Zablude protestantizma

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, argumenti su ti nikakvi, ali, dobro... samo ti zadrži to mišljenje o "otpadu" Kristove Crkve,
ali reci mi, koja je to prava crkva danas između tih nekoliko desetaka tisuća protestanskih zajednica i sekti. Hajde, imenuj je.
:)

Ja mislim da su mi argumenti sasvim validni, ali vi necete da priznate da ste u zabludi..
Zapravo ni ti neznas sta je Adrian rekao, sto pokazuje da pricate nepovezano...
A mene danas mrzi da pricam i odgovoram svima u krug, pa su mi i odgovori sturi..
Ako mislis da cu imenovati adventisticku crkvu varas se jer i sa njima nemam mnogo toga zajednickog...
Ako mislis da si u pravu, voleo bih da mi to i dokazes, pa da i ja budem u Hristovoj crkvi...
Ali niko mi jos ne daje prave odgovore..
Sto se tice obicaja i tradicije mogla bi nesto i o tome da kazes kad budes imala vremena...
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Прво сам ти дао један одговор, али пошто сам прочитао шта си написао, сада ћеш добити краће - да те не умарам превише.

С обзиром да пишемо неповезано, онда настави да верујеш како већ верујеш. Већ ми је мука од адвентистичке бљувотине и сатанизације. Сви као један пишу када читају штива из те фабрике. Види се из авиона да понављаш њихове речи, поготову када су православна и католичка црква у питању.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
Mi mozemo govoriti o zajednistvu svih vernih u Isusu Hristu, jer Hristova crkva je svugde ''gde su dva ili tri sabrana u njegovo ime'' i ona nije ogranicena gradjevinom, crkva je Bozja u nama samima jer u svakom hriscaninu prebiva Bog. ''vi ste crkva Bozja i duh Bozji zivi u vama'' kaze biblija. Ali o crkvi kao instituciji mislim da si promasio poentu...



Isto su pricali i jevreji kada se pojavio Isus Hristos. ''Mi imamo Oca Avrama'', mi smo pravi, imamo istorijski kontinuitet, nasi ocevi, bla bla... ali u Bozjim ocima to nije tako, jer Bog moze ''I od kamena podignuti decu Avramu''.

Crkvu kao isključivo instituciju vide samo ateisti,tako da ne sipaš floskule neprimjereno vjerniku,za kojeg se predstavljaš.

Zajedništvo se ne realizira na način da se u braku ostavi žena i krene sa drugom.Ma kako god ta žena činila loše,treba učiniti sve da se stvari poprave.Jer jedan je neraskidivi brak od Boga.To ti je slika onoga što su Protestanti napravili sa Katoličkom Crkvom.
Nitko ne negira da je u Crkvi bilo svega i svačega,i da dan danas ima svega.I naravno,pošto je Crkva imala i svjetovnu vlast da se unju uvuklo svakog ljudskog šljama.Ali Crkva nisu samo ljudi,već je ona i Tijelo Kristovo,ona je i zaručnica Kristova...
Gazenjem te Crkve,postali ste jednaki onima radi kojih ste je napustili...
Ali,Bog ne napušta svoje Crkve nikada!
Zato je Bog uzdignuo mnoge svete sinove i kćeri unutar Crkve da je obnove.Tako da je danas Crkva,nešto drugo nego u srednjem vijeku,što se tiče ljudi.
Ali što se tiče istine...ona je uvijek jedna,jer Bog je jedan i Bog je istina,a nada svega toga i ljubav.Zato su svi uvijek dobrodošli nazad u puninu istine,kao i Anglikanska crkva nedavno i kao mnogi pojedinačno.Kao u onoj prispodobi o izgubljenom sinu.
Crkva se najprije očitava u zajedništvu ljudi koji se međusobno ljube.Kod mnogih sektaša na forumima i uživo toga nema,samo hranjenje svoga misionarstva na mržnji prema Katoličkoj Crkvi.

Što se tiče argumenta koji si prije iznio o Židovima i njihovoj tvrdnji da oni imaju oca Abrahama...ja ti samo mogu reci da Isus Krist ni jednim slovom nije učinio protiv oficijelne vjere u Židova,dapače ispunio je svaki zarez u zakonu,obavljao sve što je trebalo biti obavljeno,nikad nije rekao sve to ne valja,ali nije imao milosti prema manipulatorima razne vrste među farizejima,pismoznancima....

Moja poruka ti je udri slobodno na Katoličko svećenstvo i vjernike,ako vidiš da su licemjeri,ali samo ako si unutar Crkve.
Ali uvijek sa ljubavlju,a ne mržnjom i isključivošću.
 
