedočiti ovo po crkvama. Ja sam korijen i izdanak Davidov, sjajna zvijezda Danica.






Da.




tačno je tako. u efescima prvoj glavi piše da je Isus već video predznanjem crkvu u nebu ali ne pravoslavnu katoličku protestantsku već one koji oće verovati na Reč. to su tek pojedinci. šaka njih.
 
Natrag
Top