Član
Učlanjen(a)
26.08.2013
Poruka
39
Moja poruka ti je udri slobodno na Katoličko svećenstvo i vjernike,ako vidiš da su licemjeri,ali samo ako si unutar Crkve.
Ali uvijek sa ljubavlju,a ne mržnjom i isključivošću.

sta bi ti t trebalo znaciti? Da nitko ne smije kritizirati organe rimske crkve ako nije njezin vjernik. Zaista, vi bi zabranili da nitko se smije niti pomisliti da je rimska crkva losa. E svasta cu jos procitati ovdje.
Inace, sto vas se je toliko rimskih templara ovdje sakupilo. Da bi bracu pravoslavce "obratili" odnosno povratili maticnoj rimskoj crkvi.
Pravoslavci drzite se svoje vjere i obicaja. Ne nasjedajte na lukave zamke templara. Kakvi su bili takvi su i danas. Nisu se promjeniki. Kao sto ni vuk ne mjenja cud vec samo dlaku.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Zaista, vi bi zabranili da nitko se smije niti pomisliti da je rimska crkva losa.
...
Inace, sto vas se je toliko rimskih templara ovdje sakupilo...
Pravoslavci drzite se svoje vjere i obicaja.

Tako je, to i ja stalno govorim: pravoslavci, držite se svoje vjere...Običaja? Samo onih koji vas doista vode Bogu!

Što se drugog tiče, misli ti što hoćeš, koga briga za to?
:)
O kakvim temparima govoriš? Papa je ukinuo red templara u 13 stoljeću i do danas nije priznat.
Mislio si na ovo?

Veliki priorat Srbije, templarski red vitezova hrama, juče je promovisao knjigu „Istorija reda Jeruslimskog hrama“. Svoje delo u templarskom hramu u centru Beograda predstavio je autor, belgijski templar Leo Tis, koji je s velikim pijetetom govorio o svojoj templarskoj braći iz Srbije.

 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251

Tako je, to i ja stalno govorim: pravoslavci, držite se svoje vjere...Običaja? Samo onih koji vas doista vode Bogu!

Što se drugog tiče, misli ti što hoćeš, koga briga za to?
:)
O kakvim temparima govoriš? Papa je ukinuo red templara u 13 stoljeću i do danas nije priznat.
Mislio si na ovo?

Veliki priorat Srbije, templarski red vitezova hrama, juče je promovisao knjigu „Istorija reda Jeruslimskog hrama“. Svoje delo u templarskom hramu u centru Beograda predstavio je autor, belgijski templar Leo Tis, koji je s velikim pijetetom govorio o svojoj templarskoj braći iz Srbije.


Bravo Izabeleta, dala si odlican ogovor.
Sta nam na to kaze Adriasn?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Шта каже Мика? Јер Мика се одрекао православља, мада често иде у цркву. Као што многи муслимани држе икону своје крсне Славе скривену и веома добро знају да је њихов предак поклекао и одрекао се Сина Божијег да сачува живот или прехрани породицу.

Ти си тај "прелетач" који је мењао веру праотачку за удобну кожну фотељу у секти. Још ти и Алах не смета, то је исто? Наш Господ је исто што и Алах? Боље се покај док још има времена, после је касно.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380

Tako je, to i ja stalno govorim: pravoslavci, držite se svoje vjere...Običaja? Samo onih koji vas doista vode Bogu!

Što se drugog tiče, misli ti što hoćeš, koga briga za to?
:)
O kakvim temparima govoriš? Papa je ukinuo red templara u 13 stoljeću i do danas nije priznat.
Mislio si na ovo?

Veliki priorat Srbije, templarski red vitezova hrama, juče je promovisao knjigu „Istorija reda Jeruslimskog hrama“. Svoje delo u templarskom hramu u centru Beograda predstavio je autor, belgijski templar Leo Tis, koji je s velikim pijetetom govorio o svojoj templarskoj braći iz Srbije.


Bravo Izabeleta, dala si odlican ogovor.
Sta nam na to kaze Adriasn?


Zašto bi Adrian odgovarao na ovo pitanje? Pa, nema on veze s templarima. Odgovor je bio upućen provokatoru Plantixu koji nas katolike naziva templarima. :)
N eznam , možda griješim: templari, iluminati, masoni....meni to sve dođe na isto. Vjernici imaju Crkvu, pa ne vidim svrhu nikakvih tajnih društava, sve što je okultno, oprosti na izrazu...smrdi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Прво сам ти дао један одговор, али пошто сам прочитао шта си написао, сада ћеш добити краће - да те не умарам превише.

С обзиром да пишемо неповезано, онда настави да верујеш како већ верујеш. Већ ми је мука од адвентистичке бљувотине и сатанизације. Сви као један пишу када читају штива из те фабрике.

Ne ponavljam ja nicije reci, vec govorim ono sto mislim..
A to sto nisam bio raspolozen da pisem, ne treba da te vredja, jednostavno sam bio umoran..


Crkvu kao isključivo instituciju vide samo ateisti,tako da ne sipaš floskule neprimjereno vjerniku,za kojeg se predstavljaš.

Ne sipam ja nikakve floskule nego ti ne razumes sta je crkva. Crkva ima svoj duhovni, ali i institucionalni karakter. Ja ne odbacujem ni jedno ni drugo, i ne vidim je iskljucivo kao instituciju kao sto tvrdis. Ali vi ste sad skrenuli na duhovnu stranu da bi dokazali suprotno od onog sto ja pricam, i to je licemerno, a za to nemate nikakve dokaze, a mislim da ste i svesni toga''

Zajedništvo se ne realizira na način da se u braku ostavi žena i krene sa drugom.Ma kako god ta žena činila loše,treba učiniti sve da se stvari poprave.Jer jedan je neraskidivi brak od Boga.

Ovo je totalno suprotno bibliji. Podseticu te da Bog u bibliji cesto crkvu naziva zenom. I cesto je tu zenu(koja predstavlja crkvu), ostavljao, bas zato sto je bila gresna.
Navescu ti samo jedan primer (Osiju 2:2-5):
''Прите се с матером својом, прите се, јер ми није жена, нити сам јој ја муж; нека одбаци курварства своја од лица свог, и прељубе своје од дојака својих,
Да је не бих свукао голу и учинио је каква је била онај дан кад се родила, и да је не бих поставио да буде као пустиња и обратио је да буде као земља сасушена, и уморио је жеђу.
И нећу се смиловати на децу њену, јер су копилад.
Јер се мати њихова курва, срамоти се родитељка њихова''

Ovakvih stihova ima mnogo..

Bog je cesto ostavljao svoj narod izrael kada su mu oni okretali ledja, predavao ih je njihovim neprijateljima, oprastao im kada su se vracali, a na kraju kada vise nije bilo nade i kada su totalno pali u greh, ucinio je novi zavet kroz Isusa Hrista, sa svim narodima sveta koji ga prihvate, a Izrael napustio..
Tako da tvoja tvrdnja da Bog ne ostavlja svoju crkvu ako je ona gresna, i da ne pravi novu, jednostavno nije tacna.
I zato sam tebi i svima ostalima izneo dokaze koji pokazuju da je tradicionalna crkva zastranila, dozivela poraz, i moguce napustena od Boga. Zao mi je sto tako moram da pricam, da se neko ne nadje uvredjen, ali ja ne vidim drugu mogucnost...



Nitko ne negira da je u Crkvi bilo svega i svačega,i da dan danas ima svega.I naravno,pošto je Crkva imala i svjetovnu vlast da se unju uvuklo svakog ljudskog šljama.Ali Crkva nisu samo ljudi,već je ona i Tijelo Kristovo,ona je i zaručnica Kristova...

Upravo zato sto je crkva telo Hristovo i njegova verenica, ona prema bibliji mora biti ''sveta i bez mane'', ona ne sme biti uprljana gresima,preljubama i kompromisima sa ovim svetom, sa paganizmom i mistikom. Upravo sam o tome govorio. Ona mora biti cista istina. Ali vi ko da ne poznajete bibliju, ili se pravite da je ne poznajete...
Zar ce Hristos da zeni ''preljubnicu'' a ne ''postenu devojku''?

"Jer revnujem za vas Božjom revnosti, jer vas obrekoh mužu jednome, da devojku čistu izvedem pred Hrista.” (2. Korinćanima 11,2)

Nije problem ako pojedinci u crkvi praktikuju lazna ucenja, vec ako ona kao institucija u globalu sama uci ta lazna ucenja. O tome govorim svo vreme..


Gazenjem te Crkve,postali ste jednaki onima radi kojih ste je napustili...
Ali,Bog ne napušta svoje Crkve nikada!

Naravno da napusta, ako se ne pokaju i odbace svoja lazna ucenja. Sto je i ucinio sa izrailjem.


Zato je Bog uzdignuo mnoge svete sinove i kćeri unutar Crkve da je obnove.Tako da je danas Crkva,nešto drugo nego u srednjem vijeku,što se tiče ljudi.

Ovo su stvarno gluposti sto pricas. Crkva obnovljena. Ja ne vidim ni ''O'' , od obnovljena, a istorija svedoci protiv ove tvoje izjave..

Crkva se najprije očitava u zajedništvu ljudi koji se međusobno ljube.Kod mnogih sektaša na forumima i uživo toga nema,samo hranjenje svoga misionarstva na mržnji prema Katoličkoj Crkvi.

Nije zivot na forumima, koje vode besposleni ljudi, vec idi pa ih upoznaj licno, pa onda pricaj..


Što se tiče argumenta koji si prije iznio o Židovima i njihovoj tvrdnji da oni imaju oca Abrahama...ja ti samo mogu reci da Isus Krist ni jednim slovom nije učinio protiv oficijelne vjere u Židova.

Ja nisam govorio da se Isus suprotstavljao njihovoj teologiji. Vec sam govorio o njihovom ponosu, samodovoljnosti i egoizmu. Zato sto su tvrdili da ih Bog ne moze napustiti. ALI NAPUSTIO IH JE!
U tome je poenta.
Ako to ne vidis, onda stvarno i ne razumes bibliju...
 
Natrag
Top